Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  
jesteś tu: strona główna    mały badacz
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Mały badacz

MAŁY BADACZ I ODKRYWCA W PRZEDSZKOLU

 

" Powiedz  mi - a zapomnę,

pokaż - a zapamietam,

pozwól mi działać - a zrozumiem !"

                           Konfucjusz

 
 

Waznym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez m. in ciekawe eksperymenty fizyczne jak i chemiczne , które pokażą zjawiska z najbliższego otoczenia.

W ramach cyklu tematycznego : " Czyste ręce - zdrowia więcej!"  dzieci z gr. IV mogły uczestniczyć w doświadczeniu obrazującym " Jak woda i mydło niszczą brud!".

Mali naukowcy mogli zaoobserwować eksperyment, do którego użyliśmy wody, pieprzu i mydła. Do głębokiego talerza nalaliśmy wody i posypaliśmy ją pieprzem, następne gdy włozyliśmy suchy palec nic się nie działo a gdy włożyliśmy palec zamoczony w mydle - pieprz " uciekał".

Do drugiego eksperymentu przedszkolaki wykorzystały mleko, barwniki oraz płyn do mycia naczyć. Realizacja przebiegała podobnie do doświadczenia z pieprzem. Jednak widok kolorów jakie powstały na talerzu wywołały wiekszy zachwyt i podziw.

Zajęcia miały na celu rozbudzenie ciekawości otaczającego świata , oraz nauczenie dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągnięcie wniosków  z doświadczeń i eksperymentów.

 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Eksperymenty gr IV