Snuj się,  snuj bajeczko!

A było to tak !

W grupie IV pojawiło się ogłoszenie zachęcające do stworzenia własnej bajki. Impulsem do działania było zainteresowanie dzieci bajkami, współpraca z biblioteką osiedlową, oraz udział grupy w projekcie „Mały Mis w świecie wielkiej literatury”. Osoba dorosła towarzysząca dziecku miała zapisać treść bajki, a zadaniem dziecka było wymyśleć jej bohaterów i związaną z nimi historię.

Pomysł stał się okazją zaproszenia bliskich dziecku dorosłych do wspólnej twórczości. Najmłodszym natomiast pozwolił uczestniczyć w wydarzeniach świata bajkowego, stać się autorem, ilustratorem i osobą odpowiedzialną za efekt końcowy, doświadczyć, ile inwencji wymaga tworzenie.

  Zainteresowanie ogłoszeniem przeszło nasze oczekiwania. Z relacji dorosłych dowiedziałyśmy się, że to dzieci mobilizowały ich do wspólnego pisania. Na pewno nie był to czas stracony! Mamy nadzieję, że zaprocentuje w przyszłości rozbudzoną w dzieciach miłością do książek, a chwile spędzone na wspólnym pisaniu z najbliższymi, pozostaną w sercu na lata, jako te najmilsze. Głośne czytanie to przecież forma kontaktu z dzieckiem tak samo ważna, jak przytulanie i okazywanie czułości.

 Powstało 16 bajek napisanych wspólnie – z mamą, tatą, czy też siostrą. Niektóre dzieci samodzielnie zilustrowały wymyśloną przez  siebie historię.  Powstały między innymi takie utwory jak: „Magiczna hulajnoga”, „Zaczarowany dywan”, „Magiczne krzesełko”, „Bajka o smutnym kwiatku”, „Magiczny motylek”, „Pies który mówi” , „Piesek króliczek i magiczne drzwi”, a także opowieść o „Magicznym króliczku, który uratował Śnieżkę” i bogato ilustrowana bajka pt.„Paczka”. Wszystkie wymyślone przez dzieci historie były ciekawe, kolorowe i oczywiście kończyły się szczęśliwie.

 Jesteśmy bardzo dumne z naszych przedszkolaków, a rodzicom serdecznie  dziękujemy za otwartość i zaangażowanie w nasze działania.

Zobacz zdjęcia w galerii

Snuj się bajeczko.....