Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

WIOSENNA ŁĄKA I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WARSZTATY MUZYCZNO - PLASTYCZNE PT. "WIOSENNA ŁĄKA" - GR.I

W dniu 13 czerwca przedszkolaki z grupy I wraz z rodzicami brały udział w warsztatach  muzyczno – plastycznych. Celem spotkania była integracja dzieci i rodziców podczas wspólnych zabaw, rozwijanie wrażliwości muzycznej i plastycznej, oraz  kształtowanie aktywności twórczej dziecka. Spotkanie rozpoczęło się od zagadki i zabawy muzycznej pt. „ Lubię leżeć na trawie”.  Kolejnym punktem spotkania było stworzenie na arkuszach papieru trawy. Do tego zadania wykorzystaliśmy kredki świecowe, pastele i oczywiście wyobraźnię dzieci. W rytm energicznej muzyki przedszkolaki kreśliły rytmicznie kreski tworząc z nich  trawę. Następnie z pomocą rodziców ozdobiły łąkę naklejając na nią różne gotowe elementy, charakterystyczne dla tego środowiska . W ten sposób powstały barwne kolorowe łąki, które ozdobiły przedszkolną szatnię. Po skończonej pracy dzieci zaprosiły rodziców do improwizacji muzycznej pt. „ Taniec kwiatów”, gdzie za pomocą kolorowych chustek  zamieniły swoją salę w wiosenną łąkę. Dziękujemy Rodzicom  za wspólnie spędzony czas!

Zobacz zdjęcia w galerii

WIOSENNA ŁĄKA I

PARK DINOZAURÓW I,II

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW - GR. I, II - 21.06.2018r.

W dniu 21.06.2018r przedszkolaki z grupy I i II wybrały się na wycieczkę do Dino Parku w Nowinach Wielkich. Podczas spaceru po Parku Dinozaurów nasze przedszkolaki cofnęły się w czasie o setki milionów lat. Dzieci podziwiały pradawne gady w otoczeniu zieleni i odgłosów prehistorycznego lasu, a pani przewodnik ciekawie opowiadała o ich życiu i zwyczajach. Oprócz dinozaurów, prehistorycznych płazów i owadów ogromną atrakcją dla dzieci były także place zabaw, na których przedszkolaki mogły odkopać z piasku ogromny szkielet dinozaura oraz bawić się na karuzelach i zjeżdżalniach. W znakomitych nastrojach nasze przedszkolaki choć zmęczone, ale szczęśliwe wróciły z wycieczki, która dostarczyła wszystkim samych miłych wrażeń.

Zobacz zdjęcia w galerii

PARK DINOZAURÓW I,II

PARK DINOZAURÓW IV

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WYCIECZKA DO PARKU DINAZAURÓW - GR.IV - 18.06.2018r.

W poniedziałek 18 czerwca, dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Zwiedzanie zaczęły od leśnej ścieżki edukacyjnej z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. Pani przewodnik przeprowadziła je przez kolejne okresy geologiczne, pokazując jak rozwijało się życie na ziemi. Dzieci miały okazję pobawić się na placu zabaw i poczuć się jak archeolog poszukujący szczątków kości dinozaurów, podczas odkopywania ich w piasku. Po intensywnej zabawie był czas na ognisko, pieczone kiełbaski i soczek. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone ale pełne wrażeń, szczęśliwe i zadowolone. To była ich pierwsza tak daleka wycieczka. Mamy nadzieję, że następne będą równie interesujące.

Zobacz zdjęcia w galerii

PARK DINOZAURÓW IV

KONCERT W HOSPICJUM VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
KONCERT W HOSPICJUM - GR.VII - 11.06.2018r.

Dnia 11.06.18 dzieci z gr.VII odwiedziły mieszkańców Hospicjum św.Kamila w Gorzowie Wlkp. prezentując koncert muzyki klasycznej wg metody Batti Strauss. Dzieci zaprezentowały się bardzo ładnie tańcząc, śpiewając i grając na instrumentach perkusyjnych wykorzystując do tego przybory i rekwizyty.Mieszkańcom koncert bardzo się podobał i umilił dzień , w którym przyszły przedszkolaki.

Zobacz zdjęcia w galerii

KONCERT W HOSPICJUM VII

WYCIECZKA VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WYCIECZKA DO PARKU KRASNALA - GR.VII - 7.06.2018r.

Dnia 07.06.18r. dzieci z gr.VII wybrały się na wycieczkę do PARKU KRASNALA w Nowej Soli. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji , a mianowicie : sala zabaw , wizyta w mini zoo, dmuchańce, przejażdżka kolejką, zabawy na placu zabaw i inne.Dzieci z radością korzystały ze wszystkich atrakcji oferowanych w Parku Krasnala. Z dużym zapałem zwiedzały to bardzo kolorowe i przyjazne dzieciom miejsce , pamiętały też o zasadach bezpiecznej zabawy, dlatego też szczęśliwe wróciły bezpiecznie do przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

WYCIECZKA VII

WARSZTATY AKTORKA VI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WARSZTATY Z AKTORKĄ - GR.VI - 15 i 18.06.2018r.

15 i 18 czerwca grupę VI odwiedziła aktorka z gorzowskiego teatru. Spotkania odbyły się w ramach realizowanego przez nasze przedszkole projektu: "Cyfrowe przedszkole". Aktorka przygotowała dla dzieci kreatywne warsztaty, na których każdy mógł poczuć się jak prawdziwy aktor.

Zobacz zdjęcia w galerii

WARSZTATY AKTORKA VI

PIELĘGNIARKA II

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ - GR.II - 12.06.2018r.

12 czerwca  2018 r. dzieci z grupy II odwiedził specjalny gość - pani pielęgniarka Izabela Markiewicz - mama Natalii.
Pani Izabela opowiedziała przedszkolakom, na czym polega praca pielęgniarki, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. Pani Pielęgniarka zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne  pielęgniarce do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.

Zobacz zdjęcia w galerii

PIELĘGNIARKA II

WYCIECZKA VI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WYCIECZKA DO BOGDAŃCA - GR. VI

12 czerwca dzieci z grupy VI wraz ze swoimi Paniami zaraz po śniadaniu, wyjechały autokarem na wycieczkę do Bogdańca. Na początku naszej wycieczki trafiliśmy do Muzeum Lubuskiego "Zagrody Młyńskiej" w Bogdańcu. Zwiedziliśmy tam mieszkanie młynarza i starą kuźnię wiejską oraz zaglądając po kolei do wielu pomieszczeń mieliśmy okazję zobaczyć, jakich sprzętów używało się kiedyś w gospodarstwie, na polu lub w domu. Kolejny etap naszej wycieczki  to udział w lekcji muzealnej "Od ziarenka do bochenka", podczas której dowiedzieliśmy się jak krok po kroku powstaje chleb. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem przypatrywały się pracy Pana piekarza. Nie zabrakło również ruchu na świeżym powietrzu. Na końcu naszej wycieczki na wszystkie głodne i spragnione dzieci czekała pieczona kiełbaska.
Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Zobacz zdjęcia w galerii

WYCIECZKA VI

ZABAWY TROPIĄCE I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ZABAWY TROPIĄCO - BADAWCZE W TERENIE - GR.I
 
Podczas realizacji kolejnego cyklu tematycznego przedszkolaki z grupy I wyraziły ciekawość bliższego poznania  owadów i roślin. Zaopatrzeni w karty powiększające wyruszyli na spacer do pobliskiego parku. Bystrym oczom tropicieli nie umknęły żadne owady żyjące pod naszymi stopami. Dzieci wymieniały się między sobą własną wiedzą, doświadczeniami i zaobserwowanymi spostrzeżeniami. Zabawy tropiące okazały się świetnym sposobem na emocjonujące i aktywne spędzenie wiosennego przedpołudnia.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZABAWY TROPIĄCE I

WYTAŃCZYĆ EMOCJE

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS TANECZNO - MUZYCZNY "WYTAŃCZYĆ, WYŚPIEWAĆ EMOCJE"
 
Kilka tygodni temu w naszym przedszkolu odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Taneczno - Muzyczny "Wytańczyć, wyśpiewać emocje". Uczestnictwo w takim konkursie sprawia, że łączy się przyjemne z pożytecznym. Dzieci wyzbywają się kompleksów, otwierają się na świat, stają się spontaniczne, odnajdują się w grupie rówieśniczej, uczą się również współpracy oraz wzajemnego zaufania. Pamiętajmy jednak, że najważniejszym elementem każdej aktywności dzieci jest dobra zabawa i uśmiech. Wszyscy biorący udział w tym konkursie byli świetnie przygotowani. Zaprezentowali się w pięknych strojach podkreślających tematykę tańca i utworu muzycznego. Wszystkie występy zostały docenione przez jury oraz publiczność, która gromkimi brawami nagradzała uczestników.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udanych występów, a Paniom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie swoich wychowanków.
 
Z przyjemnością ogłaszamy laureatów konkursu:
Ostatecznie biorąc pod uwagę noty oraz poziom, który był bardzo wysoki, a rywalizacja wyrównana jury przyznało 3 pierwsze miejsca:
 
I miejsce:
 
Przedszkole nr 7 - występ grupy "Kolorowe kwiatki"
Przedszkole nr 17 - występ grupy "Motylki"
Przedszkole nr 29 - występ grupy tanecznej "Promyczki"
 
Wyróżnienia otrzymali:
 
Przedszkole nr 25 - występ Natalii Maciaszek w utworze "Czerwone jagody"
Przedszkole nr 32 - występ w tańcu Break Dance Konrada Barańskiego.

Zobacz zdjęcia w galerii

WYTAŃCZYĆ EMOCJE

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
 Bajkowy prezent dla przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka - 06.06.2018r.

Nasze przedszkole odwiedziła dziś młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej „8 kroków” ze Strzelec , przedstawiając dzieciom bajkę pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. To jedna z najbardziej znanych i lubianych bajek. Zła macocha dowiedziawszy się, że Śnieżka jest piękniejsza od niej wpada w wielką złość. Królewna chroni się przed nią w domku siedmiu krasnoludków, które przyjmują ją pod swój dach i przestrzegają przed wpuszczaniem obcych do domu. Śnieżka zapomina jednak o ostrzeżeniu i wpuszcza do domu miłą staruszkę. Okazuje się, że pod przebraniem kryje się zła macocha, która częstuje Śnieżkę zatrutym jabłkiem. Na szczęście w porę przybywa książę i ratuje królewnę. Bajka uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością w stosunku do obcych.  Były kolorowe stroje, barwne dekoracje, piosenki i dialogi, jak na prawdziwy teatr przystało. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, a artyści zostali nagrodzeni burzą oklasków.

Zobacz zdjęcia w galerii

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA

CZYTANIE NA II ŚNIADANIE

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pt. „Czytanie łączy”

 
W tym roku nasze przedszkole włączyło się do udziału  w kolejnej edycji programu „Czytanie na drugie śniadanie” organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM w Gorzowie . Zaprosiliśmy do naszego przedszkola na czytanie bajek podopiecznych  Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Gorzowie Wlkp.  Z ochotą przyjęli nasze zaproszenie i przez kilka dni odwiedzali kolejne grupy, czytając przedszkolakom znaną i lubianą przez wszystkich bajkę pt. Czerwony Kapturek” . Goście czytali tę bajkę z podziałem na role, co jeszcze bardziej przyciągało uwagę małych słuchaczy. W podziękowaniu za miłe spotkania dzieci włączały gości we wspólne zabawy, a na pożegnanie obdarowały pamiątkowym obrazkiem z wizerunkiem Króla Maciusia – patronem naszego przedszkola. Dziękujemy za miłe spotkanie z bajką!

Zobacz zdjęcia w galerii

CZYTANIE NA II ŚNIADANIE

DZIEŃ MAMY I TATY 2018

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ MAMY I TATY I
DZIEŃ MAMY I TATY II
DZIEŃ MAMY I TATY III
DZIEŃ MAMY I TATY IV
DZIEŃ MAMY I TATY V
DZIEŃ MAMY I TATY VI
DZIEŃ MAMY I TATY VII

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - GR.VII

Dnia 23 maja dzieci z gr.VII wspólnie z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 7, uczestniczyły w zabawach sportowych oraz turnieju piłki nożnej w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp. Dzieci wykazały się ogromną sprawnością fizyczną , z radością brały udział w konkurencjach sportowych. W konkurencji "przeciągania liny" nie było nam równych.Turniej piłki nożnej zakończył się remisem obu przedszkoli. Dzieci za udaną zabawę otrzymały dyplom oraz słodki poczęstunek. Gratulujemy małym sportowcom.

Zobacz zdjęcia w galerii

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ VII

KONKURS J.ANGIELSKI 2018

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
II MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS J. ANGIELSKIEGO

W dniu 23.05.2018r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim odbył się II Międzyprzedszkolny konkurs z języka angielskiego "Kids speak English". Reprezentantami naszego przedszkola w zmaganiach językowych byli: Hanna Bielecka z grupy VI oraz Kacper Braun z grupy VII. Dla dzieci było to nowe doświadczenie i wspaniała przygoda, z której zadowoleni wrócili z upominkami i uśmiechami na ustach.

Zobacz zdjęcia w galerii

KONKURS J.ANGIELSKI 2018

WARSZTATY Z RODZICAMI MAJ VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WARSZTATY Z RODZICAMI - GR.VII

Dnia 16 maja w gr.VII odbyły się warsztaty z rodzicami. Temat spotkania brzmiał:"Um papa nasza orkiestra gra". Podczas spotkania dzieci wraz z rodzicami, w radosnej atmosferze tworzyły przeróżne instrumenty perkusyjne z materiałów odpadowych. I tak powstały: bębenki ,grzechotki, kołatki, fletnia i inne. Instrumenty te zostały wykorzystane w programie artystycznym z okazji Dnia Mamy i Taty.

Zobacz zdjęcia w galerii

WARSZTATY Z RODZICAMI VII

KRAWCOWA I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne

Grupa I z wizytą u krawcowej

Kto sukienkę uszył Hani?
Kto przerobił ten kaftanik?
Kto paltocik zreperował?
Wiemy! Wiemy! to krawcowa!

Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej przedszkolaki z grupy I wybrały się do zakładu krawieckiego znajdującego się nieopodal przedszkola. Dzieci zapoznały się z  przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy, oraz wyglądem i sposobem działania różnych maszyn do szycia. Z zaciekawieniem obserwowały jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby stworzyć tak piękne rzeczy. W podziękowaniu za ciekawą lekcję dzieci wręczyły ręcznie wykonany prezent. Dla wszystkich taka lekcja była wspaniałą przygodą.

Zobacz zdjęcia w galerii

KRAWCOWA I

BIBLIOTEKA MAJ VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SPOTKANIE W BIBLIOTECE-GR.VII

Z okazji Dnia Bibliotekarza dzieci z gr.VII odwiedziły osiedlową bibliotekę, w której wypożyczają książeczki. Dzieci wysłuchały bajeczki przedstawionej przez Panią bibliotekarkę, a następnie wykonały pracę plastyczną. Następnie udały się do pomieszczenia, w którym wypożycza się książeczki. Na zakończenie wizyty, dzieci podarowały pani bibliotekarce piękną laurkę z okazji jej święta.

Zobacz zdjęcia w galerii

BIBLIOTEKA MAJ VII

ZAJĘCIA BADAWCZE MAJ VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ZAJĘCIA BADAWCZE - GR.VII

Grupa VII uczestniczyła w ostatnich już zajęciach badawczych zorganizowanych w SP-9.
Z okazji Międzynarodowego Dnia  Świadomości Zagrożenia Hałasem dzieci uczestniczyły w zabawach i zajęciach związanych z dźwiękiem. Samodzielnie komponowały "wodne cymbałki" oraz słuchały ich brzmienia. Poznały drgania dźwięków i ich wpływ na zdrowie człowieka. Na zakończenie zajęć stworzyły grający kubeczek , który zabrały ze sobą do przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZAJĘCIA BADAWCZE MAJ VII

MUSICAL MAJ 2018

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
18.05. 2018r.  Musical w przedszkolu

 
Dzisiaj odbył się w przedszkolu musical pt. „Przygody Myszki Tralaliszki” w wykonaniu Agencji Artystycznej „PRO MUSICA”. Była to muzyczna opowieść o laleczce, wróżce i żołnierzyku. Historia której wysłuchały dzieci, zawierała w swojej treści nieprzemijające wartości, ale również zaznajomiła przedszkolaków z niezwykle istotnym instrumentem: strunami głosowymi człowieka. Dzieci miały okazję posłuchać znanych arii operowych. Jak zwykle było  bardzo wesoło!

Zobacz zdjęcia w galerii

MUSICAL 2018

BABECZKI I CUKIERECZKI VI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
BABECZKI I CUKIERECZKI - GR.VI - 17.05.2018r.

W czwartek 17 maja grupa VI wybrała się do manufaktury cukierniczej; "Babeczki, cukiereczki". Dzieci miały okazję zapoznać się z metodą wyrobu lizaków. Po krótkim przeszkoleniu kulinarnym przedszkolaki samodzielnie wykonały swoje pierwsze lizaki. Nie ma co ukrywać wyjście było bardzo słodkie.

Zobacz zdjęcia w galerii

BABECZKI I CUKIERECZKI VI

BABECZKI I CUKIERECZKI II

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
BABECZKI I CUKIERECZKI - GR.II - 16.05.2018r.

W dniu 16.05.2018 przedszkolaki z II grupy odwiedziły gorzowską cukiernię BABECZKI & CUKIERECZKI. Dla przedszkolaków było to duże przeżycie, dzieci uczestniczyły w warsztatach cukierniczych, na których dowiedziały się, w jaki sposób powstają cukierki i lizaki.  Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się temu, jak powstają słodycze, następnie pod czujnym okiem pani cukiernik samodzielnie wykonały swoje własne, kolorowe lizaki, których mogły skosztować w cukierni. Dla wszystkich małych przedszkolaków była to świetna zabawa.

Zobacz zdjęcia w galerii

BABECZKI I CUKIERECZKI II

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ III,IV

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ - GR.III,IV -16.05.2018r.
 
 
W dniu 16 maja, grupa III i IV miała okazję gościć babcię Maksia z grupy III, która  jest pielęgniarką. Dzieci zapoznały się z podstawowymi czynnościami, które wykonuje się w tym zawodzie. Przypomniały sobie podstawowe zasady higieny oraz mycia zębów. Zaczarowaną wodą sprawdzały, czy na ich rączkach są bakterie. Każde dziecko otrzymało naklejkę oraz dyplom Dzielnego Pacjenta. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Chwirot za przybycie i podzielenie się z nami swoją wiedzą.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

PIELĘGNIARKA III,IV

SZKOŁA MUZYCZNA 2018

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SZKOŁA MUZYCZNA - 14.05.2018r.

14 maja 2018 roku w naszym przedszkolu odwiedziły nas przedstawicielki Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp. Dzieci miały okazję usłyszeć utwory zagrane przez uczennicę klasy skrzypiec Blankę Pałys, przy akompaniamencie Pani Katarzyny Tomasińskiej. Poznały również podstawowe kroki polskiego tańca ludowego - Krakowiaka, który zaprezentowała Pani Aleksandra Piśko. Brały również udział w zajęciach muzyczno-ruchowych, które rozwijają słuch. Dzieci z uwagą wysłuchały audycji i większość z nich wyraziła chęć podjęcia nauki w szkole muzycznej. Dziękujemy gościom za przybycie i czekamy na kolejne spotkanie.
 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

SZKOŁA MUZYCZNA 2018

BIBLIOTEKA II

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SPOTKANIE W BIBLIOTECE-GR.II-15.05.2018r.

W dniu 15 maja 2018r. przedszkolaki z grupy II były na pierwszej wycieczce w pobliskiej bibliotece. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem, dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty w bibliotece pani bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie pt. "Bambi". Przedszkolaki miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przeglądały dziecięce książki znajdujące się na półkach. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.

Zobacz zdjęcia w galerii

BIBLIOTEKA II

ZAJ. CHARAKTERYZACJI VI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ZAJĘCIA Z CHARAKTERYZACJI W TEATRZE - GR.VI-14.05.2018r.
 
14 maja grupa VI wybrała się do teatru na zajęcia z charakteryzacji. Warsztaty były realizowane w ramach projektu: "Cyfrowe przedszkole". Podczas spotkania dzieci zwiedziły zaplecze teatru, miały spotkanie z panią, która zajmuje się uczesaniem i makijażem aktorów oraz szykuje dla nich peruki. Na zakończenie zajęć dzieci zamieniły się w projektantów i naszkicowały bajkowe twarze. Nie ma co ukrywać pani charakteryzatorka zaskoczona była pomysłowością i kreatywnością dzieci.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZAJ.CHARAKTERYZACJI VI

STRAŻ POŻARNA 2018

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIEŃ STRAŻAKA - 4.05.2018r.
 
4 maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Miejskiej Straży Pożarnej z Gorzowa Wlkp. Dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem gaśniczym i wyposażeniem wozu strażackiego. Oprócz węża gaśniczego, widziały urządzenie do rozpierania np. zakleszczonych drzwi samochodu po wypadku, gaśnicę, maskę do resuscytacji, czy kołnierz do usztywniania odcinka szyjnego kręgosłupa. Poznały również główne zadania straży pożarnej. Przypomniały sobie numer alarmowy  i miały okazję ułożyć puzzle, na których widniał tenże numer. Każde dziecko otrzymało jedną część i próbowało położyć w odpowiednim miejscu. Wszystkim bardzo się podobało spotkanie, dzieci były pod dużym wrażeniem. Panom Strażakom dziękujemy za przybycie i przybliżenie zawodu strażaka.

Zobacz zdjęcia w galerii

STRAŻ POŻARNA 2018

ZAJĘCIE OTWARTE MAJ II

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ZAJĘCIA Z RODZICAMI - GR.II
 
10 maja 2018r. w gr.II odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć było "Dziecko jako mały artysta". Podczas spotkania dzieci razem z rodzicami aktywnie brały udział w zabawach integracyjnych z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami wykonały także ciekawe prace plastyczne "Postacie" oraz "Mój kolorowy talerzyk". Dzieci były bardzo zadowolone z tego, że mogą bawić się i współpracować ze swoimi najbliższymi. Efekty ich wspólnej pracy możemy podziwiać na przedszkolnej wystawie prac plastycznych.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZAJĘCIE OTWARTE MAJ II

DZIEŃ BIBLIOTEKI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK - GR.I

Dnia 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.  Z tej okazji maluchy z grupy I wybrały się z wizytą do osiedlowej biblioteki. Złożyły życzenia pracującym tam paniom i wręczyły im miły upominek. Dzięki wcześniejszym spotkaniom przedszkolaki wiedzą już czym jest biblioteka, jakie panują w niej zasady i co ciekawego można w niej znaleźć.  Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały wiosennej przygody Franklina i kolorowały obrazek. Jak zwykle było ciekawie i wesoło. Ten świąteczny dzień z książką  „zaczytane maluchy”  zakończyły na kocach w cieniu drzew, oglądając swoje ulubione książki, które przynosiły w tym tygodniu do przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ BIBLIOTEKI

ŻOŁNIERZ I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WIZYTA ŻOŁNIERZA - GR.I

27 kwietnia z okazji zbliżającego się Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja grupę I odwiedził tata Franusia, który jest żołnierzem.Tata Franka przybył na spotkanie z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań.Każdy przedszkolak miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka.Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna i co żołnierz robi na poligonie, dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. Maluchy miały okazję usiąść na karimacie oraz przez chwilę położyć się do wojskowego śpiwora.  Tata Franka zaprezentował swój mundur, opisał wszystkie oznaczenia i symbole narodowe. Chętne dzieci zostały pomalowane pastą maskującą przez nauczycielkę co pozwoliło im choć przez chwilę  poczuć się jak żołnierz, przymierzały również różne elementy munduru, próbowały podnieść niektóre ze sprzętów.Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców. Dziewczynki także zapragnęły zostać żołnierzami.Przedszkolaki wraz z nauczycielkami ogromnie dziękują tacie Frankowi za przybycie do przedszkola, za czas poświęcony dzieciom i pokazanie jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza.

Zobacz zdjęcia w galerii

ŻOŁNIERZ I

HARCERZE I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SPOTKANIE Z HARCERZAMI - GR.I

„Co to jest Polska?- odpowiedzi na to pytanie szukały dziś  maluchy z grupy I.  Zbliżający się Dzień  Flagi to doskonała okazja do tego, aby porozmawiać o narodowych symbolach. To temat trudny, ale maluchy z dużym zainteresowaniem słuchały harcerki Zuzi, która przygotowała dla nich ciekawe zajęcie. Dzieci mogły zobaczyć na mapie gdzie leży Polska, poznały zwierzęta, rośliny, które można zobaczyć w naszym pięknym kraju.Po wspaniałej prezentacji przedszkolaki przystąpiły do zadania, które polegało na narysowaniu obrazka kojarzącego się dzieciom z Polską. I tak powstały ilustracje przedstawiające morze, łąkę, biedronki, pająki a nawet zajączki, które dzieci umieściły na plakacie. Na zakończenie przedszkolaki wykonały własną flagę Polski, utrwalając jej barwy.Dziękujemy za miłe spotkanie i jak zwykle czekamy na następne!

Zobacz zdjęcia w galerii

HARCERZE I

WIOSNA W OGRODZIE

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WIOSENNE PRACE W OGRODZIE - GR. VII
 
Pewnego słonecznego dnia dzieci z gr.VII pomagały Panu Wojtkowi w pracach ogrodniczych. Z ogromnym zapałem grabiły ziemię oraz siały trawę. Radość z pracy była wielka! Dziękujemy "małym ogrodnikom".

OLIMPIADA MATEMATYCZNA

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
OLIMPIADA MATEMATYCZNA - GR.VII
 
Dnia 12.04.18 dzieci z gr.VII : Radosław Lubawski, Bartek Kislinger, Szymon Prychoda reprezentowali nasze przedszkole w konkursie matematycznym. Chłopcy dzielnie rozwiązywali zadania matematyczne. Zdobyli piąte miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Zobacz zdjęcia w galerii

OLIMPIADA MATEMATYCZNA VII

WARSZTATY INSTRUMENTY VI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WARSZTATY Z RODZICAMI "Z MUZYKĄ ZA PAN BRAT - TWORZYMY WŁASNE INSTRUMENTY MUZYCZNE" - GR.VI - 17.04.2018r.

17 kwietnia Panie z gr. VI zorganizowały dla swoich dzieci i ich Rodziców bardzo ciekawą formę zabawy - warsztaty, podczas których przedszkolaki wraz z rodzicami tworzyli instrumenty muzyczne z surowców wtórnych. Zanim jednak przystąpiono do pracy dzieci miały przed sobą zagadki do rozwiązania. Rozpoznawały różnorodne odgłosy z otoczenia po dźwiękach jakie usłyszały. Z każdym zadaniem poradziły sobie znakomicie. A efekty pracy zespołowej z Rodzicami były imponujące. Powstały m.in. grzechotki z butelek, bębenek, mini gitarka, akordeon, kolorowe marakasy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i kreatywności!

Zobacz zdjęcia w galerii

WARSZTATY INSTRUMENTY VI

KONCERT IV 2018

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
KONCERT MUZYCZNY "MORSKIE OPOWIEŚCI" - 19.04.2018r.

19 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w koncercie muzycznym pt. „Morskie opowieści” wykonanym przez Agencję Artystyczną „PRO MUSICA”. Mieliśmy okazję poznać budowę ksylofonu i gitary akustycznej. Przy brzmieniu instrumentów podróżowaliśmy po morzach i oceanach, a załoga żaglowca zabrała Nas w długi rejs pełen przygód i groźnych morskich niespodzianek.
Ahoj przygodo! Wakacje już niedługo!

Zobacz zdjęcia w galerii

KONCERT IV 2018

LIZAKI III

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
  WARSZTATY LIZAKOWE - GRUPA III

16 kwietnia dzieci z grupy III wybrały się do Gorzowskiej Manufaktury Słodyczy Babeczki & Cukiereczki. Wzięły udział w warsztatach lizakowych. Poznały cały proces produkcyjny od momentu wylania karmelu na blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów. Największą atrakcją było własnoręczne wykonanie tęczowego lizaka. Zabawa okazała się słodka i przepyszna.

Zobacz zdjęcia w galerii

LIZAKI III

JOANNICI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
 
WIZYTA UCZNIÓW II LO W GRUPIE III I IV
 
12 kwietnia w grupie III i IV pojawili się specjalni goście - Joannici. Byli to uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, którzy działają w szkolnej służbie medycznej, a w przyszłości pragną zostać lekarzami. Młodzi ludzie przypomnieli naszym przedszkolakom numery telefonu, pod które należy dzwonić w kryzysowych sytuacjach. Rozmawiali z dziećmi na temat tego, co robić w przypadku skaleczenia się. Pokazali, jak prawidłowo przyklejać plasterki oraz posługiwać się bandażem. Przynieśli ze sobą koc ratunkowy, chroniący przed utratą ciepła oraz maseczki medyczne, które można było przymierzyć. Zabawa była wspaniała,  ale najważniejszy był przekaz - kształtowanie w przedszkolakach poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka, jak również pokazanie tego, jak ważne jest pomaganie.

Zobacz zdjęcia w galerii

JOANNICI

TEATR III, IV

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
 
GRUPY III I IV W TEATRZE - 11.04.2018r.
 
11 kwietnia dzieci z grupy III i IV wybrały się do Teatru im. J. Osterwy na przedstawienie zatytułowane " BAJU BAJU MÓJ NAJ - NAJU." Kolory, kształty, odgłosy dźwiękonaśladowcze, bajeczna melodia, ruch połączony z wykorzystaniem miękkich tkanin - wszystko to złożyło się na prostą opowieść o rytmie, w jakim toczy się świat. Mali widzowie byli zachwyceni, uśmiech towarzyszył im przez cały czas trwania spektaklu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie dla dzieci.

Zobacz zdjęcia w galerii

TEATR III, IV

DZIEŃ CZEKOLADY IV

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIEŃ CZEKOLADY - GR.IV

Dzieci z grupy IV 12 kwietnia obchodziły Dzień Czekolady. W tym dniu zajadały się smacznymi babeczkami z kawałkami czekolady, które polewane były polewą czekoladową. Dzieci mogły samodzielnie posypywać je kolorowymi czekoladowymi cukiereczkami. Wszyscy bardzo cieszyli się z czekoladowych niespodzianek.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ CZEKOLADY IV

MUZEUM V

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
MUZEUM LUBUSKIE - GR. V - 12.04.2018r.
 
Dnia 12 kwietnia dzieci z gr.V wybrały się komunikacją miejską na Warsztaty Plastyczne ,,Mały artysta- zabawa z kolorami′′ do Muzeum Lubuskiego im. J. Dekerta. Podczas zajęć dzieci poznały zawód malarza oraz potrzebne do malowania narzędzia. Pani prowadząca zapoznała dzieci z barwami podstawowymi oraz pochodnymi. Dzieci były zaciekawione i bardzo zadowolone z warsztatów.

Zobacz zdjęcia w galerii

MUZEUM V

DZIEŃ CZEKOLADY II

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIEŃ CZEKOLADY - GR.II - 12.04.2018r.
 
12 kwietnia dzieci z grupy II brały udział w obchodach Światowego Dnia Czekolady. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorach czekolady: brązowym lub białym. Na przedszkolaki czekało wiele słodkich atrakcji. Dzieci samodzielnie wykonały czekoladowe wafle oraz plakat ilustrujący ulubione słodkości maluchów. Na zakończenie zajęć dzieci odgadywały zagadki, których rozwiązaniem było: kakao, kakaowiec, czekolada oraz miały możliwość degustacji różnych rodzajów czekolad.Czas minął w słodkiej atmosferze, a uśmiechy na buziach towarzyszyły wszystkim dzieciom. Czekoladowe niespodzianki dzieci zabrały do domu, aby wspólnie z rodzicami świętować słodkie popołudnie.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ CZEKOLADY II

BRATKI VI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
MALI OGRODNICY - GR.VI
 

Aby nasz ogródek przedszkolny znajdujący się na placu zabaw wyglądał pięknie, postanowiliśmy wcielić się w rolę ogrodników. W związku z tym przedszkolaki z gr.VI przy pomocy  P.Marty i P.Marii w słoneczny poniedziałek posadziły  kolorowe bratki. To doskonałe połączenie świetnej zabawy z nauką. Za pomocą narzędzi, dzieci przygotowały dołki, wsadziły kwiaty i podlały wodą. Sadzenie przez dzieci roślin w ogrodzie przedszkolnym ma bardzo wiele zalet. Dzieci nie tylko upiększają teren naszej placówki ale również przyswajają sobie wiadomości dotyczące tego, czego rośliny potrzebują do życia i jak wyglądają etapy ich wzrastania. Późniejsze dbanie o posadzone kwiaty to również doskonała nauka odpowiedzialności.

Dlatego codziennie pamiętamy,  aby podlać  Nasz „Zielony ogródek", aby kolorowe kwiatki  Nam pięknie wyrosły i dekorowały nasz przedszkolny ogród.

Zobacz zdjęcia w galerii

BRATKI VI

DZIEŃ MARCHEWKI I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIEŃ MARCHEWKI - GR.I - 6.04.2018r.

„Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny.
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.”

 

W piątek 06 kwietnia 2018 r.grupa I obchodziła Dzień Marchewki. A wszystko po to, aby zachęcić dzieci do spożywania warzywa, jakim jest marchewka. W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje i przyniosły  „ Marchewkowego Stworka” wykonanego w domu wspólnie z rodzicami. Podczas zajęć dzieci wyszukiwały zawiązanymi oczami marchewkę pośród innych warzyw i owoców. Uczestniczyły w zabawach muzycznych i ruchowych związanych z marchewką. Urządziły przyjęcie na którym królował sok marchewkowy przyrządzony własnoręcznie przez przedszkolaki oraz ciasto marchewkowe przygotowane przez mamę Antosia H. Po takiej dawce witamin i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ MARCHEWKI I

DOGOTERAPIA I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DOGOTERAPIA - GR.I

W grupie I gościliśmy panią Agatę z firmy Brams, która przeprowadziła pierwsze  zajęcia z dogoterapii. Na to spotkanie pani Agata  zabrała ze sobą swojego pieska Dobre.  Przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach w ramach programu pod hasłem „Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko". Dogoterapia pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Pomaga też kształtować orientację w schemacie własnego ciała i poznawać budowę zwierzęcia. Podczas zajęć w przedszkolu dzieci mogły stopniowo zapoznawać się z pieskiem, jego zwyczajami, jedzeniem czy nawykami. Poznały zasady bezpiecznego zachowania  się podczas kontaktu z psem. Przełamywały swoje lęki dotykając i głaszcząc psa.  Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w spotkaniu.

Zobacz zdjęcia w galerii

DOGOTERAPIA I

TEATR VI,VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SPEKTAKL W TEATRZE - GR. VI, VII - 6.04.2018r.
 
Dnia 6 kwietnia dzieci z grupy VI oraz VII wybrały się do Teatru im. J. Osterwy, gdzie miały okazję zobaczyć spektakl pt. "Tygrys tańczący dla Szu - Hin". Było wspaniale, bajkowo i kolorowo. Małym widzom bardzo podobali się wszyscy bohaterowie przedstawienia, efekty dźwiękowe oraz scenografia. Z niecierpliwością czekamy na kolejny spektakl dla dzieci na deskach gorzowskiego teatru, by móc ponownie zasiąść na widowni.

Zobacz zdjęcia w galerii

TEATR VI, VII

CENTRUM OGRODNICZE I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WIZYTA W CENTRUM OGRODNICZYM "ŻELAZNY" - 23.03.2018r. - GR.I
 
Idąc śladami Pani Wiosny maluchy z grupy I wybrały się na wycieczkę do Centrum Ogrodniczego „Żelazny”.  Niesamowita ilość roślin, piękne zapachy i ciekawe aranżacje ogrodowe wprowadziły Nas w wiosenny nastrój. Dzieci z zachwytem przyglądały się kwiatom, których kwitnienie przypada na tę porę roku.  Bardzo aktywnie uczestniczyły w warsztatach  starając się udzielać odpowiedzi na pytania animatorów. Największą radość sprawiło im sadzenie własnych kwiatów do kolorowych doniczek, które później zabrały do domu. Mali ogrodnicy dowiedzieli się o sposobach pielęgnacji roślin i warunkach jakich potrzebują one do wzrostu. Oglądali też narzędzia ogrodnicze – zgadując ich nazwy i przydatność. Przedszkolaki podziękowały za miłą wizytę piosenką i wręczyły prowadzącym warsztaty - wiosenny upominek. Ten kontakt z przyrodą nie tylko wzbogacił wiedzę i umiejętności dzieci ale pozwolił im dostrzec piękno otaczającego świata. Dziękujemy właścicielom sklepu za możliwość udziału w tak ciekawym spotkaniu!

Zobacz zdjęcia w galerii

CENTRUM OGRODNICZE I

WIELKANOC I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
TO JUŻ WIELKANOC - ZAJĄCZKI, PISANKI I INNE NIESPODZIANKI - GR. I
 
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi przedszkolaki z grupy I zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, aby wspólnie uczestniczyć w zabawach o tematyce świątecznej. Dzieci wraz ze swoimi najbliższymi uczestniczyły w różnorodnych zabawach: muzycznych, tanecznych a także matematycznych. Przedszkolaki doskonale bawiły się w gronie najbliższych. Po wspólnych zmaganiach nadszedł czas na występy artystyczne. Dzieci zaprezentowały krótki program świąteczno-wiosenny. Wszystkie działania dzieci i rodziców obserwował wielkanocny zajączek, który przygotował słodką niespodziankę. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Dziękujemy rodzicom za tak liczny i aktywny udział w zajęciu!

Zobacz zdjęcia w galerii

WIELKANOC I

DZIEŃ WIOSNY 2018

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
  
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, przyniosły piękne  kolorowe kwiaty wykonane przy pomocy rodziców i wzięły udział we Wiosennym Korowodzie. Dzieci radośnie maszerowały z Marzanną ma czele, głośno wołając „ Witaj Wiosno!”  Następnie wszyscy przywitaliśmy Panią Wiosnę, która przybyła do naszego przedszkola z liczną grupą pomocników – z motylkami, biedronkami, ptaszkami, bocianami, żabkami, kotkami…  Dzieci  i Panie z grupy III zaprosiły do wesołych zabaw i wspólnego śpiewania wiosennych piosenek.  Atrakcją okazało się też sadzenie kwiatków bratków na terenie ogrodu przedszkolnego.  Dziękujemy tutaj wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w naszą akcję.  Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „ Kapelusz Pani Wiosny.” Wszystkie prace okazały się przepiękne, dlatego Pani Agnieszka Lewosińska i Pani Agnieszka Tańczuk postanowiły wyróżnić wszystkie grupy. Dzieci otrzymały dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Mamy nadzieję, że dzięki takiemu wspaniałemu powitaniu Pani Wiosny, Zima zrobi już miejsce dla kolorowej, pachnącej słońcem i kwiatami pory roku .

Zobacz zdjęcia w galerii

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2018

MUZEUM WIELKANOC III, IV

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
  
MUZEUM – WARSZTATY WIELKANOCNE – GR. III i IV
 
Dzieci z grupy III i IV  wybrały się do Muzeum – Spichlerza, aby wziąć udział w warsztatach  „ Stół wielkanocny dawniej i dziś.” Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści na temat tradycji wielkanocnych, oglądały też bajkę o zajączkach produkujących pisanki.  Z ogromnym zapałem zabrały się do  wykonania pracy plastycznej – malowały styropianowe jajka oraz dekorowały papierowe koszyczki. Wróciły zadowolone , uśmiechnięte i przygotowane do nadchodzących Świąt.

Zobacz zdjęcia w galerii

MUZEUM WIELKANOC III,IV

GÓRA GROSZA 2018

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
PODSUMOWANIE AKCJI "GÓRA GROSZA"
 
W imieniu potrzebujących dzieci serdecznie dziękujemy za zaangazowanie i udział w akcji "Góra Grosza". Dzięki Państwa pomocy udało nam się zebrać i przekazać Towarzystwu NASZ DOM 240,93 zł.

Zobacz zdjęcia w galerii

GÓRA GROSZA 2018

KONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
KONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ - GR. VI, VII - 21.03.2018r.
 
21 marca grupy VI i VII wybrały się na koncert Majki Jeżowskiej. Dzieci wysłuchały znanych utworów piosenkarki, wesoło bawiły się podczas konkursów i wspólnych tańców. Myślimy, że to wydarzenie utkwi głęboko w pamięci dzieci.

Zobacz zdjęcia w galerii

MAJKA JEŻOWSKA

NIECODZIENNI GOŚCIE I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
NIECODZIENNI GOŚCIE W GRUPIE I
 
 
W pierwsze wiosenne popołudnie  do sali grupy I zawitali niecodzienni goście. Byli to harcerze Zuzia i Nikodem, którzy realizując swój znak służby dziecku postanowili maluchom umilić przedszkolny czas. Dzieci poznały podróżnika Robinsona i w wyobraźni „przeniosły się na bezludną wyspę”. Maluchy z ochotą uczestniczyły w proponowanych działaniach – np. chodziły po gazetowych kamieniach, układały obrazkowe puzzle, kolorowały obrazki i rozpoznawały odgłosy zwierząt. Spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem. Zajęcie wszystkim się podobało się,  a uśmiechy dzieci zachęciły harcerzy do następnych spotkań.

Zobacz zdjęcia w galerii

NIECODZIENNI GOŚCIE I

WIELKANOCNE CUDA V

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WARSZTATY PLASTYCZNE Z RODZICAMI -WIELKANOCNE CUDA-GR.V

Święta wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grupy V na warsztaty plastyczne, na których wykonywaliśmy przeróżne ozdoby swiąteczne. Na zajęciach przedszkolaki przy pomocy rodziców, wykonały piękne wielkanocne, m. in. świąteczne koszyczki z pisankami, wesołe baranki i zajączki. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Dziękujemy Rodzicom za obecnośc, zaangażowanie w pracę przedszkola, a tym samym w wychowanie Waszych pociech.

Zobacz zdjęcia w galerii

WIELKANOCNE CUDA V

BIBLIOTEKA V

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
BIBLIOTEKA OSIEDLOWA - GR. V

Dnia 16 marca dzieci z gr. V odwiedziły Bibliotekę Osiedlową przy ul. Pomorskiej, gdzie wzięły udział w zajęciach czytelniczych - pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajeczki związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi pt.,,Tuptuś znajduje jajko′′ oraz ,,Gdzie jest baranek?". Zachęcamy rodziców do zakładania kart bibliotecznych dzieciom i korzystania z biblioteki.

Zobacz zdjęcia w galerii

BIBLIOTEKA V

ZIELONE OGRÓDKI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ZIELONE OGRÓDKI - MARZEC 2018r.
 
Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na przyjście wiosny. Chociaż na dworze w dalszym ciągu jest zimno i zima nie odpuszcza, to w salach jest już zielono. Dzieci z zapałem przystępują do siania nasion i sadzenia cebul rozmaitych roślin. Pielęgnują je i starannie podlewają, prowadzą codzienne obserwacje wzrostu roślin. Dziękujemy rodzicom za dostarczenie nasion, cebulek i doniczek do założenia przedszkolnych, wiosennych ogródków.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZIELONY OGRÓDEK GR.II
ZIELONY OGRÓDEK III
ZIELONY OGRÓDEK IV

DZIEŃ KOBIET 2018

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIEŃ KOBIET 2018r.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ KOBIET 2018

ZIELONY OGRÓDEK I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ZIELONY OGRÓDEK GR. I
 
Chcąc przyspieszyć przyjście wiosny maluchy z grupy I  postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziły potrzebne przybory ( pojemniczki, doniczki, konewki), ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Później mali ogrodnicy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do działań praktycznych - siały rzeżuchę,  oraz sadziły cebulkę na szczypiorek. Codziennie pielęgnowały kącik i z niecierpliwością oczekiwały na pierwsze zielone roślinki, a kiedy już urosły, nasz mały ogródek wyglądał imponująco! W trakcie realizacji tematyki dzieci lepiły też z masy solnej cebulki, które były dodatkową ozdobą przedszkolnego ogródka.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZIELONY OGRÓDEK I

PTAKI WIOSNĄ I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
LEKCJA PRZYRODY W GR. I - PTAKI WIOSNĄ

2 marca grupę I odwiedził Pan Leszek Sudakowski wraz z synem Piotrem, którzy przedstawili dzieciom wiele ciekawostek dotyczących życia ptaków. Podczas prezentacji dzieci poznały nazwy, wygląd, zwyczaje i dźwięki, jakie wydają ptaki. Otrzymaliśmy wiele cennych uwag na temat dokarmiania ptaków – znamy ich przysmaki i wiemy, gdzie zawiesić karmnik. Dzieci miały okazję zobaczyć, dotknąć karmnik, domki lęgowe oraz prawdziwe ptasie gniazdo. Wszyscy z zachwytem oglądali prezentację i słuchali ciekawych opowieści Pana Leszka. Przedszkolaki otrzymały wspaniały prezent : kolorowanki, kredki i inne wspaniałe rzeczy.Za wspaniałe spotkanie Pan Leszek otrzymał od wszystkich dzieci podziękowanie oraz zaproszenie na kolejne odwiedziny w grupie I.

Zobacz zdjęcia w galerii

PTAKI WIOSNĄ I

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK 2018

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
6.03.2018r. -  SPOTKANIE Z POLICJĄ

6 marca nasze przedszkole odwiedziły Panie Policjantki z Wojewódzkiej Komendy Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkanie odbyło się we wszytkich grupach przedszkolnych.Wizyta realizowana była w ramach spotkań dotyczących  bezpiecznych zachowań w życiu codziennym, tj. w domu, w szkole, na placu zabaw, a także o podstawach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poruszany był również temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z elementów odblaskowych m.in. kamizelek.Panie Policjantki zachęciły również wszystkie dzieci do udziału w konkursie dla przedszkoli na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” .

Zobacz zdjęcia w galerii

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

NOWY BUDYNEK

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO BUDYNKU
NASZEGO PRZEDSZKOLA – 28.02.2018
 
W środę 28 lutego odbyło się oficjalne otwarcie nowego budynku naszego przedszkola. W tym ważnym wydarzeniu udział wzięli m. in. Zastępca Prezydenta ds. społecznych pan Radosław Sujak, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania pani Halina Kunicka, Wiceprzewodniczący Rady Miasta pan Jan Kaczanowski, Dyrektor Wydziału Edukacji pani Renata Pliżga, Inspektor do spraw organizacji przedszkoli pani Iwona Sancewicz, pani Jolanta Świtała - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7, jak również pan Zbigniew Pakuła PAK - BUD wykonawca, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 pani Katarzyna Gromiec oraz przewodnicząca Rady Rodziców naszego przedszkola pani Agnieszka Jabłońska.
Na początku pani dyrektor, Izabela Kutereba, przywitała przybyłych gości, podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego budynku PM nr 32 i zaprosiła do tradycyjnego przecięcia wstęgi. Następnie zaproszone osoby zwiedziły nowe oddziały przedszkolne. Dzieci z grup V i VII przygotowały dla gości krótki program artystyczny. Po jego zakończeniu był czas na rozmowy oraz poczęstunek.
Był to wyjątkowy i bardzo uroczysty dzień, który na stałe zapisze się w kalendarzu Przedszkola Miejskiego nr 32.

Zobacz zdjęcia w galerii

OTWARCIE NOWEGO BUDYNKU

BIBLIOTEKA I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
MALUCHY Z GRUPY I PO RAZ PIERWSZY W BIBLIOTECE - 20.02.2018r.
 
Na początku spotkania przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, uważnie słuchając tego co opowiadała im pani Mirka – bibliotekarka. Z przejęciem oglądały półki wypełnione aż po sufit grubymi tomami dla dorosłych. Tym większa była radość dzieci, gdy znalazły się w kolorowej czytelni. Maluchy szybko zaczęły szukać ulubionych książeczek z obrazkami. Oczywiście to jeszcze nie był koniec wizyty w bibliotece,  nie mogło przecież zabraknąć bajki. Pani Mirka przeczytała małym gościom  zimową bajkę  pt. „Rękawiczka”. Po krótkiej rozmowie dzieci zabrały się do kolorowania obrazków tematycznych. Miła i serdeczna atmosfera sprzyjała twórczej pracy i rozmowom na temat zimy. Dziękujemy za to miłe spotkanie i mamy nadzieję – do zobaczenia wkrótce!

Zobacz zdjęcia w galerii

BIBLIOTEKA I

ZIMOWY OBRAZEK I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ZIMOWY OBRAZEK - GR.I

Ferie to czas zabawy i swobody, dlatego salę w gr. I zamieniliśmy w pracownię artystyczną. Każdy przedszkolak bardzo dobrze zna malowanie - jednak jeśli wymienimy zwykłą kartkę papieru np. na folię stretch, malowanie jest o wiele ciekawsze...To trochę inna forma malowania, w innej przestrzeni niż zwykle. Mogliśmy obserwować siebie po przeciwnych stronach, malować równocześnie, a tym samym nie przeszkadzając sobie tworzyliśmy zimowe wzorki. Dostarczyła nam ona wielu pozytywnych emocji i sprawiła wiele radości.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZIMOWY OBRAZEK I

PTAKI I ZWIERZĘTA ZIMĄ I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ZIMĄ PAMIĘTAMY O PTAKACH I ZWIERZĘTACH - GR.I

Zima jest dla ptaków i zwierząt bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki i zwierzęta mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Przedszkolaki z grupy I dbają o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Podczas spacerów odwiedzają również zaprzyjaźnioną wiewiórkę Basię zanosząc jej pyszne orzeszki.


Zobacz zdjęcia w galerii

PTAKI ZIMĄ I

WALENTYNKI 2018

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WALENTYNKI - 14.02.2018r.
 
14 lutego w przedszkolu wspólnie obchodziliśmy "Walentynki". Dzieci przyszły ubrane na czerwono i wszyscy razem bawiliśmy się przy muzyce. Były walentynkowe zagadki i zabawy rytmiczno-taneczne. W salach przedszkolaki przygotowały walentynkowe upominki dla swoich najbliższych.

Zobacz zdjęcia w galerii

WALENTYNKI 2018

PIZZA III,IV

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIEŃ PIZZY - WYJAZD DO PIZZERII
 
9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji przedszkolaki  z III i IV  grupy pojechały do Pizzerii Imperium.  Celem wycieczki było zapoznanie ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowywanie się w restauracji.  Dzieci z wielką chęcią zabrały się do przygotowania pysznego włoskiego specjału. Każdy przedszkolak mógł samodzielnie wybrać  składniki do skomponowania  swojej wyjątkowej potrawy. Jak się okazało – nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie.  Dzieci wróciły z wycieczki z pełnymi  brzuszkami oraz wielkimi uśmiechami na buźkach.
                                            

 


Zobacz zdjęcia w galerii

PIZZA III, IV

BALIK VI, VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
BALIK W GRUPIE VI i VII - 8.02.2018r.

W czwartek tj. 8 lutego dzieci z grupy VI i VII, korzystając z okazji trwającego karnawału, zorganizowały w swoim nowym "przedszkolu" zabawę integracyjną. Wysłuchały opowiadania pt. "Zabawa karnawałowa", w błyskawicznym tempie odpowiedziały na zagadki przygotowane przez nauczycielki oraz wesoło bawiły się w rytmie skocznej muzyki. Nie zabrakło również przepysznych przekąsek i dużej ilości śmiechu.

Zobacz zdjęcia w galerii

BALIK VI, VII

PTAKI ZIMĄ VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
KOŁO PRZYRODNICZE - PTAKI ZIMĄ - GR.VII

Gośćmi zajęć koła przyrodniczego w gr.VII byli: absolwent naszego przedszkola Piotr Sudakowski wraz z tatą Leszkiem.Prelekcja prowadzona przez Piotra nosiła tytuł "Ptaki zimą". Dzieci dowiedziały się : jak radzą sobie ptaki zimą , jak brzmi "śpiew" bażanta , pawia ,sikorki, dzięcioła ;czym dokarmiać ptaki zimą. Przedszkolaki otrzymały w prezencie ekologiczny karmnik , opaski ze śladami zwierząt i kolorowanki z postaciami kowalika i dzięcioła.Spotkanie to , bardzo mocno wzbogaciło wiedzę przyrodniczą dzieci. Dziękujemy Piotrusiowi i panu Sudakowskiemu za czas nam poświęcony.

Zobacz zdjęcia w galerii

PTAKI ZIMĄ VII

LEKCJA PRZYRODY VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
LEKCJA PRZYRODY W S.P. nr 9 - GR.VII - 25.01.2018r.
 
Dnia 25.01.18 gr.VII była z wizytą w Szkole Podstawowej nr 9 na lekcji przyrody.Temat spotkania brzmiał: "Woda". Dzieci poprzez zabawy badawcze dowiedziały się : jaki smak i zapach ma woda , jakie są stany skupienia wody , co pływa  , a co tonie w wodzie.Badania i eksperymenty sprawiły przedszkolakom ogromną frajdę.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZAJĘCIA BADAWCZE VII

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SPOTKANIE W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ-GR.VII-17.01.2018r.
 
Dnia 17.01.18 dzieci z grupy VII z okazji Dnia Babci i Dziadka ,odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej nr1 w Gorzowie Wlkp. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem jasełkowym oraz życzeniami dla mieszkańców.Przedstawienie bardzo się podobało i dostarczyło mieszkańcom wiele wzruszeń i wspomnień związanych z Bożym Narodzeniem.Przedszkolaki zostały ugoszczone słodkimi łakociami oraz ciepłą herbatką, a za trud włożony w przygotowanie artystycznej niespodzianki otrzymały podziękowanie oraz prezent z sentencją Cycerona " Żadna rzecz zewnętrzna nie może uszczęśliwić człowieka , który wewnątrz nie posiada szczęścia."

Zobacz zdjęcia w galerii

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ VII

SPOTKANIE W PM 17

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
 
WYJAZD DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 17

10 stycznia dzieci z grupy III wyjechały do Przedszkola Miejskiego nr 17. Po raz pierwszy odbyły podróż autokarem, więc emocji nie brakowało. Maluszki pojechały na zaproszenie dzieci z grupy „ Kaczuszek”, które zaprezentowały się w przepięknym przedstawieniu jasełkowym. Niezwykłą atrakcją okazała się też zabawa w przedszkolnym Fikolandzie. Mamy nadzieję, że współpraca z PM nr 17 nadal będzie się tak wspaniale rozwijała oraz dawała mnóstwo radości. Nasze maluszki idealnie zdały egzamin ze swojej pierwszej autokarowej wycieczki.

Zobacz zdjęcia w galerii

SPOTKANIE W PM 17

WIRUJĄCE PŁATKI ŚNIEGU

 
Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
   
KONKURS „ WIRUJĄCE PŁATKI ŚNIEGU”
22 stycznia miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „ Wirujące płatki śniegu” połączone z wręczeniem nagród. Konkurs został zorganizowany przez p. Agnieszkę Lewosińską i p. Agnieszkę Tańczuk.  Wpłynęło do nas wiele przepięknych prac wykonanych różnorodnymi technikami.  O wręczenie nagród poproszona została Pani Dyrektor. 
Klasyfikacja medalowa wyglądała następująco: 
I miejsce – Natasza Borkowicz ( grupa IV )
II miejsce Marysia Goleń ( grupa V )
III miejsce Hubert Kozioł ( Grupa III )
Gratulujemy wygranym i wyróżnionym pomysłowości oraz zdolności plastyczno – technicznych. Życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do udziału w naszych kolejnych konkursach.

Zobacz zdjęcia w galerii

WIRUJĄCE PŁATKI ŚNIEGU

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ V

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ODWIEDZINY W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ-GR.V-25.01.2018r.
 
Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z grupy V odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej nr 2 z filią ,,Dom w połowie drogi′′ przy ul. Walczaka 42. Dzieci zaprezentowały świąteczny występ. Przygotowały także niespodzianki związane z uroczystością Dnia Babci i Dziadka, dla każdego zrobiły piękne pocztówki na pamiątkę tego spotkania.  Pracownicy Domu Pomocy Społecznej nie zostali dłużni naszym dzieciom i zaprosili nas na słodki poczęstunek. To był szczególny i bardzo miły dzień, dzieci wróciły bardzo zadowolone ze spotkania.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ V

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2018

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 
Cały mijający tydzień w naszym przedszkolu minął w atmosferze bardzo miłych spotkań. Przedszkolaki ze wszystkich grup gościły babcie i dziadków z okazji ich święta. Dzieci przygotowały specjalne wiersze, piosenki, tańce i przedstawienia. Obdarowały też swoje ukochane babcie i wspaniałych dziadków drobnymi upominkami, które przygotowały w przedszkolu. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy dużo zdrowia, radości z wnuków i 100 lat bez trosk i kłopotów.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ BABCI I
DZIEŃ BABCI II
DZIEŃ BABCI III
DZIEŃ BABCI IV
DZIEŃ BABCI V
DZIEŃ BABCI VI
DZIEŃ BABCI VII

KARNAWAŁ 2018

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
BAL KARNAWAŁOWY - 19.01.2018r.

Zobacz zdjęcia w galerii

BAL KARNAWAŁOWY 2018

BIBLIOTEKA VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SPOTKANIE W BIBLIOTECE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 - GR.VII
 
W miesiącu grudniu dzieci z gr.VII były gośćmi biblioteki w Szkole Podstawowej nr 2. Zapoznały się z wyglądem i wyposażeniem biblioteki szkolnej. Następnie wysłuchały świątecznej bajki o przygodach żółwia Franklina. Swoją wiedzę na temat bajki utrwaliły w czasie zabawy dydaktycznej z techniką pamięciową i segregacji.Za właściwe zachowanie w bibliotece oraz uważne słuchanie bajki dzieci otrzymały słodkie pierniczki i zaproszenie na kolejne spotkanie.

Zobacz zdjęcia w galerii

BIBLIOTEKA VII

JASEŁKA I

 
Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
 JASEŁKA - GR. I - 4.01.2018r.
 
Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, grupa I przygotowała jasełka bożonarodzeniowe, na które zaprosiła swoich rodziców. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role. Całemu występowi towarzyszyły wielkie pozytywne emocje. Mali aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Zobacz zdjęcia w galerii

JASEŁKA I

JASEŁKA 2017

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
PRZEDSTAWIENIA I JASEŁKA ŚWIĄTECZNE-GR.V,VI,VII

Zobacz zdjęcia w galerii

JASEŁKA V
JASEŁKA VI
JASEŁKA VII

ŚWIĘTA III

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT, WARSZTATY Z RODZICAMI - GR.III
 
Dzieci z grupy III intensywnie zaczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki pomocy naszych cudownych rodziców, miały możliwość przystroić choinkę kolorowymi ozdobami, pomogły też przy „montażu” kominka, którym to Mikołaj przedostał się do przedszkola i zostawił prezenty. Dzieci udekorowały również papierową choineczkę bombkami, wykonały pawie oczka, które zawiesiły później na swoich własnych zielonych drzewkach. Poznały tradycje Świąt, symbol pierwszej gwiazdki, dzielenia się opłatkiem, wspólnej kolacji wigilijnej.  W niezwykły świąteczny klimat wprowadziły nas Jasełka przygotowane przez dzieci i panie z grupy VII.
 
19 grudnia odbyły się warsztaty z Rodzicami w grupie III. Spotkanie rozpoczęło się krótkim występem dzieci, które zaprezentowały wierszyki i piosenki o tematyce zimowej i świątecznej. W dalszej części zaproszono Rodziców do dekorowania pierniczków. Zabawa była przepyszna. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy, używając przeróżnych, kolorowych i smacznych ozdób. Najmilszą częścią spotkanie było oczywiście kosztowanie wytworów swojej pracy. Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie i za wspólną zabawę.

Zobacz zdjęcia w galerii

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI III
ŚWIĘTA III

WARSZTATY ŚWIĘTA IV

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE - "BOMBKI CHOINKOWE"-GR.IV-20.12.2017r.
 
 
20 grudnia 2017 r w grupie IV odbyły się zajęcia z udziałem rodziców. Na spotkaniu wszyscy mieli okazję ozdabiać bombki i zapoznać się z techniką Decoupage. Dzięki uprzejmości mamy Nataszy, do wykorzystania mieliśmy dużo ładnych i nowatorskich materiałów do dekorowania. W miłej i świątecznej atmosferze powstały piękne ozdoby bożonarodzeniowe. Dzieciom najbardziej podobał się brokat, kryształki i sztuczny śnieg. Serdecznie dziękuję wszystkim obecnym za miłe spędzenie czasu w świątecznej atmosferze.

Zobacz zdjęcia w galerii

WARSZTATY ŚWIĘTA IV

ŚWIĘTA W GRUPIE II

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ŚWIĄTECZNY CZAS W GRUPIE II - 14.12.2017r.
 
14 grudnia dzieci z grupy II zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, którzy posłuchali mikołajkowych  piosenek i wierszy w wykonaniu swoich pociech. Wszyscy zrobili też świąteczne bombki. Będą one ozdabiały choinkowe drzewka w domach przedszkolaków. Po zakończonej pracy rodzice razem z dziećmi uczestniczyli w grupowej wigilii, którą wspólnie przygotowaliśmy. Czas spędzony razem upłynął w rodzinnej atmosferze przy dźwiękach kolęd i pastorałek. Dziękujemy za bardzo aktywny udział w naszym świątecznym spotkaniu.

Zobacz zdjęcia w galerii

ŚWIĘTA W GRUPIE II

BIBLIOTEKA VI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WARSZTATY W BIBLIOTECE-GR.VI-15.12.2017r.
 
15 grudnia dzieci z grupy VI zostały zaproszone na zajęcia warsztatowe, których tematem były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Pani Bibliotekarka przeczytała dzieciom przepiękną opowieść wigilijną. Po omówieniu treści wysłuchanego tekstu dzieci ochoczo przystąpiły do zadania, które już na nich czekało. Poproszone przez Św. Mikołaja posegregowały prezenty do odpowiedniego worka, tak aby nikt na święta nie został bez upominku.

Zobacz zdjęcia w galerii

BIBLIOTEKA VI

SCHRONISKO KARMA

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ZAKOŃCZENIE AKCJI "KARMA DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA"
 
W listopadzie oraz w grudniu w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka karmy dla bezdomnych psów i kotów z gorzowskiego schroniska. Dzięki Państwa pomocy udało nam się zebrać ponad 120 kg karmy, którą przekazaliśmy jako świąteczny prezent dla zwierzaków. Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji.

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY I

 

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY - GR. I - 14.12.2017r.

„Zróbmy razem kolorowe bombki choinkowe” – pod takim hasłem odbyło się spotkanie warsztatowe w grupie I. Zajęcia rozpoczęły zabawy matematyczno – muzyczne. Dzieci rozwiązały ukrytą na obrazku zagadkę, poprawnie wskazywały i nazywały kolory. Rodzice mieli okazję podpatrzeć swoje dzieci podczas zajęć w grupie, a także wspólnie się z nimi pobawić. Po  zabawach przyszedł czas na twórcze działanie. Rodzice razem z dziećmi ozdabiali styropianowe bombki, które pięknie ozdobiły przedszkolną choinkę. Na koniec spotkania rodzice Hani i Helenki zaprosili zebranych na wspólne kolędowanie. Wszyscy poczuli przedsmak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy za tak aktywny udział w warsztatach i już dziś zapraszamy na nasze przedstawienie Jasełkowe.

Zobacz zdjęcia w galerii

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY I

KONKURS INSTRUMENTY

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS ,,INSTRUMENT- COŚ Z NICZEGO′′-8.12.2017r.
 
8 grudnia miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu ,,Instrument- coś z niczego′′ oraz wręczenie nagród. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dotarło do nas wiele przepięknie wykonanych instrumentów z różnych przedszkoli. Decyzja o przyznaniu miejsc nie była łatwa, dlatego postanowiliśmy przyznać dodatkowo aż pięć wyróżnień. Otrzymali je : Agata Turzańska (PM nr 29), Michał Jabłoński (PM nr 32), Monika Jabłońska (PM nr 32), Julia Potocka (PM nr 4) oraz Damian Kosiór (PM nr 32).
 
I miejsce - FORTEPIAN - Oliwia Raduszewska (PM nr 29)
II miejsce - GITARA -      Natasza Borkowicz (PM nr 32)
III miejsce - GITARA -     Martyna Andrzejszczak (PM nr 9)
 
 
Gratulujemy wygranym i wyróżnionym pomysłu, kreatywności i ogromnych zdolności plastyczno- technicznych! Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do uczestnictwa w następnych konkursach organizowanych przez naszą placówkę.

Zobacz zdjęcia w galerii

INSTRUMENTY

MIKOŁAJKI 2017

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
MIKOŁAJKI - 6.12. 2017r.

6 grudnia to dla wszystkich dzieci wyjątkowy dzień. Także nasze przedszkolaki już od rana niecierpliwie czekały na specjalnego gościa. W końcu długo wypatrywany Mikołaj zawitał w przedszkolu. Odwiedził dzieci we wszystkich grupach. Przedszkolaki z wielką przyjemnością rozmawiały z Mikołajem, śpiewały i tańczyły. Na zakończenie spotkania odbierały od  Mikołaja prezenty - paczki świąteczne. Dodatkową atrakcją mikołajkowego dnia był koncert muzyczny pt."Świąteczny dzwoneczek i śniegowe bałwany", w czasie którego dzieci wysłuchały kolęd w przepięknych aranżacjach.

Zobacz zdjęcia w galerii

MIKOŁAJKOWY KONCERT 2017
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM 2017

FUNDACJA MAM MARZENIE

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
PODZIĘKOWANIE !!!
 
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy włączyli się do udziału w akcji Fundacji „Mam marzenie” organizowanej z okazji Dnia Pluszowego Misia. Zebrane od Państwa maskotki i artykuły papiernicze zostały przekazane organizatorom i już wiemy, że umilają czas małych pacjentów przebywających w szpitalach. Dziękujemy również nauczycielce pani Milenie Kozioł, która koordynowała akcją na terenie naszego przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

F.MAM MARZENIE

ANDRZEJKI 2017

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ANDRZEJKI - GR.II i IV - 30.11.2017r.
 
Dnia 30.XI. 2017 r. w grupie II odbyły się andrzejkowe wróżby. Od samego rana dzieciom towarzyszyła cyganka, która przybliżyła maluchom historię Andrzejek i zapoznała ich z najpopularniejszymi wróżbami. Dzieci między innymi mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanego/ukochanej oraz rzucały monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia. Po skończonych wróżbach wszystkie dzieci brały udział w magicznej zabawie tanecznej przy muzyce.
 
W ostatnim dniu listopada w IV grupie odbyły się "Andrzejki" z udziałem rodziców. Dzieci miały okazję sprawdzić, co je czeka w przyszłości. Wróżby prowadzone były przez wychowawcę oraz rodziców. Wszyscy wzięli udział we wspólnej zabawie i poczęstunku. Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie i pomoc w zorganizowaniu zabawy dla dzieci.

Zobacz zdjęcia w galerii

ANDRZEJKI II
ANDRZEJKI IV

PIOSENKA PATRIOTYCZNA

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ-GR.V-28.11.2017 r.
 
Pod koniec listopada odbył się IV Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Przedszkolu Miejskim nr 17. Nasze przedszkole reprezentował wychowanek grupy V, czteroletni Miłosz Manikowski, otrzymując wyróżnienie. Ogromne gratulacje i wyrazy uznania dla Miłoszka!!! Brawo!

Zobacz zdjęcia w galerii

PIOSENKA PATRIOTYCZNA

ZJAZD ABSOLWENTA 2017

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ZJAZD MAŁEGO ABSOLWENTA - 28 i 29.XI.2017r.
 
W dniach 28 i 29 listopada zaprosiliśmy do przedszkola długo oczekiwanych gości - naszych absolwentów, którzy 1 września rozpoczęli naukę w szkole. Spotkania przebiegły w nastroju zabaw andrzejkowych, na których nie zabrakło wróżb, konkursów, tańców i słodkiego poczęstunku. Dzieci i rodzice opowiadali o wrażeniach związanych z nowymi szkolnymi doświadczeniami. W czasie spotkania nasi goście dokonali wpisów do pamiątkowej Księgi. To był już V Zjazd Małego Absolwenta naszego przedszkola, który przebiegł w atmosferze serdeczności i wzruszających wspomnień. Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy samych sukcesów i dziękujemy za mile spędzony czas.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

ZJAZD ABSOLWENTA IV
ZJAZD ABSOLWENTA V

DZIEŃ MISIA 2017

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - 24.11.2017r.

W dniu 24.11.2017 nasze przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy razem z misiami. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji między innymi: zabawy i konkursy, dzieci bawiły się przy piosenkach, degustowały miód-przysmak wszystkich Misiów, oraz wykonały prace plastyczne. W przyszłym roku także zaprosimy do przedszkola wszystkie nasze najukochańsze Misie po to, aby wspólnie uczyć się i bawić.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ MISIA I
DZIEŃ MISIA II
DZIEŃ MISIA III
DZIEŃ MISIA IV
DZIEŃ MISIA V
DZIEŃ MISIA VI
DZIEŃ MISIA VII

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK 2017

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
TURNIEJ "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK"-GR.V-23.11.2017r
 
Dnia 23.11.17 reprezentanci gr. VII : Monika Jabłońska,Jakub Majgat ,Szymon Kopyla wzięli udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie "Bezpieczny przedszkolak". Dzieci podczas konkursu zaprezentowały swoją wiedzę nt. znaków drogowych,bezpieczeństwa w domu i na podwórku,obrony przed groźnym psem, reagowanie na zagrożenia , udzielanie pierwszej pomocy.Przedszkolaki wróciły z konkursu z dyplomem, nagrodami dotyczącymi ruchu drogowego.Gratulujemy dzieciom z gr. VII.

Zobacz zdjęcia w galerii

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK 2017

MUZYKĄ MALOWANE V

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WARSZTATY Z RODZICAMI ,,MUZYKĄ MALOWANE′′- GR.V-21.11.2017r.
 
 
Dnia 21 listopada odbyły się warsztaty z rodzicami pod hasłem ,,Muzyką malowane′′. Zajęcia podzielone były na dwie części : I część - zabawy muzyczno- ruchowe, dzięki którym rodzice i dziadkowie mogli się poznać, rozluźnić, pograć na instrumentach, pobawić się wspólnie z dziećmi; II część - zajęcia plastyczne, na których malowali farbami do piosenki ,,Kolorowy deszcz′′, którą dzieci zaprezentowały także w formie świetnej zabawy. Zarówno rodzice, jak i ich pociechy bawili się bardzo dobrze. Było to bardzo miłe popołudnie spędzone wspólnie w przedszkolu. Takie zajęcia to bardzo ważny element w życiu dziecka, a także rodzica i nauczyciela. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Zobacz zdjęcia w galerii

MUZYKĄ MALOWANE V

URATUJ MISIA 2017

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
"URATUJ MISIA" - 21.11.2017r.
 

21 listopada z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod hasłem " Uratuj misia". Tego dnia dzieci zabrały do przedszkola swojego ulubionego misia. Podczas zajęć dowiedziały się m.in. jak prawidłowo uciskać klatkę piersiową i w jakim tempie, jak prawidłowo ułozyć chorego i co zrobić w przypadku zaksztuszenia. Dzieci zgrabnie składały ręce i ćwiczyły na swoich pluszakach. Wszystkie wiadomości pan ratownik Robert Sołtys prezentował na fantomie. Przedszkolaki poznały/ utrwaliły również ważny numer alarmowy - 112 - poprzez prosty wierszyk: " Jedne usta, jeden nos, dwoje oczu". Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały dyplom.

Zobacz zdjęcia w galerii

RATUJMY MISIA I
RATUJMY MISIA II
RATUJMY MISIA III
RATUJMY MISIA IV
RATUJMY MISIA V
RATUJMY MISIA VI

LEKCJA FIZYKI VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
LEKCJA FIZYKI-GR.VII
 
Dzieci z gr.VII wzięły udział w zabawach z fizyką zorganizowaną przez klasę II gimnazjum , ze Szkoły Podstawowej nr 2,pod bacznym okiem p. Doroty Paul.Przedszkolaki podzielone na grupy mogły zobaczyć i doświadczyć zabaw z magnesem,balonem,ogniem,pieniążkami.Udział dzieci w takiej lekcji sprawił im ogromną frajdę.

Zobacz zdjęcia w galerii

LEKCJA FIZYKI VII

MISIOWE BAJECZKI I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
MISIOWE BAJECZKI-GR.I-23.11.2017r.
 
Z okazji Święta Pluszowego Misia – maluchy z grupy I odwiedziła pani Mirka – bibliotekarka z osiedlowej biblioteki. Przyniosła ze sobą wiele ciekawych książek – oczywiście o misiach ! Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje, rozpoznawały na nich znane misie, a także wysłuchały bajki o urodzinach małego misia. Jedną z przyniesionych książek zostawiliśmy do czytania w grupie. Później wszystkie przedszkolaki zabrały się do pracy i kolorowały przyniesione przez panią Mirkę misie. W podziękowaniu za spotkanie maluszki wręczyły gościowi upominek – misiową laurkę, oraz recytowały wierszyk o misiu i pięknie zatańczyły.  Dziękujemy i czekamy na następne spotkanie!

Zobacz zdjęcia w galerii

MISIOWE BAJECZKI I

PRZEDSTAWIENIE JESIEŃ

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
PRZEDSZKOLAKI Z GR.VI DAŁY SERIĘ JESIENNYCH WYSTĘPÓW - 22.11.2017r.
 
Dzieci z grupy VI wystąpiły ze spektaklem "Wizyta Pani Jesieni" nie tylko przed rodzicami. Swoje aktorskie umiejętności prezentowały także kolegom i koleżankom z przedszkola oraz podopiecznym Hospicjum św. Kamila w Gorzowie. 10 listopada nasi mali aktorzy zaprosili do sali na swój występ starszaków z grupy VII. Natomiast 22 listopada dzieci prezentowały swoje umiejętności aktorskie przed dziećmi z przedszkola. Tego samego dnia wybraliśmy się również do sąsiadującego Hospicjum św. Kamila. Program artystyczny sprawił ogromną radość podopiecznym. Na ich twarzach widniały uśmiechy zadowolenia i radości. Liczne występy sprawiają, że dzieci przełamują nieśmiałość i stają się bardziej odważne. Takie doświadczenie z pewnością będzie procentować na przyszłość. Wszystkie dzieci sprostały zadaniu i należą im się ogromne gratulacje za odwagę oraz talent aktorski.

Zobacz zdjęcia w galerii

PRZEDSTAWIENIE JESIEŃ VI

JESIEŃ VI

 

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne

JESIENNY WYSTĘP I WARSZTATY DLA RODZICÓW-GR.VI-14.11.2017r.


Dnia 14 listopada dzieci z grupy VI gościły w przedszkolu swoich rodziców. Mali artyści zaprezentowali piosenki i wiersze o tematyce jesiennej w przedstawieniu pt."Wizyta Pani Jesieni". Dzieci wystąpiły najlepiej jak potrafią. Wszyscy byli wzruszeni i mile zaskoczeni. Po udanym występie dla rodziców odbyły się wspólne warsztaty pt."Zwierzaki-cudaki". Celem naszych zajęć było stworzenie wymyślonych postaci z warzyw, owoców i darów jesieni. Dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach rodzicom za trud i zaangażowanie. Wykonane prace można podziwiać w naszej galerii. Wszystkie "cudaki" są fantastyczne.


 

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

WARSZTATY VI
WYSTĘP JESIENNY VI

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2017

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - GR.I, II, III, IV
 
W dniach 14-16 listopada 2017r. w przedszkolu odbyły się uroczystości rodzinne "Pasowanie na Przedszkolaka". 3 i 4-latki, które są z nami od 1 września wkroczyły w społeczność przedszkolną w obecności swoich rodziców i najbliższych członków rodziny. Dzieci zaprezentowały przygotowane programy artystyczne, w których przewijały się wiersze, piosenki i tańce. Maluszki złożyły ślubowanie, dzięki któremu stały się prawdziwymi przedszkolakami. Nagrodami za wspaniałe prezentacje były dyplomy, słodycze i inne upominki. Serdecznie gratulujemy najmłodszym przedszkolakom oraz ich rodzicom.

Zobacz zdjęcia w galerii

PASOWANIE I
PASOWANIE II
PASOWANIE III
PASOWANIE IV

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA-GR.V- 13.11.2017r.
 
 
W dniu 13 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji grupa V  zaprosiła swoich starszych kolegów  i koleżanki z grupy VI i VII oraz Panią Dyrektor na występ artystyczny,aby wspólnie  świętować ten szczególny dla nas, Polaków, dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznania symboli narodowych.

Zobacz zdjęcia w galerii

Ś.NIEPODLEGŁOŚCI 2017

BUTELKOWA ORKIESTRA VI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
BUTELKOWA ORKIESTRA-RECYKLINGOWE GRZECHOTKI-GR.VI

Nasza przedszkolna kolekcja instrumentów wzbogaciła się o grzechotki i marakasy. Pobudzając wyobraźnię techniczną i muzyczną dzieci, przedszkolaki z grupy VI wykorzystując plastikowe butelki po jogurcie pitnym stworzyły dźwięczne grzechotki. Dzieci w twórczy sposób ozdabiały kolorowym papierem własnoręcznie wykonane instrumenty. Nasze instrumenty świetnie się nadają do zabaw muzycznych. Z pewnością użyjemy ich w naszym jesiennym przedstawieniu.

Zobacz zdjęcia w galerii

BUTELKOWA ORKIESTRA VI

POLICJA VI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ-GR.VI
 
Przedszkolaków z grupy VI odwiedziła policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Dzieci zapoznały się z pracą policjanta ruchu drogowego, obejrzały jego mundur. Funkcjonariuszka policji przypomniała dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Przypomniała o konieczności noszenia ubrań i opasek odblaskowych. Dzieci utrwaliły również swoją wiedzę w zakresie znajomości numerów telefonów alarmowych. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem oraz wiedzą. Chętnie się wypowiadały i zadawały pytania.

Zobacz zdjęcia w galerii

POLICJA VI

ZAJĘCIE OTWARTE II

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SAŁATKA OWOCOWA Z RODZICAMI-GR.II-19.10.2017r.
 
Dnia 19.10. w grupie II odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Tematem spotkania była "sałatka owocowa". Podczas zajęcia dzieci recytowały poznane wcześniej wiersze oraz wspólnie z rodzicami aktywnie brały udział w zabawach integracyjnych, których tematem były owoce. Na zakończenie spotkania rodzice wraz z dziećmi przyrządzili pyszną owocową sałatkę. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie na zorganizowane zajęcie oraz za zaangażowanie i miłą atmosferę podczas spotkania.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZAJĘCIE OTWARTE II

DZIEŃ JEŻA

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
"MAŁY JEŻYK IGŁY JEŻY" - DZIEŃ JEŻA W GR.I - 10.11.2017r.
 
Mało kto wie, że 10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża! Te małe kłujące ssaki towarzyszą nam od najmłodszych lat w bajkach, wierszach i piosenkach, dlatego nasze przedszkolaki ochoczo włączyły się w obchody tego nietypowego święta. W tym dniu dzieci z grupy I przyszły ubrane do przedszkola na brązowo i od rana z niecierpliwością wyczekiwały tajemniczego gościa, który miał odwiedzić nasze przedszkole. Był to jeżyk, którego dzieci wytropiły po śladach, które zostawiał na przedszkolnym korytarzu. Ileż było radości, gdy znalazły go ukrytego pod stertą liści. Jeżyk miał dla dzieci prezent-list, opaski jeża na główkę oraz słodki poczęstunek. Pani Milena odczytała dzieciom list, w którym zawarta była prośba, by dzieci udekorowały jeżyka w kolorowe igiełki i pobawiły się w jeżykowe zabawy. Tak też się stało! Dodatkowo przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o jeżach, poznając zwyczaje tego zwierzątka. Na koniec zajęć dzieci wykonały własne jeżyki wykorzystując do tego ziemniaki i wykałaczki. Po wyczerpującej zabawie dzieci wspólnie z paniami podziwiały "Niezwykłe jeże", które razem z rodzicami wykonały w domu. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, a dzieciom gratulujemy wspaniałych dyplomów.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ JEŻA

PINOKIO

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SPEKTAKL TEATRU BLASZANY BĘBENEK PT. "PINOKIO" - 9.11.2017r.
 
Gościliśmy dziś w przedszkolu aktorów Teatru Blaszany Bębenek, którzy zaprezentowali dzieciom spektakl oparty na kanwie znanej i lubianej przez Nich, autorstwa Carla Collodiego pt. "Pinokio". Spektakl prowadzony w żartobliwej konwencji bardzo zainteresował dzieci, które chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach i tańcach zaproponowanych przez wykonawców. Przedszkolaki z wielkim przejęciem śledziły losy tytułowego bohatera, który zostaje wystrugany z drewna przez ubogiego gospodarza Dżepetto. Zaczyna odczuwać ludzkie emocje, a także musi stanąć przed wieloma wyborami. Za dobre otrzymuje nagrody, a za złe ponosi konsekwencje. Największą z nich jest wydłużający się nos, który z każdym kolejnym kłamstwem staje się coraz większy. Na przykładzie Pinokia dzieci mogły nauczyć się, że kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później zawsze zostanie odkryte. Ta piękna powieść doskonale ukazała uniwersalne wartości, którymi powinniśmy kierować się w ciągu naszego życia. Mamy nadzieję, że od dziś już każdy przedszkolak będzie wiedział, jak należy się zachowywać i że kłamstwo nigdy nie popłaca.

Zobacz zdjęcia w galerii

PINOKIO

BARWY GORZOWA III

 

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne

WYRÓŻNIENIE DLA GRUPY III W KONKURSIE „BARWY JESIENI W PARKACH GORZOWA”

Z okazji Dnia Drzewa Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa zorganizował dla gorzowskich przedszkoli konkurs plastyczny pod tytułem „ Barwy jesieni w parkach Gorzowa.” Zadanie polegało na wykonaniu pracy z wykorzystaniem jesiennych darów natury.  Trzyletnie dzieci z grupy III, pod opieką pań, przygotowały przepiękną pracę, która zdobyła wyróżnienie. Trójka reprezentantów pojechała odebrać nagrodę. Jesteśmy bardzo dumne z maluszków, które wykazały się ogromnym zaangażowaniem. Czekamy na kolejne sukcesy naszych wychowanków.

Zobacz zdjęcia w galerii

BARWY GORZOWA III

DZIEŃ DYNI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
 
DZIEŃ POMARAŃCZOWY – DZIEŃ DYNI - GR.III-30.10.2017r.
 
30 października grupa III obchodziła Dzień Pomarańczowy połączony z Dniem Dyni. Z tej okazji odwiedziły nas dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 17. Wspólnie przypomnieliśmy sobie wszystkie warzywa w kolorze pomarańczowym. Powitaliśmy królową wszystkich warzyw – Dynię. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, braliśmy udział w wesołych zabawach, a na koniec skosztowaliśmy pysznego soku i ciasteczek dyniowych. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wspaniale przyozdobione dynie wykonane przez rodziców i dzieci z grupy III. Czas upłynął nam w przemiłej i cudownej atmosferze. Mamy nadzieję, że koledzy i koleżanki jeszcze nas odwiedzą. Na zakończenie dyniowego dnia dzieci otrzymały pomarańczowe balony oraz pamiątkowe dyplomy za piękne dynie. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w organizacji Dnia Pomarańczowego, za odpowiednią odzież dla dzieci, za różnej wielkości dynie.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ DYNI III

1.XI.2017r.

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
1. XI. 2017r. - GR.VII
 
Dnia 30.10.17 dzieci z grupy VII wybrały się na cmentarz przy ul. Warszawskiej. Przedszkolaki zapaliły znicze na dziecięcych  grobach i tym upamiętniły Święto Zmarłych.

DOŚWIADCZENIA VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY - GR.VII - 12.10.2017r.
 
Dnia 12.10.17 dzieci z gr.VII uczestniczyły w lekcji w Szkole Podstawowej nr 9 w ramach programu DOŚWIADCZANIE ŚWIATA POPRZEZ EKSPERYMENTOWANIE. Tematem, spotkania było DRZEWO.Dzieci dowiedziały się ciekawych informacji na temat budowy drzewa oraz różnych rodzajów pochodzącego od niego drewna.Za pomocą zmysłów dostrzegały różnice i podobieństwa w budowie, fakturze i zapachu poszczególnych typów drewna.Była to świetna nauka poprzez zabawę zakończona stworzeniem pływającej po wodzie drewnianej łódki z masztowym liściem. Udział w lekcji przynióśł dzieciom wiele wrażeń i radości.

POLICJA VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SPOTKANIE Z POLICJĄ I STRAŻĄ MIEJSKĄ - GR. VII
 
W miesiącu październiku dzieci z gr.VII odwiedzili funkcjonariusze STRAŻY MIEJSKIEJ I POLICJI. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o: bezpieczeństwie w ruchu drogowym , bezpieczeństwie na podwórku i w domu ,obronie przed groźnym psem , utrwaliły poznane znaki drogowe i kolorystykę sygnalizacji świetlnej,jak zachowywać się w kontakcie z elektrycznością w gospodarstwie domowym oraz wiele innych ciekawych tematów dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa dostosowanego do wieku dzieci.

Zobacz zdjęcia w galerii

POLICJA VII

ŚWIĘTO DYNI II

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY - GR.II - 31.10.2017r.
 
31.10. grupa II obchodziła Święto Dyni. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w odzież z kolorem pomarańczowym i przyniosły przeróżne dynie. Wykorzystały je do wspólnych zabaw: plastycznych, muzycznych i ruchowych. Był też taniec z Królową Dynią. Wiele radości dały dzieciom rymowanki i wiersze z dynią w roli głównej. Nie było końca zabawie "Dynia parzy". Każde dziecko namalowało też portret dyni. Na zakończenie dyniowego dnia dzieci dostały pomarańczowe balony - dynie. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom przedszkolaki zachęcą rodziców do wspólnego gotowania i przygotowywania potraw, w których będzie królowała zdrowa i pyszna dynia. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu dyniowego dnia.

POLA NADZIEI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W AKCJI "POLA NADZIEI"
 
Nasze przedszkole co roku bierze udział w akcji "Pola Nadziei", która wspiera gorzowskie Hospicjum. Idea tej akcji polega na tym, że zakupujemy cebulki żonkili, które są symbolem nadziei, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na gorzowskie Hospicjum. W tym roku zebraliśmy ze sprzedaży cebulek 155,47 zł. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się do tej akcji. Mamy nadzieję, że zakupione przez Państwa cebulki pięknie wyrosną na wiosnę i będą przypominać  o tym, że warto pomagać innym.
 

NOWINKI I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
CO SŁYCHAĆ W GRUPIE I? - 30.10.2017r.

Mija już drugi miesiąc naszego pobytu w przedszkolu - a co nowego u NAS? Odpowiemy wierszykiem:

W naszej sali już od rana cała grupa roześmiana.
Malujemy, rysujemy, z klocków zamki budujemy.
Przygód dużo tutaj mamy - świat nieznany odkrywamy!
A kto nie wierzy, niech obejrzy nasze zdjęcia!

Zobacz zdjęcia w galerii

NOWINKI I

KONCERT MUZYCZNY X 2017

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
KONCERT MUZYCZNY W PRZEDSZKOLU - 26.10.2017r.
 
"Figle i potyczki na trzy smyczki" - pod takim tytułem odbył się koncert z udziałem artystów z Agencji Artystycznej "Pro Musica". Przedszkolaki poznały tajemniczą muzyczną historię, w trakcie której muzycy zaprezentowali trzy instrumenty: skrzypce, altówkę i wiolonczelę. W czasie wspólnej muzycznej uczty dzieci poznawały budowę i sposób wydobywania dźwięków z kolejnych instrumentów. Koncert spodobał się przedszkolakom, które nagrodziły artystów gromkimi brawami.

Zobacz zdjęcia w galerii

KONCERT MUZYCZNY X 2017

CZERWONY KAPTUREK

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
TEATRZYK KUKIEŁKOWY "CZERWONY KAPTUREK" - 24.10.2017r.
 
Gościliśmy dziś w naszym przedszkolu grupę pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej ze Skwierzyny. Goście przedstawili dzieciom teatrzyk kukiełkowy pt. "Czerwony Kapturek". Ta znana i lubiana bajka bardzo podobała się małym widzom. Dzieci bardzo przeżywały przygody dziewczynki i okazywały wielką radość z pozytywnego zakończenia całej historii. Po przedstawieniu przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały kukiełki i dzieliły się swoimi wrażeniami. Na zakończenie dzieci wzięły udział we wspólnym wesołym tańcu. Dziękujemy gościom za to miłe spotkanie i czekamy na następne.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

CZERWONY KAPTUREK

POLICJA I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SPOTKANIE Z POLICJANTEM - GR.I - 17.10.2017r.
 
17 października do grupy I zawitał długo oczekiwany gość - pani policjantka. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani policjantka przybliżyła dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci podziękowały pani policjantce za dobre rady wręczając wspaniały upominek-lizak policyjny. Uzyskana wiedza na pewno naszym przedszkolakom się przyda! Bardzo dziękujemy za wspaniałe i pełne atrakcji spotkanie.

Zobacz zdjęcia w galerii

SPOTKANIE Z POLICJANTEM I

CZAS JESIENI II

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
CZAS JESIENI - GR.II - 16.10.2017r.
 
Dzieci z grupy II poznają aktualną porę roku. Codziennie czekają na nie różne zabawy. Przedszkolaki nauczyły się rozpoznawać owoce i warzywa za pomocą smaku i dotyku, a także rozwiązywać proste zagadki. Kiedy tylko pogoda pozwala - śmiało spacerują w okolicach przedszkola lub w pobliskim parku. Lepią z plasteliny, składają warzywne puzzle, a za pomocą korków i farb tworzą kolorowe, jesienne drzewa. Pamiętają też o zasadach, które zostały wspólnie utworzone i podpisane własną rączką w "Kodeksie Przedszkolaka".

Zobacz zdjęcia w galerii

CZAS JESIENI II
PARK II

WARZYWA VI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
JARZYNOWY TYDZIEŃ - GR.VI
 
W ostatnim tygodniu września w grupie VI niepodzielnie królowały warzywa. Pełno ich w kąciku przyrody i w wykonywanych zadaniach i pracach plastycznych związanych z warzywami. W toku zajęć przedszkolaki dowiedziały się, jaką drogę pokonują warzywa i owoce, żeby trafić do sklepu, a później do domów i nasze talerze. Dla niektórych dzieci ogromnym zaskoczeniem była informacja, że niektóre owoce płyną do Polski statkiem aż z zagranicy. W związku z omawianą tematyką grupa odwiedziła sklep warzywny na naszym osiedlu. Celem wycieczki było utrwalenie przez dzieci nazw warzyw i owoców. Dzieci wykazywały się ogromną wiedzą, bezbłędnie nazywały i wskazywały poszczególne warzywa i owoce, które można nabyć w warzywniaku.

Zobacz zdjęcia w galerii

WARZYWA VI

GRUPA III

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WRZESIEŃ W GRUPIE III

Za nami pierwszy miesiąc wspólnej przygody. Nasze małe przedszkolaki  na każdym kroku udowadniały, jakie są dzielne. Doskonale radziły sobie w pierwszych tygodniach  w przedszkolu.  Drodzy Rodzice możecie być dumni ze swoich pociech. Gratulujemy! Wrzesień był dla nas bardzo pracowity. Dzieci poznały nowe panie oraz kolegów i koleżanki. Przedszkolaki chętnie brały udział w wesołych zabawach, poznawały piosenki i wierszyki, malowały, rysowały, wyklejały, tańczyły. Dzieci wychodziły na pierwsze spacery w towarzystwie nowego przyjaciela "węża spacerowicza".  Dzieci paluszkiem podpisały się pod "Kontraktem Przedszkolaka", w którym zawarte zostały zasady zachowania się w naszej grupie. Przedszkolaki uczyły się  zgodnej zabawy, starały się pamiętać o używaniu form grzecznościowych oraz o uprzejmym zachowaniu się w stosunku do innych.  Wrzesień zakończyliśmy obchodami Dnia Chłopaka. Czekamy na kolejne wspaniałe miesiące wypełnione zabawą i przygodą! 

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ CHŁOPAKA III
GRUPA III
JESIENNE ZABAWY III

MIRONICE V,VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WYCIECZKA DO MIRONIC-GR.V i VII - 5.10.2017r.
 
5 października dwie grupy : V i VII wyruszyły na wycieczkę do Ośrodka ,,Azyl′′ w Mironicach. Dzieci brały udział w warsztatach kucharskich ,,Od ziarenka do bochenka′′, gdzie same robiły pieczywo : chlebek, bułki, rogale itp. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb. Samodzielnie wyrabiały ciasto, ozdabiały zbożami, a następnie kładły je na liściu kapusty, skąd wędrowały one prosto do pieca chlebowego. Potem dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Pomimo, iż nie udało się rozpalić ogniska ze względu na padający deszcz, przedszkolaki zjadły pyszne kiełbaski przygotowane w piekarniku. Następnie spotkały się ze zwierzętami. Bardzo przypadł im do gustu kucyk, którego chętnie karmiły. Pomimo nieudanej pogody, dzień okazał się świetną zabawą dla wszystkich dzieci.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

MIRONICE V
MIRONICE V,VII

DARY JESIENI VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WARZYWNE CUDAKI - GR.VII-6.10.2017r.
 
Zgodnie z tematyką kompleksową "Dary jesieni" dzieci z gr.VII wykonywały na zajęciach WARZYWNE CUDAKI. Naturalne warzywa grały główną rolę w tym dniu. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do tworzenia własnego cudaka z warzywa wybranego przez siebie.Artykuły plastyczne pomogły dzieciom w ich inwencji twórczej.Powstały zatem super cudaki, które w trakcie tworzenia przyniosły dzieciom wiele radości i zabawy.

Zobacz zdjęcia w galerii

WARZYWNE CUDAKI VII

DZIEŃ CHŁOPAKA VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIEŃ CHŁOPAKA-GR.VII-29.09.2017r.
 
Dziewczynki z gr.VII przygotowały swoim kolegom niespodziankę z okazji Dnia Chłopaka. Były to medale "SUPER CHŁOPAK",które wręczyły im w dniu ich święta.Przed ceremonią , dziewczynki przedstawiły program artystyczny w postaci piosenek , a następnie obdarowały indywidualnie każdego chłopca taką niespodzianką.Chłopcy w tym dniu byli mile zaskoczeni , co wprowadziło ich w radosny nastrój.Dziękujemy dziewczynkom ,że pamiętały o swoich kolegach.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ CHŁOPAKA VII

BEZPIECZNE STARSZAKI VII

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
BEZPIECZNE STARSZAKI - GR.VII
 
W miesiącu wrześniu dzieci z gr.VII rozmawiały na temat bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i na ulicy. Utrwalały znaki drogowe i kolorystykę sygnalizacji świetlnej.Dobrze znają już numery alarmowe do służb w razie niebezpieczeństwa lub wypadku.Efektem edukacji dla bezpieczeństwa była zbudowana z klocków makieta miasta Gorzowa oraz wspólna zabawa mówiąca o tym jak bezpiecznie poruszać się na ulicy.

Zobacz zdjęcia w galerii

MIASTO Z KLOCKÓW VII

PARK I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
WIELOBARWNA JESIEŃ W PARKU-GR.I - 4.10.2017r.
 
Jesień to wspaniała pora roku, która sprawia, że park jest miejscem odkryć i bogactwem darów natury. Dlatego też grupa I wybrała się do Parku im. M. Kopernika w celu odnalezienia darów jesieni. Z uśmiechem na twarzach i z wielkim zainteresowaniem dzieci zbierały wielobarwne listki oraz lśniące żołędzie. Spotkaliśmy mieszkankę parku-wiewióreczkę Basię. Przedszkolaki mogły jej się uważnie przyjrzeć, ponieważ mała przyjaciółka podeszła bardzo blisko. Wszystkie zebrane skarby jesieni zanieśliśmy do przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

PARK I

CZERWONE JABŁUSZKA I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
CZERWONE JABŁUSZKA Z MASY SOLNEJ - GR.I-19.09.2017r.
 
Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące-takie właśnie są nasze jesienne jabłuszka, które wykonała grupa I. Do tych celów wykorzystała masę solną. Dzieci z wielkim zaciekawieniem formowały kuleczki-jabłuszka. Następnie farbami pomalowały swoją pracę z dokładnością. W końcu najsmaczniejsze są czerwone jabłuszka.

Zobacz zdjęcia w galerii

CZERWONE JABŁUSZKA I

DZIEŃ CHŁOPAKA V

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIEŃ CHŁOPAKA- GR. V -   29.09.2017r.
 
Dziewczynki z grupy V nie zapomniały o swoich kolegach z grupy i z okazji Dnia Chłopaka przygotowały dla nich wspaniałe prezenty- własnoręcznie wykonane korony. Wszyscy chłopcy tego dnia byli królami.  Odbyły się liczne zabawy, konkursy, była także ,,dyskoteka przedszkolaka′′. Na koniec tego wyjątkowego dnia wszystkie dzieci zostały poczęstowane słodkim upominkiem.

Dziękuję naszej Trójce Rady Rodziców za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu tego święta.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ CHŁOPAKA V

OWOCOWE SZASZŁYKI V

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
OWOCOWE SZASZŁYKI - GR. V - 28.09.2017r.
 
W związku z omawianą tematyką o jesiennych owocach, dzieci z grupy V uczestniczyły w warsztatach kucharskich, na których wykonywały owocowe szaszłyki. Przed rozpoczęciem zadania każdy mały kucharz pamiętał o umyciu rąk i odpowiednim przygotowaniu się do pracy, czyli założeniu fartuszka i czapki. Zabawa z owocami sprawiła dzieciom dużo radości, a przy tym bardzo dobrze wpłynęła na ich zdrowie, dostarczając wielu witamin.

Zobacz zdjęcia w galerii

SZASZŁYKI OWOCOWE V

PANI JESIEŃ GR.V

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
PANI JESIEŃ - GR.V - 25.09.2017r.
 
W poniedziałek, zaraz po weekendowym rozpoczęciu nowej pory roku, zawitał do nas bardzo miły gość, a była to Pani Jesień. Przyniosła dzieciom swoje jesienne dary- owoce, warzywa, grzyby, jarzębinę, kasztany, żołędzie... Dzieci mogły je dotykać- poznawać ich kształt i kolor, wąchać- poznawać różne zapachy, a nawet próbować- delektować się smakiem...  Potem wszystkie dary przedszkolaki złożyły w naszym Kąciku Przyrodniczym, w którym teraz nadal mogą sobie przypominać poznane prezenty od Pani Jesieni.

Zobacz zdjęcia w galerii

PANI JESIEŃ GR.V

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2017

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA-WAŻNA SPRAWA, DLA NAS WSZYSTKICH TO ZABAWA - 20.09.2017r.
 
Tego dnia nasze przedszkole zmieniło się nie do poznania. Kolorowe balony, porozwieszane chorągiewki i wesoły plakat to był znak, że będzie się coś działo!!! I tak się stało! Już od progu było słychać wesołą muzykę z dziecięcego repertuaru, a przedszkolaków i ich rodziców witała w szatni bajkowa wróżka. Naklejała przedszkolakom naklejki-bilety wstępu na wspólną zabawę. Po śniadaniu wróżka, tak jak obiecała, odwiedzała wszystkie grupy zapraszając do wspólnych pląsów i zabaw ruchowych. Dzieci z entuzjazmem podejmowały kolejne propozycje, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Bardzo wiele radości i pozytywnych emocji wzbudził też wśród naszych starszych przedszkolaków występ tancerzy ze Szkoły Tańca "Higher Living". Co odważniejsi mogli spróbować swoich sił w pokazie tańca nowoczesnego. W takim dniu nie mogło zabraknąć słodkości, jednak główną atrakcją okazały się okolicznościowe balony, zabierane przez dzieci do domu. Ten Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym milusińskim wielu niezapomnianych przeżyć i zintegrował nasze środowisko przedszkolne. Kolejne takie święto już za rok! Nie możemy się doczekać!

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2017

WYKOPKI GR.VI

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
CO TO BYŁ ZA DZIEŃ! PIERWSZY RAZ NASZE PRZEDSZKOLAKI BRAŁY UDZIAŁ W WYKOPKACH-GR.VI-19.09.2017r.

W piękny jesienny poranek nasze przedszkolaki z grupy VI pojechały na prawdziwe wykopki do Technikum Ogrodniczego w Zieleńcu. Pogoda dopisała. Dzieci dowiedziały się wiele o ciężkiej pracy na roli. Poznały niezbędne do pracy narzędzia i maszyny. Przedszkolaki obserwowały wykopywanie maszyną ziemniaków, by po chwili wziąć udział w wykopkach-zbieraniu ziemniaków. Wykopane ziemniaki zbieraliśmy do przygotowanych koszy. Dzieci pracowały pilnie niczym pszczółki. Po wykopkach udaliśmy się na spacer po sadzie i pozbieraliśmy jabłka, które zabraliśmy ze sobą do przedszkola. Uwieńczeniem ciężkiej pracy był odpoczynek przy ognisku i zjedzenie pysznych kanapeczek od pań kucharek z naszego przedszkola. Dodatkową atrakcją dla dzieci była jazda kolorową przyczepą, którą ciągnął traktor. Niektóre pierwszy raz jechały takim pojazdem. Przedszkolaki pełne wrażeń i nowych doświadczeń wróciły do przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

WYKOPKI GR.VI

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
SPRZĄTANIE ŚWIATA - 15.09.2017r.
 
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w 24 ogólnopolskiej akcji sprzątania świata, która tym razem odbyła się pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce!" Starsze grupy przedszkolne zbierały śmieci na terenie osiedla, natomiast młodsze grupy na terenie ogrodu przedszkolnego.

Zobacz zdjęcia w galerii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

PRZEDSZKOLACZEK GR.II

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
MALUSZKI - PRZEDSZKOLACZKI - GR.II - 08.09.2017r.
 
Dzieci z grupy II mają za sobą pierwszy tydzień obecności w przedszkolu. Całe dni wypełniają im różne czynności i zabawy. Dzieci poznają się nawzajem, próbują ustawić się w kole i rzędzie. Zapamiętują imiona nowych koleżanek i kolegów. Próbują być bardziej samodzielne. Poznały już swojego przyjaciela-"węża spacerowicza", który jest naszym towarzyszem w czasie pierwszych przechadzek wokół przedszkola. Maluszki uwielbiają zabawy z farbami. Podjęły nawet próby dyżurów przy śniadaniu. Za jakiś czas przedszkole stanie się dla dzieci drugim domem, w którym będą się czuły bezpiecznie i swobodnie. Należy dać dzieciom trochę czasu, aby tak się stało.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR.II

PRZEDSZKOLACZEK GR.I

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK-GR.I-7.09.2017r.
 
Pierwsze dni w grupie I upływają na wspólnych zabawach i integracji dzieci. Pomimo, że maluszki tęsknią jeszcze za rodzicami, to potrafią już zaangażować się w proste zabawy i zajęcia w grupie. Poznają imiona swoich kolegów i koleżanek oraz nawiązują pierwsze przyjaźnie. Dzieci poznają zasady funkcjonujące w grupie, kąciki tematyczne w których można się bawić, uczą się pierwszych piosenek. Maluchy z pomocą swoich pań opracowały kontrakt zachowania w grupie. Z pomocą "przedszkolnego węża" były już na pierwszych, krótkich spacerach i bawiły się na placu zabaw. Nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych, podczas których malowały farbami swoje znaczki rozpoznawcze. No cóż ponoć "najtrudniej jest pierwszy raz wyfrunąć z gniazda...".

Zobacz zdjęcia w galerii

GR.I

DZIEŃ ADAPTACYJNY

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACZKI ozdobne
 
 
DZIEŃ ADAPTACYJNY - GR. I, II - 30.08.2017r.
 
Dzisiaj gościliśmy w przedszkolu dzieci, które od 1 września będą naszymi przedszkolakami. Towarzyszyli im rodzice. Wszyscy aktywnie włączyli się we wspólne zabawy. Maluszki były bardzo zaciekawione nowym miejscem, poznawały salę i  szatnię. Pokonywały własną nieśmiałość w pierwszych zabawach z rówieśnikami. Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy samych pogodnych i miłych dni spędzonych w przedszkolu.

Zobacz zdjęcia w galerii

D. ADAPTACYJNY GR.I
D.ADAPTACYJNY GR.II

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...