Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

,,BEZPIECZNE FERIE" - WIZYTA PANI POLICJANT

Ferie to czas relaksu i odprężenia, beztroskich zabaw na śniegu, radości na lodowisku oraz szaleństw na śniegu. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków do grupy I zagościła Pani Policjant. Dzieci utrwaliły sobie, które zabawy należą do bezpiecznych, a także zapoznały się z zasadami poruszania się w ruchu ulicznym. Pani Policjant przypomniała również o skutkach wchodzenia na kruchy lód, zbliżania się do nieznajomych osób, a także zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni. Na koniec swojej wizyty Pani Policjant wręczyła nam kolorowanki dotyczące bezpiecznych ferii i dostaliśmy także pieczątki.
Teraz na pewno zapamiętamy jak należy spędzać ferie!! Dziękujemy!!

Zobacz zdjęcia w galerii

gr. I ,,Spotkanie z Panią Policjant - Bezpieczne ferie"

,,WARSZTATY ŚWIĄTECZNE" - ,,BOMBKI CHOINKOWE"

 Dnia 19.12.2018r. odbyły się Warsztaty Świąteczne..Dzieci z grupy I wraz z Rodzicami wykonały swoją Bombkę Świąteczną wykorzystując styropianowe bombki, brokat i przeróżne świąteczne ozdoby. Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem, a na twarzach naszych maluszków zagościło dużo uśmiechu. 

Zobacz zdjęcia w galerii

gr. I ,,Warsztaty świąteczne"

MIKOŁAJKI

MIKOŁAJKI
W tym dniu czekaliśmy na bardzo ważnego gościa, jakim jest Święty Mikołaj. Zanim jednak to nastąpiło udaliśmy się  na mikołajkowy koncert zorganizowany przez Agencję Muzyczną Pro Musica pt. ,,Święty Mikołaj i świąteczne życzenia”. Po koncercie wróciliśmy do swojej sali i usłyszeliśmy dzwonki. Tak!!! Po chwili… wszedł do naszej sali długo wyczekiwany gość!! Wszyscy ze zdumieniem i radością wykrzyknęliśmy: ,,ŚWIĘTY MIKOŁAJ!!”. Zaprosiliśmy Go do nas i zatańczyliśmy mu piosenkę pt. ,,Tupu tup po śniegu” – Mikołaj był bardzo zachwycony i w nagrodę wręczył nam prezenty. Obiecaliśmy Mu, że zawsze będziemy dzielić się zabawkami, które dostaliśmy! 
Mikołaju zapraszamy Cię za rok! 

Zobacz zdjęcia w galerii

gr. I ,,MIKOŁAJKI"
Koncert MIKOŁAJKOWY 2018

,,WARSZTATY ŚWIĄTECZNE"

,,WARSZTATY ŚWIĄTECZNE"
 SZANOWNI RODZICE!!
 
DNIA 19.12.2018r. o godz. 15.00 ODBĘDĄ SIĘ ,,WARSZTATY ŚWIĄTECZNE" NA KTÓRE BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
 

,,DOKARMIAMY PTAKI"

,,DOKARMIAMY PTAKI"

30.11.2018r.

Tematem przewodnim zajęć było dokarmianie ptaków. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego trzeba pomagać ptaszkom, podczas, gdy robi się coraz zimniej. Wspólnie ubraliśmy się i wyszliśmy do ogrodu przedszkolnego, aby poszukać karmnika. Gdy już go znaleźliśmy, pani otworzyła słonecznik, wsypała go do miseczki, a każdy z nas mógł wsypać go do karmnika.
Mamy nadzieję, że małe ptaszki znajdą nasz karmnik i nie będą głodne, gdy zabraknie jedzenia.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr. I ,,Dokarmiamy ptaki"

,,PRZYGOTOWANIA DO ZIMY"

,,PRZYGOTOWANIA DO ZIMY"

Zwierzęta robią zapasy szykując się do zimy, a my wiemy już, że możemy też w jakiś sposób się do niej przygotować. Dlatego zrobiliśmy dzisiaj słoiki z przetworami: pieczątki z jabłek i gruszek. Będziemy już pamiętać, że zapasy na zimę są bardzo ważne zarówno dla nas jak i dla malutkich zwierzątek. 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
 

23.11.2018r.

        
Światowy Dzień Pluszowego Misia!!
Dzisiaj obchodziliśmy urodziny naszego pluszowego przyjaciela, z którym nigdy się nie rozstajemy. Nasz przyjaciel mógł dzisiaj przyjść do nas do sali, tańczyliśmy z nim w kole trzymając go za łapki i śpiewaliśmy piosenkę pt. ,,Pokochaj pluszowego misia”. Później zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy z Pluszowym Misiem, gdzie był nie tylko on, ale i jego przyjaciele: kotka oraz Ola. Zaśpiewaliśmy naszemu solenizantowi 100 lat i wręczyliśmy Mu urodzinową kartkę, którą wykonaliśmy wspólnie z naszą Panią.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ MISIA 2018
gr. I ,,Światowy Dzień Pluszowego Misia"

,,ODWIEDZINY"

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w „ Maciusiowym  Przedszkolu” odbyła się 15 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor . Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy
                  i zadowolenia ze swoich pociech.przedsz
kolaków było to    

Zobacz zdjęcia w galerii

PASOWANIE 2018

ZABAWY NA PLACU GR.I

ŁAPIEMY OSTATNIE PROMYKI SŁOŃCA.

ZABAWY GR I NA PRZEDSZKOLNYM PLACU ZABAW.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr. I Łapie ostatnie promyki słońca

21.09.2018 r. SPRZĄTANIE ŚWIATA


MALUSZKI SPRZATAJĄ ŚWIAT

Maluchy po raz pierwszy wzięły udział w akcji pt. Sprzątanie świata pod hasłem ,,Akcja - segregacja, 2 x więcej, 2 x czyściej.
Dzieci otrzymały od swoich Pań worki na śmieci, a także rękawiczki. Wspólnie z Paniami sprzątały teren przedszkola na którym często się bawiły. 
Sprzątanie sprawiło im wiele radości. Na długo zapamiętają, że nasza planeta musi być czysta!

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...