Jasełka w przedszkolu 2014

 JASEŁKA W PRZEDSZKOLU
 

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Przedszkolu. Wszyscy czekamy na Boże Narodzenie. Okres ten uwielbiają dzieci, które przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne i uczą się kolęd i pastorałek. 

alkfp99c.gif

W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia we wszystkich grupach odbyły się Jasełka w wykonaniu przedszkolaków. Mali aktorzy w specjalnie przygotowanych przez rodziców kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Byli pasterze śpiący przy wesoło mrugającym ognisku, były aniołki, które ogłosiły dobrą nowinę, byli Maria i Józef pochylający się nad Dzieciątkiem oraz trzej królowie ze złotem, kadzidłem i mirrą.

U maluszków w grupie I rodzice i dzieci uczestniczyli w świątecznych warsztatach plastycznych w przedszkolu. Przy dźwiekach kolęd wspólnie z dziećmi wykonywali świąteczne ozdoby.  Na stołach pojawiły się rózne materiały plastyczne, z których wyczarowane zostały piękne bombki, anioły,dzwonki, kokardy. Wszystkie wykonane prace można obejrzeć na choince w holu przedszkola.

Nie można sobie bowiem wyobrazić piękniejszej choinki, niż ta na której wiszą własnoręcznie wykonane przez nas ozdoby, a i chwile ich tworzenia są bezcennne i na pewno zostaną w pamięci naszych dzieci na długie lata

Zobacz zdjęcia w galerii

JASEŁKA w gr.II
JASEŁKA w gr.III
JASEŁKA w gr.IV
JASEŁKA w gr.V
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE u maluszków