Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.   W przedszkolu  już od rana  odbywały  się zajęcia edukacyjne przygotowane i poprowadzone przez Panią Karolinę i Panią Milenę. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu  między innymi poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.”. Film został poprzedzony pogadanką nauczycieli na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami.

Każda grupa tego dnia miała za zadanie przygotować plakat utrwalający i propagujący wiadomości na temat bezpieczeństwa w Internecie. Gotowe  plakaty możecie  już Państwo podziwiać w przedszkolu.

Szczególnym gościem zaproszonym na to wydarzenie była Pani sierżant sztabowy Policji Magdalena Kleist z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, która wprowadziła dzieci w ten ważny temat dotyczący również przedszkolaków, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety czy laptopy. Jednym z elementów tych zajęć była  bajka profilaktyczna z serii „Owce w sieci”, która uświadomiła przedszkolakom,  że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń.

W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy:

RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020