Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

dzien dziecka 2020

 Dzisiaj Święto wszystkich Dzieci
Niech Wam pięknie słońce świeci
Wszyscy śmieją się od rana
Każda buzia roześmiana
Czar zabawy dziś panuje
Każde serce się raduje.
Oj! Jak ptaszki dziś śpiewają
Tak życzenia Wam składają.

Samych beztroskich chwil i dużo uśmiechu wszystkim Dzieciom 

życzą

Pracownicy Przedszkola

CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify

Drodzy Rodzice!

Z przyjemnością  informujemy, że nasze przedszkole od 1 marca 2020 r. dołączyło do programu edukacyjnego 

Czyściochowe Przedszkole

organizowanego  dla przedszkoli w całej Polsce, przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.

 Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na nasze zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat.

 To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Program ma na celu kształtowanie od najmłodszych lat samodzielności higienicznej dzieci oraz budowanie właściwych nawyków higienicznych. Realizacja programu będzie poruszać aspekt higieny jamy ustnej, higieny nosa, korzystania z toalety, czystości rąk, kąpieli oraz ochrony skóry. Program Czyściochowe Przedszkole ma również na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

 

Zachęcamy Państwa do włączenia się w realizację programu, poprzez utrwalanie wiedzy dzieci zdobywanej podczas realizowanych zajęć!

MIASTO NAUKI SZCZECIN - doświadczenia

Pokazy Szalonego Profesora

z "Miasta Nauki" 

21 lutego nasze przedszkole gościło „Miasto Nauki” ze Szczecina prezentując interaktywny pokaz naukowy – widowisko z eksperymentami!

Młodzi naukowcy przywieźli ze sobą małe labolatorium i Szalony Profesor wykonywał doświadczenia z dziedziny fizyki i chemii. Nie zabrakło "magii" np . podczas zamrażania balonów czy prawdziwej róży.W trakcie pokazu były bezpieczne i kontrolowane  wybuchy, dzieci mogły doświadczać, obserwować, próbować i co najważniejsze  brać czynny udział w prowadzonych doświadczeniach. Wszystkie przedszkolaki co sekundę wpadały to w zachwyt, to w zdziwienie, to w śmiech. Trudno to wszystko opowiedzieć – zapraszamy do galerii grup

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.   W przedszkolu  już od rana  odbywały  się zajęcia edukacyjne przygotowane i poprowadzone przez Panią Karolinę i Panią Milenę. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu  między innymi poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.”. Film został poprzedzony pogadanką nauczycieli na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami.

Każda grupa tego dnia miała za zadanie przygotować plakat utrwalający i propagujący wiadomości na temat bezpieczeństwa w Internecie. Gotowe  plakaty możecie  już Państwo podziwiać w przedszkolu.

Szczególnym gościem zaproszonym na to wydarzenie była Pani sierżant sztabowy Policji Magdalena Kleist z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, która wprowadziła dzieci w ten ważny temat dotyczący również przedszkolaków, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety czy laptopy. Jednym z elementów tych zajęć była  bajka profilaktyczna z serii „Owce w sieci”, która uświadomiła przedszkolakom,  że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń.

W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy:

RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020

FERIE ZIMOWE 2020

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify
 
 „W czasie ferii zimowych w przedszkolu też było ciekawie" !

Dzieci, które uczęszczały do przedszkola podczas ferii zimowych nie miały czasu na nudę, ponieważ aktywnie uczestniczyły we wszystkich proponowanych przez nauczycieli działaniach.  Miały też okazję bliżej poznać kolegów i koleżanki z innych grup, a także pobawić się w różnych  przedszkolnych salach. W czasie ferii odbyły się dwa wyjścia do pobliskiej biblioteki. Pani Basia bibliotekarka przeprowadziła z dziećmi ciekawe zajęcia  edukacyjne. I chociaż wciąż brakowało nam śniegu to i tak chętne dzieci „wyczarowały” na dodatkowych zajęciach  plastycznych, wspaniałe bałwany! Dziękujemy pani Asi za pomysł i podtrzymanie tradycji zimowych zabaw.

Na zakończenie ferii pani Agnieszka zaprosiła przedszkolaków na dyskotekę z balonami. Od poniedziałku wszyscy wracamy już do swoich sal i oczywiście swoich ukochanych pań!

Zobacz zdjęcia w galerii

FERIE ZIMOWE 2020

BAL KARNAWAŁOWY

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify
TO BYŁ BAL NA STO PAR !!!

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie w okresie karnawału balu dla dzieci. W tym roku  bal karnawałowy w przedszkolu odbył się 10 stycznia. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Wystrój przedszkola, wesoła muzyka i szatnia pełna kolorowych postaci. Opowiadaniom, dyskusjom  i wzajemnemu  podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, po sesji zdjęciowej  wszyscy gotowi do zabawy rozpoczęli bal. Dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je tańców. Wszyscy chętnie się bawili przy znanych piosenkach. Nie zabrakło takich utworów jak: "Jedzie pociąg z daleka", "Kaczuszki" czy „Gangnam style”. Na buziach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Mamy nadzieję, że  dzieci wracały do domu we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok !

W poszukiwaniu Św. Mikołaja - teatrzyk

"W poszukiwaniu Świętego Mikołaja"-

teatrzyk w przedszkolu.

19 grudnia gościł w naszym przedszkolu teatr Agencji Artystycznej Art- Metanoia z Krakowa. Aktorzy przedstawili naszym przedszkolakom historię o Figlarnym Diabełku,który przestawia drogowskazy, aby św. Mikołaj nie mógł znaleźć drogi do dzieci.Jednak nad wszystkim czuwa Aniołek, który bierze sprawy w swoje ręce i nakłania Diabełka,aby naprawił swoje psoty.Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu, uczyły się piosenki o Mikołaju, który w końcu szczęśliwie do nich dociera. Bajka, wypełniona humorem i dobrą zabawą, wszystkim się bardzo podobała.

Zobacz zdjęcia w galerii

W poszukiwaniu Św. Mikołaja - teatrzyk

PODZIĘKOWANIE

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify

Podziękowanie za zbiórkę karmy

i akcesoriów dla zwierząt!

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się do zbiórki dla Schroniska AZORKI w Gorzowie Wlkp.  W tym roku udało nam się uzbierać 93kg karmy dla psów i kotów. Cieszymy się, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest Państwu obojętny.

Zachęcamy do dalszych działań i pomocy!

Zobacz zdjęcia w galerii

ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT 2019

MIKOŁAJKI 2019

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify
 Cały rok czekamy, patrzymy w okienko –
Święty Mikołaju przyjedź do Nas prędko! 

 06 grudnia już od samego rana,  dzieci w przedszkolu z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem. Zaglądały do okien, zadając ciągle te same pytania: czy dzisiaj przyjdzie św. Mikołaj?, a o której godzinie będzie? Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu zjawił się w naszym przedszkolu! Na początku odwiedził maluchy! To zrozumiałe – to ich pierwsze spotkanie z Mikołajem w przedszkolu.  Pozostałe grupy w ten Mikołajkowy dzień pojechały z rana do kina Helios na film pt. „Śnieżna paczka”.  A po powrocie do przedszkola i na nich czekała niespodzianka. Mikołaj zostawił prezenty pod choinką i odwiedził każdą z grup. Dzieci bardzo ucieszyły się z tej wizyt,  co widać na zdjęciach zamieszczonych w galeriach grup.

Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłóbka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.

PODZIĘKOWANIE

PODZIĘKOWANIE! 

,,Kiedy marzy jeden człowiek,
to marzenie pozostaje marzeniem.
Ale kiedy marzymy razem,
to staje się to rzeczywistością.”

 

Dziękujemy , że po raz kolejny wzięliście Państwo udział w naszej akcji organizowanej przez Fundaję Mam Marzenie udowadniając, że nasze serca pełne są dobrych i życzliwych ISKIEREK!

Zobacz zdjęcia w galerii

FUNDACJA MAM MARZENIE 2019

DZIEŃ MISIA2019

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gifyDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada 2019

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych - Teodora Roosvelta. W 1902 roku wybrał się on z przyjaciółmi na polowanie. W trakcie wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent stanął w obronie zwierzaka i nakazał jego uwolnienie. Całą historię zilustrowano komiksem w dzienniku "Washington Post". Historia zainspirowała Morrisa Mitchoma, producenta zabawek i właściciela sklepu z zabawkami w Nowym Yorku. Stworzył on nową zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia. Autor nazwał go Teddy′s Bear, nawiązując do imienia prezydenta USA.
W tym dniu w naszym przedszkolu odbyła się inscenizacja tej historii przygotowana przez nauczycielki z grupy V oraz towarzyszące im wolontariuszki z SP2 w Gorzowie Wlkp.

konkurs

 VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ 

22 listopada Emilka Łuczak, Klaudia Fogler, Gniewomir Karolczuk i Olek Lange z grupy III reprezentowali nasze Przedszkole w VI Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Przedszkolu Miejskim nr 17. Dzieci zaśpiewały utwór

"To jest mój kraj." Dały z siebie wszystko, wykazały się dużą odwagą i wspaniałymi umiejętnościami wokalnymi. Na pamiątkę otrzymały dyplomy, medale, drobne upominki oraz statuetkę.

Gratulujemy ! 

Zobacz zdjęcia w galerii

KONKURS W 17

Magiczne przedstawienie

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify

„ Światła przygasły i już na scenie
Magik zaczyna swe przedstawienie”

Przedszkolaki bardzo chętnie przenoszą się w świat czarów i magii. Taką właśnie okazję miały dzieci podczas wizyty w przedszkolu iluzjonisty - Pana  Janusz Popiel ,,Tristo′′. To doświadczony magik, z wieloletnim stażem i wspaniałym podejściem do małego widza. Widowisko zachwyciło dzieci, zwłaszcza, gdy w magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe chustki, płyty zmieniały kolory, a karty do gry swoją wielkość. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, by odkryć tajemnicę sztuczki. Chętnie nagradzały pokazy gromkimi brawami. Niektóre z nich mogły choć na chwilę zmienić się w małych czarodziejów i asystować artyście. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała. Wszystkie efekty zaprezentowane przez pana Janusza były bardzo spontanicznie odbierane przez widownię, a ponadto wywoływały zdumienie i uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków i nie tylko.

No cóż czary – mary – Andrzejki tuż, tuż!

Zobacz zdjęcia w galerii

MAGIC SHOW 2019

zabawy z kodowaniem

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify

ZABAWY Z KODOWANIEM

– już odbyły się pierwsze zajęcia!

Czy nauka programowania ma sens w przypadku przedszkolaków? Tak, bo esencją tej sztuki jest logiczne myślenie, znajomość podstawowych pojęć matematycznych i zdolność koncentracji. W naszym przedszkolu w grupach dzieci pięcioletnich zagościły na dobre nowe pojęcia: kodowanie, wstęp do programowania. A wszystko za sprawą realizacji innowacji pedagogicznej „Zabawy z kodowaniem”, która od listopada tego roku, realizowana jest w naszym przedszkolu. Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych, dzięki czemu dzieci rozwijają się społecznie. Mamy nadzieję, że  czas, który dzieci spędzają w przedszkolu, pozwoli  im polubić kodowanie. Proponowane zajęcia są starannie dobrane do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. Poczynania naszych przedszkolaków w tym temacie prosimy śledzić w galeriach grup:  II, III, IV.

Uroczysty Apel

 Uroczysta akademia z okazji

Święta Niepodległości

W piątek 8 listopada w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.
Wydarzenie to rozpoczęło się przemówieniem Pani Dyrektor. Uroczysty występ przygotowały i zaprezentowały dzieci z grupy III. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. O godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”.

Zobacz zdjęcia w galerii

Uroczysta Akademia 2019

Podsumowanie I edycji

 Wspaniałym podsumowaniem udziału w
I edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego
„Piękna Nasza Polska Cała”,
w którym nasze przedszkole brało udział w roku szkolnym 2018/2019 jest list gratulacyjny od Prezydenta Andrzeja Dudy. Pan Prezydent podziękował nauczycielom, dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w realizację projektu oraz podarował nam flagę Polski.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Podziękowania od Prezydenta

DZIĘKUJEMY "POLA NADZIEI"

 DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W AKCJI

"POLA NADZIEI" 

Nasze przedszkole co roku bierze udział w akcji "Pola Nadziei", która wspiera gorzowskie Hospicjum. Idea tej akcji polega na tym, że zakupujemy cebulki żonkili, które są symbolem nadziei, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na gorzowskie Hospicjum. W tym roku zebraliśmy ze sprzedaży cebulek 303,30 zł. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się do tej akcji. Mamy nadzieję, że zakupione przez Państwa cebulki pięknie wyrosną na wiosnę i będą przypominać  o tym, że warto pomagać innym.

KONKURS FOTOGRAFICZNY "DZIECKO W RUCHU"

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify
 ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU

FOTOGRAFICZNEGO

„ DZIECKO W RUCHU ”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu
za wykonanie i dostarczenie  pięknych fotografii.
Otrzymałyśmy 23 fotografie.
Wszystkie są piękne i oryginalne.
Wszystkie zdjęcia, które brały udział w konkursie można podziwiać na tablicy w holu przedszkola. 

Wśród wszystkich fotografii jury wybrało i przyznało: 

I MIEJSCE Agnieszka Pyłypońko gr. VII

II MIEJSCE Antoni Wiszniewski gr. IV

III MIEJSCE Anna Radacka gr. III

Pozostałym uczestnikom konkursu jury przyznało wyróżnienia.

GRATULUJEMY!! I ZAPRASZAMY DO GALERII!!

Zobacz zdjęcia w galerii

Konkurs fotograficzny "DZIECKO W RUCHU"

POLA NADZIEI 2019

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify

„Pola Nadziei”

 zakwitną w naszym przedszkolu!!

Tradycją lat ubiegłych nasze przedszkole włączyło się w akcję „Pola Nadziei” . W tym roku przypadł nam zaszczyt zainaugurowania akcji w naszym mieście i wspólnie z zaproszonymi gośćmi nasze przedszkolaki zasadziły pierwsze sadzonki żonkili.

"Pola Nadziei”  to akcja pełna symboliki i pozytywnej energii. Jest dowodem na społeczną wrażliwość i gotowość do pomagania. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się do akcji, a grupie IV za wspaniałą oprawę artystyczną tego doniosłego wydarzenia.

Uczmy dzieci empatii od najmłodszych lat, pokażmy im, że warto pomagać innym...

DZIEŃ UŚMIECHU

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify
DZIEŃ UŚMIECHU

3 października nasze przedszkole włączyło  się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu, który od 1999 r. świętowany jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Mimo, że dzień był dzisiaj deszczowy to w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło! Już w progu było słychać przedszkolne piosenki, a tego co działo się później, chyba nikt się nie spodziewał. Do wszystkich przedszkolnych sal zawitały dwa wesołe klauny, które swoimi pomysłami i wspólnymi zabawami z dziećmi sprawiły, że uśmiech na twarzach przedszkolaków gościł przez cały czas!

Warto zajrzeć do grupowych galerii, aby się o tym przekonać!

PAMIĘTAJMY!

„Uśmiech to zdrowie! ” więc uśmiechajmy się do siebie  jak najczęściej !

Dzień przedszkolaka 2019

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify 
Jest Święto Taty i Dzień Strażaka a dziś w przedszkolu

 Dzień Przedszkolaka ! 

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. Z tej okazji w wielu przedszkolach organizowane są różne atrakcje, konkursy, gry i zabawy. Tak było i u Nas! Już od rana w obu budynkach przedszkola, było głośno, kolorowo i radośnie. Po śniadaniu wszystkie grupy zebrały się na przedszkolnym placu. Tam specjalnie na tę uroczystość przygotowano dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Najwięcej emocji było podczas wypuszczania w niebo baloników z marzeniami. Na scenie zaprezentowały się też starszaki, a potem wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Jestem sobie przedszkolaczek”.  Po części artystycznej zaczęła się prawdziwa sportowa zabawa. Dodatkową atrakcją w tym dniu było Kino sferyczne, które odwiedziło nas z nowym seansem filmowym. Naszym przedszkolakom życzymy radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil spędzonych w przedszkolu.

DZIEŃ KROPKI

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify 
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI !

W tym roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia ubrania naszych przedszkolaków, oraz personelu wypełnione

były kolorowymi kropkami. Dzieci brały udział w wielu zabawach przygotowanych przez swoich nauczycieli.

Oczywiście z kropką w roli głównej !

We wszystkich salach było radośnie i kolorowo.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć umieszczonych w grupach.

ZAWODY POLSKI W MINI SUMO

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify

  OTWARTE MISTRZOSTWA GORZOWA W MINI-SUMO

O tym, jak ważny jest ruch w życiu małego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia. Ale nie tylko. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole.

Przekonały się o tym dzieci z naszego przedszkola.

W sobotę 07.09.2019 r. przedstawiciele przedszkola udali się do hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, aby wziąć udział w Otwartych Mistrzostwach Gorzowa w mini sumo. I … oto nasze wyniki:

·      I miejsce w swojej kategorii wagowej zdobył Paweł z gr VII

·      III miejsce w swojej kategorii wagowej zdobył Filip z gr VI

·      III miejsce w swojej kategorii wagowej zdobył Karol z gr VII

Gratulacje dla chłopców!!!

WITAMY PO WAKACJACH

Znalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify

Witajcie Przedszkolaki!

Kochane Przedszkolaki

witamy Was serdecznie w

Nowym Roku Przedszkolnym 
i życzymy samych sukcesów, radości i mnóstwo niezapomnianych wrażeń w Naszym Przedszkolu!

 

                       Powodzenia!

 

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...