Bezpieczne wakacje

– wizyta Pani Policjant w przedszkolu

 

Wspólna zabawa połączona z uświadomieniem dzieci o zagrożeniach czyhających na nie w trakcie letniego wypoczynku to jeden celów wizyty policjanta w naszym Przedszkolu.

 

Wakacje w pełni!  Aby były bezpieczne spotkaliśmy się w środę 03 lipca 2019 r. z policjantką z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Pani Policjant przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Funkcjonariuszka policji utrwaliła z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, omówiła jak zachować się, gdy się zgubimy. Przypomniała, że w czasie upałów należy spożywać dużo wody i nakładać nakrycie ochronne na głowę. Wspomniała również o zwierzątkach, które dzieci mają w domu, żeby ich nie zostawiać samych, nie porzucać na wakacje, dbać o nie w czasie upałów. Podkreślała, że zasady bezpieczeństwa należy stosować podczas zabawy w domu, przedszkolu i podczas wakacji. Przedszkolaki miały także okazję utrwalić numery alarmowe, a także dowiedziały się jakich informacji należy udzielić by uzyskać pomoc np. gdy się zgubimy.

Zajęcia przebiegły w miłej, pełnej emocji atmosferze. Na zakończenie milusińscy obiecali zapamiętać  wszystkie podane przez  panią policjant wskazówki i przepisy, oraz stosować je nie tylko w czasie wakacji!

Zobacz zdjęcia w galerii

WAKACYJNE RADY - POLICJA 2019