"POLA NADZIEI"
 
4 października 2012r. dzieci
z naszego przedszkola odwiedzą
sąsiadujące z nami Hospicjum św. Kamila.
Prosimy rodziców o ubranie w tym dniu
dzieci w stroje z przewagą koloru żółtego.
                                                              
 
 
"POLA NADZIEI" W GORZOWIE PEŁNYM WRAŻLIWOŚCI !
 

Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, Dyrektor Hospicjum oraz pracownicy naszego przedszkola zapraszają wszystkich Gorzowian do aktywnego udziału w Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”.

W naszym mieście akcję przeprowadzamy już po raz siódmy, a pod hasłem  „Gorzów miastem wrażliwości” kontynuować ją będziemy po raz trzeci.

Niech to hasło rozkwita w nas stałe, tak jak co roku żonkile!

Działania rozpoczynamy jesienią 2012 roku - zasadzamy cebulki żonkila, czyli nadzieję, nie tylko w miejscach publicznych, ale także w swoich ogrodach, działkach, w doniczkach, a tym samym w sercach. Dbajmy o tę żonkilową cebulkę, o tę nadzieję i czekajmy na jej zakwitnięcie, byśmy wiosną 2013 mogli w pełni podziwiać tę żywa nadzieję widoczną w żonkilowych polach, ale także w działaniach, które niesiemy potrzebującym, zwłaszcza chorym i cierpiącym.

Pragniemy Państwa prosić – wszystkich razem i każdego osobno – o pomoc w przeprowadzeniu tej akcji, która jak co roku ma na celu szerzenie idei hospicyjnej i uwrażliwienie społeczeństwa (przede wszystkim dzieci i młodzieży) na drugiego człowieka – zwłaszcza chorego i potrzebującego. Akcja ma także na celu niesienie pomocy finansowej na rzecz Hospicjum, by mogło ono spełniać swoją misję niosąc interdyscyplinarną pomoc i wsparcie ludzi chorych i niepełnosprawnych oraz ich rodzin.

Każdy może przyczynić się do realizacji tych celów, między innymi skromnym darem w postaci kwoty 1,50 zł w zamian za otrzymaną cebulkę żonkila. Kontynuując ubiegłoroczne hasło „Gorzów miastem wrażliwości” pragniemy, by wszyscy, którzy włączą się w tę akcję byli ambasadorami solidarności z chorymi we wszystkich środowiskach - w swoich rodzinach, w szkołach i w innych miejscach, w których przebywają. Chcemy w ten sposób poszerzać społeczną świadomość dotyczącą problemów chorób nowotworowych i związanego z nimi – jakże często - umierania.

Dnia 4 października 2012 roku o godzinie 11.00 zapraszamy i zachęcamy wszystkich do przybycia do ogrodu Hospicjum Św. Kamila, gdzie oficjalnie rozpoczniemy naszą akcję „Pola Nadziei” sadzeniem cebulek żonkili. Towarzyszyć nam będą zaproszeni goście, wolontariusze oraz dzieci i młodzież.

Jesienna część akcji potrwa do dnia  15 października 2012r.

Od poniedziałku 24 września cebulki żonkili będą dostępne w naszym przedszkolu. Proszę o nie pytać w grupach swoich dzieci. Jak każdego roku- liczymy na Państwa wsparcie i wrażliwość.

Cebulki żonkili będą dostępne już od piątku, 20 września 2012r. w Hospicjum Św. Kamila przy ul. Stilonowej 21 oraz w Centrum Ogrodniczym przy ul. Kazimierza Wielkiego 35, w Markecie „Żelazny” przy Osiedle Bermudy 24f, w gorzowskich i okolicznych parafiach, w Księgarni - Dewocjonalia „Pielgrzym” przy ul. Dworcowej 5.

Pierwsze cebulki będzie można nabyć dnia 22 września 2012 (sobota) od godz 9.00 do 20.00 przy naszym stoisku w Galerii „Askana” podczas Targów Organizacji Pozarządowych oraz Instytucji Kultury.

Serdecznie zapraszamy!