Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

WITAJ WIOSNO gr II

WITAJ WIOSNO gr II

21 marca 2019 r. wszystkie dzieci zebrały się na przedszkolnym placu zabaw, aby rozpocząć uroczyste przywitanie wiosny. Uroczystość rozpoczęła się konkursem wiosennych piosenek. Następnie dzieci wyruszyły na spacer w kolorowym korowodzie na czele, którego stała Pani Wiosna, oraz Marzanna. W korowodzie przedszkolaki wymachiwały kolorowymi kwiatami z bibuly oraz odganiały zimę krzycząc: Witaj wiosno!! Precz zimo zła.

Zobacz zdjęcia w galerii

Powitanie wiosny 2019
WITAJ WIOSNO gr II

WIZYTA U JEŻYKÓW

WIZYTA U JEŻYKÓW

20 marca 2019 r. dzieci z grupy II wybrały się w odwiedziny do Przedszkola Miejskiego nr 19. Grupa Jeżyków wraz z paniami nauczycielkami zaprosiy przedszkolaki z grupy II na zajęcia o tematyce wiosennej, podczas których dzieci wspólnie stworzyły piękne kwiatowe dywany. Po zajęciach przedszkolaki miały okazję poznać się bliżej i wspólnie  pobawić. Dzieciom i paniom nauczycielkom z Przedszkola Miejskiego nr 32 dziękujemy za zaproszenie i miłą zabawę.

Zobacz zdjęcia w galerii

WIZYTA U JEŻYKÓW

GRA MULTIMEDIALNA

GRA MULTIMEDIALNA

W deszczowe i ponure dni, gdy dzieci nie mogą wyjść na spacer ani pobawić się na przedszolnym placu zabaw przedszkolaki z grupy II bardzo chętnie korzystają z gry multimedialnej zjajdującej się na holu przedszkola. Dzieci z niecierpliwością czekają aby wcielić się w tropiciela zwierząt, zagrać na pianinie czy pobiegać wsród wirtualnych kwiatów i balonów. Dla wszystkich jest to wspaniała zabawa!!

Zobacz zdjęcia w galerii

GRA MULTIMEDIALNA

ZABAWY W PARKU GRUPA II

ZABAWY W PARKU GRUPA II

Przedszkolaki z grupy II wybrały się na spacer do pobliskiego Parku Kopernika. Dzieci z utęsknieniem czekaja na nadejście wiosny i w poszukiwaniu jej pierwszych oznak z chęcią udały się na przechadzkę podczas, której miały okazję dokarmić mieszkające w parku wiewiórki, pod drzewami zostawiły im pyszne orzechy. Podczas spaceru dzieci bawiły się na placu zabaw w parku. Była to krótka wycieczka, która przyniosła wszystkim wiele radości.

Zobacz zdjęcia w galerii

WIEWIÓRKA 2019 GR II

WALENTYNKI 2019 GRUPA II

WALENTYNKI 2019 GRUPA II

14 lutego z okazji dnia św. Walentego dzieci z grupy II otrzymały od pań nauczycielek miłą niespodziankę. Każdy przedszkolak dostał lizaka w kształcie serduszka oraz laurkę z miłym wierszykiem. W tym wyjątkowym dniu dzieci wykonały piękne prace plastyczne- czerwone serca z myślą o kimś dla nich wyjątkowym.

Zobacz zdjęcia w galerii

WALENTYNKI GRUPA II 2019

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

13 lutego dzieci z grupy II zaprosiły do przedszkola swoje ukochane babcie i dziadków. Przedszkolaki przygotowały na tą okazję specjalny występ artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, przedstawiły zabawną scenkę z babcią i dziadkiem w roli głównej. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku patrząc na występy wnucząt. Szczęśliwe babcie i dziadkowie na zakończenie występu zostali obdarowani przez dzieci własnoręcznie zrobionymi prezentami. Wzruszenie i radość babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam jak ważne są dla nich takie spotkania i czas spędzony z wnukami. Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za to, że byli z nami w tym wyjątkowym dniu.

Zobacz zdjęcia w galerii

2019 GRUPA II DZIEN BABCI I DZIADKA

BAL KARNAWAŁOWY 2019

BAL KARNAWAŁOWY 2019

7 lutego w naszym przedszkolu odbył sie bal karnawałowy.Zabawa karnawaował to okres z niecierpliwością wyczekiwany przez najmodszych. To moment kiedy dzieci mogą przebrać się za swoje ulubione postacie oraz bawić się i tańczyć razem ze wszystkimi. W tym szczególnym dniu w grupie II pojawiły się dziewczynki przebrane za wróżki, królewny, biedronki, pszczółki i syrenki. Wśród chłopców znaleźli się strażacy, policjanci, Spiderman, Batman. Przedszkolaki szalały i bawiły się świetnie przy muzyce na przedszkolnym holu. Tańcom i zabawom nie było końca.....

Zobacz zdjęcia w galerii

GRUPA II BAL PRZEBIERANCOW 2019

WYJŚCIE DO TEATRU "KRAINA ŚPIOCHÓW"

WYJŚCIE DO TEATRU "KRAINA ŚPIOCHÓW"

Dzieci z grupy II 5 lutego wybrały się na kolejną wizytę do gorzowskiego Teatru im. J. Osterwy na przedstawienie pt. "Kraina Śpiochów". Bajka przedstawiana przez aktorów wzbudzała u dzieci wiele pozytywnych emocji. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały historię o Królewnie Śpioszce, którą męczyły w nocy senne koszmary. Jej tata Król Śpioch za wszelką cene stara się pomóc ukochanej córce w rozwiązaniu problemów ze snem, w tym celu podróżuje po bajkowej krainie poszukując leku na bezsennoś Śpioszki. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wyjścia do teatru, i już nie mogą się doczekać kolejnej wizyty.

Zobacz zdjęcia w galerii

KRAINA ŚPIOCHÓW GRUPA II

POLICJANTKA W GRUPIE II

POLICJANTKA W GRUPIE II

10.01.2019r. grupę II odwiedziły Panie policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Pani Kasia i Pani Agata opowiedziały dzieciom w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas podczas zimowych zabaw na powietrzu. Przedszkolaki owiedziały się dlaczego nie wolno wchodzić zimą na zamarznięte zbiorniki wodne oraz w jaki sposób należy bezpiecznie bawić się na śniegu. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, zadawały wiele pytań, na które Panie policjantki udzielały wyczerpujących odpowiedzi. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki dostały specjalne pieczątki.

Zobacz zdjęcia w galerii

POLICJANTKA GR II 2019

JASEŁKA W GRUPIE II 2018

JASEŁKA W GRUPIE II 2018

We wtorek, 18 grudnia w grupie II odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszolaków. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowywały jasełka. Przepiękna scenografia nadala temu spotkaniu wyjątkowy i uroczysty klimat. Po przedsztawieniu dzieci wręczyly przybyłym gościom kartki z życzeniami świątecznymi. Spotkanie zakończylo się wspolnym dekorowaniem pierniczków. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w swoje role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepla, radości i bliskości.

Zobacz zdjęcia w galerii

JASEŁKA W GR II 2018

ZIMOWA PODRÓŻ JACKA I PLACKA

ZIMOWA PODRÓŻ JACKA I PLACKA

13.12. 2018 Przedszkolaki z grupy II wybrały się do gorzowskiego teatru na spektakl dla dzieci pt. "Zimowa podróż Jacka i Placka". Tytułowi Jacek i Placek, bliźniacy z opowieści Kornela Makuszyńskiego opuszczają swoją rodzinną wioskę Zapiecek i wyruszaja w świat na poszukiwanie Mikołaja, aby jako pierwsi dostać wymarzone gwiazdkowe prezenty. Podczas swej długiej wędrówki spotykają wiele ciekawych, bajkowych postaci między innymi Pinokia, zaczarowaną żmiję, czarodziejkę Eskimoskę, w odległej mroźnej krainie dotrą do pałacu Królowej Śniegu, by na koniec spotkać Świętego Mikołaja. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta na głównej scenie w  gorzowskim teatrze. Dzieci z wypiekami na twarzach śledziły przygody Jacka i Placka. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka, oraz bajecznie klorowe kostiumy i czarodziejskie postacie przyciągały uwagę małych widzów i wywołaly na ich twarzach prawdziwy zachwyt. Na zakończenie spektaklu na dzieci czekała  niespodzianka każdy przedszkolak otrzymal od Mikołaja słodki poczęstunek. Byla to nasza kolejna i na pewno nie ostatnia wizyta w teatrze.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZIMOWA PODRÓŻ JACKA I PLACKA

MIKOŁAJKI GRUPA II 2018

MIKOŁAJKI GRUPA II 2018

Dnia 6 grudnia przedszkolaki z grupy II odwiedził długo wyczekiwany gość- Święty Mikolaj. Dzieci z radością przywitały Mikołaja śpiewając mu pioseki oraz wręczając samodzielnie zrobione laurki. Każde dziecko obiecało Mikołajowi, że przez cały rok będzie bardzo grzeczne zarówno w domu jak i w przedszkolu. Mikołaj przygotował dla wszystkich piękne prezenty, którymi obdarował dzieci. W tym szczególnym dniu na przedszkolaki czekały jeszcze inne atrakcje. Dzieci z zaciekawieniem oglądały mikołajkowy koncert muzyczny, śpiewały kolędy i poznawały różne instrumenty.Największą atrakcją okazał się dmuchaniec, na którym przedszkolaki skakały i bawiły się do woli. Dla wszystkich był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek.

Zobacz zdjęcia w galerii

Koncert MIKOŁAJKOWY 2018
MIKOŁAJKI GR II 2018

WIZYTA U WETERYNARZA GR. II

WIZYTA U WETERYNARZA GR. II

22. listopada grupa II odwiedziła pobliską przychodnię weterynaryjną przy ulicy Okólnej. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też mogą zachorować i potrzebować pomocy.Przedszkolaki miały okazję obejrzeć gabinet weterynaryjny oraz salę zabiegową. Dzieci zobaczyły jak wyglądają narzędzia potrzebne do zbadania i pielęgnacji zwierząt. Pani weterynarz opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o sposobie pielęgnacji zwierząt. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, zadawały wiele pytań, z ciekawością zwiedzały pomieszczenia w przychodni. Przedszkolaki z grupy II dziękują całemu personelowi przychodni weterynaryjnej za miłe spotkanie.

Zobacz zdjęcia w galerii

WETERYNARZ GRUPA II

SPEKTAKL "GNIEWKO I LUBINKA

SPEKTAKL "GNIEWKO I LUBINKA

21 listopada przedszkolaki z grupy II wspólnie z grupą III wybrały się po raz pierwszy na spektakl dla dziec pt. "Gniewko i Lubinka" do teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Dzieci bardzo przeżywały swoją pierwszą wizytę w teatrze, przedstawiany spektakl w sposób humorystyczny opowiadał o sile przyjaźni, poznawaniu świata oraz odkrywaniu uczuć i emocji. Bajka bardzo podobała się dzieciom, które mogły aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu razem z aktorami. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejne wyjście do gorzowskiego teatru.

Zobacz zdjęcia w galerii

SPEKTAKL "GNIEWKO I LUBINKA"

DZIEŃ DYNI, ODWIEDZINY JEŻYKÓW Z PM nr 19

W dniu 15.11.2018r. grupa II świętowała DZIEŃ DYNI. W tym szczególnym dniu nasze przedszkole odwiedziły dzieci z grupy JEŻYKI z Przedszkola Miejskiego nr. 19 w Gorzowie Wlkp. Wszystkie przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane na pomarańczowo, każdy przyniósł ze sobą dynię, którymi wspólnie udekorowaliśmy naszą salę. Święto dyni rozpoczęliśmy od jesiennych zagadek i układania dyń w różnych kolorach i kształtach według ich wielkości. Następnie dzieci stworzyły dyniowe plakaty według własnego pomysłu. Przedszkolaki brały udział w zabawie "Komu pęknie balon?", oraz wspólnie obchodziły urodziny Królowej Dyni śpiewając jej 100 lat oraz częstując się dyniowymi przysmakami. Na zakończenie Dnia Dyni przedszkolaki z obydwu grup miały okazję poznać się oraz pobawić w naszej sali. Dzieciom oraz paiom nauczycielkom z Przedszkola Miejskiego nr. 19 serdecznie dziękujemy za podarunki, przyjęcie naszego zaproszenia oraz możliwość wspólnej zabawy. Na dzieci z naszego przedszkola czekała jeszcze jedna dyniowa niespodzianka. Panie kucharki na obiad ugotowały pyszną zupę, którą dzieci zjadły ze smakiem.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ DYNI GR. II

ZAJĘCIA OTWARTE "MAŁY POLAK"

W dniu 07.11.2018 w grupie II odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce patriotycznej.

Podczas zajęć dzieci miały okazję pochwalić się znakomitą znjomością symboli narodowych, wspólnie z rodzicami układały puzzle z wizerunkiem godła Polski oraz herbu Gorzowa, wykonały piękne biało-czerwone kotyliony oraz patriotyczny plakat. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Na zakończenie dzieci zaśpiewały dla rodziców "Mazurka Dąbrowskiego", którego uczyły się podczas zajęć w przedszkolu. Po spotkaniu zostały miłe wspomnienia, rozwieszone prace w grupowej galerii oraz pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim przybyłym rodzicom dziękujemy za poświęcony czas i miło spędzone chwile.

Zobacz zdjęcia w galerii

GRUPA II MALY POLAK

ODWIEDZINY U PANI EWY

ODWIEDZINY U PANI EWY
 

NIESPODZIANKA DLA PANI EWY

19.10.2018r. Dzieci z grupy II wybrały się na wycieczkę do nowego miejsca pracy Pani Ewy Gromackiej, do przedszkola nr 19. Wszyscy rodzice w podziękowaniu za troskę, cierpliwość i opiekę nad dziećmi dając wyraz sympatii i szacunku dla byłej wychowawczyni kupil jeji piękny prezent, który w imieniu rodziców dzieci z grupy II wręczyli Państwo Białęccy, rodzice Marcela. Dla Pani Ewy była to wielka niespodzianka i zaskoczenie.

Po wręczeniu prezentów Pani Ewa przyjęła nas bardzo ciepło i serdecznie.Przedszkolaki miały okazję pobawić się w sali przedszkolnej z nowymi kolegami i koleżankami. Po słodkim poczęstunku zorganizowanym dla dzieci wróciliśmy do przedszkola z miłymi wrażeniami i wspomnieniami.

Zobacz zdjęcia w galerii

Wizyta u Pani Ewy

WYCIECZKA DO OWCZOGRODU

WYCIECZKA DO " OWCZOGRODU"

Grupa II wspolnie z grupą IV, w dniu 27 września wybrały sie na pierwszą w tym roku wycieczkę. Dzieci pojechały do "Owczogrodu" w Rudnicy. Po przyjeździe do owczarni na dzieci czekało wiele wspaniałych atrakcji. Dzieci zwiedziły owczarnię, w której mieszkają owieczki, mogły dotknąć i nakarmić owce ich przysmakami, poznały ich imiona, rasy oraz wiele ciekawostek. Następnie dzieci uczestniczyły w pokazie zaganiania owiec przez psa rasy Border Collie. Kolejną atrakcją był labirynt z bali siana, w którym dzieci szukały ukrytych specjalnie dla nich niespodzianek. Przedszkolaki brały także udział w warsztatach plastycznych, samodzielnie wykonały piękne owieczki przyzdobione prawdziwą owczą wełną. Niewątpliwą atrakcją dla przedszkolaków był plac zabaw, który znajduje się na terenie owczarni, dzieci z radością i wielką chęcią spedzały na nim czas bawiąć się w najlepsze. Dzieci zmęczone, ale pełne wrażeń i nowych doświadczeń wróciły do przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018 owczarnia gr II

SPRZĄTANIE ŚWIATA

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

21 września przedszkolaki z grupy II po raz kolejny wzięły udział w akcji Sprzątania Świata. W tym roku akcja przebiegala pod hasłem: "Akcja segregacja, 2 x więcej, 2 x czyściej". Dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci, wszystkie przedszkolaki bardzo zaangażowały się w akcję sprzątania świata i dokładnie wykonywały swoje zadanie, wspólnie pomagały posprzątać pobliski park. Od dziś będą pamiętały, że należy cały czas dbać i szanować czystość naszej planety.

Zobacz zdjęcia w galerii

grupa II Sprzątanie Świata

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...