Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

WAKACJE 2016

bratki17
WAKACJE

1 lipca rozpoczynamy wakacje. Wszystkim naszym przedszkolakom oraz ich rodzicom życzymy udanego i słonecznego wypoczynku, wielu radosnych przygód, a także niezapomnianych wrażeń.
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Przedszkola nr 32 .

HOSPICJUM ZAKOŃCZENIE

bratki17

 

„Od Przedszkola do Seniora”- podsumowanie współpracy dzieci z grupy IV z seniorami Hospicjum  Pobytu Dziennego-28.06.2015r.

Po raz ostatni w tym roku szkolnym przedszkolaki z grupy IV odwiedziły podopiecznych dziennego Hospicjum.  Aktywną współpracę z seniorami nauczycielki grupy IV nawiązały we wrześniu 2015r. Zorganizowały szereg cyklicznych spotkań, imprez i uroczystości. Przedszkolaki pamiętały np. o Dniu Seniora, tradycji Mikołajek, wspólnym kolędowaniu, a także o Dniu Babci i Dziadka. Wiele radości przyniosły wspólne warsztaty zdobienia masek karnawałowych, czy tworzenia wiosennej łąki. Wszystkie podejmowane działania były okazją do wzajemnego poznania się i wzmocnienia więzi międzypokoleniowej. Były również spełnieniem marzeń zarówno dla dzieci, jak i osób starszych (seniorów) często samotnych, pozbawionych kontaktu z bliskimi. Taka współpraca z seniorami- to zdaniem nauczycielek, wspaniała lekcja nauki akceptowania i tolerancji wobec ludzi starszych. To także niezapomniane chwile, które dostarczają radosnych i niezapomnianych przeżyć. Tak było i dzisiaj! Dzieci wręczyły seniorom pamiątkowy obrazek, który samodzielnie kolorowały, oraz zaśpiewały wakacyjne piosenki. Życzyły seniorom zdrowia, uśmiechu i pięknej letniej pogody. 

Zobacz zdjęcia w galerii

HOSPICJUM

MNISZKI GR.IV

bratki17
WYCIECZKA DO MNISZEK-GR.IV-22.06.2016r.
 
Z okazji zakończenia roku szkolnego dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Przywitała nas tam wspaniała pani Maria-przewodniczka, która przekazała dzieciom mnóstwo ciekawostek historycznych i przyrodniczych. Na początek zaprowadziła nas do dawnej klasy, w której dzieci obejrzały niespotykane dziś eksponaty, np. kałamarz, ręczny dzwonek. Później dzieci obejrzały dioramę przyrodniczą, gdzie z ambony dostrzegły wiele ptaków i zwierząt leśnych. Następnie czekały na nas zajęcia "U wikliniarza", czyli samodzielne wyplatanie wiklinowych wózków. Każdy zdecydował, jaki jego wzór wykona. Byliśmy także "U pszczelarza". Poznaliśmy tutaj wnętrze ula z pszczołami, po czym przedszkolaki samodzielnie wykonały woskowe świece. Pani Maria opowiedziała nam o ginących zawodach, do których należą bednarz i praczka. A wszystko to działo się w pomieszczeniach pełnych eksponatów, które przeniosły nas dziesiątki lat wcześniej. Był też czas na gry i zabawy ruchowe w cieniu 300-letniej lipy, w której słychać było brzęczenie mnóstwa pszczół. Naszą wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Do przedszkola dzieci wróciły pełne wrażeń i bardzo zadowolone. Na pamiątkę przywiozły wykonane przez siebie wiklinowe wózki-kwietniki i woskowe świece.

Zobacz zdjęcia w galerii

MNISZKI WYCIECZKA

KÓŁKO PLASTYCZNE

bratki17
KÓŁKO PLASTYCZNE-20.06.2016r.
 
W poniedziałek odbyło się uroczyste zakończenie kółka plastycznego "Lubię malować". Wszystkim artystom bardzo gratulujemy.

Zobacz zdjęcia w galerii

LUBIĘ MALOWAĆ

WARCABY

bratki17
TURNIEJ WARCABOWY - 17.06.2016r.
 
17 czerwca 2016r. upłynął w Przedszkolu Miejskim nr 32 pod znakiem bardzo popularnej gry planszowej, jaką są warcaby. Odbył się Otwarty Warcabowy Turniej Przedszkolaka "Sowa Mądra Głowa", w którym mógł wziąć udział każdy, kto choć trochę polubił tę grę. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym według tabeli kojarzeń. Pierwsze miejsce i tytuł mistrza zdobył Nikodem Stojanowski z PM 17, drugie miejsce zdobył Radosław Piątkowski z PM 32, trzecie miejsce zdobył Samuel Anyżewski z PM 15. Serdecznie gratulujemy.

Zobacz zdjęcia w galerii

WARCABY

CZWORONOŻNI PRZYJACIELE

bratki17
KONKURS PLASTYCZNY - 15.06.2016r.
 
Konkurs plastyczny "Czworonożni przyjaciele - z nimi w domu jest weselej" zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 23 został rozstrzygnięty! Nasze przedszkolaki z gr. I, II i V wzięły w nim udział.
W kategorii 3-latki (gr.I) - Oliwia Wroniak.
W kategorii 4-latki (gr.II) - Jagoda Dorabiała - III miejsce, Zofia Paradowska - wyróżnienie.
W kategorii 5,6-latki (gr.V) - Mikołaj Sobczyk - I miejsce, Patrycja Michniowska III miejsce, Ksawery Fiedorowicz - III miejsce.
Wyróżnienia otrzymali: Marcin Krzemiński, Yarek Kuts, Natan Szczepaniak.
Gratulujemy !

Zobacz zdjęcia w galerii

CZWORONOŻNI PRZYJACIELE

FESTYN

bratki17
FESTYN W PRZEDSZKOLU-10.06.2016r.
 
W piątek w godzinach popołudniowych spotkaliśmy się na przedszkolnym placu zabaw. Gościliśmy dzieci oraz ich rodziców, a także inne bliskie naszym przedszkolakom osoby. Wszyscy razem bawiliśmy się na Rodzinnym Festynie. Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci znalazły się: quiz fantowy, trampolina, dmuchany zamek,fantazyjne balony, składane czapki, zabawy przy muzyce. Przyjechali żużlowcy KS Stal Gorzów razem ze swoją maskotką. Czas umilały stoiska z pysznymi ciastami, kawą, cytrynadą. Na wszystkich głodnych czekał gorący bigos. W trakcie festynu miała miejsce licytacja grupowych prac plastycznych. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród specjalnych dla wszystkich, którzy wzięli udział w quzie fantowym. Dopisała nam pogoda i doskonały humor.

Zobacz zdjęcia w galerii

FESTYN

POLICJA

bratki17
WYCIECZKA DO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI-GR.IV-8.06.2016r.
 
Przedszkolaki z grupy IV wybrały się do Komendy Wojewódzkiej Policji przy okazji zorganizowanych tam Dni Otwartych dla dzieci z przedszkoli. Swoją pracę zaprezentowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, Laboratorium Kryminalistycznego, Sekcji Antyterrorystycznej oraz Sztabu Policji KWP. Dzieci z dużym zainteresowaniem zwiedzały budynek oraz oglądały policyjny sprzęt.

Zobacz zdjęcia w galerii

POLICJA GR.IV

PRZEDSZKOLNE TALENTY

bratki17
"PRZEDSZKOLE FABRYKĄ TALENTÓW" - 8.06.2016r.
 
"Przedszkole-fabryką talentów" taki tytuł nosił konkurs dla przedszkolaków, w którym udział wzięły dziewczynki z koła tanecznego naszej placówki. Układ choreograficzny do utworu J. Iglessiasa przygotowała p. Aneta Kąkolewska. Dziewczynki w przepięknych strojach pokazały taniec z szarfą. Tym wzruszającym tańcem dziewczynki wywalczyły III miejsce. Nagrodą była drukarka, dyplom, statuetka, puzzle i breloczki. Jesteśmy dumne z tej wygranej! Tak trzymać...!

Zobacz zdjęcia w galerii

PRZEDSZKOLNE TALENTY

KÓŁKO PRZYRODNICZE

bratki17
KÓŁKO PRZYRODNICZE - 7.06.2016r.
 
Koło przyrodnicze w naszym przedszkolu działa bardzo prężnie. Dzieci eksperymentują, doświadczają, obserwują i tworzą. A czym zajmowały się od marca do czerwca? ... Sami zobaczcie!

Zobacz zdjęcia w galerii

KÓŁKO PRZYRODNICZE

DZIECI Z PM 7

bratki17
GOŚCIE z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO nr 7-GR.V-3.06.2016r.
 
3 czerwca grupa V gościła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 wraz z panią Ewą Dylus. Przedszkolaki przedstawiły dla gości inscenizację pt. "Woda to jest H2O". Po występach dzieci wymieniły się upominkami, a następnie rozpoczęły wspólną zabawę. Cieszymy się, że mogliśmy tal miło spędzić wspólnie czas.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIECI Z PM 7

MAGIK

bratki17
DZIEŃ DZIECKA - 1.06.2016r.
 
Z okazji Dnia Dziecka do przedszkola przyjechał magik. Zaprosił dzieci na ciekawe przedstawienie. Przedszkolaki przeniosły się w świat iluzji. Podziwiały królika, który nagle pojawił się w kapeluszu oraz gołębie wyłaniające się z kolorowych chustek. Niektóre dzieci brały aktywny udział w przedstawieniu, pomagając magikowi przy kolejnych sztukach. Magiczne występy dostarczyły dzieciom dużo wrażeń i emocji.

Zobacz zdjęcia w galerii

MAGIK

WARSZTATY KULINARNE GR.IV

bratki17
ZAJĘCIA W PRACOWNI GASTRONOMICZNEJ-GR.IV-25.05.2016r.
 
Dzieci z grupy IV po raz kolejny wybrały się do Zespołu Szkół Gastronomicznych. Tym razem pracowały nad wykonaniem aż trzech potraw: mlecznego napoju owocowego, zdrowej sałatki i pysznych ciasteczek. Jak zawsze pracowały z wielkim zaangażowaniem. Wszystkie smakołyki udały się znakomicie. Sałatkę i napoje dzieci zjadły w szkole. Do przedszkola przyniosły żurawinowo-orzechowe ciasteczka, którymi poczęstowali rodziców. Zachwytom nie było końca!

Zobacz zdjęcia w galerii

WARSZTATY KULINARNE GR.IV

DZIEŃ MAMY I TATY

bratki17
UROCZYSTOŚCI RODZINNE W PRZEDSZKOLU-25.05.2016r.
 
Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci zaprosiły do przedszkola swoich najbliższych. Gościły mamusie i tatusiów. Zaprezentowały przygotowane programy artystyczne. W czasie występów recytowały, śpiewały, tańczyły. Rodzice z dużym przejęciem i wzruszeniem oglądali swoje pociechy. Przygotowane spotkania dostarczyły wielu serdecznych wzruszeń. Przedszkolaki złożyły życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane prezenty.

Zobacz zdjęcia w galerii

D.MAMY I TATY GR.III
D.MAMY I TATY GR.IV
D.MAMY I TATY GR.V

AZYL GR.II

bratki17
WYCIECZKA DO MIRONIC - GR.II
 
Z okazji Dnia Mamy i Taty grupa II wybrała się do Mironic, gdzie znajduje się przepiękny ośrodek-Azyl. Tam w domowo-sielankowej atmosferze rodzice odpoczęli przy kawie i cieście, a dzieci pobawiły się z panią animatorką. Wykonały indiańskie pióropusze, odwiedziły kozy, króliczki i pojeździły konno. Gdy rodzice poznawali się, rozmawiali i wymieniali swoje spostrzeżenia, dzieci wesoło bawiły się na placu zabaw. Impreza tak się spodobała rodzicom, że zapowiedzieli chęć jej powtórzenia za rok. Wszystko przed nami. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli być w tym dniu razem z nami.

Zobacz zdjęcia w galerii

AZYL GR.II

KONKURS RECYTATORSKI GR.V

bratki17
KONKURS RECYTATORSKI-GR.V-20.05.2016r.

W dniu 20.05.2016r. w Przedszkolu Miejskim nr 18 odbył się konkurs recytatorski. Brał w nim udział Antoni Zabłocki z gr.V. Antek zaprezentował jury wiersz J. Brzechwy pt. "Leń" i za wykonanie tego utworu otrzymał wyróżnienie. Antonio byłeś niesamowity...bardzo dziękujemy!!!

Zobacz zdjęcia w galerii

KONKURS RECYTATORSKI GR.V

XV PTP

bratki17
XV PRZEGLĄD TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH
 
16 maja dzieci z Koła Teatralnego "Maciusiowy Teatrzyk" wystąpiły na scenie Teatru im. J. Osterwy z okazji XV Jubileuszowego Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych. Nasi mali aktorzy zamienili się w bohaterów jednej z najbardziej lubianych bajek dla dzieci-SMERFÓW. W nagrodę za przepiękny występ przedszkolaki otrzymały dyplom oraz dzbanek pełen słodyczy. Serdecznie gratulujemy dzieciom występu! A rodzicom dziękujemy za zaangażowanie!

Zobacz zdjęcia w galerii

XV PTP

HOSPICJUM ŁĄKA

bratki17
WIOSENNA ŁĄKA-WARSZTATY PLASTYCZNE Z SENIORAMI-GR.IV-16.05.2016r.
 
16 maja odbyło się kolejne spotkanie dzieci z grupy IV z seniorami Hospicjum pobytu dziennego. Tym razem celem spotkania była aktywizacja osób starszych i dzieci, ich integracja poprzez wspólną zabawę i twórcze działanie. Temat warsztatów brzmiał "Wiosenna łąka". Zarówno dzieci, jak i seniorzy podeszli do zajęć z ogromnym entuzjazmem i wykazali się dużą kreatywnością. Każda wspólnie wykonana praca przyciągała uwagę i zachwycała swoją orginalnością. Wspólne warsztaty z seniorami okazały się fantastycznym pomysłem. Dzieci wspaniale komunikowały się z podopiecznymi, pomagały przyklejać wybrane elementy, dobrać odpowiednie kolory i wspólnie rozwiązywać wiosenne zagadki. Całe zajęcia minęły w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a ich uwieńczeniem były wspólne zdjęcia przy wykonanych pracach.

Zobacz zdjęcia w galerii

HOSPICJUM ŁAKA

ŚMIECIOWY POTWÓR

bratki17
"ŚMIECIOWY POTWÓR"-GR.V-13.05.2016r.
 
"Śmieciowy potwór" to tytuł warsztatów dla rodziców i dzieci z grupy V, które odbyły się 13.05.2016r. Uczestnicy spotkania z różnorodnych materiałów odpadowych tworzyli wspaniałe "śmieciowe" cuda. I tak na wystawie prac zawitały: "Wąsacz", "Smakkaczaka", "Monstrum", "Rakieta", "Dom", "Gorzowski grajek uliczny", "Potwór", "Fioletowa Paloma", "Indianin". Przy pracy radości i zapału nie brakowało. Dziękujemy Wam za spotkanie!

Zobacz zdjęcia w galerii

ŚMIECIOWY POTWÓR

WIZYTA U PIELĘGNIARKI

bratki17
WIZYTA U PIELĘGNIARKI-GR.V-12.05.2016r.
 
Dnia 12.05.2016r. dzieci z grupy V odwiedziły gabinet pielęgniarki w Gimnazjum nr 9. W gabinecie serdecznie przywitała nas Pani Ala, która czuwa nad zdrowiem uczniów w gimnazjum. Bardzo ciekawie, z użyciem różnych przedmiotów medycznych opowiadała o swojej pracy. Uczyła przedszkolaki, jak dbać o swoje zdrowie, jak udzielić pierwszej pomocy. Dzieci były mierzone, ważone, sprawdzono również temperaturę, ciśnienie oraz wzrok. Z pełną wiedzą medyczną i po wszechstronnych badaniach przedszkolaki wróciły do przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

PIELĘGNIARKA

TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ

bratki17
TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ-GR.V-13.05.2016r.
 
W piątek 13.05.2016r. dzieci z grupy V brały udział w Turnieju Wiedzy Ekologicznej pod hasłem "Czysta woda zdrowia doda". Przedszkolaki wykazały się olbrzymią wiedzą z tego zakresu. Zdobyły dyplom dla przedszkola i nagrody dla siebie.

Zobacz zdjęcia w galerii

TURNIEJ EKOLOGICZNY

W BIBLIOTECE GR.IV

bratki17
DZIECI Z GRUPY IV Z KOLEJNĄ WIZYTĄ W BIBLIOTECE
 
Tym razem spotkanie było okazją nie tylko do wymiany książek na nowe, lecz także do złożenia Paniom życzeń z okazji obchodzonego w maju Dnia Bibliotekarza. Przedszkolaki obdarowały obie Panie miłym upominkiem, a póżniej pani Grażyna przeczytała dzieciom dwie bajki na temat wartości przyjaźni. Oczywiście na koniec każdy mógł wypożyczyć dla siebie nową książkę do wspólnego czytania z rodzicami w domu.

Zobacz zdjęcia w galerii

W BIBLIOTECE GR.IV

WARSZTATY GR.IV

bratki17
WARSZTATY "JAPOŃSKI DZIEŃ DZIECKA"-GR.IV-12.05.2016r.
 
Dzisiaj dzieci z grupy IV po raz kolejny wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjno-plastycznych "Japoński Dzień Dziecka". Warsztaty wprowadziły dzieci w zagadnienia związane z obyczajami i obchodami Dnia Dziecka w Japonii. Przedszkolaki wykonały własne latawce Koi-nobori, czyli flagi w kształcie karpia. Powstały bardzo pomysłowe prace, a działalność plastyczna dostarczyła dzieciom dużo radości.

Zobacz zdjęcia w galerii

WARSZTATY GR.IV

ZIELONY KAPTUREK

bratki17
PRZEGLĄD TEATRZYKÓW EKOLOGICZNYCH
 
Dnia 28 kwietnia dzieci z grupy V wzięły udział w Przeglądzie Teatrzyków Ekologicznych "Zielony Kapturek". Występowały z przedstawieniem pt. "Woda to H2O". Występ dzieci zachwycił jury i publiczność zgromadzoną w Miejskim Centrum Kultury. Za trud włożony w przygotowanie występu, jego czytelny przekaz i wyraz artystyczny dzieci zajęły I miejsce spośród wielu gorzowskich przedszkoli. Dzieci wróciły do przedszkola z obfitymi nagrodami. Serdecznie dzieciom dziękujemy i gratulujemy!!!

Zobacz zdjęcia w galerii

ZIELONY KAPTUREK

ŁĄKA GR.I

WARSZTATY Z RODZICAMI  - GR.I -5.05.2016r.

5 maja odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców grupy I pt. ,,Na wiosennej łące''. Najpierw uczestnicy przenieśli się w świat bajki relaksacyjnej, gdzie na różowej chmurce dolecieli do magicznego, zielonego miejsca, jakim okazała się być łąka. W dalszej części dowiedzieli się  jakie rośliny i zwierzęta zamieszkują łąkę i zamienili się w kolorowe motyki. Następnie dzieci z pomocą rodziców wykonały biedronki, które zamieszkały w swoim domu, na przygotowanej wcześniej przez przedszkolaki łące. Dziękuję wszystkim rodzicom za przybycie na warsztaty i mile spędzony czas wspólnie z dziećmi w przedszkolu!

Zobacz zdjęcia w galerii

ŁĄKA GR.I

KONKURS BANK

bratki17

KONKURS PLASTYCZNY pod hasłem „Już najmłodsi oszczędzają”- Bank przyszłości widziany oczyma dziecka – rozstrzygnięty! 

Z przyjemnością informujemy, że dwoje z laureatów konkursu, który odbył się  pod patronatem ef finanse i Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 17 w Gorzowie Wlkp. to właśnie dzieci z naszego przedszkola. Martyna Sowińska z grupy II zajęła I miejsce w kategorii projektu przestrzennego, a Maja Gądarowska z grupy IV zajęła III miejsce w kategorii pracy plastycznej. Oprócz wspaniałych nagród dziewczynki wraz z dyrektorem zwiedziły skarbiec banku.

Gratulujemy rodzicom i obu laureatkom.

Zobacz zdjęcia w galerii

KONKURS BANK

SPICHLERZ GR.IV

bratki17
WARSZTATY W SPICHLERZU-GR.IV-27.04.2016r.
 
Dzieci z grupy IV uczestniczyły w warsztatach ekologiczno-plastycznych zorganizowanych w gorzowskim Spichlerzu. Zajęcia odbyły się pod hasłem "Sprawdźmy, co wiecie o błękitnej planecie". Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pokazującą zagrożenia, jakie w środowisku naturalnym przyczyniają się do zanieczyszczania naszej planety.Przy tej okazji dzieci wykazały się bardzo szeroką wiedzą na ten temat. Wykonały także prace plastyczne w postaci kwiatów z materiałów recyklingowych. Zajęcia odbyły się w jednym z ciekawszych miejsc w Gorzowie i to dodatkowo uczyniło je atrakcyjnymi.

Zobacz zdjęcia w galerii

SPICHLERZ GR.IV

PRZEDSZKOLE NR 7 GR.V

bratki17
SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU NR 7-GR.V-27.04.2016r.

Dnia 27 kwietnia dzieci z gr. V wybrały się z wizytą do Przedszkola Miejskiego nr 7 w Gorzowie Wlkp. Obejrzały tam bajeczkę pt. " O skrzaciku i kropeczce" w wykonaniu tamtejszych przedszkolaków. Następnie rozpoczęły się wspólne zabawy ruchowe ze śpiewem wszystkich dzieci z obu przedszkoli. Ale na koniec wizyty  - niespodzianka , zabawa w sali gimnastycznej w ulubionym basenie z kulkami. Po takiej atrakcji dzieci raźno i w dobrych humorach wróciły do przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

PRZEDSZKOLE 7

FILHARMONIA GR.IV

bratki17
KONCERT W FILHARMONII-GR.IV-25.04.2016r.
 
Dzieci z grupy IV wybrały się do Filharmonii Gorzowskiej na koncert pt. "Wiosenne tryle". Poznały wygląd oraz brzmienie fletu, klarnetu i oboju. Z zaciekawieniem słuchały muzyki klasycznej. Na zakończenie koncertu nagrodziły muzyków gromkimi brawami.

Zobacz zdjęcia w galerii

FILHARMONIA GR.IV

FIKOLAND

bratki17
FIKOLAND -Gr.I-21.04.2016r.
 
Dnia 21 kwietnia maluszki z grupy I wraz z opiekunami wybrały się do krainy zabaw Fikoland. Była to pierwsza wycieczka naszych najmniejszych przedszkolaków. Dzieci bawiły się świetnie korzystając ze wszystkich atrakcji, m.in. zjeżdżalni, basenów z piłkami, trampoliny, torów przeszkód, samochodów, zamku,mini karuzeli,  a także krętych tuneli. Pobyt w sali zabaw dostarczył maluchom wielu pozytywnych wrażeń i  radości.

Zobacz zdjęcia w galerii

FIKOLAND GR.I

WIOSNA NA WYBIEGU

bratki17

WIOSNA NA WYBIEGU – GR.V

Z dumą informujemy , iż Zuzia Szpiganowicz z gr. V wzięła udział w konkursie pt. „Wiosna na wybiegu" organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 4 w Gorzowie Wlkp. Nasza modelka w wiosennej kreacji prezentowała się przepięknie. Serdecznie dziękujemy mamie Zuzi - Pani Paulinie Szpiganowicz za przygotowanie tak pięknej kreacji , fryzury i makijażu. Brawo Zuzia !!!

Zobacz zdjęcia w galerii

WIOSNA NA WYBIEGU

DZIEŃ WODY

bratki17
ŚWIĘTO WODY - 07.04.2016

7 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wody. Dzieci z kółka teatralnego ,,Maciusiowy teatrzyk′′ z użyciem pięknych strojów i rekwizytów wystąpiły w przedstawieniu z okazji tego święta. W tym szczególnym dniu dzieci mogły dokładniej dowiedzieć się, jak ważne znaczenie dla życia ludzi, roślin i zwierząt ma woda. Przedszkolaki ze wszystkich grup wstąpiły do Klubu Przyjaciół Wody i obiecały dbać o jej czystość. Mamy nadzieję, że dzięki tej żywej lekcji dzieci chętnie będą sięgały po wodę jako podstawowy napój w ciągu dnia.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ WODY

SPOTKANIE Z RODZICAMI GR.II

bratki17
ZABAWY PLASTYCZNE Z RODZICAMI-GR.II-7.04.2016r.
 

W tym tygodniu grupa II realizuje temat: "Zwierzęta z wiejskiego podwórka". W związku z tym postanowiliśmy zaprosić Rodziców na warsztaty plastyczne. Rodzice wraz z dziećmi wykonali grupową makietę, pełną niesamowitych wiejskich zwierząt. Oglądając ją, na zakończenie, możemy być pewni, że nasze przedszkolaki mają wspaniałą wyobraźnię i nie wstydzą się jej używać. My  - dorośli, możemy zazdrościć im spontaniczności i kreatywności. Makietę można oglądać w holu. Grupa II zaprasza wszystkich na wystawę, bo mamy się czym pochwalić.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZABAWY Z RODZICAMI GR.II

DIETETYK

bratki17
SPOTKANIE Z P.DIETETYK - 5.04.2016r.
 

We wtorek do przedszkola zawitał niecodzienny gość. Mieliśmy przyjemność gościć panią dietetyk z Natur Hause, która  przedstawiła dzieciom ogólne zasady zdrowego żywienia. Pani dietetyk w swoim wykładzie dłużej skupiła się na żywności, jakiej dzieci nie powinny jeść lub graniczyć jej spożycie. Okazało się, że dzieci doskonale orientują się w poruszanym temacie. Mamy nadzieję, że ich wiedza przekłada się na codzienne żywienie. Wszystkim nam zależy, aby nasze przedszkolaki były zdrowymi i radosnymi dziećmi.

Zobacz zdjęcia w galerii

DIETETYKA

WARSZTATY EKOLOGICZNE GR.V

bratki17
WARSZTATY EKOLOGICZNE-GR.V-5.04.2016r.
 
Dnia 5 kwietnia dzieci z grupy V były na warsztatach ekologicznych w gorzowskim Spichlerzu. Warsztaty poprzedzone zostały pogadanką na temat: Dlaczego należy dbać o naszą planetę? Dzieci pokazały swoją wiedzę na temat segregacji odpadów w zabawie "Kolorowe pojemniki". Następnie tworzyły kwiaty i motyle z materiałów odpadowych. Zajęcia dostarczyły przedszkolakom wielu nowych doświadczeń.

Zobacz zdjęcia w galerii

WARSZTATY SPICHLERZ GR.V

PRZEDSZKOLNE TALENTY

bratki17
CO SIĘ TUTAJ DZIEJE? MAM  TALENT SZALEJE! - 1.04.2016r.
 
Takie zawołanie towarzyszyło wszystkim uczestnikom II edycji "Maciusiowych talentów". W trakcie konkursu zaprezentowały się niesamowite talenty. Dzieci z grupy I pokazały taniec nowoczesny, dzieci z grupy II zatańczyły "Polkę". Kuba z grupy IV razem z dziadkiem Zbyszkiem w biało-czerwonych strojach kibiców reprezentacji odśpiewali Hymn Polski. Zespół "Finezja" pokazał taniec z szarfą. Szymon z grupy III razem z babcią Jasią pochwalił się swoją wiedzą o gatunkach i życiu dinozaurów. Zespół "Fasolki" zaśpiewał dwie fantastyczne piosenki. Patrycja z grupy V wystąpiła z piosenką pt. "Wszystkiego najlepszego". Talenty uczestników wywołały burzę braw i wysokie oceny jury. Na zakończenie zabawy wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Zobacz zdjęcia w galerii

MAM TALENT II

WIOSNA,ACH TO TY!

bratki17
KONKURS PLASTYCZNY "WIOSNA, ACH TO TY!" - 1.04.2016r.
 
1 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Wiosna-ach to Ty". Każdy uczestnik konkursu otrzymał I miejsce - i to nie był Prima Aprilis. Wszystkim dzieciom jeszcze raz gratulujemy i życzymy wielu sukcesów plastycznych.

Zobacz zdjęcia w galerii

WIOSNA,ACH TO TY

WIELKANOCNY ZAJĄC

bratki17
SPOTKANIE Z WIELKANOCNYM ZAJĄCEM - 23.03.2016r.
 
Z okazji Świąt Wielkanocnych w przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem wszystkich dzieci. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciu pt. "Wielkanoc tuż, tuż" wzbogacając swoją wiedzę dotyczącą tradycji i obrzędów wielkanocnych.Dzieci z grupy IV wspaniale wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój prezentując inscenizacje opowiadające o wielkanocnych tradycjach. Zaprezentowały się też w tańcach ludowych. Dzieci rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i wspólnie przygotowały świąteczny koszyk. Na zakończenie zajęć przedszkolaki poszukiwały słodkich niespodzianek ukrytych przez wielkanocnego zająca.

Zobacz zdjęcia w galerii

WIELKANOCNY ZAJĄC

RODZINNA WIELKANOC GR.IV

 

bratki17

WARSZTATY "WIELKANOCNY KOSZYK PEŁEN NIESPODZIANEK"-GR.IV-22.03.2016r.


Panie i dzieci z grupy IV bardzo cenią sobie możliwość aktywnej współpracy z rodzicami, dlatego we wtorek po raz kolejny odbyły się w tej grupie rodzinne warsztaty. Tym razem tematem przewodnim były wielkanocne tradycje. Na początku spotkania przedszkolaki przywitały swoich gości tańcem i piosenką o tematyce świąteczno-wiosennej. Następnie wspólnie z rodzicami uczestniczyły w quizie związanym z tradycjami i wielkanocnymi zwyczajami. Po wspólnej zabawie wszyscy ochoczo zabrali się do twórczej pracy. W przyjaznej, świątecznej i rodzinnej atmosferze, przy kawie, herbatce i świątecznej babce,  czas upłynął bardzo szybko. Wszystkim obecnym na warsztatach dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Zobacz zdjęcia w galerii

RODZINNA WIELKANOC GR.IV

WIELKANOC W HOSPICJUM GR.IV

bratki17
WIELKANOCNE SPOTKANIE W HOSPICJUM-GR.IV-22.03.2016r.

Z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci z grupy IV przygotowały specjalny program artystyczny dla podopiecznych Hospicjum – pobytu dziennego. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej, przypomniały tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami. Na koniec przedszkolaki wspólnie ze swoimi paniami złożyły zebranym  świąteczne życzenia, a wielkanocny zajączek obdarował wszystkich słodkim jajeczkiem.

Zobacz zdjęcia w galerii

WIELKANOC W HOSPICJUM

NOVA PARK GR.V

bratki17
WIOSNA W NOVA PARK-GR.V-21.03.2016r.
 
...Witamy wiosnę bratkiem, słonkiem i stokrotką... Tak witały wiosnę dzieci z grupy V przy Centrum Handlowym NOVA PARK. W tym dniu dzieci posadziły przed NOVA PARK sadzonki kwiatów: bratków i stokrotek. Oglądały inscenizację wierszy wiosennych w wykonaniu młodzieży z koła teatralnego. Następnie przedszkolaki brały udział w zabawach teatralnych, które prowadził Cezary Żołyński oraz w warsztatach ekologicznych. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, były radosne i zadowolone. Na koniec zostały obdarowane bonem upominkowym w kwocie 300 zł, który należy zrealizować w sklepie EMPIK.

Zobacz zdjęcia w galerii

NOVA PARK WIOSNA GR.V

POWITANIE WIOSNY

bratki17
POWITANIE WIOSNY ! - 21.03.2016r.

Tego dnia wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali grupy IV, aby w wiosennej scenerii pożegnać zimę i powitać wiosnę. Celem spotkania było integrowanie społeczności przedszkolnej i zapoznawanie dzieci z tradycją związaną z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. W przedszkolnej sali zrobiło się radośnie i kolorowo. Dzieci z grupy IV przedstawiły wiosenną inscenizację. Pojawił się bocian, obudził się miś i zakwitły pierwsze kwiatki. Pani Zima spotkała się z wiosną i zrozumiała, że musi już odejść. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest Marzanna i jak dawniej przeganiano zimę i witano wiosnę. Następnie w barwnym korowodzie wszystkie przedszkolaki razem z  Marzanną przemaszerowały ulicami osiedla, wznosząc radosne okrzyki na cześć wiosny!

Zobacz zdjęcia w galerii

POWITANIE WIOSNY 2016

LOGOPEDYCZNE ŁAMAŃCE

bratki17
LOGOPEDYCZNE ŁAMAŃCE-GR.IV-18.03.2016r.
 
W piątek w Przedszkolu nr 11 odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski "LOGOPEDYCZNE ŁAMAŃCE". Nasze przedszkole reprezentowała Hania Orywał z gr.IV. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu przedszkolaków z Gorzowa i pobliskich gmin. Z przyjemnością informujemy, że Hania, prezentując wiersz J. Brzechwy pt. "Żuraw i czapla" zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Hani i rodzicom.

Zobacz zdjęcia w galerii

LOGOPEDYCZNE ŁAMAŃCE

STÓŁ WIELKANOCNY

bratki17
WARSZTATY w MUZEUM  „WIELKANOCNY STÓŁ”-GR.IV-18.03.2016r.
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, przedszkolaki z grupy IV uczestniczyły w warsztatach, na których zapoznały się z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi panującymi w naszym regionie. Dzieci dowiedziały się, co wkładamy do wielkanocnego koszyczka i co symbolizują te produkty. Prowadząca krok po kroku zaprezentowała też sposób wykonania prostej, a zarazem bardzo efektownej ozdoby wielkanocnej. Dzieci z dużym zapałem zabrały się do pracy. Jej efektem były piękne koszyczki ze świątecznym kurczaczkiem, które mamy nadzieję, staną się ozdobą wielkanocnych stołów. Przedszkolaki dowiedziały się także o tradycji polewania wodą w lany poniedziałek. Strzeżcie się, więc kochani rodzice, bo na pewno nie ominie Was śmigus-dyngus!

Zobacz zdjęcia w galerii

STÓŁ WIELKANOCNY

WIELKANOCNE OZDOBY GR.III

bratki17
WIELKANOCNE OZDOBY-GR.III-16.03.2016r.
 
W dniu 16 marca w grupie III odbyły się warsztaty plastyczne pt."Wielkanocne ozdoby", w których udział wzięły babcie wraz z wnuczętami.

Zobacz zdjęcia w galerii

WIELKANOCNE OZDOBY GR.III

WARSZTATY OGRODNICZE GR.IV

bratki17
WARSZTATY OGRODNICZE-GR.IV-11.03.2016r.
 
Dzieci z grupy IV rozpoczęły w sali wiosenną hodowlę roślin. Dostarczyły nasiona i cebulki warzyw oraz kwiatów. Poza tym wybrały się do Centrum Ogrodniczego "Żelazny", gdzie uczestniczyły w zorganizowanych tam warsztatach. Obejrzały prezentację multimedialną, rozwiązywały zagadki, a także sadziły pierwiosnki. Każdy z przedszkolaków zabrał do domu doniczkę z posadzoną przez siebie roślinką. Zajęcia rozbudziły w dzieciach zainteresowania ogrodnicze.

Zobacz zdjęcia w galerii

WARSZTATY OGRODNICZE GR.IV

ZABAWY Z BABCIAMI

bratki17
ZABAWY Z BABCIAMI-GR.II-10.03.2016r.
 
W czwartek 10 marca w grupie II odbyło się spotkanie z babciami pt.: "Chociaż latek wiele mamy, to z wnukami wciąż hasamy". Warsztaty zostały utrzymane w klimacie muzyczno - ruchowym. Babcie, wraz z wnukami, spisały się wspaniale. Z bardzo dużą dokładnością wykonywały powierzone im zadania. Wszystkim bardzo dziękuję za przybycie i gratuluję sprawności fizycznej.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZABAWY Z BABCIAMI GR.II

KONCERT MUZYCZNY MARZEC

bratki17
KONCERT MUZYCZNY "NA SZLAKU LEŚNEJ PRZYGODY" - 7.03.2016r.
 
Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy muzyków z Agencji Artystycznej "Pro Musica", którzy przygotowali dla nas widowisko pt. "Na szlaku leśnej przygody". W czasie wspólnej zabawy artyści zaprezentowali nam instrumenty muzyczne: flet poprzeczny, altówkę i klarnet basowy. Znamy budowę i sposób wydobywania dźwięków z kolejnych instrumentów. W czasie koncertu dzieci brały udział w zabawach rytmicznych.

Zobacz zdjęcia w galerii

KONCERT MUZYCZNY -MARZEC

SPACER GR.II

bratki17
SPACER DO PARKU-GR.II-3.03.2016r.
 
W tym tygodniu grupa II wybrała się na spacer do pobliskiego parku w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Udało mam się znaleźć przepiękne przebiśniegi. Korzystając z  pięknej pogody dzieci pobawiły się na tamtejszym placu zabaw. Myślimy, że częściej będziemy odwiedzać to miejsce, bo było wspaniale.

Zobacz zdjęcia w galerii

SPACER GR.II

ZWIERZĘTA DOMOWE-GR.V

bratki17
ZWIERZĘTA DOMOWE-GR.V-26.02.2016r.
 
W ostatnim tygodniu lutego dzieci z grupy V rozmawiały o zwierzętach domowych: psach, kotach, papugach, rybkach akwariowych, chomikach, królikach. Podczas tych rozmów okazało się, że niektóre dzieci posiadają w domu zwierzątka i bardzo troskliwie się nimi opiekują. Od przedszkolaków wyszedł pomysł, aby zaprosić te zwierzątka do nas. I tak w naszej sali gościli:króliczka Tosia, którą przyniosła Daria; dwie papugi, które przyniosła Patrycja; chomik Józio, którego przyniósł Eryk. Dzień spędzony ze zwierzątkami był bardzo wesoły i zaskakujący.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZWIERZAKI GR.V

ZIELONY OGRÓDEK GR.III

bratki17
ZIELONY OGRÓDEK-GR.III-26.02.2016r.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZIELONY OGRÓDEK GR.III

WALENTYNKI GR.I

bratki17
DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO-GR.I-15.02.2016r.

15 lutego u maluszków odbyły się grupowe WALENTYNKI. Dzieci dowiedziały się , że jest to dzień miłości i przyjaźni i tego dnia szczególnie pamiętamy o okazywaniu uczuć drugiej osobie. Przytulaniom nie było końca. Nasi chłopcy obdarowali swoje panie i koleżanki z grupy pięknymi kwiatkami, a w zamian otrzymali ,,serduszkowe żelki′′. Ten jakże radosny dzień nie mógł odbyć się bez licznych  zabaw i tańców. Na koniec dzieci wykonały walentynkowe serca.

Zobacz zdjęcia w galerii

WALENTYNKI GR.I

WALENTYNKI GR.II

bratki17
WALENTYNKI-GR.II - 12.02.2016r.

12 lutego w grupie II odbyły się Walentynki. Na tę okazję dzieci przyszły do przedszkola ubrane w czerwone lub różowe ciuchy. Podczas zajęć poznały tradycję święta zakochanych oraz wykonały swoją Walentynkę.  Wspólnie cała grupa bawiła się z Panią na dywanie, wykonywała różne ćwiczenia i rozwiązywała zagadki. Jednak najbardziej podobała im się zabawa w: " Czerwone serduszko", które kończyło się uściskiem swojego przyjaciela. Na zakończenie dnia, każde dziecko otrzymało słodkiego lizaka i pluszową niespodziankę.

Zobacz zdjęcia w galerii

WALENTYNKI GR.II

KRAINA ŚWIATŁOSTWORÓW

bratki17
„KRAINA ŚWIATŁOSTWORÓW”-GR.III-11.02.2016r.

11 lutego 2016r. byliśmy w MOS na warsztatach plastycznych Sztuko(s)twory. Tym razem odwiedziliśmy "Krainę Światłostworów". Podczas trwania warsztatów bawiliśmy się światłem oraz poznaliśmy termin faktura. Z różnych materiałów posiadających ciekawe właściwości stworzyliśmy aktorów Teatru Cieni. Pod koniec zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Zobacz zdjęcia w galerii

KRAINA ŚWIATŁOSTWORÓW

BAŁWANEK GR.I

bratki17
NOWY KOLEGA-BAŁWANEK-GR.I
 
Dzieci z grupy I w tym tygodniu wybrały się na poszukiwania zimy, jednak żadnych jej symptomów nie znalazły. Wręcz odwrotnie-w ogródku przedszkolnym wypatrzyły zwiastuny wiosny-przebiśniegi. Maluszki jednak jeszcze nie nacieszyły się zimą i wykonały w sali bałwana z papieru i folii. Teraz nowy przyjaciel zamieszkał z nami w sali.

Zobacz zdjęcia w galerii

BAŁWANEK GR.I

W RYTMACH SAMBY

bratki17
W RYTMACH SAMBY KOŃCZYMY KARNAWAŁ-GR.IV-8.02.2016r.
 
Przedszkolaki z grupy IV wybrały się z kolejną wizytą do Hospicjum-pobyt dzienny, gdzie wspólnie z pensjonariuszami ozdabiały karnawałowe maski. Seniorzy z zaciekawieniem, uśmiechem i dużą życzliwością uczestniczyli we wspólnych warsztatach. Swoimi niespodziewanymi pomysłami i inspiracjami dzieci zaskoczyły wszystkich. Zabawy i śmiechu było bardzo dużo. Spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem samby i wesołymi pląsami. Własnoręcznie ozdobione karnawałowe maski-zdały egzamin i dzieci bawiły się wyśmienicie, także po powrocie do przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

W RYTMACH SAMBY

KONCERT

bratki17
KONCERT MUZYCZNY - 4.02.2016r.
 
Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy muzyków, którzy przyjechali do nas z koncertem pt. "O przyjaźni, czarnej perle i małej syrence". Muzycy zabrali dzieci w podróż po oceanach. W czasie jej trwania zaprezentowali instrumenty muzyczne: klarnet, obój i tubę. Przedszkolaki miały okazję poznać ich budowę i brzmienie oraz aktywnie uczestniczyć w zaproponowanych zabawach rytmicznych.

Zobacz zdjęcia w galerii

KONCERT

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

bratki17

PRZEDSZKOLAKI Z GRUPY IV Z WIZYTĄ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ-26.01.2016r.

Zimowy dzień babci i dziadka postanowiły umilić seniorom z Domu Pomocy Społecznej dzieci z grupy IV. Wesołe przedszkolaki od początku wprowadziły gości w pogodny, wesoły nastrój. Z każdą chwilą dzieci ukazywały świat radosnych wierszy, tańców i piosenek związanych tematycznie z obchodzonym niedawno dniem Babci i Dziadka.  Na twarzach zebranych widać było wzruszenie, zadumę i radość ze spotkania z młodymi artystami. Seniorzy dziękowali gorącymi brawami dzieciom i paniom za wspaniały występ. Niespodzianką okazał się słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci. W ramach nawiązywania więzi międzypokoleniowych było to już kolejne w tym roku szkolnym spotkanie przedszkolaków z grupy IV z seniorami.

Zobacz zdjęcia w galerii

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

WYSTĘPY W HOSPICJUM GR.IV

bratki17
UROCZYSTE SPOTKANIE W HOSPICJUM-GR.IV - 25.01.2016r.
 

25 stycznia zimno, mroźno, a w serduszkach przedszkolaków gorąco.  Powodem takiej atmosfery był  obchodzony niedawno Dzień Babci i Dziadka. W ramach nawiązanej współpracy z Hospicjum dzieci z grupy IV przedstawiły pensjonariuszom pobytu dziennego program artystyczny, przygotowany specjalnie na tę okoliczność.  Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na koniec wszyscy seniorzy zostali obdarowani prezentami w formie kwiatów z życzeniami. Spotkanie jak zwykle przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia w lutym!

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W HOSPICJUM

PTAKI

bratki17
POGADANKA O PTAKACH- GR. IV i V - 20.01.2016r.
 
Podczas ferii zimowych dzieci z grup IV i V odwiedził absolwent przedszkola Piotr Sudakowski razem ze swoim tatą. Goście przygotowali dla dzieci prelekcję na temat "Ptaki wokół nas". Przedszkolaki usłyszały ciekawostki z życia ptaków: sójki, wilgi, dzięcioła, koguta, pawia, strusia.  Mogły także zobaczyć ptasie pióra oraz określić ich cechy charakterystyczne. Dzieci poznały również wygląd i przeznaczenie budki lęgowej. Spotkanie było bardzo ciekawe. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu się spotkamy i o przyrodzie porozmawiamy!

Zobacz zdjęcia w galerii

PTAKI

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

bratki17
UROCZYSTOŚĆ RODZINNA "DZIEŃ BABCI I DZIADKA"
 
14 i 15 stycznia w przedszkolu mieliśmy bardzo miłych gości. Wspólnie świętowaliśmy wyjątkowe święto naszych ukochanych Babć i Dziadków. Z tej okazji przygotowaliśmy występy i wspólne zabawy. Było bardzo miło,a wnuki dostarczyły swoim gościom wielu wzruszeń. Odwiedziny Babć i Dziadków dały dzieciom dużo szczęścia i zadowolenia. Wszyscy goście zostali obdarowani drobnymi upominkami, które przygotowały dla nich wnuczęta.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

DB GR.I
DB GR.II
DB GR.III
DB GR.IV
DB GR.V

BAL KARNAWAŁOWY

bratki17
W KARNAWALE CZAS NA BALE - 13.01.2016r.
 
Dzisiaj w przedszkolu był bardzo radosny dzień. Wszystkie dzieci przyszły w przepięknych strojach. Każdy wybrał sobie ulubioną postać, za którą dziś się przebrał. Od rana grała muzyka, przy której trwał Bal Karnawałowy. Były tańce i konkursy. Wszystkie dziecięce buzie były szczęśliwe i uśmiechnięte. Zabawa bardzo się udała.

Zobacz zdjęcia w galerii

KARNAWAŁ

KÓŁKOWE MIASTO

bratki17
SZTUKOSTWORY - KÓŁKOWE MIASTO- GR.III- 8.01.2016r.
 

Dnia 8 stycznia 2016r. dzieci z grupy III uczestniczyły w warsztatach plastycznych SZTUKO(S)TWORY. Tym razem odwiedziły "Kółkowe miasto". Dzieci tworzyły przestrzenną makietę miasta wykorzystując różnego rodzaju koła i walce.

Zobacz zdjęcia w galerii

KÓŁKOWE MIASTO

EKOLOGICZNA CHOINKA

bratki17
EKOLOGICZNA CHOINKA-GR.V-5.01.2016r.
 
W związku z prowadzonym metodą projektu zadaniem "Mali badacze przyrody" dzieci z grupy V wykonywały "Ekologiczną choinkę" z materiałów odpadowych, takich jak: papier, plastikowe nakrętki oraz metalowe kapsle. Zabawa utrwaliła wiedzę na temat spożytkowania i recyklingu materiałów odpadowych oraz uświadomiła dzieciom, iż może dostarczyć fajnych wrażeń podczas tworzenia różnorodnych zabawek i prac plastycznych.

Zobacz zdjęcia w galerii

EKOLOGICZNA CHOINKA

JASEŁKA

bratki17
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W PRZEDSZKOLU

Zobacz zdjęcia w galerii

J.GR.I
J.GR.II
J.GR.IV
J.GR.V

JASEŁKA W HOSPICJUM GR.IV

bratki17
PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE W HOSPICJUM-GR.IV- 15.12.2015r.
 
Przedszkolaki z grupy IV odwiedziły dzisiaj pensjonariuszy oddziału pobytu dziennego w Hospicjum. Przygotowały przedstawienie jasełkowe. Swoim występem umiliły pobyt starszym ludziom i wprowadziły ich w radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dzieci zaprosiły wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd. Występ był bardzo udany i zakończył się gromkimi brawami. W podziękowaniu dzieci zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem.

Zobacz zdjęcia w galerii

JASEŁKA W HOSPICJUM GR.IV

WARSZTATY BOMBKI CHOINKOWE GR.IV

bratki17
ŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z RODZICAMI "BOMBKI CHOINKOWE"- GR.IV-14.12.2015r.
 
Święta coraz bliżej, a w grupie IV przygotowania do nich trwają już od kilku dni. Dzisiaj do naszej sali zaprosiliśmy rodziców i inne bliskie dzieciom osoby. Przy dźwiękach kolęd czekała nas niecodzienna, ale bardzo ciekawa praca. Zaproszeni animatorzy przybliżyli nam proces powstawania szklanych bombek choinkowych. Wszystkie dzieci z pomocą rodzica lub babci wykonały bombkę. Każda była inna, ozdobiona wg własnego pomysłu: choinkami, gwiazdkami, Mikołajami, bałwankami. Na zakończenie każda z nich została zanurzona w pięknym brokacie. Bombki będą wyjątkową ozdobą choinki w domach dzieci. Dziękujemy rodzicom za wspólną, wspaniałą zabawę.

Zobacz zdjęcia w galerii

BOMBKI CHOINKOWE GR.IV

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY GR.V

bratki17
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE Z BABCIĄ- GR.V-10.12.2015r.
 
Dnia 10 grudnia dzieci z grupy V zaprosiły babcie i dziadków na warsztaty bożonarodzoniowe. Dziadkowie, wspólnie z wnukami, wykonywali różnorodne ozdoby związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólnej pracy towarzyszyło śpiewanie kolęd w miłej i ciepłej atmosferze świątecznej.

Zobacz zdjęcia w galerii

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY GR.V

KONKURS ZDROWY PRZEDSZKOLAK-GR.IV

bratki17
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU "ZDROWY PRZEDSZKOLAK"-GR.IV- 10.12.2015r.
 
Dzisiaj 6-osobowa drużyna z grupy IV reprezentowała nasze przedszkole w konkursie międzyprzedszkolnym "Zdrowy Przedszkolak". Byli to zawodnicy i kibice. Dzieci zmierzyły się z zadaniami dotyczącymi wiedzy z zakresu dbania o zdrowie, bezpiecznego poruszania się po drodze, rozpoznawania smaków, rozróżniania produktów zdrowych i niezdrowych oraz wielu innych. Miło nam poinformować, że zawodnicy w składzie: Hania O., Maja S., Kuba G. wygrali konkurs i zdobyli I miejsce. Bardzo dzielnie kibicowali im: Marta K., Nikodem P., Dawid J. Radości ze zwycięstwa było niezmiernie dużo. Serdecznie gratulujemy dzieciom i rodzicom. BRAWO MY !!!

Zobacz zdjęcia w galerii

ZDROWY PRZEDSZKOLAK

DZIEŃ GÓRNIKA

bratki17
DZIEŃ GÓRNIKA-GR.V- 7.12.2015r.
 
Dnia 7 grudnia w grupie V odbyło się spotkanie "górnicze". Pani Michniowska-mama Patrycji zaprezentowała galowy mundur górnika. Dzieci obejrzały pokaz multimedialny na temat złóż gazu i metod wydobywania. Dowiedziały się, co oznacza kolorystyka piór na czapce górnika, a wiedzę utrwaliły na kartach pracy. W nagrodę każde dziecko otrzymało górniczą czapkę.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ GÓRNIKA GR.V

WARSZTATY PLASTYCZNE GR.III

bratki17
WARSZTATY PLASTYCZNE "ŚWIĘTA, ŚWIĘTA"-GR.III- 8.12.2015r.
 
Dnia 8 grudnia 2015r. w grupie III odbyły się warsztaty plastyczne "Święta, Święta".Na spotkanie zaprosiliśmy bliskich naszych wychowanków, którzy wykonywali ozdoby świąteczne: kartki świąteczne, stroiki, bombki. Wszystkie własnoręcznie wykonane ozdoby będzie można kupić na Świątecznym Kiermaszu.

Zobacz zdjęcia w galerii

ŚWIĘTA,ŚWIĘTA GR.III

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI-GR.IV

bratki17
ŚWIĄTECZNE PIERNIKI-GR.IV- 8.12.2015r.

Dzieci z grupy IV przygotowują się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj były w Zespole Szkół Gastronomicznych na warsztatach kulinarnych. Z wielkim zapałem piekły świąteczne ciasteczka. Chętnie wyrabiały i wałkowały ciasto. Każdy wycinał pierniki przy pomocy foremek. Po upieczeniu ciastek dzieci zdobiły je lukrem. Tak, jak w pracowni kulinarnej, tak i wokół nas czujemy zapach zbliżających się Świąt. Mamy nadzieję, że umiejętności cukiernicze dzieci pomogą mamom przy świątecznych wypiekach.

Zobacz zdjęcia w galerii

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI-GR.IV

MAŁE MIKOŁAJKI-HOSPICJUM

bratki17
MAŁE MIKOŁAJKI Z WIZYTĄ W HOSPICJUM-GR.IV - 7.12.2015r.
 

7 grudnia dzieci  z grupy IV ubrane w czerwone czapeczki wybrały się z wizytą do pobliskiego Hospicjum. Tym razem spotkanie miało związek z Mikołajkami. Dzieci śpiewały wesołe piosenki, recytowały wiersze i wspólnie z pacjentami dziennego Hospicjum wysłuchały bajki o Świętym Mikołaju. Na koniec, aby tradycji stała się zadość, dzieci- Mikołaje obdarowały pensjonariuszy drobnymi upominkami. W podziękowaniu za występ dzieci otrzymały kosz słodkości. Było miło, wesoło, po prostu Mikołajkowo!

Zobacz zdjęcia w galerii

MAŁE MIKOŁAJKI-HOSPICJUM

KONCERT MUZYCZNY

bratki17
KONCERT MUZYCZNY "BAŚŃ O ŚWIĘTYM MIKOŁAJU I MAGICZNEJ MOCY KOLĘD"- 4.12.2015r.
 
Przedszkolaki wysłuchały dzisiaj koncertu muzycznego, którego bohaterem był Mikołaj. Poznały też ciekawą opowieść wprowadzającą nas w świąteczną atmosferę. Dzieci uczestniczyły w zabawach rytmicznych oraz rozpoznawały instrumenty muzyczne: akordeon i klarnet. Jednak najwięcej radości dostarczyły dzieciom wspólnie śpiewane kolędy.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

KONCERT MUZYCZNY

WYCIECZKA DO MIKOŁAJA

bratki17
WYCIECZKA DO MIKOŁAJA - 3.12.2015r.
 
 
Dzień 3 grudnia był w naszym przedszkolu dniem magicznym i owianym nutką tajemniczości. Wybraliśmy się bowiem na wizytę do Świętego Mikołaja. Zawitał on gościnnie do Nowin Wielkich. Mimo przedświątecznej pracy zgodził się spotkać z naszymi Dziećmi. Wszystkim jest jednak wiadomo, że Mikołaj podróżuje ze swoją świtą i tym razem było podobnie. Śnieżynki zaproponowały Dzieciom wspaniałe zajęcia plastyczne na których przedszkolami mogły pokolorować gipsowe aniołki i but Św. Mikołaja oraz ozdobić według własnego uznania kartkę świąteczną. Święty Mikołaj przyjął nas w przepięknej scenerii, opowiedział Dzieciom bajkę, poczęstował słodyczami a nawet pozwolił dotknąć swojej brody. Mimo braku śniegu czuło się klimat zbliżających się do nas świąt. Każda z grup wygospodarowała jeszcze trochę czasu i zwiedziła dodatkowo ścieżkę edukacyjną w Dino Parku. Zmęczone, ale przede wszystkim poruszone Dzieci, z całą masą wymarzonych prezentów wróciły do przedszkola. Gdy odjeżdżaliśmy Mikołaj obiecał nam, że za rok znowu się spotkamy.

Zobacz zdjęcia w galerii

WYCIECZKA DO MIKOŁAJA

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM GR.I

bratki17
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM-GR.I - 3.12.2015r.
 
Maluszki z gr. I podczas spaceru w okolicy przedszkola wysłały list do św. Mikołaja, a przez kolejne dni niecierpliwie czekały na niezwykłego gościa. Już od samego rana dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwonka. Pomimo braku śniegu, w porannych godzinach, dzieci podczas zabawy wypatrzyły św. Mikołaja na placu przedszkolnym. Maluchy machając zaprosiły go do naszej sali. Dzieci wcześniej przygotowały się na wizytę wspaniałego gościa i nauczyły się specjalnie dla niego wierszyka i piosenki. Spotkanie z Mikołajem minęło w cudownej atmosferze. Na koniec dzieci obiecały, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, a Mikołaj oczywiście obdarował je prezentami.Kochany Mikołaju dziękujemy za wspaniałe prezenty. Czekamy na Ciebie za rok!

Zobacz zdjęcia w galerii

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM-GR.I

KONKURS PLASTYCZNY GR.IV

bratki17
KONKURS PLASTYCZNY "MOJA RODZINKA ŻYJE ZDROWO"-GR.IV -2.12.2015r.
 
2 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja rodzinka żyje zdrowo". Miło jest nam poinformować, że jego laureatką została Maja G. z grupy IV. Z przyjemnością i radością odebrała dyplom i nagrodę. Gratulujemy również rodzicom Mai.

Zobacz zdjęcia w galerii

KONKURS PLASTYCZNY-GR.IV

BEZPIECZNA ZERÓWKA

bratki17
TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE - GR.IV - 26.11.2015r.
 
Przedszkolaki z grupy IV: Maja S., Kuba G., Radek P. reprezentowały nasze przedszkole na Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w zakresie bezpiecznego przebywania na świeżym powietrzu, poruszania się w ruchu drogowym, kontaktach z nieznanymi osobami i zwierzętami. Rozwiązały wiele trudnych zadań, rebusów i zagadek. Do przedszkola wróciły bardzo zadowolone, a rodości dodały otrzymane nagrody.

Zobacz zdjęcia w galerii

BEZPIECZNA ZERÓWKA GR.IV

SZTUKOWANIE GR.V

bratki17
 
 
WARSZTATY SZTUKOWANIE-GR.V

Zobacz zdjęcia w galerii

SZTUKOWANIE GR.V

ZJAZD ABSOLWENTA-GR.III,IV i V

bratki17
ZJAZD ABSOLWENTA-GR.III, IV,V-26.11. i 30.112015r.

26.11. i 30.11.2015r. odbyły się Zjazdy Absolwentów ,,byłych′′ grup III,IV i V. Z racji tego, że miały one miejsce pod koniec listopada tematem przewodnim były Andrzejki. Dzieci z wielką chęcią brały udział w licznych wróżbach, zabawach i tańcach. Miło było znowu spotkać swoich kolegów i koleżanki. Uczniowie nie ukrywali tego, że tęsknią za przedszkolem i chętnie by tu wrócili. Oczywiście największą frajdę sprawiła dzieciom zabawa ulubionymi zabawkami. Zarówno rodzice, jak i dzieci , licznie przybyli na zjazd, aby choć na chwilę wrócić pamięcią do tych radosnych, ,,przedszkolnych′′ chwil. Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas, pełen wzruszeń i pięknych wspomnień.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZJAZD ABSOLWENTA-GR.III i IV
ZJAZD ABSOLWENTA-GR.V

CZYTAMY BAJKI-GR.II

bratki17
DZIĘKUJEMY BABCI JASIA ZA WIZYTĘ W NASZEJ GRUPIE-GR.II-26.11.2015r.

Zobacz zdjęcia w galerii

CZYTAMY BAJKI-GR.II

CHCEMY BYĆ ZDROWI

bratki17
CHCEMY BYĆ ZDROWI-GR.I-26.11.2015r.

Podczas Tygodnia Zdrowia maluszki wykonywały sałatkę owocową, dowiedziały się, że owoce i warzywa trzeba myć przed jedzeniem, jak również co to są witaminy i dlaczego warto je jeść. Odwiedziła nas także pani Ewelinka, farmaceutka, która opowiedziała dzieciom jak dbać o zdrowie i co należy robić, aby nie chorować. Bardzo dziękujemy mamie Tosi za odwiedziny, wspaniałe zajęcia i prezenty.

Zobacz zdjęcia w galerii

CHCEMY BYĆ ZDROWI-GR.I

DZIEŃ MISIA

bratki17
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA-25.11.2015r.
 
25 listopada odbyło się Święto Pluszowego Misia w naszym przedszkolu. Wszystkie grupy zebrały się na górnym holu, gdzie powitał je Miś. Na dzieci czekała impreza urodzinowa naszego solenizanta. Przedszkolaki pomogły mu w przygotowaniach. Wykonały tort urodzinowy, dmuchały balony, przygotowały prezenty, jak również brały udział w licznych zabawach i tańcach. Dziękujemy Misiowi za wspaniałe urodziny, czekamy na niego za rok !

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ MISIA

ANDRZEJKI-GR.IV

bratki17

ŚWIĘTY ANDRZEJU DAJ ZNAĆ, CO SIĘ Z NAMI BĘDZIE DZIAĆ!-GR.IV-25.11.2015r. 

Aby tradycji stało się zadość, dzieci z grupy IV wybrały się do Muzeum Lubuskiego na warsztaty pod hasłem „Andrzejkowe zwyczaje”. Dzieci poznały najbardziej popularne wróżby m.in. lanie wosku, wróżby z butami, serduszko i igiełka, a także wiele innych. Odczytywanie wszystkich znaków i przepowiedni wprowadziło przedszkolaków w tajemniczy nastrój. Cień woskowej figurki pobudził fantazję i wyobraźnię przedszkolaków. Na zakończenie każdy wrzucał grosik do miski z wodą wypowiadając specjalne zaklęcie, tak aby jego marzenie się spełniło. Było super!

Zobacz zdjęcia w galerii

ANDRZEJKI-GR.IV

PIELĘGNIARKA-GR.IV

bratki17
W GABINECIE PIELĘGNIARKI-GR.IV-24.11.2015r.
 
W tym tygodniu dzieci z grupy IV rozmawiają o zdrowiu. Prowadzimy w tym zakresie wiele działań. Dzisiaj wybraliśmy się do Gimnazjum nr 9, w którym pielęgniarką jest babcia naszej koleżanki-Mai S. W czasie pobytu w gabinecie dzieci miały okazję obejrzeć różne termometry i sprawdzić, jak one działają. Zapoznały się też z wyglądem i sposobem obsługi aparatu do mierzenia ciśnienia. Niektóre przedszkolaki sprawdziły swój wzrok i słuch. Wszystkie dzieci mierzyły się i ważyły. Na zakończenie obejrzeliśmy, jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. Serdecznie dziękujemy babci Mai za tak ciekawie spędzony czas.

Zobacz zdjęcia w galerii

W GABINECIE PIELĘGNIARKI-GR.IV

WESOŁA GIMNASTYKA

bratki17
WESOŁA GIMNASTYKA-GR.II-23.11.2015r.
 
Grupa II postanowiła zaprosić do zabawy wysportowane stworki. Pozwoliły one Dzieciom lepiej skupić uwagę na wykonaniu ćwiczeń. Wprowadziły w świat fantazji i zabawy. Stworki rozbawiły przedszkolaków, pobudziły do ruchu i nauczyły kilku zabawnych wierszyków.

Zobacz zdjęcia w galerii

WESOŁA GIMNASTYKA-GR.II

KONKURS RECYTATORSKI-GR.IV

bratki17
 
 
„ŚWIĘTO POEZJI”-GR.IV-20.11.2015r.

Dzisiaj odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wiersze znane i lubiane”.Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów w szczególności J. Brzechwy i J. Tuwima oraz dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i wspieranie ich działań twórczych  w różnych formach aktywności. Dziecięce jury i znajoma publiczność sprawiły, że zwycięzcami zostali wszyscy, którzy zdecydowali się wystąpić i zaprezentować swój ulubiony wiersz. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a wesoła publiczność słodką niespodziankę. Udział w konkursie umożliwił dzieciom zaprezentowanie swoich zdolności artystycznych, pozwolił pokonać tremę oraz udowodnił, że poezja jest bliska przedszkolakom.

Zobacz zdjęcia w galerii

KONKURS RECYTATORSKI-GR.IV

BIBLIOTEKA-GR.IV

bratki17
WIZYTA W BIBLIOTECE-GR.IV-19.11.2015r.
 
Wśród dzieci grupy IV wizyta w bibliotece wywołuje zawsze największe emocje. Przedszkolaki wykazują duże  zainteresowanie książkami i pracą biblioteki. Dobrze znają już zasady wypożyczania książek oraz to, w jaki sposób należy się z nimi obchodzić, tak by mogły długo służyć i cieszyć także inne dzieci. Te nasze cykliczne spotkania w bibliotece, to pierwszy krok do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Następna wizyta już w grudniu, a do tego czasu przeczytamy razem z rodzicami wypożyczane dzisiaj książki.


Zobacz zdjęcia w galerii

BIBLIOTEKA-GR.IV

CZYTANIE BAJEK-GR.II

bratki17
POCZYTAJ NAM, BABCIU-GR.II-17.11.2015 r.
 
 
W poniedziałek 16 listopada mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej sali babcię Mai. Babcia odpowiedziała na prośbę Dzieci i przyszła do naszej sali aby poczytać  bajkę, w ramach ogólnopolskiej akcji: "Cała  Polska czyta Dzieciom". Przedszkolaki  wybrały bajkę o "Wiatraczku". Historia wszystkim bardzo się spodobała. Aby Babcia dobrze się poczuła w naszej sali Dzieci przygotowały dla gościa niespodziankę. Babcia Mai została zaproszona do tańców i śpiewów. Spędzenie tej chwili ze swoją Babcią - myślę, że było dla wnuczki ogromnym przeżycie.
Jeszcze raz w imieniu Dzieci i swoim bardzo dziękuję za przybycie.

Zobacz zdjęcia w galerii

CZYTANIE BAJEK-GR.II

ZAJĘCIE WARSZTATOWE-GR.IV

bratki17
"EKO-MODA SZYKU DODA"-ZAJĘCIE WARSZTATOWE-GR.IV-13.11.2015r.
 

Jesienne popołudnie, stoły pełne ekologicznych odpadów, radosne nastroje dzieci i uśmiechy rodziców. Tak właśnie było w grupie IV! Najpierw rodzice z dumą podziwiali artystyczne umiejętności swoich dzieci, a później po wspólnych zabawach z zagadkami, wszyscy z ogromnym zapałem przystąpili do tworzenia ekologicznych strojów. Pomysłowość rodziców i dzieci przeszła wszelkie oczekiwania. Powstała prawdziwa kolekcja niekonwencjonalnych strojów. Wszystkie dzieci z dumą zaprezentowały się na tzw. „wybiegu” w rytmie profesjonalnej muzyki. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, rozbudził ciekawość  odkrywania radości ze wspólnych zabaw z rodzicami, co widać na zamieszczonych zdjęciach. Dziękujemy rodzicom za aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

Zobacz zdjęcia w galerii

EKO-MODA GR.IV

ZAJĘCIE KOLEŻEŃSKIE-GR.IV

bratki17
"JESIENNE TO I OWO"-ZAJĘCIE KOLEŻEŃSKIE-GR.IV-13.11.2015r.

Jesień – to taka pora roku, która dostarcza wielu inspiracji. Dzieci z grupy IV zaprosiły swoje koleżanki i kolegów z innych grup na specjalne przedstawienie. Poprzez wiersze, tańce  i piosenki przedszkolaki pokazały to, że jesień wcale nie musi kojarzyć się z szarością, ale może być radosna i kolorowa. Najwięcej emocji wśród widzów, wzbudził taniec z parasolkami do słynnej „Deszczowej piosenki” oraz „Rudy rydz”, który „nie chce iść do koszyka”. Na koniec spotkania dzieci  odgadywały również zagadki dotyczące jesieni, co pozwoliło im utrwalić sobie zdobyte już wcześniej wiadomości. Dziękujemy starszakom za to miłe zaproszenie!

Zobacz zdjęcia w galerii

JESIENNE TO I OWO-GR.IV

WARSZTATY "ŚWIAT BŁĘKITU"

bratki17
"ŚWIAT BŁĘKITU"-GR.III-12.11.2015r.
 
W czwartek 12 listopada dzieci z gr. III wzięły udział w warsztatach plastycznych "Sztuko(s)twory w Miejskim Ośrodku Sztuki. Tematem zajęć był "Świat błękitu". Dzieci poznały różne rodzaje kolorów niebieskich. Nauczyły się je rozjaśniać i wypełniały nimi przestrzeń dużej kartki papieru. Pracowały również w technice szablonu i w dziwnych kształtach plam barwnych próbowały poszukać innych rzeczy i przedmiotów. Inspiracją działań artystycznych był dla dzieci obraz abstrakcyjny Wassily′ego Kandinsky′ego pt. "Błękit nieba".

Zobacz zdjęcia w galerii

SZUKO(S)TWORY2-GR.III

MUZYKA W BARWACH JESIENI-GR.II

bratki17
WARSZTATY Z RODZICAMI-GR.II.-12.11.2015r.
 
Dnia 12.11. tego roku, w grupie II odbyły się zajęcia warsztatowe z Rodzicami pod tytułem : "Muzyka w barwach jesieni". Dzieci przywitały gości wierszykiem o Pani Jesieni. Rodzice chętnie bawili się ze swoimi pociechami, tańczyli i grali na instrumentach. Mimo jesiennej , pochmurnej pogody humory wszystkim dopisywały. Na zakończenie zajęć Dzieci zaprosiły Rodziców do wykonania wspólnej  - jesiennej pracy, której efekt można podziwiać na tablicy twórczości Dzieci.

Zobacz zdjęcia w galerii

MUZYKA W BARWACH JESIENI-GR.II

MARYNA

bratki17
WARSZTATY "MARYNA"-GR.IV-10.11.2015r.
 
We wtorek dzieci z grupy IV uczestniczyły w warsztatach literacko-plastycznych pt. "Maryna", które zostały zorganizowane w Bibliotece Pedagogicznej. Rano dzieci wspólnie przygotowały masę solną potrzebną w czasie zabaw plastycznych w bibliotece. Warsztaty odbyły się w oparciu o hiszpańską interpretację historii o Marynie, która nie chciała robić pierogów Maciejowi. Podczas zajęć dzieci słuchały bajki, rysowały, wycinały, z masy solnej lepiły wybraną z bajki postać oraz malowały. Wykonane prace rodzice będą mogli obejrzeć w przedszkolu.

Zobacz zdjęcia w galerii

MARYNA-GR.IV

BAJKOWY DZIEŃ-GR.I

bratki17
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK-GR.I-06.11.2015r.
 
6 listopada przedszkolaki z grupy I obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci zabrały do przedszkola swoje ulubione bajkowe zabawki. W zaczarowany świat bajki zabrał je Zajączek Kic-Kic, któremu przedszkolaki pomagały rozwiązać zadania, aby uratować uwięzione przez złą czarownicę postacie. Naszym maluszkom oczywiście wszystko się udało i szczęśliwi bohaterowie mogli wrócić do swoich bajek. W nagrodę za rozwiązanie trudnych zadań Zajączek rozdał dzieciom kolorowe balony i pożyczył swoje uszy. To był dzień pełen magicznych wrażeń, który dostarczył wiele uśmiechu na twarzach naszych maluszków.

Zobacz zdjęcia w galerii

BAJKOWY DZIEŃ GR.I

PASTUSIOWA KRAINA GR.II

bratki17
PASTUSIOWA KRAINA-GR.II
 
W tym tygodniu dzieci z grupy II realizowały program profilaktyki higieny jamy ustnej Akademia Aquafresh. Zapoznały się z Pastusiową Krainą oraz jej mieszkańcami: Lilly, Billy i Zębusiem na podstawie bajek, opowieści, zagadek. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o ząbki i nie dopuścić do spotkania z Robaczkim Próchniaczkiem. Każdy przedszkolak wie, że ... "Chociaż mam niewiele lat, dbam o zęby-bo to skarb".

Zobacz zdjęcia w galerii

PASTUSIOWA KRAINA-GR.II

FABRYKA CZEKOLADY-GR.III,V

bratki17
FABRYKA CZEKOLADY-GR.III i V-05.11.2015r.

Zobacz zdjęcia w galerii

FABRYKA CZEKOLADY-GR.III i V

KŁAMSTWA KOZY

bratki17
"KŁAMSTWA KOZY" - 04.11.2015r.
 
Dzisiaj do naszego przedszkola przyjechali aktorzy z Teatru Lalek w Nowym Sączu. Zaprezentowali dzieciom widowisko lalkowe pt."Kłamstwa kozy". Przedstawienie wzbudziło wśród dzieci duże zainteresowanie. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale, a na zakończenie obdarowały aktorów gromkimi brawami.

Zobacz zdjęcia w galerii

KŁAMSTWA KOZY

FABRYKA CZEKOLADY

bratki17
CZEKOLADOWE ZABAWY W NOVA PARK-GR.IV-2.11.2015r.
 
Przedszkolaki z grupy IV wzięły udział w czekoladowej zabawie zorganizowanej w Centrum Handlowym NOVA PARK. Podczas spotkania w magicznej Fabryce Czekolady dzieci dowiedziały się, w jaki sposób przebiega proces produkcji czekolady, a także z jakich produktów składa się ten pyszny smakołyk. Każde dziecko miało okazję wyprodukować swoją własną czekoladkę, udekorować wybraną posypką i wreszcie zjeść ją ze smakiem. Przebrani animatorzy zadbali o bezpieczeństwo i świetną zabawę dzieci. Wyjazd do galerii stał się też okazją do odwiedzenia pracującej tam mamy Nikodema. Ponadto piękna jesienna pogoda sprawiła, że z przyjemnością przeszliśmy przez centrum naszego miasta, podziwiając Fontannę Pauckscha, Katedrę i oczywiście Most Staromiejski.

Zobacz zdjęcia w galerii

FABRYKA CZEKOLADY GR.IV

SZTUKOWANIE

bratki17
WARSZTATY SZTUKOWANIE-GR.V-27.10.2015r.
 
Dnia 27.10. dzieci z grupy V brały udział w warsztatach z cyklu "Sztukowanie" w Miejskim Ośrodku Sztuki. Warsztaty poprzedziło oglądanie wystawy obrazów Ryszarda Woźniaka. Jeden z jego obrazów był inspiracją dla tworzenia ciekawej pracy i fajnej zabawy z literami, w wyniku której powstał ogromny plakat zdobiący hol przedszkola na I piętrze.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

SZTUKOWANIE-GR.V

SZTUKO(S)TWORY-GR.III

bratki17
WARSZTATY W MIEJSKIM OŚRODKU SZTUKI-GR.III

Zobacz zdjęcia w galerii

SZTUKO(S)TWORY-GR.III

PASOWANIE GR.I

bratki17
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA-GR.I-23.10.2015r.

Dnia 23 października odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w grupie I, której celem było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. Maluszki pięknie występowały przy obecności swoich rodziców, u których na twarzach można było zauważyć łzy wzruszenia i dumę.

Zobacz zdjęcia w galerii

PASOWANIE-GR.I

PASOWANIE-GR.II

bratki17
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA-GR.II-23.10.2015r.
 

Rzecz to wielka niesłychanie
Gdy przedszkolakiem się zostanie
Wiele rzeczy trzeba wiedzieć
Wiele rzeczy trzeba umieć.
 

I tak właśnie zaprezentowały się dzieci z grupy II,  na swoim pasowaniu. Z całej siły starały się pokazać swoim Rodzicom i udowodnić sobie, że są już prawdziwymi przedszkolakami. Świetnie tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze. W oczach Rodziców i zebranych gości można było dostrzec łezkę wzruszenia i powód do ogromnej dumy. Dopełnieniem całości było uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci za swoją pracę otrzymały dyplomy i drobne upominki. Już nie jesteśmy maluchami -  tylko przedszkolakami !!!

Zobacz zdjęcia w galerii

PASOWANIE GR.II

MUZEUM GR.V

bratki17
WARSZTATY "BĄDŹ JAK MUZEALNIK"-GR.V-23.10.2015r.
 
Dn.23.10.15 dzieci z grupy V uczestniczyły w zwiedzaniu oraz warsztatach w Muzeum Lubuskim w Gorzowie Wlkp. Warsztaty, których temat brzmiał " Bądź jak muzealnik" rozpoczęły się zwiedzaniem muzeum, po uprzednio utrwalonych zasadach zachowania się w muzeum. Układane puzzle o tematyce zabytków Gorzowa zintegrowały dzieci pracą w grupach, a kolorowanie ukrytego obrazu było zagadką i celem do poszukiwań go na terenie muzeum. Po obejrzeniu ciekawych eksponatów dzieci przeniosły się do historycznych czasów pozując do "arystokratycznych"obrazów.

Zobacz zdjęcia w galerii

MUZEUM GR.V

BIBLIOTEKA GR.IV

bratki17
WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W OSIEDLOWEJ BIBLIOTECE
GR.IV - 22.10.2015r.
 
Wiek przedszkolny to doskonały czas na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Już w zeszłym roku dzieci cyklicznie odwiedzały pobliską bibliotekę i stopniowo poznawały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. W tym roku szkolnym w ramach dalszej współpracy oraz zgody rodziców, każde dziecko zostało zapisane do biblioteki. Ileż było frajdy w poszukiwaniu tej swojej wybranej książki i możliwości zabrania jej do domu, na wspólne czytanie z rodzicami. Dzieci żegnając się zapewniały, że będą dbały o książki i przyjdą niebawem wymienić je na inne. Dziękujemy pracownikom biblioteki za miłe i sympatyczne spotkanie.

Zobacz zdjęcia w galerii

BIBLIOTEKA GR.IV

KRÓLIK

 
bratki17
 
 
 KRÓLIK GOŚCIEM W PRZEDSZKOLU
GR. IV - 21.10.2015r.
 
W grupie IV na zajęciach dydaktycznych gościł królik Gapek, którego do przedszkola przyniósł Konrad razem ze swoim tatą. Dzieci dowiedziały się, jak należy opiekować się takim króliczkiem, jakie są jego ulubione przysmaki oraz, jak można się z nim bawić. Wszystkie przedszkolaki odnosiły się do małego gościa z wielką wrażliwością i delikatnością. Po tym spotkaniu dzieci stwierdziły, że bardzo chciałyby mieć takiego królika w swoim domu.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZABAWY Z KRÓLIKIEM

CERTYFIKAT AKADEMII PRZEDSZKOLAKA

bratki17

EUROPEJSKI DZIEŃ SENIORA

bratki17
EUROPEJSKI DZIEŃ SENIORA-GR.IV-20.10.2015r.
 

„Każdy dobry uczynek, każde życzliwe przyjacielskie słowo

- odmładza człowieka.” - Josef Sellmaier

 Ta piękna sentencja stała się inspiracją do zorganizowania spotkania dzieci z grupy IV z podopiecznymi dziennego Hospicjum im. Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.  Okazją był Europejski Dzień Seniora, który obchodzony jest 20 października.

Przedszkolaki umiliły seniorom czas wspaniałym występem artystycznym.

Odważnie i wesoło śpiewały piosenki, tańczyły i mówiły wierszyki. Na twarzach zebranych widać było wzruszenie, zadumę i radość ze spotkania z małymi artystami.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone ogromnymi brawami.

 Spotkanie było znakomitą okazją do kształtowania u dzieci, już od najmłodszych lat, szacunku dla osób starszych.

W ramach nawiązywania więzi międzypokoleniowych, było to pierwsze w tym roku szkolnym,  ale nie ostatnie przedstawienie, jak zapewniły seniorów nauczycielki grupy IV.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ SENIORA

JESIEŃ-GR.I

bratki17
DO NAS TEŻ ZAWITAŁA JESIEŃ-GR.I-19.10.2015r.

Już na początku miesiąca odwiedziła nas Pani Jesień, przyniosła ze sobą wspaniałe dary : owoce, warzywa, grzyby, kolorowe liście, kasztany, żołędzie... Poznaliśmy jesienne kolory :  żółty, zielony, czerwony. Stworzyliśmy także kącik przyrodniczy, w którym zebraliśmy wszystkie jesienne dary. Dziękujemy rodzicom za pomoc w jego zorganizowaniu. 

Zobacz zdjęcia w galerii

JESIEŃ-GR.I

WITAMINKI GR.II

bratki17
"WITAMINKI, WITAMINKI..."-GR.II-16.10.2015r.

W grupie II jemy same smaczne, a przede wszystkim zdrowe dania. Dzisiaj dzieci mogły przekonać się, jaka trudna jest praca Pań kucharek i same przygotowały pyszny marchewkowo - jabłkowy sok.Warzywa i owoce towarzyszyły nam na zajęciach przez całe dwa tygodnie. Rozmawialiśmy o nich, dotykaliśmy, smakowaliśmy, a nawet śpiewaliśmy o  nich piosenki.  Mam nadzieję, że dzieci zapamiętają, że warzywa i owoce to samo ZDROWIE.

Zobacz zdjęcia w galerii

WITAMINKI GR.II

STRAŻ MIEJSKA

bratki17
SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM-GR.IV i V-15.10.2015r.

Przedszkolaki z najstarszych grup gościły dzisiaj przedstawiciela gorzowskiej Straży Miejskiej. Była pogadanka i praktyczne zadania do wykonanania dla dzieci. Spotkanie pogłębiło wiadomości dotyczące bezpiecznego funkcjonowania w najbliższym otoczeniu. Strażnik miejski przekazał przedszkolakom rady, jak się zachować w przypadku zgubienia się w galerii handlowej lub spotkania z nieznajomym i groźnym psem.

Zobacz zdjęcia w galerii

STRAŻ MIEJSKA GR.IV i V

STRAŻACY

bratki17
SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI-GR.IV i V-13.10.2015r.
 
We wtorek do przedszkola przyjechali strażacy. Odwiedzili dzieci z grupy IV i V. Opowiedzieli przedszkolakom, jak unikać zagrożeń pożarowych, jak zachować się w sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu. Przez chwilę, w hełmie na głowie, dzieci mogły poczuć się jak strażacy. Na koniec każdy mógł wejść do wozu strażackiego i poznać jego wyposażenie.

Zobacz zdjęcia w galerii

WIZYTA STRAŻAKÓW

bratki17
WARSZTATY "SKĄD SIĘ BIORĄ KSIĄŻKI?"
GR.IV - 13.10.2015r.
 
Dzisiaj dzieci z grupy IV wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej. Wzięły tam udział w warsztatach "Skąd się biorą książki?". Zajęcia wprowadziły dzieci w terminologię związaną z budową książki, a także odsłoniły tajemnicę jej powstawania.Przedszkolaki  miały okazję obejrzeć starą maszynę do pisania, a także samodzielnie sprawdzić mechanizm jej działania. Zajęcia obejmowały również część warsztatową, w czasie której dzieci wykonały własne książeczki, bogato ilustrowane obrazkami.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

JAK POWSTAJE KSIĄŻKA?

bratki17
DZIEŃ DRZEWA - GR.II

Dzieci z grupy II nie zapomniały uczcić Dnia Drzewa, które przypada na 10 października. Postanowiliśmy wybrać się do parku i zatańczyć drzewom specjalny taniec. Tego dnia na zajęciach Dzieci dowiedziały się, jakie wielkie znaczenie dla człowieka ma drzewo. Po powrocie z wycieczki Przedszkolaki zostały członkami tajnego stowarzyszenie grupowego, które dba o przyrodę i chroni drzewa.  Obiecaliśmy drzewom, że nie będziemy łamać gałęzi i zdzierać kory. Z postawy swoich Dzieci pani jest ogromnie dumna.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ DRZEWA GR.II

bratki17
WYCIECZKA DO SADU - GR.II i III
 
 
W czwartek 8 października grupa II i III pojechały na wycieczkę do sadu ogrodniczego znajdującego się przy  Zespole Szkól Ogrodniczych w Zieleńcu. Na miejscu przywitała nas nauczycielka tej szkoły oraz młodzież, która tego dnia miała praktyki. Dzieci były zachwycone widokiem sadu owocowego. Razem z młodzieżą zbierały jabłka, a co poniektórzy musieli je spróbować ! Pani profesor opowiadała nam jak to się dzieje, że na drzewach rosną jabłka i jakie mają walory witaminowe. Po sadzie ogrodniczym dzieci zostały zaproszone do obejrzenia drzew orzechowych. Zebraliśmy orzechy dla wiewiórki Basi, która mieszka w naszym parku. Po zajęciach Dzieci wypiły ciepłą herbatkę, zjadły pyszną bułeczkę i przejechały się na przyczepce ciągniętej przez traktor - i to właśnie ta atrakcja wywołała wśród Dzieci największe emocje. Pobiegaliśmy jeszcze po tamtejszym parku, pobawiliśmy się z młodzieżą a gdy przyszedł czas powrotu Dzieci bardzo podziękowały za gościnę w Szkole. Korzystając z okazji chciałabym bardzo podziękować Panu Dyrektorowi, Pani Profesor i Młodzieży, za tak wspaniałe przyjęcie i domową atmosferę.

Zobacz zdjęcia w galerii

WYCIECZKA DO SADU

bratki17
WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA - GR.IV - 06.10.2015r.
 
Dzisiaj dzieci z grupy IV były na wycieczce w Muzeum Chleba w Bogdańcu. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych "Od ziarenka do bochenka". Obejrzały pokaz przygotowany przez piekarza, który zaprezentował dzieciom sposoby wykonania z ciasta: różnych rodzajów bułek, chałek oraz żółwia i jaszczurki. Do pieca trafiły bochenki chleba pieczone na liściach kapusty. Zwiedziły Muzeum, w którym obejrzały eksponaty z minionych epok służące do uprawy zbóż i wyrobu pieczywa. Był też czas na wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Rodzice, którzy nam dzisiaj towarzyszyli, włączyli się do zabaw z chustą animacyjną. Na koniec wycieczki odbył się mecz piłki nożnej z udziałem dzieci i tatusiów.

Zobacz zdjęcia w galerii

MUZEUM CHLEBA GR.IV

bratki17
DZIEŃ CHŁOPAKA - GR.II
 
Dzień Chłopaka-to nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września-nie mogło przejść bez echa w grupie II. U Nas, tego dnia każdy "mężczyzna" był królem. Dziewczynki składały chłopcom życzenia i z Paniami przygotowały drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Nie ma co ukrywać, chłopcy byli zachwyceni. Obiecali dziewczynkom, że się im odwdzięczą, jak będzie święto dziewczynek. Trzymamy chłopców za słowo.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ CHŁOPAKA GR.II

bratki17
KALAFIOROWE BARANKI - GR.V
 
Kontynuując zabawy owocowo-warzywne tym razem dzieci z gr.V wykonały baranka, korzystając z uprzejmości kalafiora, oliwki i wykałaczki. Szczęśliwe baranki i zadowolone dzieci zakończyły cykl owocowo-warzywny w gr.V.

Zobacz zdjęcia w galerii

BARANKI Z KALAFIORA GR.V

bratki17
SAŁATKA OWOCOWA, SPOTKANIE Z LENĄ I KUKIEŁKI - GR.IV-1.10.2015r.
 
Dzisiaj przynieśliśmy do przedszkola owoce krajowe i egzotyczne. Wspólnie zrobiliśmy z nich sałatkę owocową. Kroiliśmy owoce, a następnie wszystkie składniki wymieszaliśmy. Zapamiętaliśmy, jakie owoce rosną w naszych sadach, a które są sprowadzane z dalekich i ciepłych krajów. Sałatka była słodkim prezentem dla naszej koleżanki Leny, która dzisiaj nas odwiedziła. Wspólnie zjedliśmy pyszny i zdrowy deser, a później zaprosiliśmy Lenkę do zabawy. Z owoców, których nie wykorzystaliśmy do sałatki, zrobiliśmy wesołe kukiełki.

Zobacz zdjęcia w galerii

ZABAWY Z OWOCAMI-GR.IV

bratki17
SPACER DO PARKU - GR.V

"Mali badacze przyrody" z gr.V wybrali się do parku w poszukiwaniu jesieni. Znając kolory tej pory roku, obserwowali czy już pojawiły się w otaczającym krajobrazie. Po drodze dzieci spotkały wiewiórkę szukającą zapasów na zimę. Wyprawa badawcza zakończyła się wesołą zabawą z chustą animacyjną oraz małą niespodzianką w parkowym placu zabaw.

Zobacz zdjęcia w galerii

W PARKU-GR.V

bratki17
KONTRAKT DOBREGO ZACHOWANIA - GR.II
 
W czwartek 24 września Dzieci z grupy II zapoznały się z grupowym "kontraktem dobrego zachowania". Podczas zajęć omówiono jego treść. Przedszkolaki przyrzekły jego przestrzeganie. Na koniec zajęć Dzieci podpisały kontrakt własną dłonią. Aby wydarzenie to nabrało oficjalnego charakteru na tablicy grupy został wywieszony kontrakt wraz z podpisami Dzieci.

Zobacz zdjęcia w galerii

KONTRAKT DOBREGO ZACHOWANIA - GR.II

bratki17
WYCIECZKA DO MINI ZOO  - GR.III
 
29.IX.2015r. w ramach zajęć, przedszkolaki z grupy III wybrały się na jesienną wycieczkę do Wawrowa. Dzieci zabrały ze sobą warzywa, owoce i chleb, którymi dokarmiały zwierzynę zamieszkującą tamtejsze Mini ZOO. Z przejęciem oglądały kozy, kucyki, osły, kury, koguty, gęsi, pawie i inne zwierzaki. Oprócz podziwiania zwierząt i ptaków można było również pobawić się na specjalnie urządzonym tam placu zabaw. Czas zleciał szybko. Wszyscy powrócili bardzo zadowoleni.

Zobacz zdjęcia w galerii

WYCIECZKA DO MINI ZOO-GR.III

bratki17               

     WARSZTATY INTEGRACYJNE Z RODZICAMI GR.I             

W poniedziałek 28 września odbyły się warsztaty dla rodziców i dzieci, które miały na celu integrację grupy przedszkolnej, złagodzenie trudności w przystosowaniu się dzieci do przedszkola, jak również wzbogacenie pozytywnych doświadczeń dzieci w kontaktach z dorosłymi i rówieśnikami. Podczas warsztatów bawiliśmy się wspaniale, były tańce, zabawy oraz praca plastyczna, w którą wszyscy bardzo się zaangażowali, a jej efekty można zobaczyć na naszej tablicy grupowej przy wejściu do sali. Pięknie dziękuję wszystkim rodzicom za znaleziony czas i przybycie. To bardzo ważne dla dzieci.
Zapraszam do galerii zdjęć.

Zobacz zdjęcia w galerii

WARSZTATY INTEGRACYJNE Z RODZICAMI GR.I

bratki17
W POSZUKIWANIU JESIENI - GR.IV-28.09.2015r.
 

Kilka dni temu rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Dlatego dzieci 5-letnie wybrały się dzisiaj do parku. Chciały sprawdzić, czy jesień zostawiła tutaj swoje ślady. Zgodnie stwierdziliśmy, że nowa pora roku zawitała do nas z całą pewnością. Przedszkolaki znalazły kasztany i żołędzie. Zauważyły też, że na drzewach liście zmieniają swoje kolory. Park zaczyna mienić się żółtymi, czerwonymi i brązowymi liśćmi.

Zobacz zdjęcia w galerii

W POSZUKIWANIU JESIENI

bratki17
JEŻ - GR.V

Zgodnie z tematyką kompleksową dzieci z gr.V rozpoczęły owocową zabawę plastyczną pt. " Jeż ".Do zabawy potrzebowały gruszki , winogrona oraz wykałaczki. Sprawne rączki dzieci z łatwością i wielką przyjemnością wykonywały to zwierzątko z "nietypowego " materiału. W trakcie zabawy odkryły, iż danie owocowe może mieć nie tylko efekt smakowy ale również wizualny. Gratulujemy i życzymy smacznego !

Zobacz zdjęcia w galerii

JEŻ GR.V

bratki17
WYCIECZKA DO WAWROWA - GR.II
 
Wrześniowego, pięknego popołudnia grupa II-maluszki, wybrały się autokarem na pierwszą, przedszkolną wycieczkę. Wybraliśmy się do ZOO w Wawrowie. Zwierzęta już na Nas czekały. Szczególnie osiołek, który witał przedszkolaków głośnym ryczeniem. Dzieci z ogromną chęcią zabrały się do pracy. Nakarmiły kozy, konie, króliki oraz sarenki. Z daleka obserwowała Nas lama, której chyba przywiezione przez Nas smakołyki nie przypadły do gustu. Po odwiedzeniu zwierząt, dzieci odpoczęły podczas "pikniku" na świeżym powietrzu. Jak to zwykle bywa po pracy, przychodzi czas na zabawę. I tym razem było tak samo. Przedszkolaki wesoło bawiły się na placu zabaw. Szczególnie spodobała im się niespodzianka przygotowana przez Panią-bańki mydlane. Gdy odjeżdżaliśmy to obiecaliśmy zwierzętom, że jeszcze do nich przyjedziemy.
Drodzy Rodzice!!! W imieniu dzieci Dzieci i swoim dziękuję za warzywny "bilet wstępu".

Zobacz zdjęcia w galerii

WYCIECZKA DO WAWROWA

bratki17
WYCIECZKA DO LIP - GR.IV - 22.09.2015r.
 
 
Dzieci z grupy IV wyjechały dzisiaj na wycieczkę do Leśnej Stacji Edukacyjnej w Lipach. Uczestniczyły w zajęciach poprowadzonych przez leśniczego pt. "Co to jest drzewo?" Przedszkolaki zdobyły wiele nowych wiadomości na temat gatunków drzew; rysowały, oglądały naturalne okazy kory. Z wielką przyjemnością spacerowały po lesie i prowadziły ciekawe obserwcje przyrodnicze z użyciem lup. Pogoda nam dopisała i wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Zobacz zdjęcia w galerii

WYCIECZKA DO LIP GR.IV

bratki17
SPRZĄTANIE ŚWIATA - 18.09.2015r.

Zobacz zdjęcia w galerii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015

 

bratki17

PIERWSZE DNI MALUSZKÓW GR. I


Mamo! Tato!

Pomimo, że nasze rozstania rano są jeszcze trudne, to w ciągu dnia w przedszkolu bawimy się super!
Mamy wielu nowych przyjaciół. Mieszka z nami też Jeżyk Tuptuś, Misio Filip, no i Wąż Jacuś, który chodzi z nami na spacery.
Zapraszamy kochani rodzice do galerii zdjęć- zobaczcie co robimy, gdy Was nie ma.

Zobacz zdjęcia w galerii

PIERWSZE DNI MALUSZKÓW

bratki17
TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA i MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO W GR.IV

Przez cały tydzień dzieci z grupy IV rozmawiały o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Byliśmy na spacerze i uczyliśmy się prawidłowo przechodzić przez ulicę. Szukaliśmy zebry namalowanej na jezdni, z uwagą patrzyliśmy na zmieniające się kolory sygnalizatora świetlnego. Odwiedziła nas pani policjantka. Wytłumaczyła nam znaczenie niektórych znaków drogowych i przypomniała, co oznaczają numery telefonów 112, 997, 998 i 999. Pokazała nam kask, jaki musimy zakładać w czasie jazdy rowerem. Zaprosiła nas do policyjnego radiowozu i opowiedziała, w co jest wyposażony. W czwartek pojechaliśmy do Miasteczka Ruchu Drogowego. Pani policjantka przywiozła nam rowery i staliśmy się prawdziwymi uczestnikami ruchu drogowego. Przed naszym przedszkolem, przez kilka dni, policjanci sprawdzali, czy rodzice przywożą nas w bezpiecznych fotelikach samochodówych.

Zobacz zdjęcia w galerii

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA W GR.IV

bratki17
...ULICZNE SYGNAŁY ZNA DUŻY I MAŁY... - GR. III,V

Nasze Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie ulic. Dzieci bardzo uważnie przestrzegały zasad ruchu drogowego w czasie poruszania się w pobliżu ulic. Wiedziały, na jakim świetle przechodzić przez jezdnię oraz potrafiły nazwać niektóre znaki drogowe. Uczestniczyły także w spotkaniu z policjantką, która przekazała dzieciom bardzo ważne wiadomości o ich bezpiecznych spacerach i zabawach. Dzieci z grupy V odwiedził policjant, który opowiedział, jak mamy zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, np. w przypadku spotkania z niebezpiecznym psem-przybieramy pozycję żółwia oraz, jak powinniśmy reagować, kiedy zaczepiają nas osoby obce. 

Zobacz zdjęcia w galerii

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

bratki17
ZABAWY NA PLACU PRZEDSZKOLNYM - GR. II

Zobacz zdjęcia w galerii

ZABAWY NA PLACU ZABAW GR.II


bratki17
 
RZEŹBY PRZYJAŹNI - GR.IV

Wiemy, że przyjaźń jest w naszym życiu bardzo ważna. W przedszkolu zawsze staramy się być dla siebie mili i serdeczni. Używamy grzecznych słów i nie robimy sobie krzywdy. Dzisiaj we wspólnych zabawach tworzyliśmy rzeźby przyjaźni.

Zobacz zdjęcia w galerii

RZEŹBA PRZYJAŹNI

bratki17
Zabawy plastyczne w parku - 3.09.2015r. GR. IV
 
Dzieci z grupy IV wybrały się dzisiaj na spacer do Parku M. Kopernika. Zabrały ze sobą kolorową kredę. Bawiliśmy się w małych plastyków. Powstały piękne rysunki. Dziewczynki narysowały grę "Klasy" i do wspólnej zabawy zaprosiły chłopców. To wrześniowe popołudnie upłynęło nam bardzo miło.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

3. ZABAWY PLASTYCZNE W PARKU

bratki17
Co słychać u Maluszków z grupy II?
 
I tak minął pierwszy tydzień w przedszkolu. Poznaliśmy naszą Panią i swoje znaczki. Uczymy się imion dzieci, mamy już swoje ulubione zabawki. Ach! - najważniejsze: w naszej grupie mieszka wąż Franek, z którym chodzimy na spacery.
 
Pozdrawiamy zatroskanych rodziców - dzieci z grupy II.

Zobacz zdjęcia w galerii

2. CO SŁYCHAĆ U MALUSZKÓW Z II GRUPY

bratki17
Witamy w przedszkolu
 
Mija pierwszy tydzień po wakacjach. Spotkaliśmy się w przedszkolu po słonecznym wypoczynku. Przywitaliśmy się z koleżankami i kolegami. Czas upłynął nam na wspólnych zabawach, spacerach i opowiadaniu o wakacyjnych podróżach i pamiątkach.

Zobacz zdjęcia w galerii

1. WITAMY W PRZEDSZKOLU

powitanie

 

bratki17

Witamy Przedszkolaki!

 
Kochane Przedszkolaki
witamy Was serdecznie w
Nowym Roku Przedszkolnym
i życzymy samych sukcesów, radości i mnóstwo niezapomnianych wrażeń w Naszym Przedszkolu!

                       Powodzenia!

 
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...