Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

„Dziś nam raźno i wesoło, każdy podśpiewuje w koło,
w lewo kroczek, w prawo kroczek,
kończy się przedszkolny roczek.
Wszyscy się dziś uśmiechamy, bo wakacje już witamy.”

 

Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań na krótki czas.

Panie z grupy IV dziękowały przedszkolakom wręczając małe upominki za niezwykły rok pełen wrażeń, wzruszeń i przygód z misiem Olafem. Za uśmiechy, radość i mądrość dzieci,  za wspaniałą współpracę, zaangażowanie i motywację - DZIĘKUJEMY!

Życzymy niezapomnianych chwil podczas wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu !

 

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

KONIEC ROKU GR. IV 2019

"Mini Zoo w Wawrowie"
 


W słoneczny, ciepły dzień przedszkolaki z grupy IV wraz z przyjacielem Olafem udały się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę do Mini Zoo w Wawrowie. Dzieci mogły w naturze zobaczyć zmieszkające tam zwierzęta, usłyszeć odgłosy jakie wydają, jak się zachowują i co jedzą. Pomimo bardzo ciepłej pogody przedszkolaki mogły pobawić się na placu zabaw otaczając się kolorami przyrody.
Radosne i zmęczone powróciły do przedszkola. 

Zobacz zdjęcia w galerii

MINI ZOO WAWRÓW 2019

Mama, Tata i Ja!

Minione Święto Matki i zbliżający się Dzień Ojca to okazja do spotkania dzieci i ich rodziców na uroczystości pt. „Mama, Tata i Ja”, która odbyła się 06.06.2019r. w grupie IV.

Wspólne świętowanie mamy i taty okazało się dobrym pomysłem! Mamusie nie kryły wzruszenia, a tatusiowie czuli się zaszczyceni, że ich rola w wychowywaniu dzieci jest doceniana. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek miały sposobność do wykazania  aktywności słownej i ruchowej podczas prezentowania programu składającego się z okolicznościowych wierszy i piosenek, śpiewanych także w języku angielskim.

Program artystyczny wzbogaciły też dwa układy rytmiczno-taneczne przygotowane specjalnie na tę okoliczność.

 Miłe, ciepłe, radosne i wzruszające chwile występów dzieci,  wyzwalały uczucia przywiązania i miłości a także szacunku dla rodziców. Końcowym elementem części artystycznej było wręczenie kochanym rodzicom kwiatów i własnoręcznie wykonanych upominków. Podczas ich przygotowywania dzieci wykazywały się swoją kreatywnością, szczególnie przy malowaniu i ozdabianiu kamieni. Zaproszeni goście z podziwem i zachwytem wypowiadali się na temat występów, których treści ich pociechy długo utrzymywały w tajemnicy. Warto wspomnieć, że uroczystość uświetniona była słodkim poczęstunkiem dla dzieci i ich gości.

Mamy nadzieję, że  spotkanie z okazji Dnia Matki oraz nadchodzącego Dnia Ojca, które upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze na długo zostanie w sercach uczestników.

Zobacz zdjęcia w galerii

Mama,Tata i Ja 2019 gr. IV

Warsztaty filmowe dla przedszkolaków!

 Z okazji minionego Dnia Dziecka dzieci z grupy IV wybrały się do pobliskiego kina na warsztaty połączone z projekcją filmu.

Celem warsztatów było wyposażenie  dzieci w   elementarną  wiedzę o sztuce filmowej, uczenie  świadomego oglądania filmów,  a przede wszystkim zapoznanie ze sztuką animacji, z którą mają najczęstszy kontakt w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 We współczesnym świecie zdominowanym przez sztuki audiowizualne, film animowany stał się dla dzieci sztuką pierwszego kontaktu, podstawowym przekazem kulturowym, społecznym, artystycznym i etycznym, wpływa na wyobraźnię, pobudza ją i kształtuje, uczy abstrakcyjnego myślenia.


Prowadzący warsztaty uchylili dzieciom rąbki „tajemnicy” ruchomych obrazów, opowiedzieli o tym jak to się dzieje, że możemy dziś na dużym ekranie oglądać film? Kto nad tym wszystkim czuwa? A także,  jak to z tym filmem bywało kiedyś! W trakcie warsztatów dzieci razem z grupowym misiem Olafem obejrzały animowany film o przygodach małej Basi

Zobacz zdjęcia w galerii

KINO "BASIA" 2019

Przedszkolaki w Miejskim Ośrodku Sztuki

Co to jest sztuka?  Trudne pytanie ! A już na pewno dla przedszkolaków. Artyści używają bowiem różnych środków – obrazów, przedmiotów, by za ich pomocą porozumiewać się z nami. Co ważnego mają nam do powiedzenia? A może dzielą się z Nami swoimi pytaniami?

Nasze przedszkolaki miały możliwość obejrzenia wystawy pt. „Sztuka, szuka i stuka”

Dziewięciu zaproszonych do udziału w wystawie twórców wizualnych stworzyło prace dedykowane najmłodszym. Interaktywna wystawa zaprasza do jej ciągłego przebudowywania i dzięki temu daje możliwość poznania procesów artystycznych w działaniu. Sztuka staje się pomostem pomiędzy światem emocji i doświadczeń dzieci a współczesnym światem, pełnym skomplikowanych relacji i nowych technologii.

Artyści chcieli, aby sztuka kojarzyła się dzieciom z siłą potencjału – z możliwością poznawania świata, komunikacji i umiejętnością krytycznego myślenia.  Obserwując reakcję  naszych przedszkolaków  potwierdzamy, że zdecydowanie zadomowiły się w świecie sztuki!

Zobacz zdjęcia w galerii

KINO 60 KRZESEŁ "BASIA" gr. IV 2019

 

XVIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

To już tradycja naszej grupy, że bierzemy udział w tym największym dorocznym święcie czytelniczym. Tym razem zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z grupy II na wspólne spotkanie z panią bibliotekarką. Prawdziwie letnia pogoda sprawiła, że słuchaliśmy czytanych przez panią Wioletkę  bajek na kocach w cieniu drzew. Było naprawdę bardzo przyjemnie. Razem z miśkiem Olafem słuchaliśmy przygód kolorowego słonia Elmera.

Jeśli chcemy, aby dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu w przedszkolu, a później  w szkole. O przyszłości naszego kraju zadecyduje poziom ludzi, których wychowujemy dziś.

Zobacz zdjęcia w galerii

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA KSIĄŻEK gr. IV 2019

 

Mali ogrodnicy to MY

Rośliny otaczają Nas na co dzień, ale czy przedszkolaki znają ich rolę w przyrodzie? Mamy nadzieję, że teraz już tak! Dzieci potrafią wymienić części rośliny, ich funkcje, niezbędne składniki i czynniki potrzebne do wzrostu. Wystarczył dobry pomysł i odrobina chęci ze strony Pana Wojtka konserwatora i rodziców naszego przedszkolaka Janka, aby zbić z desek oryginalny stelaż do uprawy ziół. Przedszkole to nie tylko miejsce doskonałej zabawy, ale też nauki i nieustannego rozwoju intelektualnego i fizycznego, zatem nie dziwi fakt, że idea założenia rabaty ziołowej wszystkim się bardzo spodobała. Dzieciom nie można odmówić zaangażowania i pasji  z jaką łączyły deski,  malowały zielnik i sadziły zioła. Jeśli spojrzymy na zalety tego przedsięwzięcia , nabierzemy pewności, że to inwestycja w zdrowie i rozwój naszych dzieci. Zadaniem przedszkolaków będzie opiekowanie się rosnącymi roślinamipodlewanie ich, usuwanie chwastów, a następnie zebranie plonów, z których później panie kucharki przygotują zdrowe posiłki dla dzieci.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

ZIELNIK grupa IV 2019

"OD ZIARENKA DO BOCHENKA"

 
 
22 maja 2019 r. nasza grupa wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Ośrodek Azyl w Mironicach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. "Od ziarenka do bochenka", podczas których dowiedziały się  wielu  ciekawych informacji na temat  różnych odmian zbóż. Poznawały ich nazwy, oglądały, dotykały  i wymieniały się spostrzeżeniami.
W efekcie tych działań powstały  ciekawe prace plastyczne, które dzieci samodzielnie wykonywały podczas warsztatów.  Najwięcej emocji było jednak podczas wyrabiania ciasta. Przedszkolakom puszczały wodze fantazji  podczas formowania bułek, rogali czy chleba. Gdy różne rodzaje pieczywa trafiły do pieca, dzieci wybrały się na spacer po ośrodku. Spotkanie z mieszkającymi tam zwierzętami wyzwoliło kolejne pozytywne emocje.  Do przedszkola wróciliśmy z pachnącym upieczonym pieczywem i miłymi wspomnieniami.  Pomimo, iż pogoda Nas nie rozpieszczała Nasz wyjazd uważamy  za bardzo udany!

Zobacz zdjęcia w galerii

MIRONICE gr. IV 2019

 

Snuj się,  snuj bajeczko!

A było to tak !

W grupie IV pojawiło się ogłoszenie zachęcające do stworzenia własnej bajki. Impulsem do działania było zainteresowanie dzieci bajkami, współpraca z biblioteką osiedlową, oraz udział grupy w projekcie „Mały Mis w świecie wielkiej literatury”. Osoba dorosła towarzysząca dziecku miała zapisać treść bajki, a zadaniem dziecka było wymyśleć jej bohaterów i związaną z nimi historię.

Pomysł stał się okazją zaproszenia bliskich dziecku dorosłych do wspólnej twórczości. Najmłodszym natomiast pozwolił uczestniczyć w wydarzeniach świata bajkowego, stać się autorem, ilustratorem i osobą odpowiedzialną za efekt końcowy, doświadczyć, ile inwencji wymaga tworzenie.

  Zainteresowanie ogłoszeniem przeszło nasze oczekiwania. Z relacji dorosłych dowiedziałyśmy się, że to dzieci mobilizowały ich do wspólnego pisania. Na pewno nie był to czas stracony! Mamy nadzieję, że zaprocentuje w przyszłości rozbudzoną w dzieciach miłością do książek, a chwile spędzone na wspólnym pisaniu z najbliższymi, pozostaną w sercu na lata, jako te najmilsze. Głośne czytanie to przecież forma kontaktu z dzieckiem tak samo ważna, jak przytulanie i okazywanie czułości.

 Powstało 16 bajek napisanych wspólnie – z mamą, tatą, czy też siostrą. Niektóre dzieci samodzielnie zilustrowały wymyśloną przez  siebie historię.  Powstały między innymi takie utwory jak: „Magiczna hulajnoga”, „Zaczarowany dywan”, „Magiczne krzesełko”, „Bajka o smutnym kwiatku”, „Magiczny motylek”, „Pies który mówi” , „Piesek króliczek i magiczne drzwi”, a także opowieść o „Magicznym króliczku, który uratował Śnieżkę” i bogato ilustrowana bajka pt.„Paczka”. Wszystkie wymyślone przez dzieci historie były ciekawe, kolorowe i oczywiście kończyły się szczęśliwie.

 Jesteśmy bardzo dumne z naszych przedszkolaków, a rodzicom serdecznie  dziękujemy za otwartość i zaangażowanie w nasze działania.

Zobacz zdjęcia w galerii

Snuj się bajeczko.....

 
 
"Biblioteka  czeka  
 na  każdego człowieka !
  Na dziewczynkę,  na chłopaka  
  I małego przedszkolaka" 
 

Wiedzą o tym doskonale dzieci z grupy IV, które wybrały się z kolejną wizytą do pobliskiej biblioteki. Tym razem spotkanie było okazją do złożenia Paniom bibliotekarkom życzeń z okazji obchodzonego w maju Dnia Bibliotekarza. Przedszkolaki obdarowały obie Panie miłym wiosennym upominkiem, życząc aby każdy dzień „wśród książek” był przyjemny i życzliwy. Żeby nigdy nie zabrakło w bibliotece czytelników! Dzieci razem z misiem Olafem wysłuchały kolejnej przygody Franklina, który grał w piłkę nożną.

  Dziękujemy Pani Mirce i Wioletce za życzliwość i uśmiech, oraz wspólne spotkania z bajkami.

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień bibiotekarza 2019 gr. IV

HODOWLA FASOLI
 

W ramach doświadczeń, które przeprowadzamy w naszej grupie dzieci w ostatnim czasie założyły hodowlę fasoli. Wcześniej, zanim przystąpiliśmy do pracy, na podstawie ilustracji omówiliśmy schemat rozwoju nasiona fasoli, od kiełkowania aż do zawiązania się strąków. Następnie przystąpiliśmy do działań praktycznych. Ziarna fasoli "zasadziliśmy" na wacie umieszczając ją w woreczku strunowym. Nasze fasolki przyklejaliśmy do okna tworząc warunki podobne do "szklarni". Codziennie mieliśmy okazję obserwować rozwój nasion i zobaczyć gdzie szybciej nasze nasionka wykiełkują. Dzięki przezroczystym woreczkom przedszkolaki mogły dokładnie obserwować proces kiełkowania oraz ukorzeniania. Wszystkie zauważone zmiany dzieci umieszczały w specjalnie założonym
" dzienniku obserwacji".

Zobacz zdjęcia w galerii

FASOLA DOŚWIADCZENIE 2019 gr. IV

Czas na wiosenne zakupy!

Poznajemy miejsce pracy rodziców Janka!

Dzięki uprzejmości rodziców naszego kolegi z grupy – Janka,  odwiedziliśmy sklep „PLAJTA- BIS” i dokonaliśmy tam zakupów rzeczy potrzebnych do założenia naszej grupowej rabaty. Państwo Szawiel bardzo serdecznie przyjęli Nas w swoim sklepie, a dzieci już od samego wejścia z dużym zainteresowaniem oglądały wyposażenie sklepu, oraz towar znajdujący się na  półkach. Podczas dokonywania zakupów towarzyszył Nam pan Wojtek nasz przedszkolny konserwator, który obiecał Nam pomóc w naszym przedsięwzięciu. Z listy którą wspólnie sporządziliśmy w przedszkolu wszystko udało się kupić. Najwięcej emocji wzbudził jednak kolor farby, którą mieliśmy malować rabatkę. Żeby pogodzić wszystkich  mama Janka zaproponowała Nam zakup kilka kolorów. Kiedy Janek w imieniu grupy zapłacił za nasze zakupy, na przedszkolaków czekała jeszcze słodka niespodzianka. Cała wycieczka dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych i miłych wrażeń. Dzieci po raz kolejny utrwaliły sobie właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych.

        Dziękujemy za zaproszenie, miłe przyjęcie, oraz słodką niespodziankę.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

W sklepie Jasia " PLAJTA"

 
CISZAKI NA STRAŻY CISZY !
 

W naszej grupie pojawiły się Ciszaki (Cichacze) z Krainy Grzecznolandii.

Dostarczyły naszym przedszkolakom list. Jak sama nazwa wskazuje – Ciszak to stworek, który boi się hałasu. Kiedy jest za głośno ucieka do słoika, a następnie znika – mobilizuje dzieci do zachowania ciszy podczas zajęć. Dzieci, które pracują zbyt głośno, niestety muszą zamknąć swojego stworka w dźwiękoszczelnym domku – słoiku. Ciszaki uwielbiają siedzieć na stoliczkach lub na dywaniku  i obserwować pracę przedszkolaków. Dzieci były zachwycone wizytą Ciszaków, które na stałe zagościły w naszej grupie.

Zobacz zdjęcia w galerii

CISZAKI 2019

 
 
Nasza grupa Dzień Teatru świętowała 27 marca, a to wszystko dlatego, iż tego dnia przedszkolaków odwiedziła aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim pani Joanna Ginda.
Warsztaty teatralne rozpoczęły się od rozgrzewki nie tylko głosu ale również i ciała. Pani Asia pokazała dzieciom różne techniki aktorskie pozwalające zapamietać rolę oraz metodę aktywngo czytania. Dzieci miały okazję usłyszeć opowieść pt: " Straszny Plum" oraz " Chłopiec, który nie miał babci"  zamieniając się w małych aktorów.
 
Dziecięce aktorstwo nasze przedszkolaki miały okazję również ćwiczyć rozbudzając swoją wyobraźnię podczas zabaw swobodnych w kąciku teatralnym. Największą radość sprawiła dzieciom zabawa w teatr cieni, podczas której  próbowały stworzyć ze swoich dłoni niezwykłe postaci, zwierzęta czy rzeczy. Oj nie było łatwo zgadnąć. :)


 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Warsztaty Teatralne 2019 gr. IV

 
ZABAWY KRYMINALISTYCZNE
 
 
 
W ramach współpracy z rodzicami 29 marca 2019 roku naszą grupę odwiedziła mama Zosi Pani Maja Śliwińska pracownik labolatorium kryminalistyki  Wojewódzkiej Komendy Policji w Gorzowie Wielkopolskim.
Mundur oraz " magiczna walizka" wzbudziły duży zachwyt wśród naszych przedszkolaków.
Pani Maja wprowadziła wszystkich w tajemniczy świat kryminalistyki. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda walizka technika kryminalistyki i ukryte w niej nietypowe narzędzia oraz proszki, które są niezbędne w wykonywaniu czynności na miejscu przestępstwa. Najwięcej emocji wzbudziło „ściąganie” odbitek linii papilarnych z dłoni dzieci za pomocą specjalnych proszków daktyloskopijnych. Niezwykłe było również wykonanie odlewu gipsowego śladu buta oraz stworzenie własnej karty z odbitkami palca.  Przez chwilę dzieci poczuły się, jakby rzeczywiście pracowały na miejscu przestępstwa. Bardzo dziękujemy  mamie Zosi za poświęcony Nam czas i ciekawie przeprowadzone zajęcia!

Zobacz zdjęcia w galerii

warsztaty policyjna 2019 gr. IV

ZAWITAŁA WIOSNA

KOLOROWA I RADOSNA !

 
W dniu 21.03.2019 r. nasze przedszkolaki przywitały wiosnę! Jesteśmy pewni, że głośno śpiewane piosenki usłyszała Pani Wiosna i zimie już wrócić nie pozwoli. Dzieci ze wszystkich grup przygotowały wokalne prezentacje, które towarzyszyły symbolicznemu „topieniu Marzanny”. Przedszkolaki z grupy IV przygotowały piosenkę pt.: " Promyk słońca". Przy głośnych okrzykach „żegnaj zimo, witaj wiosno!” wyruszyliśmy w wiosennym korowodzie. Było nam bardzo miło spotkać się razem, a kolorowe, samodzielnie wykonane przez dzieci i ich rodziców  barwne kwiaty, niosły razem z wiatrem piosenki i wiosenne nastroje roześmianych przedszkolaków.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

A TACY BYLIŚMY.
WIOSNA 2019 gr. IV

 
 
 
Wyczekiwani goście Olafa!

Rodzice  przychodzą do przedszkola nie tylko po to, aby przyprowadzić i odebrać swoje pociechy, ale także po to,  aby poczytać im bajki.  Są to chwile bardzo przez dzieci wyczekiwane. I dla całej grupy, która chętnie i uważnie słucha nowych bajek i dla dziecka, którego rodzic Nas odwiedza – bo to duma, wyróżnienie i przywilej.

W ramach projektu " Mały Miś w świecie wielkiej literatury" odwiedziła Nas mama Antosia Pani Jagna Lisiewicz oraz mama Antosia Pani Agnieszka Wiszniewska.  Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych rodziców.

Zobacz zdjęcia w galerii

OLAF 2019

 
 
 
ZIELONY OGRÓDEK
 
 

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny  przedszkolaki postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziły potrzebne przybory ( pojemniczki, doniczki, konewkę), ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu.

Następnie wszystkie dzieci przystąpiły do pracy: wysiały rzeżuchę, koperek, rzodkiewkę, sałatę i pietruszkę oraz posadziły cebulkę na szczypiorek. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone na parapecie. Wybraliśmy " Strażników przyrody" którzy będą odpowiedzialni za podlewanie i dbanie o rośliny.

Zobacz zdjęcia w galerii

Zielony ogródek gr. IV 2019

Dzień Kobiet
 
 
Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

Taki dzień raz się w roku zdarza,

gdy 8 Marca z gwarem wiosny

wytryśnie z kartek kalendarza”.


 8 marca w naszej grupie świętowaliśmy wyjątkowy dzień dla naszych małych pań. Chłopcy złożyli życzenia i odśpiewali gromkie „Sto lat..” dziewczynkom i paniom. Nie obyło się również bez upominków, laurki i słodkiego poczęstunku. Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień.

Panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i prezenty.

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Kobiet 2019 gr. IV

PREZYDENT CZYTA PRZEDSZKOLAKOM!

28.02.2019r. nasze przedszkole odwiedził specjalny gość Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, pan Jacek Wójcicki. Tak ważnego gościa zaprosiły dzieci i panie nauczycielki z grupy IV. Zazwyczaj pan Prezydent skupia się na politycznych dyskusjach i czytaniu ważnych dokumentów. Tym razem stanął przed innym ciekawym wyzwaniem – czytał przedszkolakom bajkę. Nasza grupa uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – a nasz grupowy miś Olaf towarzyszy Nam we wszystkich ciekawych działaniach, a tych czytelniczych przede wszystkim. Pan Prezydent  wcielił się w rolę lektora i przeczytał dzieciom bajkę pod tytułem „Tupcio Chrupcio”. Przedszkolaki miały niezwykłą okazję z bliska zobaczyć Gospodarza naszego Miasta oraz z Nim porozmawiać. Z przeczytanej książki dowiedziały się, że każdy ma prawo się czegoś bać, warto pokonywać swoje lęki i nie należy się z nikogo wyśmiewać!  Przedszkolaki w podziękowaniu zatańczyły panu Prezydentowi taniec ludowy  pt. „Maryneczka” i  wręczyły okolicznościowy upominek.

- To jest wielkie wyzwanie czytanie dzieciom w taki sposób, aby przykuć ich uwagę, aby chciały słuchać. Mam nadzieję, że dałem radę - mówił nam pan Jacek Wójcicki.

Tak Panie Prezydencie dał Pan radę i to wspaniale!

Na koniec miłej wizyty wszystkie dzieci otrzymały od pana Prezydenta drobne upominki.

Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i pamiątkowe zdjęcia!

Zobacz zdjęcia w galerii

Prezydent w gr. IV 2019

ZABAWY KONSTRUKCYJNE

 

Codziennie w naszym przedszkolu dbamy o prawidłowy rozwój naszych wychowanków. Dlatego dzieci chętnie biorą udział w zabawach konstrukcyjnych, które rozwijają nie tylko sprawność manualną, ale też wyobraźnię, uwagę, myślenie, kształcą wytrwałość w dążeniu do celu. Uczą też cierpliwości, odporności na niepowodzenia, oraz zgodnej pracy w małych grupach. Dają okazję do czasami krytycznej oceny swojej pracy, ale również satysfakcji z uzyskania zamierzonego efektu.

Zobacz zdjęcia w galerii

Zabawy konstrukcyjne gr. IV 2019

WIZYTA W SKLEPIE WIELOBRANŻOWYM

 
W piątkowe przedpołudnie dzieci z grupy IV wybrały się do pobliskiego sklepu.
Wizyta w sklepie wielobranżowym , związana była z tygodniowym tematem pracy "Bawimy się w sklep".
Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu tzn. urządzenia, towar i jego ułożenie oraz ceny. Celem wycieczki było również utwierdzenie dzieci w przekonaniu, że praca ta jest pożyteczna dla społeczeństwa.
Dzieciom wyjaśniono terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa, paragon. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów. Podczas wycieczki zwracano uwagę na właściwe zachowanie się. Dzieci miały okazję obserwować pracę sprzedawcy, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, przymierzalnie.
Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.

Zobacz zdjęcia w galerii

Wizyta w sklepie gr. IV 2019

Teatralny spektakl

" Zimowa podróż Jacka i Placka"

 

Dnia 21.02.2019r. przedszkolaki z grupy IV razem z Olafem uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Zimowa podróż Jacka i Placka” wg powieści Kornela Makuszyńskiego, oraz wzbudzenie zainteresowania dzieci tak ciekawym miejscem, jakim jest teatr.

Wszyscy z przyjemnością obejrzeliśmy ciekawy, zabawny, a zarazem wzruszający  spektakl  o przygodach  dwóch niesfornych braci. Dzieci z zapartym tchem i wypiekami na twarzy śledziły  pełną  przygód  opowieść. Warto zaznaczyć, że dla wiekszości dzieci była to pierwsza wizyta  w teatrze. Ale obiecujemy, że nie ostatnia!

Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

I jak to w bajkach bywa - wszystko dobrze sie skończyło, a nasze dzieci okazały się bardzo kulturalnymi widzami. Po przedstawieniu aktorzy zaprosili Nas na scenę do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Jesteśmy dumne z naszych przedszkolaków, że tak szybko uczą się nowych poprawnych zachowań, co udowodniły także podczas jazdy autokarem. BRAWO !

Zobacz zdjęcia w galerii

Teatr gr. IV 2019

14.02.2019r. – Walentynki

z Babcią i Dziadkiem!

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i z pewnością o randze tego święta nikomu nie trzeba przypominać. W tym roku z uwagi na ferie zimowe obchodziliśmy w przedszkolu to miłe święto dość nietypowo – bo Walentynkowo!

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni  w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości. Licznie przybywający do naszej grupy Goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach przedszkolaków widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju. Czy aby wszystko się uda? No i się udało! Dzieci pięknie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne.  Goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek, oraz podziękować za cierpliwość, zrozumienie i opiekę. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku, a na ustach można było zobaczyć uśmiech.  Na koniec tych wyjątkowych występów dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom czerwone serca – na znak miłości i obchodzonych tego dnia Walentynek.

W dalszej części uroczystości Goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Rodziców. Na zebranych czekała jeszcze jedna niespodzianka – tańce i zabawy.   Babcie i Dziadkowie na chwilę znowu mogli poczuć się dziećmi i wraz ze swoimi wnuczętami wspólnie tańczyli i śpiewali. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy. Szczęśliwe, uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, jak w dniu ich występu.

Z okazji  Walentynek życzymy wszystkim rodzinnych, ciepłych spotkań utkanych nicią dobroci, życzliwości, a przede wszystkim niegasnącej miłości!

Niechaj to wielkie uczucie gości w naszych sercach każdego dnia!

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Walentynki z Babcia i Dziadkiem gr IV 2019

Z misiem Olafem witamy kolejnego gościa na czytaniu bajek !

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny, emocjonalny, wyzwala ekspresję dziecięcą. Poprzez codzienne czytanie bajek, przygód ulubionych bohaterów oraz ciekawostek z przyniesionych przez dzieci książek, staramy się rozbudzać ich zainteresowania czytaniem.

W ramach realizacji projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” tym razem odwiedziła Nas mama Hani i Helenki , pani Arleta G. ,która przeczytała zasłuchanym przedszkolakom niezwykłe przygody Kopciuszka.

Dzieci dyplomem podziękowały pani Arlecie  za mile spędzony czas. Zapraszamy do czytania kolejnych rodziców.  

A oto kilka porad dla rodziców, jak zaszczepić dzieciom miłość do książek:

  • czytaj sam/sama - bądź przykładem,

  • czytaj dziecku codziennie, przynajmniej przez 20 minut,

  • motywuj do czytania, szukaj odpowiednich książek,

  • zabieraj dziecko do biblioteki, aby mogło samo wybierać książki

Zobacz zdjęcia w galerii

Mama Hani i Helenki gr. IV

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą  przez dzieci, dostarczającą im wielu miłych przeżyć i radości. Tak też było u nas!

W dniu 07.02.2019r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.

Tego dnia już od rana w przedszkolu było bardzo kolorowo. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, a w salach można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórych było trudno rozpoznać!  Po sesji fotograficznej  dzieci przeszły  do sali balowej. Karnawałowe dekoracje (balony, serpentyny, kolorowe światła itp. ) wprowadziły  w radosny nastrój, oraz zachęciły wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca wspaniałą muzyką. Dzieci świetnie się  bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w proponowanych zabawach.  Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka i Kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.  Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, co widać na załączonych zdjęciach.

Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Zobacz zdjęcia w galerii

BAL KARNAWAŁOWY GR. IV 2019

GIMNASTYKA DLA SMYKA

 

Dzieci w wieku przedszkolnym mają niewyczerpane pokłady energii, dlatego też uwielbiają się gimnastykować.
 

Zabawy i ćwiczenia w przedszkolu spełniają ważną rolę, ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują trudności dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne mozliwości. Przemyślane i odpowiednio przeprowadzone zajęcia gimnastyczne są ważnym środkiem oddziaływania zdrowotnego i wychowawczego.Poprzez gry i zabawy ruchowe, a także typowe ćwiczenia korekcyjne dzieci przyswajają prawidłowe nawyki zdrowotne oraz dobrze się bawią.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gimnastyka dla smyka gr. IV

Ferie z poduszkowcem..:)

 

Poduszkowiec to eksperyment naukowy dla dzieci obrazujący siłę powietrza. Do jego przygotowania potrzeba niewiele. Wystarczy zwykła płyta CD, plastikowy korek "z dziubkiem" oraz balonik. Do płytki CD przymocowany jest szczelnie ustnik plastikowej butelki na który nakładamy napompowany balon. Konstrukcję tą umieszczamy na stole. Wyrzucone przez balon powietrze wydostaje się spod płytki CD równomiernie ze wszystkich stron rozpraszając siłę odrzutu. Stół odbija częściowo powietrze dlatego balon leciutko unosi się nad stołem jak „poduszkowiec”.  Doświadczenie wywołało wśród przedszkolaków wielki podziw i zachwyt.

Taki eksperyment przedstawiły naszej grupie Panie z Klubu Małego Wynalazcy w Stanowicach. Dziękujemy bardzo za możliwość uczestniczenia w tak ciekawych zajęciach.

Zobacz zdjęcia w galerii

PODUSZKOWIEC

Zabawy badawcze i swobodne na śniegu!

 

Wszystkie dzieci lubią zimę, a zwłaszcza zabawy na śniegu i ze śniegiem. Ostatnie opady śniegu były inspiracją do przeprowadzenia zajęć badawczych. Przedszkolaki bawiły się w odkrywców przyrody poznając rzeczywistość przyrodniczą poprzez obserwację, eksperymentowanie i odkrywanie.

Dzieci szukały odpowiedzi na pytania: jaki jest śnieg?, kiedy śnieg się topi? Przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach angażując swoje zmysły w odkrywanie przyrody oraz wykorzystując warsztat małego badacza (szkło powiększające).  Zajęcia badawcze wywołały żarliwą dyskusję wśród dzieci, a odpowiedzi na pytanie: czy śnieg jest czysty i czy można go jeść, były jednomyślne - NIE. 

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Zabawy badawcze na śnegu gr. IV 2019

Wizyta Policji

Bezpieczne ferie - spotkanie z policjantem

 
Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach, oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, 10 stycznia  przybył do przedszkola zaproszony gość z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim - pani policjant.  Przedszkolaki  utrwaliły sobie zasady poruszania się po drodze. Usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Pani policjant przypomniała dzieciom o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, oraz innych niebezpiecznych zabawach na śniegu. W ramach wizyty dzieci wręczyły Pani policjant podziękowanie za odwiedziny i poświęcony czas.

Zobacz zdjęcia w galerii

POLICJA gr. IV

Świąteczna wizyta w bibliotece.

 

Przedszkolaki przed Świętami Bożego Narodzenia wybrały się do zaprzyjaźnionej biblioteki z magicznymi życzeniami świątecznymi. Dzieci miały okazję wysłuchać treści opowiadania pt: " Kto przytuli misia Tulisia?", narysować przepiękne choinki oraz przejrzeć dziecięce księgozbiory. Na zakończenie wręczyliśmy mały świąteczny upominek oraz życzyliśmy Wesołych Świąt i ponownego spotkania w Nowym Roku.

Zobacz zdjęcia w galerii

Świąteczna Wizyta w Bibliotece gr. IV

" Świeć gwiazdeczko, świeć.."

 

Grudzień to dla przedszkoli okres wprowadzania swoich podopiecznych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przez wykonywanie różnego typu prac plastycznych czy też przedstawień świątecznych. Najmłodsi mają wtedy okazję zaprezentować swoje talenty wokalne czy też aktorskie. Jednymi z takich wydarzeń są jasełka, które przedszkolaki z grupy IV miały okazję zaprezentować swojej rodzinie. Dzieci w świetle świec stworzyły magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy w ciekawych strojach wcielili się w role Maryi, Józefa, aniołów i pasterzy. Z ogromnym zaangażowaniem wypowiadali swoje kwestie, śpiewali kolędy, piosenki świąteczne i tańczyli dla Dzieciątka. Zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie wśród oglądających.

Podczas Świąt Bożego Narodzenia przeżywamy magiczne chwile, dlatego po występie przedszkolaki z rodzicami i dziadkami przystąpiły do wspólnego kolędowania przy dźwiękach skrzypiec i gitary. Dziękujemy rodzicom Hani i Helenki za tak wielkie zaangażowanie i poświęcony czas. Wszystkim naszym miłym gościom życzymy radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

JASEŁKA GRUPA IV


Miś Olaf odwiedza dzieci w ich domach.

 

Olaf pluszowy przyjaciel grupy IV od września wędruje po domach naszych przedszkolaków. Razem z nimi uczestniczy we wspólnym czytaniu bajek z rodzicami, w zabawach i uroczystościach rodzinnych. Dzieci dbają w domach o to, by ich przyjaciel nawet na moment nie pozostał sam, zapewniając mu multum atrakcji.

Bardzo dziękujemy rodzicom za podzielenie się wspomnieniami.

 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Olaf w domach

 

WYSTĘP KOLĘDOWY

 

12 grudnia 2018 roku naszą grupę odwiedzili uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim. Goście przybyli do Nas z występem kolędowym pt: " Carols for Preschoolers". Podczas spotkania przedszkolaki  nie tylko podziwiały artystyczne poczynania aktorów, ale również aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu. Chłopcy na przykład zostali poproszeni o rozplątanie złotej nici skradzionej przez chochlika, a dziewczynki czarowały magicznym pyłem. Dużo śmiechu i radości wzbudziła  popularna w Anglii zabawa, która polega na rozrywaniu prezentu, z którego u Nas wysypały cukierki. Dzieci miały również okazję posłuchać kolęd śpiewanych w języku angielskim. Oczywiście wspólnie zaśpiewaliśmy też kolędę w języku polskim. Były też życzenia i małe upominki - dużo, dużo pozytywnych emocji i miłych wrażeń, które  wprowadziły Nas wszystkich w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo serdecznie dziękujemy tacie naszej Marlenki, który zainicjował i zorganizował to przemiłe spotkanie.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

WYSTĘP KOLĘDOWY

 

DOGOTERAPIA

We wtorek (11.12.2018 r.)  odbyły się w naszej grupie kolejne zajęcia z dogoterapii przeprowadzone przez firmę "BRAMS". Przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Dzieci przypomniały sobie wiadomości na temat mowy ciała psa, czyli o najważniejszych sygnałach : strach, agresja, chęć zabawy. Mogły go pogłaskać, nakarmić czy poprostu się z nim pobawić. 
Wizyta psa terapeuty w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z psem RUBIM mogli uczestniczyć . Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.

Zobacz zdjęcia w galerii

DOGOTERAPIA GRUPA IV

MIKOŁAJKI !!!

 

Drogi Święty Mikołaju

wszystkie dzieci Cię kochają

Usiądź sobie między nami,

obdarz dzieci prezentami!

  W ten niezwykły wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień z wielkim workiem prezentów zawitał  do naszej sali  Mikołaj. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wypatrywały w oknach Świętego. Po długim oczekiwaniu pojawił się niezwykły gość w czerwonym ubraniu i białą brodą, którego przedszkolaki przywitały  piosenkami. Radości nie było końca, gdy Mikołaj obdarowywał wszystkie dzieci pięknymi podarunkami.  Oprócz upominków nasz Gość zostawił mnóstwo uśmiechu na twarzach i obietnice złożone przez dzieci, że nadal będą grzeczne. Po wspaniałej, niezapomnianej wizycie ubrani w mikołajkowe czapki wyruszyliśmy na koncert muzyczny pt. " Święty Mikołaj i świąteczne życzenia", podczas którego przedszkolaki mogły usłyszeć historię chłopca, który nie lubił śpiewać kolęd. Świąteczny dzień zakończyła wspaniała zabawa na zamku dmuchanym, który w magiczny sposób znalazł się na holu przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

MIKOŁAJKI GRUPA IV

BARBÓRKA W GRUPIE  IV !

Z okazji Dnia Górnika w naszej grupie odbyło się niecodzienne wydarzenie. Tego dnia w galowym stroju, na spotkanie z dziećmi przybył  gość, który wprawił wszystkich w wielkie zdumienie!  To pani Iwona M. z wykształcenia górnik, wprowadziła nas w  tą trudną,  a  zarazem ciekawą tematykę. Przedszkolaki po raz pierwszy na własne oczy mogły zobaczyć prawdziwy strój  górnika. W trakcie spotkania  dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z pracą górnika. Z dużym zaciekawieniem obejrzały prezentację, oraz wysłuchały legendy o „Skarbniku i jeziorku szmaragdowym” Największe  zainteresowanie budził jednak strój górnika w tym przede wszystkim czapka ze wspaniałym pióropuszem, którą każde dziecko mogło przymierzyć. Z trudem zapamiętaliśmy jej nazwę, która brzmi: czako. Na pamiątkę tak miłego i interesującego spotkania zaprosiliśmy gościa do wspólnego zdjęcia. Doceniamy wysiłek i trud tej ciężkiej oraz bardzo niebezpiecznej pracy. Zawód górnika cieszy się w naszym społeczeństwie wielkim uznaniem, dlatego dziękujemy za dziś i zapraszamy naszego gościa już  na spotkania w kolejnych latach,  zapewne dowiemy się wtedy jeszcze wielu ciekawych rzeczy. Z okazji minionej Barbórki, życzymy wszystkim górnikom wszystkiego najlepszego!

 

Zobacz zdjęcia w galerii

BARBÓRKA GR. IV

 

W czasie deszczu dzieci się nudzą...

Choć mamy już mroźną zimową pogodę, my nie zapominamy, że panuje jeszcze Jesień. W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki miały okazję poczuć się jak mali artyści wykonując pracę plastyczną przy użyciu niebieskiej farby i słomki tworząc deszczowe kałuże do których dołączyły kolorowe kalosze. Zajęcia te miały wymierne korzyści dla rozwoju dziecka. Stanowiły jeden z elementów ćwiczeń logopedycznych poprawiających artykulację dzieci.  Zabawa była wspaniała , dzieci szczęśliwe a ich prace niezwykle barwne.

Zobacz zdjęcia w galerii

KAŁUŻE

 

" Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie" - W. Hugo

 

     Drodzy rodzice zakończylismy już akcję zbierania karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierząt ze schroniska "Azorki" w Gorzowie Wielkopolskim.Wasza szczodrość nie może być nagrodzona słowami - ale szczęśliwe psiaki i koty długo nie zapomną Waszych dobrych  i wielkich serc.W ich imieniu serdecznie dziękujemy za tak aktywny udział w akcji!  

Z przyjemnością informujemy, że grupa zebrała ponad 25 kg karmy oraz kilka koców. W piątek starszaki  w imieniu wszystkich naszych przedszkolaków zawiozą zebrane w całym przedszkolu " prezenty" do schroniska. Cieszymy się, że jak zwykle mogliśmy na Państwa liczyć!!!

 

Zobacz zdjęcia w galerii

SCHRONISKO dziekuje

WARSZTATY PLASTYCZNE

 

Miło i twórczo spędziły czas dzieci na warsztatach plastycznych w Pracowni Działań Artystycznych Edukacji Muzycznej " PORTATO" na które zaprosiła nas mama Hani i Helenki Pani Arleta Gredka. Przedszkolaki wykonały wianek bożonarodzeniowy wykorzystując przy tym różne techniki plastyczne, pokolorowały bombeczkę, która zapewne zawiśnie nie na jednej choince w domu. Przedszkolaki miały również okazję na żywo zobaczyć i usłyszeć dzwięki jakie wydawały instrymenty na których gra Pani Arleta. Poznały nazwę, budowę i sposób grania na gitarze, skrzypcach, trąbce czy pianinie. Było to wielkie, niezapomniane przeżycie.

Bardzo serdecznie dziekujemy za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak ciekawych, interesujących warsztatach.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

WARASZTATY PLASTYCZNE GR. IV 2018

KOCHAMY NASZE PLUSZOWE MISIE!

 

"Wiwat misiu łakomczuszku,

niech nie burczy ci już w brzuszku!

My życzenia Ci składamy,

byś był jak najdłużej z nami!

Miodku zawsze miej w dostatku,

żyj nam STO LAT nasz misiaczku!"

 

Pluszowy Miś był, jest i będzie najlepszym przyjacielem małego przedszkolaka, dlatego cały tydzień poświęciliśmy tej niezwykłej zabawce. Dzieci codziennie zapraszały do naszej sali swoich pluszowych przyjaciół, uczestniczyły w misiowych zabawach i piosenkach. Pluszowy tydzień zakończyła uroczystość przedszkolna zorganizowana na holu przedszkola z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, podczas której przedszkolaki miały okazję odśpiewać Sto Lat misiowi, wręczyć mu grupową kartkę urodzinową, oraz uczestniczyć z nim we wspólnych zabawach. Całej uroczystości przyglądał się nasz przyjaciel Olaf, który tego dnia również miał swoje święto:) To był dzień pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku!

Zobacz zdjęcia w galerii

PLUSZOWY MIŚ 2018 GR. IV

WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI

 

21 listopada naszą grupę odwiedziła Pani Mirka - pracownik pobliskiej biblioteki, która przeczytała nam dwie wspaniałe misiowe książki. A wszystko to związane ze zbliżającym się Dniem Pluszowego Misia. Dzieci miały okazję posłuchać opowieści " Jak miś Kuba uczył się czystości" oraz o " Przygodach Kubusia Puchatka". Nasz wspaniały gość poznał naszego pluszowego przyjaciela - Olafa, który towarzyszył podczas czytania oraz wysłuchał misiowej piosenki. Za poświęcony i miło spędzony czas wręczyliśmy Pani Mirce podziękowanie obiecując, że niedługo razem z Olafem odwiedzimy bibliotekę.

Zobacz zdjęcia w galerii

Wizyta Pani Mirki gr. IV

Wizyta miłego gościa!

Dziś  ( 19.11.2018 r. ) do drzwi - puk, puk, puk.....uchylamy je i wchodzi gość przyjęty z wielką radością. Pani Justyna Bracik w wydawnictwa MAC w ramach projektu " Mały Miś w świecie wielkiej literatury" przyjechała specjalnie do nas , bo słyszała, że uwielbiamy słuchać bajek. . Przeczytała nam przedszkolną historię" Przygody Jeżyka Tuptusia". Zaśpiewaliśmy jej  piosenkę o czytaniu z misiem i wręczyliśmy pamiątkowe podziękowanie za odwiedziny i poświęcony czas. Obecała, że odwiedzi nas znowu.... z niecieprliowścią czekamy.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gość z MAC

Piękna Nasza Polska Cała - zajęcia otwarte

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

08 listopada 2018 roku w naszej grupie odbyły się niezwykłe zajęcia otwarte. W tym dniu rodzice mieli okazję nie tylko wykonać razem z dziećmi biało- czerwone Kokardy Narodowe, ale również uczestniczyli  w przygotowanym przez dzieci krótkim programie artystycznym. Podczas występu przedszkolaki zaprezentowały wierszyki i piosenki o charakterze patriotycznym, jak również zatańczyły  ludowy taniec pt. "Moja Maryneczka". Wspólnie z rodzicami dzieci dumnie zaśpiewały też Hymn Polski.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za tak liczne przybycie.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Zajecia otwarte gr IV - 11 listopada

Mały badacz

Zobacz zdjęcia w galerii

Eksperymenty gr IV

Wychowanie przez czytanie

Zobacz zdjęcia w galerii

Czytanie gr IV

Jesienne zabawy w ogrodzie przedszkolnym

JESIENNE ZABAWY

W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

 

Powoli lato odeszło już w zapomnienie i nadeszła nowa pora roku, która również potrafi zachwycić różnorodnością kolorów. W tym roku Jesień daje nam dużo ciepła , z którego cieszą się nie tylko dorośli , ale przede wszystkim dzieci - prawdziwa " Polska Złota Jesień".

Nasz grupa stara się codziennie przebywać na świeżym powietrzu, przeszkodą jest tylko niesprzyjająca aura. Dzieci chodzą na spacery, podczas których podziwiają zmieniającą się przyrodę, uczą się rozpoznawać niektóre gatunki drzew i ich owoce, a także przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się parami. Bawiąc się na placu zabaw najchętniej korzystają ze zjeżdżalni i huśtawek.  Wykorzystują również do zabawy dary jesieni - liście, którymi można wspaniale się bawić.

 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

JESIENNE ZABAWY GR. IV

DZIEŃ DRZEWA

 

" Każdy przedszkolak dobrze wie, że drzewa należy chronić i kochać je.

My przedszkolaki drzewa kochamy i zginąć im nie damy! "

 
 

W środę 10.10.2018 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Drzewa. W tym dniu dominował wśród dziecięcych strojów kolor zielony.  Wszystkie grupy uczestniczyły w prelekcji, którą przeprowadziła Pani Agnieszka Szmatowicz pracownik Barlinecko - Gorzowkiego Parku Krajobrazowego. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek na temat drzew oraz miały okazję wykazać się swoją wiedzą dotyczącą przyrody.

 

Grupa IV do tego dnia przygotowywała się starannie od poniedziałku. Dzieci miały okazję na zajęciach poznać budowę drzewa, jego korzyści dla ekosystemu. Wykorzystując szkła powiększające mogły obejrzeć z bliska budowę drzewa, kory czy liścia. Zajęcia te wzbudziły duże zainteresowanie wśród naszych przedszkolaków.

 

Grupa nasza miała również zaszczyt uczestniczenia w ważnym wydarzeniu jakim było posadzenie  Drzewa Pamięci. Wydarzenie te wzbudziło w dzieciach dużo miłych emocji.

 

Dzień pełen wrażeń dzieci zakończyły słodkim poczęstunkiem ( muffinki), które przygotował Antoś z rodzicami. W imieniu wszystkich dzieci jeszcze raz bardzo dziękujemy

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Drzewa gr. IV

WIZYTA NA POCZCIE

 

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Poczty Polskiej nasza grupa wybrała się 09.10.2018 r. na poczte. Dzieci razem z Olafem miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Obejrzały hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty. Każdy przedszkolak samodzielnie wysłał list, który wcześniej " napisał " rodzicom. Przedszkolaki wysłuchały również króciutkich bajeczek przeczytanych przez Panią Kierownik. Wycieczka okazała się bardzo interesujaca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń.

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Poczty Polskiej gr. IV

PODZIĘKOWANIE

 

DRODZY RODZICE!

 

 " By chorzy nie byli samotni, by radość w sercu mieli

Co roku bierzemy udział w akcji POLA NADZIEI"

 

Dzięki naszym kochanym przedszkolakom

w których drzemie duża siła,

dzięki wsparciu Was Drodzy Rodzice, którzy jesteście otwarci na

nasze prośby, udało nam się sprzedać wszystkie przydzielone

na grupę cebulki żonkili. Dziękujemy !!!

 

DZIEŃ KASZTANKA

 

04.10.2018 r. w naszej grupie zrobiło się bardzo kasztanowo, a to za sprawą obchodzonego w tym dniu "Dnia Kasztanka". Dzieci ubrane na kolor brązowy od rana przynosiły swoje "Kasztanowe cuda" przygotowane w domu razem z rodzicami. Kasztanowa zabawa rozpoczęła się od poszukiwania ukrytych w sali kopert z zadaniami. Przedszkolaki miały okazję wykorzystać kasztany do zabaw matematycznych, słuchowych i orientacyjnych w schemacie własnego ciała oraz umiejętnego współdziałania w grupie. Największą przyjemność sprawiła dzieciom słodka niespodzianka pozostawiona przez Panią Jesień. Z dużą odwagą z zawiązanymi oczami wyszukiwały słodkiego skarbu pośród kasztanów.       Za wspaniałą zabawę dzieci zostały nagrodzone dyplomem. Całej zabawie przyglądał się Nasz grupowy przyjaciem Olaf, który również zyskał kasztanowy portret. Dziękujemy wszystkim rodzicom za duże zaangażowanie i wspaniałe pomysły.

 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ KASZTANKA gr. IV

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

W tym dniu szczególnym - września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!.

 
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy w życiu przedszkola.
Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodziliśmy w naszej grupie 28 września.
W tym dniu dziewczynki wręczyły chłopcom medal oraz dyplom rycerza, złożyły przepiękne życzenia i odśpiewały uroczyste Sto Lat.
Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.
 
 

                                                                            

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Chłopaka gr IV

WYCIECZKA DO "OWCZOGRODU"

 

27.09.2018 r. nasza grupa wybrała się na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym do " Owczogrodu" w Rudnicy. Wyjątkowe miejsce wzbudziło wśród wycieczkowiczów wiele emocji. Przedszkolaki miały okazję poznać życie owieczek oraz dowiedzieć się jak wygląda codzienna opieka nad tymi zwierzętami. Dzieci mogły pokarmić owieczki chlebem,dotknąć, pogłaskać, jak również obejrzeć pokaz zaganiania owiec w wykonaniu specjalnie do tego wytresowanego psa. Przedszkolaki przystąpiły również do poszukiwania mapy w labiryncie oraz odnalezienie słodkiego skarbu i złotej wełny. Aby jeszcze bliżej zgłębić specyfikę pracy w owczarni przedszkolaki wykonywały specjalnie przygotowane dla nich zadania: dojenie, strzyżenie owiec oraz czesanie wełny. Podsumowaniem całej wycieczki były warsztaty plastyczne, na których przedszkolaki wykonały "owieczki" wykorzystujac do swych prac naturalną owczą wełnę. Po intensywnym i wyczerpującym dniu dzieci z uśmiechem na twarzy i głową pełną wspomnień wróciły do przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

Owczogród gr IV

Drodzy Rodzice!

Prosimy o przyniesienie  do 12.10.2018 r.

koperty ze znaczkiem.

                                                     Dziękujemy

DRODZY RODZICE!

04.10.2018 r. ( w czwartek) będziemy obchodzić w naszej grupie " Dzień Kasztanka".

Prosimy aby  dzieci w tym dniu były ubrane w kolorze brązowym.

Z okazji tego wydarzenia zachęcamy dzieci wraz z rodzicami do wykonania dowolną techniką " Kasztanowe cuda".

                           Kasztany można odebrać u nauczycieli grupy.

 

"Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" - projekt edukacyjny

Drodzy Rodzice!

 

Wszyscy wiemy, jak ważne jest zachęcanie dzieci do czytania, poznawania, śledzenia losów bohaterów literackich oraz wprowadzanie naszych najmłodszych pociech w świat fantazji, literatury, pozytywnych emocji płynących z książek.
W ubiegłym roku mieliśmy okazję docenić Wasze zaangażowanie w akcję
" Cała Polska Czyta Dzieciom"podczas której odwiedzaliście naszą salę z ulubionymi bajkami Waszych pociech. 

 

W roku szkolnym 2018-2019 nasza grupa przystąpiła do

MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO:

" MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"

 

Głównym celem projektu jest rozwijanie czystelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.

 
Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019.

Zobacz zdjęcia w galerii

Mały Miś

Dzień Przedszkolaka

 

" Grupa IV to są zuchy

A nie żadne ciepłe kluchy!

Chcemy dzisiaj skakać, grać

i wesoło spędzać czas! "

 
Z takim hasłem grupa IV przystąpiła do świętowania
na sportowo Dnia Przedszkolaka.
Z pełną werwą i dużą aktywnością przedszkolaki uczestniczyły w pokonaniu toru przeszkód.
Radość, śmiech i głośny doping uczestników
świadczyły o wspanałej zabawie i miło spędzonym czasie.
Życzymy naszym kochanym przedszkolakom uśmiechu każdego dnia,
spełnienia najskrytszych marzeń i świetnej zabawy na dmuchanym zamku......

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Przedszkolaka gr. IV

Sprzątanie Świata

 

" Akcja segregacja!

2x więcej

2x  czyściej"


Pod takim hasłem grupa IV wzieła udział w Ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki z wielkim zapałem przystąpiły do sprzątania okolic przedszkola co świadczą o tym poniższe zdjęcia.

Zobacz zdjęcia w galerii

Sprzątanie Świata gr IV

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...