Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Prezenty z okazji Dnia Ojca

Prezenty z okazji Dnia Ojca
 Z Okazji święta Taty, dzieci wraz z paniami przygotowały dla Tatusiów piękne złote puchaty.

Zobacz zdjęcia w galerii

Prezenty z okazji Dnia Ojca gr VI-2019

Czytanie dzieciom

Czytanie dzieciom
 W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom” nauczycielki grupy VI zaprosiły jakiś czas temu rodziców do czytania bajek dzieciom w czasie relaksu po posiłku. Następną odważną mamą, która nas odwiedziła była mama Nataszy. Zasłuchanym dzieciom przeczytała ona trzy bajki z ulubionej przez córkę książeczki.

Zobacz zdjęcia w galerii

Czytanie w gr VI/ 2019

Eko spotkanie gr VI/2019

Eko spotkanie gr VI/2019
 EKO-wizyty w przedszkolach


Jestem, myślę, segreguję

 

W ramach Kampanii Edukacyjnej Celowego Związku Gmin MG-6 odbyło się w naszym Przedszkolu spotkanie z dziećmi grupy VI i VII. Dzieci w atrakcyjny sposób zaznajomiły się z tematyką dotyczącą segregacji odpadów komunalnych i dbałością o środowisko naturalne. Spotkanie zakończyło się quizem. Na wszystkie pytania dzieci odpowiedziały bardzo dobrze.Przypominamy, że segregowanie odpadów jest obowiązkiem każdego z nas.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Eko spotkanie gr VI/2019

I dzień wiosny gr VI

I dzień wiosny gr VI
 21 marca 2019 r., w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, w naszym przedszkolu było kolorowo i wesoło. Już od samego rana dzieci  przygotowywały się do powitania wiosny. Chętnie uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku.  Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem ulicami osiedla. Przedszkolaki dumnie niosły symbol zimy – kolorową Marzannę oraz kolorowe, papierowe kwiaty. W trakcie spaceru muzyką graną na instrumentach i wiosennymi kwiatami dzieci przywitały Wiosnę.

Zobacz zdjęcia w galerii

I dzień wiosny gr VI/2019

Tygrys tańczy dla SHU HIN

Tygrys tańczy dla SHU HIN
 Wyjście do teatru na inscenizacje pt., "Tygrys Tańczy dla Shu Hin" bardzo nam się podobało!
 

Wyjście do biblioteki

Wyjście do biblioteki
 Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

W dniu 06.03.2019r., dzieci z grupy VI, odwiedziły Filię nr 10 WiMBP przy
ul. Pomorskiej 34. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym miejscem. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci miały możliwość przechodzić między regałami w wypożyczalni, wśród wielu książek. Pani bibliotekarka na początku przeczytała dla dzieci bajkę. Później opowiadała o bibliotece i kolorowych, bogato ilustrowanych zbiorach znajdujących się na bibliotecznych półkach. Na koniec zaprosiła dzieci wraz z rodzicami do regularnych spotkań w bibliotece.

Zobacz zdjęcia w galerii

WIZYTA W BIBLIOTECE GR VI 2019

Ważny gość

Ważny gość
 WAŻNY GOŚĆ W GRUPIE VI
28.02.2019r. nasze przedszkole odwiedził Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Pan Jacek Wójcicki, którego zaprosiły dzieci i panie nauczycielki z grupy IV. Przy okazji pobytu w naszym przedszkolu Pan Prezydent odwiedził również naszą grupę VI. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia z bliska Prezydenta Miasta i porozmawiania z nim przez chwilę. Wykonaliśmy sobie również pamiątkowe zdjęcia.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

WAŻNY GOŚĆ GRUPA VI 2019

Wyjście do teatru

 Dnia 21.02.2019r. wybrałyśmy się z dziećmi do Teatru im. J.Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl teatralny pt. „Zimowa podróż Jacka i Placka”. Na własne oczy przekonaliśmy się jak skończyła się historia dwóch psotliwych i leniwych bliźniaków z powieści Kornela Makuszyńskiego, którzy opuścili rodzinny Zapiecek i wyruszyli w świat, tym razem jednak na poszukiwania Mikołaja, aby jako pierwsi dostać wymarzone gwiazdkowe prezenty. Podczas wędrówki spotkali pewnego bardzo znanego drewnianego pajacyka, tajemniczą Żmiję a w odległej mroźnej krainie dotarli do pałacu Królowej Śniegu.

W trakcie spektaklu dzieci z naszej grupy pomogły

Jackowi i Plackowi rozwiązać na scenie zagadkę

literową, ratując tym samym Mikołaja z rąk Królowe

j Śniegu.

Po przedstawieniu zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia z

aktorami.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Wyjście do teatru grupa VI 2019

BAL KARNAWAŁOWY

 

 


Karnawał to miła przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym
elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla
przedszkolaków to dzień    niezwykły, często wyczekiwany przez
wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą    przez dzieci,
dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

Dnia 07.02.2019r. W naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.
Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie.
Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach
przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki,
piratów, policjantów... nie sposób zliczyć i wymienić tych
wszystkich postaci. Dzieci bawiły się wspaniale przy muzyce

Zobacz zdjęcia w galerii

BAL KARNAWAŁOWY GR VI 2019

Dzień Babci i Dziadka

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Dzieci pięknie wystąśpiły.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ BABCI I DZIADKA GR VI 2019

Wizyta pani policjant

 10 stycznia 2019r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z panią policjantką podczas którego omawiane były zasady bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Dzieci brały czynny udział w zajęciu. Wykazały się dużą wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa.

Zobacz zdjęcia w galerii

Spotkanie z panią policjantką gr VI 2018

Warsztaty w spichlerzu

 

W dniu 09.01.2019r. dzieci z grupy VI były na warsztatach plastycznych
w Spichlerzu - filii Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wlkp. Temat zajęć to:
„Klej, nożyczki, barwny ścinek, zróbmy Dziadkom upominek!”.

Przedszkolaki na warsztatach zapoznały się z historią Dnia Babci i Dziadka, malowały gipsową ramkę oraz wykonały kolorową zawieszkę dla Dziadków. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo zabawy i radości.

Zobacz zdjęcia w galerii

Wyjście do spichlerza na zajęcia plastyczne grupa VI 2019

Warsztaty z rodzicami - Ozdoby bożonarodzeniowe

 W nasze grupie odbyły się warsztaty z rodzicami o tematyce "Ozdoby świąteczne". Rodzice wraz z dziećmi wykonywały pierniczki z masy solnej, które następnie ozdabiali cekinami, lukrowymi pisakami itd. Podczas robienia pierniczków śpiewaliśmy również kolędy aby poczuć zbiżający się świąteczny nastrój.

Zobacz zdjęcia w galerii

Warsztaty z rodzicami - ozdoby świąteczne gr VI

Jasełka

 Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku również postanowiłyśmy w grupie VI przeprowadzić tę uroczystość, integrując dom rodzinny i przedszkole, wprowadzając nastrój świąteczny oraz pokazując rodzicom umiejętność prezentowania swoich umiejętności wokalno – recytatorskich przed najbliższymi.

Zobacz zdjęcia w galerii

Jasełka gr VI 2018

Mikołajki

 MIKOŁAJKI.

 

Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa - Świętego Mikołaja. Niekiedy rozbrzmiewały dzwoneczki... to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż.

Wreszcie... JEST!! PRAWDZIWY ŚWIĘTY MIKOŁAJ!! To był naprawdę niezwykły gość który obdarował wszystkie dzieci prezentami.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

MIKOŁAJKI GR VI

Piątkowe czytanie

Zachęcałyśmy rodziców do brania udziału w akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". Odwiedziła nas mama Karolinki i przeczytała dzieciom piękną bajkę, dzieci były zachwycone. Dziękujemy!

Zobacz zdjęcia w galerii

Piątkowe czytanie dla najmłodszych gr VI 2018

Dzień NIEPODLEGŁOŚCI

 Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W naszym przedszkolu w sposób szczególny uczczono rocznicę odzyskania niepodległości. GRUPA VII zaprosila nas na przedstawinie.

Zobacz zdjęcia w galerii

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI GR VI

KOTYLIONY - warsztaty z rodzicami

Dnia 07.11 odbyły się warsztaty z rodzicami. Motywem przewodnim tych warsztatów był zbliżający się setny rok dnia niepodległości. Były zagadki patriotyczne oraz zabawy plastyczne (wykonanie wraz z dzieckiem kotylionów), atmosfera była bardzo przyjemna.

Zobacz zdjęcia w galerii

kotyliony - warsztaty z rodzicami grupa VI 2018

Wizyta u weterynarza

 W poniedziałek, 22 października 2018r. dzieci z grupy VI odwiedziły osiedlową Przychodnię Weterynaryjną, gdzie spotkały się z  lekarzem weterynarii. Pani weterynarz opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się m. in. jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza, że kot może mieć katar, a czasami leczenie musi polegać na przeprowadzeniu operacji. Pani doktor zaprezentowała podstawowy sprzęt lekarski używany w jej pracy. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie zadawały pytania, a Pani doktor udzielała na nie wyczerpujących odpowiedzi.

Podczas pobytu przedszkolaki zrobiły pamiątkowe zdjęcia w lecznicy. Pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr. VI ,,Wizyta u weterynarza" 2018

Zajęcia z panią leśnik

 Z okazji "Dnia Drzewa" odwiedziła nas pani leśnik która opowiedziała nam z czego zbudowane jest drzewo, jak obliczyć ile drzewo ma lat. Nauczyliśmy się różnież dopasować liście do danego rodzaju drzew.

Zobacz zdjęcia w galerii

Zajęcia z Panią Leśnik gr VI

zajęcia prowadzone przez Szkolną Służbę Medyczną z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp. – Joannici

 W dniu 04.10.2018r. w grupie VI odbyły się zajęcia prowadzone przez Szkolną Służbę Medyczną z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp. – Joannici. Celem spotkania było zainteresowanie dzieci pierwszą pomocą przedmedyczną. Była to doskonała okazja do pokazania dzieciom praktycznych działań podczas udzielania pierwszej pomocy na „swoich misiach”, przyniesionych z domu i zainteresowania ich pomocą dla innych w nagłych wypadkach.

Zobacz zdjęcia w galerii

Spotkanie ze Szkolną Służbą Medyczną z II Liceum Ogólnokształcącego gr VI 2018

WARSZTATY W MUZEUM

 W dniu 03.10.2018r. dzieci z grupy VI wybrały się do Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta na warsztaty „Bądź jak Muzealnik”. Prowadząca zajęcia zapoznała dzieci z zasadami zachowania się w Muzeum, opowiedziała o czterech placówkach Muzeum Lubuskiego: Spichlerzu, Willi w Gorzowie, Muzeum w Bogdańcu oraz Muzeum w Santoku. Dzieci obejrzały eksponaty muzealne, witraże, monety, zabytkowe meble oraz przedmioty codziennego użytku. Była również możliwość obejrzenia wystawy czasowej, której tematyka przedstawiała zdjęcia z pożaru gorzowskiej katedry.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr. VI ,,Warsztaty w muzeum"

,,SPRZĄTANIE ŚWIATA"

,,SPRZĄTANIE ŚWIATA"
 
21.09.2018r.

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci 5-letnie z grupy VI pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego, jak również wyszły poza teren przedszkola, gdzie zebrano znajdujące się tam śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata” i wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska i recyklingu. 

Zobacz zdjęcia w galerii

gr. VI ,,Sprzątanie świata"

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
 
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"Z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem. Ubrani w stroje sportowe spotkaliśmy się ze wszystkimi dziećmi na placu, aby przejść zwinnie tor przeszkód. Puszczaliśmy balony z naszymi marzeniami. Oczywiście super się bawiliśmy. Król Maciuś I otworzył dla nas swój domek.  Aktorzy Agencji Artystycznej GALANA przygotowali dla nas przedstawienie pt. "Mówię nie wszystkiemu co złe"

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Przedszkolaka gr. VI

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...