Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

 
 

WAKACJE 2015

 
 

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy słonecznych, pogodnych i bezpiecznych wakacji. Wielu radosnych i pięknych dni, wspaniałych przygód i udanego wypoczynku. 

Dziękujemy za wspólnie spędzony rok i do zobaczenia we wrześniu…

Dni ADAPTACYJNE 2015

Dni ADAPTACYJNE 2015
DNI ADAPTACYJNE 2015

Jak co roku u Maciusia odbyły się Dni Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. W tym roku spotkania  odbyły  się w dniach 23 i 24 czerwiec. 
Dni Adaptacyjne organizowane są po to, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu. Był czas na zabawę zabawkami, rysowanie, tańce i zabawy przy muzyce. Wszystkie dzieci zdały ten pierwszy egzamin na „piątkę”.

ZAKOŃCZENIE ROKU 2014/2015

ZAKOŃCZENIE ROKU 2014/2015
Uroczyste Zakończenie
Roku Przedszkolnego 2014/2015
 
19 czerwca odbyło się
Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego wraz z Pożegnaniem Starszaków.
Piątkowe popołudnie rozpoczęło się uroczystą akademią, na której najstarsze dzieci po raz ostatni zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pań wychowawczyń.
 Panie oraz Dyrekcja wręczyły dzieciom oraz najbardziej angażującym się rodzicom pamiątkowe dyplomy. Były kwiaty, wzajemne życzenia i podziękowania.  

Po uroczystej Akademii, na koniec zaplanowane zostało wspólne grillowanie. W powietrzu unosił się zapach pieczonych kiełbasek oraz rozbrzmiewał dźwięk wesołej muzyki. Dzieci miały okazje bawić si z zaproszonymi Animatorami. Wszyscy mogli napić się kawy, herbaty, zjeść pyszną kiełbaskę z grilla, oraz porozmawiać.

Wycieczka gr.III do Gliniak

Wycieczka gr.III do Gliniak
 Grupa III na wycieczce w miejscowości Glinik
 
Dania 16 czerwca dzieci z grupy III wybrały się na wspólną wycieczkę do lasu i nad jezioro Glinik. Na miejscu na dzieci czekała niesamowita przygoda; szukanie skarbów na plazy, oglądanie domu bobra, podziwianie lesnej przyrody. Wszystkie atrakcje przygotował dla dzieci tata Piotra pan Leszek Sudakowski. Dzieci i panie byly bardzo zadowolone z tej leśnej przydody! Było niesamowicie fajowo i odlotowo...

Zobacz zdjęcia w galerii

Wycieczka gr.III na jezioro Glinik

KARUZELA 2015- zakonczenie

 Zakończenie warsztatów z cyklu ,,Karuzela”
 
W czerwcu dzieci z gr.V po raz ostatni wybrały się do Miejskiego Ośrodka Sztuki, aby w uroczysty sposób zakończyć warsztaty artystyczne z cyklu ,,Karuzela”.  Mieliśmy okazje spotkać wszystkich  prowadzących i obejrzeć wystawę z prac jakie tworzyliśmy w trakcie całych warsztatów. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz gratulacje.

Zobacz zdjęcia w galerii

KARUZELA-zakończenie

Projekt edukacyjny gr.III

Projekt edukacyjny gr.III
 Taniec, gra i śpiew w królestwie Maciusia...
tak brzmiał tytuł projektu edukacyjnego prowadzonego w grupie III. Przez caly rok dzieci bawiły si muzyka klasyczna grając ja na instrumentach i nie tylko. Tańczyły i spiewały do muzyki poważnej. Wszystko to czego dzieci nauczyłu sie podczas projektu zostało zaprezentowane podczas uroczystości z okazji dnia mamy i taty oraz dla starszaków z grupy IV w prezencie  na zakończenie przedszkola. Zabawa z muzyką wyłoniła wiele talentów i dała dzieciom dużo radości tworzenia.

Zobacz zdjęcia w galerii

Podsumowanie projektu gr.III

Bezpieczne Przedszkolaki

Bezpieczne Przedszkolaki
 I MALUCHY I STARSZAKI TO BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI
 
18 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panią policjantką pod hasłem „I maluchy, i starszaki to bezpieczne przedszkolaki”. Dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w „małym” ruchu drogowym. Doskonale bawiły się na ODBLASKOWEJ DYSKOTECE. Dla dzieci zorganizowano zabawy ruchowe, plastyczne oraz logiczne – konkurs dotyczący znajomości wybranych znaków drogowych i układanie dużych puzzli o tematyce „Ruch uliczny”. Po takiej dawce rad i wskazówek wszystkie dzieci już wiedzą, jak bezpiecznie spędzać wakacje.

Zobacz zdjęcia w galerii

Odblaskowa dyskoteka

Korowód wrażliwości 2015

Korowód wrażliwości 2015
KOROWÓD WRAŻLIWOŚCI 2015
 
 16 czerwca dzieci z gr. IV uczestniczyły w
V Korowodzie  Wrażliwości
organizowanym  przez Hospicjum Św. Kamila i gorzowskie przedszkola.
Korowód Wrażliwości przeszedł z placu Katedralnego do Amfiteatru, gdzie odbył się koncert zespołów dziecięcych i konkurs na najciekawszy strój w kolorze żółtym

Zobacz zdjęcia w galerii

Korowód Wrażliwości 2015

Warsztaty w grupie II "WIANKI"

Warsztaty w grupie II "WIANKI"
WARSZTATY W GRUPIE II
„Świętojańskie wianki
przeplatane kwiatem paproci” 
17 czerwca w grupie II odbyło się zajęcie otwarte z udziałem dzieci i rodziców „Świętojańskie wianki przeplatane kwiatem paproci”. W czasie spotkania dzieci poznały ludowe tradycje związane z powitaniem lata i „Sobótką”. Przedszkolaki zaprosiły do wspólnych zabaw ruchowo - tanecznych swoich gości. Zaprezentowały układ taneczny pt. „Kukułeczka”. W tworzenie wianków mamy razem z dziećmi włożyły dużo serca, a inwencji i wyobraźni w tym dniu nie brakowało nikomu. Efektem zajęć są piękne wianki, które powstały z naturalnych i świeżych kwiatów oraz roślin.

Zobacz zdjęcia w galerii

warsztaty w gr.II "WIANKI"

warsztaty gr.II GĄSIENICA

warsztaty gr.II GĄSIENICA
  „Gąsienica bawi i uczy”
 
 to spotkanie na którym dzieci z grupy II w zabawowy sposób poznały fazy rozwoju motyla, oraz dni tygodnia. Zajęcia zorganizowane były w Bibliotece Pedagogicznej i prowadzone w oparciu o książkę Carle Eric pt „Bardzo głodna gąsienica”. Podczas zajęć przedszkolaki przypomniały sobie również, jak ważne jest zdrowe żywienie i umiar w jedzeniu słodyczy.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Gąsienica bawi i uczy-warsztaty w bibliotece grII

sztukostwory czerwiec

sztukostwory czerwiec
WARSZTATY Z CYLKU
SZTUKO(S)TWORY  GR.IV
 12 czerwca dzieci z grupy Iv wybrały się na ostatnie warsztaty z cyklu Sztuko(s)twory tym razem pod hasłem ŚWIATŁOSTWORY. Zajęcia miały na celu przede wszystkim poznanie terminu : faktura, stworzenie prostych form kukiełkowych oraz zabawę światłem i cieniem. Ze swoich bohaterów- kukiełek dzieci miały szansę stworzenia aktorów teatru cieni. Ponieważ były to ostatnie zajęcia każdy z przedszkolaków otrzymał dyplom dla najlepszego uczestnika warsztatów. Obejrzeliśmy także zdjęcia ze wszystkich warsztatów, dzieci z uśmiechem wspominały kolejne zajęcia.

Zobacz zdjęcia w galerii

SZTUKO(S)TWOry gr.IV/czerwiec

SZCZECIN 2015

SZCZECIN 2015
 STARSZAKI W SZCZECINIE

11 czerwca starszaki z grupy IV i V pojechały wraz ze ze swoimi paniami na całodniową wycieczkę do Szczecina. Najpierw przedszkolaki obejrzały bajkę pt.,,Tymoteusz i psiuńcio′′ w Teatrze Lalek Pleciuga, a następnie wybrały się na interaktywną wystawę EUREKA, która ma na celu promować naukę w jak najatrakcyjniejszy sposób. Można powiedzieć, iż wystawa ta jest jak naukowe wesołe miasteczko. Co najważniejsze, dzieci miały okazję samodzielnie doświadczać  interesujących dla nich doświadczeń naukowych. W międzyczasie dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu, bawiły się na placu zabaw, zwiedziły także Wały Chrobrego- taras widokowy, gdzie mogły podziwiać m.in. ogromne żaglowce. Wycieczka bardzo się udała, a dzieci cało i zdrowo wróciły do swoich rodziców. 

Zobacz zdjęcia w galerii

Wycieczka do SZCZECINA 2015

Dni otwarte Policji

Dni otwarte Policji
DNI OTWARTE W KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ POLICJI
1o czerwca dzieci z grupy IV i V wzięły udział w Dniach Otwartych dla Przedszkoli organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji przy ul. Kwiatowej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy policji, m.in. zobaczyły w jaki sposób bada się odciski palców, poznały pracę pana dyżurnego, mogły wsiąść do policyjnego pojazdu, przymierzały kamizelki i hełmy, a także oglądały ciekawy sprzęt policyjny. Bez wątpienia przedszkolaki tego dnia oprócz nowej wiedzy, wyniosły także szczere zadowolenie, a na ich twarzach gościły uśmiechy. 

Zobacz zdjęcia w galerii

Dni Otwarte w KWP-2015

KINO grII

PRZEDSZKOLAKI W KINIE HELIOS NA BAJCE 

Rechotek

10 czerwca dzieci z grupy II były w Kinie Helios na bajce pt. „Rechotek”. Bilety na seans są nagrodą za zdobycie I miejsca w konkursie „Moda szyta na miarę” zorganizowanym przez Centrum Handlowe ASKANA. Dziękujemy rodzicom Nikodema, Mai G., Mai S. za pomoc w uszyciu koszulki i dostarczeniu materiałów oraz wszystkim rodzicom z naszej grupy za ogromne zaangażowanie w głosowanie na Faceboku. To dzięki Państwu dzieci miały radość i przyjemność z wyjścia do kina.

 

askalandia grIII

askalandia grIII
ZABAWA W ASKALANDII
 Przedszkolaki z gr.III bawiły się  w sali zabaw Askalandia. Zabawa w krainie kulek była nagrodą za udział w konkursie organizowanym przez Galerie Handlową Askana 
pt." Moda szyta na miarę".

Zobacz zdjęcia w galerii

zabawa w Askalandii gr.III

WYCIECZKA DO PIZZERII

WYCIECZKA DO PIZZERII
Jak to jest zrobione?
Przedszkolaki odwiedziły pizzerię
 
Przedszkolaki z grupy V wybrały się na wycieczkę do pizzerii. Grupa starszaków w ramach wycieczki zapoznała się z pracą w pizzerii oraz zobaczyły jak robi się prawdziwą pizzę. Przedszkolaki zapoznały się z całym procesem robienia pizzy od wyrobienia ciasta po włożenie przygotowanej pizzy do pieca.
Na zakończenie dzieci  mogły skonsumować przygotowane  pizze.

Zobacz zdjęcia w galerii

wycieczka do pizzerii

Gastronomik gr.II

Gastronomik gr.II
 Warsztaty kulinarne
„Owocowy zawrót głowy”

9 czerwca dzieci z grupy II ponownie odwiedziły Zespół Szkół Gastronomicznych. Wzięły udział w zajęciach kulinarnych pod hasłem „Owocowy zawrót głowy”. Tym razem Przedszkolaki przygotowały napój mleczny z truskawkami oraz babeczki z bitą śmietaną i musem truskawkowym. Wszystkie dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w przygotowaniu słodkich przysmaków, które po zakończeniu zajęć zjadły z wielkim apetytem. Dzisiaj w kuchni królowały truskawki, a dzieci przekonały się, jakie pyszności można z nich przyrządzić. Było słodko, zdrowo i witaminowo.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Gotujemy w Gastronomiku

Czytamy BAJKI

 
 

W ramach  XIV- tego  Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przedszkolaki z grupy II zaprosiły do siebie panią Grażynkę, bibliotekarkę z osiedlowej biblioteki na wspólne czytanie bajek. Dzieci wysłuchały znanych wierszy J. Tuwima, oraz na specjalne życzenie bajkę o „Trzech małych świnkach”. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Przedszkolaki w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę i zaprosiły panią Grażynkę do wspólnego zdjęcia.

Zobacz zdjęcia w galerii

wizyta Pani Bibliotekarki

Wyjście do KINA maluszków

Wyjście do KINA maluszków
 MALUSZKI W KINIE
 
Dnia 02 czerwca przedszkolaki z gr. I wybrały się do kina 60 krzeseł, ktore mieści sie w Miejskim Ośrodku Sztuki na seans bajek animowanych. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przygody bohaterów bajek. Wycieczka do kina dostarczyła dzieciom wiele nowych doswiadczeń orazą dawkę pozytywnych emocji.

Zobacz zdjęcia w galerii

Maluszki w KINIE

Dzień Dziecka 2015

W MACIUSIOWYM KRÓLESTWIE 
dzien_dziecka
W TYM ROKU Z OKAZJI DNIA DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU POJAWIŁ SIĘ DMUCHANY ZAMEK.  BYŁA TO ATRAKCJA DLA PRZEDSZKOLAKÓW Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA. OD SAMEGO RANA DZIECIAKI MOGŁY ZJEŹDŻAĆ I SZALEĆ NA DMUCHAŃCU. PRZEZ CAŁY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU  SŁYCHAĆ BYŁO ŚMIECH I OKRZYKI ZADOWOLENIA.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ DZIECKA 2015

sztukostwory maj

sztukostwory maj
 WARSZTATY Z CYLKU
SZTUKO(S)TWORY  GR.IV
 
 
W maju grupa IV brała udział w kolejnych warsztatach z cyklu Sztuko(s)twory w Miejskim Ośrodku Sztuki. Tym razem tematem zajęć były ARCHISTWORY. W trakcie warsztatów przedszkolaki poznały ciekawe rozwiązania architektoniczne oraz zawód architekta, a następnie z kartonowych pudełek stworzyły
makietę miasta, w którym chciałyby mieszkać. Podczas zajęć dzieci bawiły się doskonale. 

Zobacz zdjęcia w galerii

SZTUKO(S)TWOry gr.IV/maj

FESTYN RODZINNY 2015

 - festyn-rodzinny.png
 
Dzieci, rodzice i cała kadra Naszego Przedszkola bawiła się wspólnie na Festynie Rodzinnym, który w tym roku przebiegał pod hasłem
"PIKNIK NA DZIKIM ZACHODZIE".
Impreza odbyła się w ogrodzie przedszkolnym z okazji Dnia Dziecka. Przed rodzicami zaprezentował się zespół Chirliderek a po występach był czas na zabawy, malowanie twarzy, konkurencje sportowe. Oblężona była loteria fantowa.
Organizatorzy przygotowali też coś dla ciała, a mianowicie można było zjeść nasz tradycyjny przedszkolny bigos oraz ciasto przygotowane przez rodziców.  
Dziękujemy za waszą obecność i suuuper zabawę!!
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

FESTYN RODZINNY 2015

Bezpieczne miasto na wesoło

Bezpieczne miasto na wesoło
Spektakl dla dzieci:
"Bezpieczne miasto na wesoło"
czyli przygody Bąbelka na drodze do przedszkola
 
Mały Bąbelek, trochę zarozumiały brzdąc, pewnego dnia postanawia samodzielnie wybrać się do przedszkola. Na drodze czekają go różne przygody i niebezpieczeństwa dzięki którym uczy się jak bezpiecznie poruszać się po mieście, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, co oznaczają znaki drogowe oraz wiele innych.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Bezpieczne Miasto na Wesoło

Majowe świeto

Majowe świeto
MAJOWE ŚWIĘTOWANIE W PRZEDSZKOLU
 
26.05.2015 DZIEŃ MAMY

Do tego święta przygotowywaliśmy się od wielu dni...Uczyliśmy się wierszy...piosenek.....I tak nasi milusińscy zaprosili swoje Kochane Mamusie i Tatusiów do przedszkola na wspólne świętowanie.

   Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki...a po zakończeniu części artystycznej wręczyły swoim rodzicom prezenty.

W ten szczególny dzień swoją miłość i wdzięczność dzieci wyrażały każdym gestem, słowami, uściskami, przytuleniem, uśmiechami, piosenkami. Na twarzach mam oraz zgromadzonych gości widać było wzruszenie, a czasem i łezkę szczęścia;)

 

  

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Mamy w gr.II
Dzień Mamy w gr.V
KOCHAM CIĘ MAMO... gr.I
Mama, Tata i Ja gr.IV

Witamy Przedszkolaki z PM23

Witamy Przedszkolaki z PM23
GOŚCIMY PRZEDSZKOLAKI
 Małego Tygrysa Pietrka
 
W poniedzialek 25 maja dzieci z gr.III  odwiedziły  przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego 23 im. Małego Tygrysa Pietrka. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego poznania się dzieci. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach muzycznych, które zawarte sa w projekcie edukacyjnym " Taniec i śpiew w Królestwie Maciusia" Po wspólnych- radosnych pląsach przedszkolaki przystąpiły  do zabaw w sali a potem w ogrodzie naszego przedszkola. Czas wspólnie spędzony dał dzieciom, nauczycielkom i dyrekcji przedszkola wiele wspanialych przeżyć. Chcemy takich chwil jeszcze...!

Zobacz zdjęcia w galerii

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z PM23

W SP9

W SP9
 WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW
W SP9

Zobacz zdjęcia w galerii

Wizyta w SP9- 2015

ASKALANDIA

ASKALANDIA
BAWIMY SIĘ W SALI ZABAW ASKALANDIA
 
 
Przedszkolaki z grupy I, II, IV, V bawiły się  w sali zabaw Askalandia. Godzinny czas zabaw był nagrodą za udział w konkursie organizowanym przez Galerie Handlową Askana
pt. " Moda szyta na miarę". Wszystkim dzieciom dopisywał humor, a czas spędzony na beztroskiej zabawie w suchym basenie, labiryntach i zjeźdzalniach  minął bardzo szybko.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Askalandia gr.I,V
Askalandia gr.II,IV

XIV Przegląd Teatrzyków

XIV Przegląd Teatrzyków
XIV Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

18 maja w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbył się XIV Gorzowski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych
pod hasłem „Skrzaty i krasnoludki w literaturze dziecięcej”

Mali aktorzy z kółka teatralnego "Maciusiowy teatrzyk" wystapiły, na scenie
 teatru,w przedstawieniu pt.
„Królewna Śniezka i siedmiu krasnoludków”

Zobacz zdjęcia w galerii

TEATR -2015

KARUZELA 2015-maj

 
WARSZTATY SZTUKI
"KARUZELA" 
spotkanie VIII, maj 2015
"PLOMBA NA ULICY"
W maju spotkanie pt. „Plomba na ulicy" poprowadzi Gustaw Nawrocki. Dzieci zapoznały się z pojęciami: przestrzeń publiczna, architektura, architekt, koncepcja, projekt, plan…. Wykonały  proste zadanie techniką collage + kredki i pisaki polegające na „zaprojektowaniu” fragmentu zabudowy miejskiej.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

KARUZELA- maj

XI SPARTAKIADA

XI SPARTAKIADA

W sobotę 16 maja 2015  na hali sportowej
w Zespole Szkół nr 20 odbyła się
XI SPARTAKIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLI MIEJSKICH

 Tegoroczna XI Spartakiada Przedszkoli Miejskich w Gorzowie Wlkp. organizowana była pod hasłem:

„ Znaki drogowe znamy, o bezpieczeństwo dbamy”.

Zobacz zdjęcia w galerii

XI SPARTAKIADA 2015

zespół szkół zawodowych i odzieżowych

zespół szkół zawodowych i odzieżowych
 WIZYTA GR.III W 
ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH I ODZIEŻOWYCH W GORZOWIE
 
Dnia 12 maja dzieci z gr. III wybrały się na wycieczkę do Zespołu Szkół Zawodowych i Odzieżowych w Gorzowie Wlkp. Wszkolnej bibliotece na dzieci czekała juz Królewna Śnizka i siedmiu krasnoludków. Po wysłuchaniu bajeczki, dzieci udały się do pracowni krawieckiej i fryzjerskiej. Poznały pracę i akcesoria krawcowej, technikę wykonywania haftu i bezpiecznego posługiwania maszyny do szycia. Zwiedzając pracownię fryzjerską mogły zaobserwować czynności fryzjerki  w trakcie mycia głowy, farbowanie włosów oraz układanie fryzury. Dzieci samodzielnie czesały "głowy treningowe" oraz wyszły z salonu z nienagannym uczesaniem.

Zobacz zdjęcia w galerii

Szkoła odzieżowa gr.III

biblioteka gr.II maj

biblioteka gr.II maj
DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK
 
Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek grupa II odwiedziła zaprzyjaźnioną z przedszkolem osiedlową bibliotekę.  Tym razem była to wyjątkowa okazja – święto , o którym nie każdy pamięta! 

 

Dzieci wysłuchały kilku ciekawych opowiadań o przygodach przedszkolaków, ćwiczyły też wymowę na trudnych słowach prezentowanego przez panią bibliotekarkę wiersza. W podziękowaniu za zaproszenie do biblioteki, przedszkolaki  złożyły paniom  najlepsze życzenia z okazji ich święta i podarowały wyhodowany przez siebie w przedszkolu kwiat.

Zobacz zdjęcia w galerii

dzień bibliotekarza

Wycieczka do filharmonii gr3

Wycieczka do filharmonii gr3
 ZWIEDZAMY FILHARMONIĘ
GR.III
 
07.05.2015 grupa III wybrała się na wycieczkę do Gorzowskiej Filharmonii. Tam dzieci zwiedzały:
 salę prób muzyków
salę koncetową
salę kameralną
taras
zaplecze techniczne budynku
garderoby
W filharmonii na dzieci czekał "Wielki Gość"- Pan Adam Sztaba, od którego dzieci dostały autografy i plakat ze zdjęciem i dedykacją.
Spotkanie z Panem Adamem zostało uwiecznione na fotografii. Było bardzo muzycznie i miło...

Zobacz zdjęcia w galerii

Metoda projektu grIII
zwiedzamy Filharmonie

turniej WARCABY 2015

turniej WARCABY 2015
 Otwarty Warcabowy Turniej Przedszkolaka
"SOWA MĄDRA GŁOWA" 
 
6 maja 2015r. w naszym przedszkolu odbył się Otwarty Warcabowy Turniej Przedszkolaka "SOWA MĄDRA GŁOWA". W Turnieju brały udział dzieci z gorzowskich Przedszkoli Miejskich nr 1, 10, 15, 16, 17, 21, 25, 30 i naszego Przedszkola. Celem turnieju była m.in. popularyzacja gier umysłowych
 wśród przedszkolaków oraz kształcenie umiejętności planowania swoich działań i przewidywania ich skutków. Wśród laureatów turnieju znalazły się 2 zawodniczki z naszego Przedszkola: Natalia Myka oraz Hanna Pytel. Rozgrywki dzieci przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze.

Zobacz zdjęcia w galerii

TURNIEJ WARCABY 2015

Turniej Judo

Turniej Judo
MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ JUDO
 
 26.04.2015 odbył się Mięzynarodowy Turniej Judo dzieci i młodziezy. Dzieci z gr. III Kaja Sochacka i Jakub Przybył brały udział w zawodach. Podczas  walk  pokazali swoje umiejętności, siłę i zaangażowanie. Kaja Sochacka zdobyła II miejsce i srebrny medal a Jakub Przybył III miejsce i brązowy medal. Gratulujemy tak wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów- trzymamy kciuki!

Zobacz zdjęcia w galerii

Turniej JUDO
zawody JUDO

Dzień Marchewki w gr.IV

Dzień Marchewki w gr.IV
MARCHEWKOWY DZIEŃ
W GR.IV
29 kwietnia obchodziliśmy w naszej grupie  DZIEŃ MARCHEWKI. Dzieci poznały wartości odżywcze marchewki i wykonały papierowe opaski marchewkowe. Wybraliśmy króla i królową marchewki, bawiliśmy się przy piosence ,,Witaminki′′. Następnie odbył się marchewkowy quiz. Po konkursie cała grupa zabrała się do wykonania Marchewki z zakrętek po butelkach. Na koniec degustowaliśmy świeże marchewki.
Kwiecień to miesiąc zdrowia, dlatego celem zajęć było kształtowanie w dzieciach przekonania o konieczności spożywania warzyw, w tym marchewek, które mają duże właściwości zdrowotne dla naszego organizmu

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ MARCHEWKI w gr. IV

dzień ziemi 2015

dzień ziemi 2015
 DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU
 
 
 24 kwietnia  w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono, na znak tego że wszyscy chcemy, aby nasza planeta  była czysta i zielona. Dbamy o nasza planete , dlatego nie chcemy aby wyglądała jak w przestawieniu „Na ratunek Ziemi…” . Inscenizacje tę przedstawiły nam przedszkolaki  z grupy V. Chcemy być Eko,  dlatego tez wszystkie przedszkolaki złożyły przyrzeczenie „ Małego Ekologa”, którego będą przestrzegać.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ ZIEMI 2015

zabawy ruchowe w gr.II

zabawy ruchowe w gr.II
 ZABAWY Z BUTELKAMI
W GRUPIE II
Pewnego wiosennego dnia dzieci z grupy II po raz kolejny postanowiły rozruszać swoje mięśnie. Do osiągnięcia tego celu posłużyły im niekonwencjonalne przybory w postaci plastikowych butelek. Dzieci wykonywały różne ćwiczenia ruchowe: skłony, skoki, podskoki, przysiady, bieg, przekładanie butelki pod nogą, podrzucanie i łapanie. W trakcie zajęcia dzieci nabywały nowych doświadczeń. Dużo radości sprawiały im ćwiczenia, które same wymyśliły i proponowały innym do wykonania. Na zakończenie wszystkie dzieci mogły napić się zdrowej niegazowanej wody

Zobacz zdjęcia w galerii

zabawy z butelkami

teatr-kwiecień

teatr-kwiecień
 TEATRZYK W PRZEDSZKOLU
 
20.04.2015, odwiedził nas Teatr "Włóczykij" ze Szczecina.
Tytuł przedstawienia
"Jak zostać królem łgarzy"

Zobacz zdjęcia w galerii

teatrzyk "Włóczykij"

wystawa zabawek

wystawa zabawek
WYSTAWA ZABAWEK
 
 21.04. 2015r dzieci z grupy II obejrzały w  Bibliotece Pedagogicznej wystawę starych zabawek pt. „Miś z przeszłością w bibliotece”- koniki na biegunach, domki dla lalek, wrotki, bąki, żołnierzyki.
 
Trzeba było widzieć te zdziwione miny!
 No cóż, to przecież  zabawki z czasów rodziców, babć i dziadków.  Przedszkolaki wzięły też udział  w warsztatach artystyczno- filmowych związanych z wystawą. Inspiracją do działań był stary animowany film
 pt. „Reksio – pielęgniarz”
Korzystając z uroku pięknej wiosennej pogody, dzieci spacerkiem przez miejski park, zadowolone wróciły do przedszkola.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

wystawa zabawek

Moda szyta na miarę

"MODA SZYTA NA MIARĘ"
 Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie  Galerii Askana 
 "KONKURSU DLA PRZEDSZKOLI
- TWOJA WERSJA KOSZULKI" 
"Moda szyta na mierę"
kazda grupa bawiła się modą i przygotowała swoją wersje koszulki
                     a oto nasze projekty:

Zobacz zdjęcia w galerii

moda szyta na miarę

Karuzela 2015- kwiecień

WARSZTATY SZTUKI
"KARUZELA" 
spotkanie VII, kwiecień 2015
"ORNAMENT"
13.04.2015 dzieci z gr. V uczestniczyły w Warsztatach Sztuki Karuzela, w tym miesiącu na zajęciach dzieci przygotowały  gliniane płytki, na których w technice sgraffito wykonały zaprojektowany przez siebie ornament. Zajęcia poprowadzila pani Jagoda Karłowska.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

KARUZELA- kwiecień

Wesołego Alleluja! 2015

 

Wielkanocny Zając 2015

Wielkanocny Zając 2015
SPOTKANIE Z 
WIELKANOCNYM ZAJĄCEM
 
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi dnia 02.04.2015 odwiedził nas Wielkanocny Zając. Przygotował dla dzieci wiele zabaw, zagadek, piosenek i niespodzianek. Wprowadził dzieci w świąteczny nastrój, opowiedział o wielkanocnych tradycjach. Spotkanie było bardzo udane, a Świąteczny Zając był dla dzieci miłą niespodzianką. 

Zobacz zdjęcia w galerii

wielkanocny zajac2015

Przedszkolaki w GASTRONOMIKU

Przedszkolaki w GASTRONOMIKU
 Wielkanocne warsztaty kulinarne
 

1 kwietnia 2015r. dzieci z grupy II wybrały się do Zespołu Szkół Gastronomicznych. Uczestniczyły w praktycznych zajęciach kulinarnych. Wszyscy przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych i dlatego tematem działań były potrawy świąteczne. Dzieci, razem z uczniami szkoły, przygotowały ciasteczka w kształcie baranków, pisanek i kurczaczków. Po upieczeniu udekorowały je polewą czekoladową. Mnóstwa radości dostarczyło przedszkolakom wykonanie myszek z jajek. Wszystkie wypieki i dekoracyjne myszki zabrały do domu. Po takiej praktycznej lekcji dzieci z pewnością pomogą mamie w kuchni w czasie przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Nasze dzisiejsze zajęcia były bardzo smaczne i radosne..

Zobacz zdjęcia w galerii

warsztaty KULINARNE gr.II

Przedszkolny "Mam Talent"

Przedszkolny "Mam Talent"
 "MACIUSIOWE TALENTY"
W naszym przedszkolu
działo się Ojj działo!!
We wtorek 31.03.2015 odbył sie
I przeszkolny konkurs 
"Maciusiowe Talenty 2015"
 Każda grupa wytypowała  dzieci, ktore wzięty udział w zabawie. Zatem na naszej imprezie gośćmi byli ... Michalel Jackson; Don Michał i Cyganki, zespół "Pomponetki", "Babolero"; zespół Ludowy i "Małe Maciusie" w roli żabek i bacianów. Mozna też było usłyszeć wiele piosenek i wierszy oraz zobaczyć wspaniałe układy gimnastyczne. Występy dziaci oceniało Jury: Pani Dyrektor, Pani Krysia oraz Pani Magda. Dzieci zdobyły ciekawe nagrody i dyplomy .
Śmiechu  i radości było co nie miara bo
" ... śpiewać, tańczyć, recytować kazdy moze..."

Zobacz zdjęcia w galerii

Maciusiowe Talenty

wielkanocne warsztaty 2015

wielkanocne warsztaty 2015
 WIELKANOCNE WARSZTATY
Gdy wiosna zagościła już w naszym przedszkolu, zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. Właśnie z tej okazji w ostatnim tyg. marca z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych grupy III, IV i V  zaprosiły  rodziców do przedszkola na Wielkanocne warsztaty plastyczne .

Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych materiałów i stworzenia swoich wymarzonych prac. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Wykonane prace , można oglądać w salach lub na górnym holu przedszkola.
Wszystkim obecnym na warsztatach rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych! 

Zobacz zdjęcia w galerii

wielkanocne warsztaty gr.III
wielkanocne warsztaty gr.IV
wielkanocne warsztaty gr.V

Zabawa w teatr

Zabawa w teatr
 BAWIMY SIĘ W TEATR !
 
Od jakiegoś czasu grIII stała się " tetralnym bractwem", a to z uwagi na powstałą w sali " garderobę teatralną". Od tej chwili dzieci moga przebierać się w rozne stroje i z ochotą bawić się w "′ teatr". Garderobę doposażyli rodzice dzieci w przerózne stroje : krawaty, kapelusze, bizuterię itp. Bardzi im za to dziekujemy- my "wędrowne ptaki- teatralne brachy".

Zobacz zdjęcia w galerii

zabawy w teatr

rowerowy autochodzik

rowerowy autochodzik
TESTUJEMY MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO
 W marcu w ramach projektu Rowerowy Autochodzik zostało wypożyczone z Wojewódzkiego Urzędu Lubuskiego Misateczko Ruchu Drogowego. Zabawy edukacyjne z jego wykorzystaniem miały na celu przełożenie zdobywanej przez dzieci wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po drodze na praktyczne działanie. Grupa IV oprócz zdobytej wiedzy i doświadczenia, również świetnie się bawiła podczas zajęć.

Zobacz zdjęcia w galerii

MIASTECZKO ruchu drogowego

Logopedyczne Łamańce 2015

Logopedyczne Łamańce 2015
"LOGOPEDYCZNE ŁĄMAŃCE"
 18 marca 2015r. w PM 11 odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski p.t. "Logopedyczne Łamańce" w którym wzięła udział Hania Pytel z grupy V

Zobacz zdjęcia w galerii

logopedyczne łamańce 2015

wiosenna hodowla 3latków

wiosenna hodowla 3latków
 ZIELONY KĄCIK PRZYRODY
 
WIOSENNA HODOWLA U MALUSZKÓW
Dzieci z grupy najmłodszej  w minionym tygodniu założyły mini hodowlę na parapecie przedszkolnym. Poznały dwa sposoby wysiewu nasion do ziemi i na watę.

Maluchy zasiały w swoim kąciku przyrody rzeżuchę. Siały zboże , a także zasadziły cebulki kwiatów wiosennych. Codziennie dbają o roślinki podlewając je i bacznie obserwują co się z nimi dzieje.  Na zdjęciach możecie zobaczyć jak maluszki poradziły sobie z założeniem hodowli.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

maluszki sieja rzeżuchę
Sadzimy cebulki kwiatów

 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU

Pierwszy dzień wiosny był dla nas wyjątkowy. Po śniadaniu wyszliśmy pożegnać zimę a przywitać wiosnę. Każdy z nas trzymał kolorowy wiosenny kwiat, który symbolizował mijającym nas osobom iż nadeszła wiosna. Podczas pochodu nie brakło radosnych okrzyków jak i piosenek o wiośnie. Pożegnaliśmy Marzannę, a wraz z nią zimę.  Oby wiosna na dobre u nas zagościła! Witaj wiosno!

Zobacz zdjęcia w galerii

WIOSNA-2015

Wielkanocne Warsztaty gr.III

Wielkanocne Warsztaty gr.III
" WIELKANOC DAWNIEJ I DZIŚ"
warsztaty gr III w Muzeum 
"Wielkanoc dawniej i dziś" taki tytuł miały warsztaty , w których uczestniczyły dzieci z gr. III. Podczas warsztatów dzieci poznały: tradycje  Świat Wielkiej Nocy, oraz roznice między pisanka a kraszanką. Wykonały wiele ozdob wielkanocnych np. pisanki, koszyczki wielkanocne, zajączki.
Dzieciom bardzo podobały sie zajęcia, chętnie w nich uczestniczyły. Podczas rozmów w czasie pracy dzieci najczęściej  mówiły o tym co chciłyby dostać od zająca wielkanocnego.

Zobacz zdjęcia w galerii

wielkanocne warsztaty grIII w muzeum

Wyjście do teatru J.Osterwy

Wyjście do teatru J.Osterwy
PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE
 spektakl pt."Cudowna lampa Alladyna" 
 
11 marca dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Teatru im. J. Osterwy na przedstawienie pt. ,,Cudowna lampa Alladyna′ grane przez Teatr z Koszalina. Spektakl przeniósł przedszkolaki w magiczny świat, pełen niezwykłych spotkań i cudów  oraz zwrotów akcji, intryg, śmiesznych zdarzeń. Teatr bajkowych cieni, wizualizacji piaskowych i orientalnej muzyki pozostawił niezwykłe emocje wśród najmłodszych widzów. 

Zobacz zdjęcia w galerii

TEATR spektakl

WIOSENNE SPOTKANIE W BIBLIOTECE

WIOSENNE SPOTKANIE W BIBLIOTECE
 Wiosenne spotkanie z książką!

Dzieci z grupy II wybrały się do biblioteki na kolejne spotkanie z bajką. Tym razem pani Grażynka przeczytała im dwie książeczki o wiosennej tematyce. W podziękowaniu przedszkolaki recytowały poznane ostatnio rymowanki. Był też czas na wybór nowych książek do codziennego czytania w przedszkolu.

                      Jak zwykle było bardzo fajnie!

Zobacz zdjęcia w galerii

wiosna w bibliotece

dzieci dzieciom-WITAJ WIOSNO!

dzieci dzieciom-WITAJ WIOSNO!
  DZIECI DZIECIOM
WITAJ WIOSNO! 
występ w wykonaniu MALUSZKÓW
 
Dnia 19 marca z okazji zbliżającej się wiosny  maluszki z grI zaprosiły do swojej  sali na wspólną zabawę i odkrywanie wiosennych oznak koleżanki i kolegów z gr. II     
 
Maluszki w wiosennej  scenografii  przebrane za żabki i bociany  zaprezentowały  dzieciom z gr.II inscenizacje muzyczno ruchową do piosenki : „ „Jesteśmy żaby aby, aby …, a my bociany any any…”  Przedstawienie tak się spodobało, że nie obeszło się bez występu na bis i gromkich braw!!

Dla zaproszonych gości czekały jeszcze wiosenne zagadki , które utworzyły hasło krzyżówki, puzzle z obrazkami wiosennych kwiatów, które co się okazało są bardzo dobrze znane przez dzieci, oraz zagadki słuchowe z odgłosami przyrody.

                                   Dziękujemy za miło spędzony poranek!!

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIECI DZIECIOM występ MALUSZKÓW

EKO -Lubuskie

EKO -Lubuskie
EKO-LUBUSKIE
Recykling nie jest nudny
 
17 marca dzieci z grupy II brały udział w kolejnym etapie Projektu „Eko Lubuskie”. Uczestniczyły w warsztatach manipulacyjno-plastycznych, które zachęcały do propagowania ekologii w życiu codziennym, do wykorzystywania zużytych materiałów do ciekawej i twórczej zabawy. Zajęcia zostały zorganizowane pod hasłem „Recykling nie jest nudny …, czyli warsztaty kreatywnego recyklingu!”

     Warsztaty zostały podzielone na bloki tematyczne: Eko-biżuteria, Nakrętkowe  Zoo, Papierowe Fantazje, Magiczny Smok, Drewniane Ramki. Dzięki zaangażowaniu w wykonywaną pracę dzieciom udało się stworzyć: papierowe bociany, drewniane ramki, obrazki z nakrętek, zawieszki z płyt CD oraz wspólną pracę – smoka.

Zobacz zdjęcia w galerii

eko-Lubuskie warsztaty gr.II

Na tropie wiosny

Na tropie wiosny
 NA TROPIE WIOSNY
 
W pewien marcowy poranek dzieci z grupy II skorzystały z pięknej pogody i wybrały się na spacer do Parku im. M. Kopernika. Szukaliśmy śladów wiosny. Udało nam się obejrzeć pierwsze wiosenne kwiaty - przebiśniegi, pąki na krzewach i posłuchać śpiewu ptaków. Czas spędzony w ciepłych promieniach wiosennego słońca upłynął nam bardzo miło. Już wiemy, że wiosna jest blisko nas, bo w parku zostawiła swoje ślady.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr.II NA TROPIE WIOSNY

Występ gr.IV "Bądź bezpieczny na drodze"

Występ gr.IV "Bądź bezpieczny na drodze"
Inscenizacja grupy IV pt.
,,Bądź bezpieczny na drodze′′
 
 13 marca grupa IV wystąpiła przed swoimi kolegami i koleżankami z przedszkola w inscenizacji pt. ,,Bądź bezpieczny na drodze′′, które przygotowała w ramach realizowanego projektu ,,Rowerowy Autochodzik′′. Przedstawienie miało na celu przypomnienie i utrwalenie wszystkim dzieciom zasad ruchu drogowego oraz kształtowanie umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze.
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI TO NASZ PRIORYTET! 

Zobacz zdjęcia w galerii

"Bądź bezpieczny na drodze"

dzien otwarty

dzien otwarty
 
DZIEŃ OTWARTY
  
Od wielu lat organizujemy dzień otwarty dla przyszłych przedszkolaków.
W tym roku spotkanie odbyło się 5 marca.
Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości – dzieci oraz ich rodziców- był to mile spędzony czas :)

Zobacz zdjęcia w galerii

dzień otwarty 2015

KARUZELA 2015

 WARSZTATY SZTUKI
"KARUZELA" 
spotkanie VI, marzec 2015
"ROK W LESIE"
W MARCU dzieci Z gr. V kolejny raz uczestniczyły w Warsztatach Sztuki Karuzela.
W marcu spotkanie pt. "ROK W LESIE" poprowadził Krzysztof Matuszak.- artysta plastyk, malarz. W trakcie spotkania dzieci w technice kolażu stworzyły kalendarze, na których przedstawią zmieniający się las do czterek por roku.

Zobacz zdjęcia w galerii

KARUZELA- marzec

sztukostwory gr.IV

sztukostwory gr.IV
WARSZTATY Z CYLKU
SZTUKO(S)TWORY  GR.IV
 
 
Dnia 5 marca grupa IV uczestniczyła w pierwszych warsztatach z cyklu Sztukostwory w Miejskim Ośrodku Sztuki.Tematem zajęć były LINIO i KRESKOSTWORY. Podczas spotkania próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytania: gdzie mieszka linia? Czym możemy ją stworzyć? I gdzie w naszym otoczeniu ją zauważamy? Dzieci  wykonały przestrzenną instalację zrobioną z różnego rodzaju linii. W liniowej krainie zamieszkały także wykonane przez dzieci LINIO i KRESKOSTWORY.

Zobacz zdjęcia w galerii

SZTUKO(S)TWOry gr.IV/marzec

Moje akwarium

Moje akwarium
MOJE AKWARIUM
 
Pewnego lutowego poranka dzieci z gr. III wykonały akwarium. Do zrobienia akwarium  potrzebny był słoik po dzemie, plastelina i bibuła. Dzieci chętnie i z ogromna radością tworzyły wspaniałe prace. W każdym akwarium mozna było zobaczyć kolorowe rybki, glonojada, roznorodna rolinność i muszle.

Zobacz zdjęcia w galerii

mOje akwarium gr.III

ferie zimowe 2015

 

Walentynki 2015

Walentynki 2015
WALENTYNKI 
 Walentynki to święto zakochanych przypadające corocznie 14 lutego. Jest to również doskonała okazja, aby zachęcić dzieci do okazywanie uczyć osobom bliskim- koleżankom, kolegom, rodzicom czy dziadkom. Dzieci z grupy IV dla najbliższych z okazji Walentynek wykonały ,,Drzewka miłości′′. 

Zobacz zdjęcia w galerii

WALENTYNKI-2015

rowerowy autochodzik

NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE: 

KARUZELA 2015

WARSZTATY SZTUKI
"KARUZELA" 
spotkanie V, luty 2015
"METAMORFOZY"
W dniu 9 II 2015r. dzieci gr. V uczestniczyły w Warsztatach Sztuki Karuzela. Spotkanie pt. "Teatralne metamorfozy" prowadziła Beata Chorążykiewicz - aktorka gorzowskiego teatru. Głównym motywem zajęć teatralnych była metamorfoza gestem, mimiką i ruchem. Dzieci pracowały wyobraźnią i własnym ciałem wykonując w ramach spotkania ćwiczenia dykcyjne, ruchowe i choreograficzne.

Zobacz zdjęcia w galerii

KARUZELA- luty

grupa IV w bibliotece

grupa IV w bibliotece
 WYCIECZKA gr. IV  
do BIBLIOTEKI
Dnia 5 lutego grupa IV odwiedziła osiedlową Bibliotekę. Była to kolejna okazja do wzbudzenia zainteresowania dzieci do czytania i dbania o książki od najmłodszych lat. Bajki towarzyszą dziecku niemal od urodzenia, kształtują jego charakter, wskazują co jest dobre, a co złe, rozwijają wyobraźnię. Zachęcamy rodziców do zakładania swoim pociechom kart bibliotecznych! :)

Zobacz zdjęcia w galerii

grupa IV w BIBLIOTECE

sztukostowry- luty

sztukostowry- luty
 SZTUKO(S)TWORY 
 

05 lutego dzieci z grupy II uczestniczyly juz w ostatnich  warsztatach z cyklu  SZTUKO(S)TWORY organizowanych w Miejskim Ośrodku Sztuki.

Tematem zajęć były: ŚWIATŁOSTWORY.
W trakcie spotkania  dzieci zabawiły sie światłem  oraz poznały termin faktóra. Z róznych materiałów posiadających ciekawe właściwości (szorstkość, miękkość , przejrzystość itp.) dzieci stowrzyły aktorów teatru cieni. Na koniec cyklu spotkań SzTUKO(S)TWORY dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom uczestnictwa w cyklu warsztatów.

Zobacz zdjęcia w galerii

SZTUKO(S)TWORY s.4

SAŁATKA OWOCOWA grIV

SAŁATKA OWOCOWA grIV
Pyszne witaminki-
robimy sałatkę owocową
Dzieci z grupy IV wraz z Panią Anią na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę.Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce.  Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.Sałatka udała się, wyszła wspaniale!A największą niespodzianką była bita śmietana która dodała jej uroku i smaku!

Zobacz zdjęcia w galerii

sałatka owocowa gr.IV

Ciekawe spotkanie w gr.III

Ciekawe spotkanie w gr.III
  „Dokarmiajmy ptaki  "
O tym bardzo ciekawie opowiadał nasz gość...
 
Dnia 28.01.2015 w gr. III gościł Pan Leszek Sudakowski- tatuś Piotra Sudakowskiego z gr. III.
Nawiązując do tematyki "Dokarmiamy ptaki", Pan Leszek swoją wiedzą i doświadczeniem podzielił się razem z dziećmi.  Bardzo ciekawie opowiadał jak mądrze dokarmiać ptaki zimą, pokazał dzieciom  skrzynkę lęgową, kolekcję ptasich  piór oraz smakołyk dla kosa - jabłko. Dzieci utrwaliły  wiedzę na temat opieki nad ptakami w czasie zimy, a kos będzie mógł odnaleźć swój przysmak zostawiony przez Pana Leszka na naszym trawniku obok przedszkola.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Wizyta pana Leszka w gr.III

IV grupa w DPS styczeń-2015

IV grupa w DPS styczeń-2015
 Grupa IV ODWIEDZIŁA MIEKSZKAŃCÓW
DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ
 
Dzieci z grupy IV  wraz nauczycielkami nie zapomniały również o Babciach i Dziadkach mieszkających w Domu Pomocy Społecznej w Gorzowie Wlkp.
Swoją wizytą  dnia 27 stycznia dzieciaki sprawiły ogromną radość ludziom przebywającym w tej placówce.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr.IV w DPS

Przedszkolaki w Hospicjum

Przedszkolaki w Hospicjum
 Przedszkolaki z gr.II w Hospicjum z 
OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

Przedszkolaki chętnie biorą udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Przedszkole przy pomocy rodziców stara się uwrażliwiać najmłodszych na problemy innych i do tego ich przygotowujemy.

Dzieci mają otwarte serduszka i z okazji Dnia Babci i Dziadka zawitały to Hospicjum  żeby taką iskierkę miłości, takiej radości, nastroju świątecznego wprowadzić też wśród ludzi chorych, potrzebujących.

Dzieci z gr.II  dnia 23 stycznia odwiedziły pacjentów Hospicjum i zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Świąteczna inscenizacja, to jednak nie jedyny prezent od dzieci. Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki wszystkim pacjentom Hospicjum wręczyły samodzielnie wykonane laurki.

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr.II w HOSPICJUM

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2015

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2015
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W PRZEDSZKOLU
Nasze przedszkolaki uczciły Dzień Babci i Dziadka i z tej okazji zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków do przedszkola.

Ze względu na ogromne zainteresowanie grupy II; III; IV zaprosiły swoich najbliższych 21 stycznia, dzieci młodsze z grupy 3 latków zaprosiły gości 22 stycznia a starszaki 23 stycznia. W tych dniach przedszkolne sale pękały w szwach.

Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyli goście mieli okazje podziwiać dzieci w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. Przedszkolaki włożyły w przygotowania dużo serca. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. To była naprawdę wspaniała i wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 Te wspaniałe chwile na długo pozostaną wszystkim w pamięci, a trwałą pamiątką tych spotkań są filmy, zdjęcia, kronika przedszkolna.

 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Babci i Dziadka w gr.I
Dzień Babci i Dziadka w gr.II
Dzień Babci i Dziadka w gr.IV

sztukostwory-styczeń

sztukostwory-styczeń
SZTUKO(S)TWORY 
 

22 stycznia dzieci z grupy II uczestniczyly w warsztatach z cyklu  SZTUKO(S)TWORY organizowanych w Miejskim Ośrodku Sztuki.

Tematem zajęć były:ARCHISTWORY.
W trakcie warsztatów dzieci poznały ciekawe rozwiązania architektoniczne. Inspoiracją do działań byli tacy architekci m.in. : Antii Lovag, Kengo Kuma, Tom Chudleigh. Poznały zawód architekta. Z pudełek kartonowych tworzyły makietę miasta, w którym dzieci chciałyby mieszkać.  Dzieci budowały domki z pudełek kartonowych, rolek po papierze toaletowym , których kształt miał przypominać znane dzieciom zwierzę np. kot, słoń, żyrafa, żółw.

Zobacz zdjęcia w galerii

SZTUKO(S)TWORY s.3

WYstęp Magika

WYstęp Magika
 MAGIK W PRZEDSZKOLU
Czary mary.... Hokus pokus.... Abrakadabra...
Ależ było cudnie, magicznie i tajemniczo... 
 
Dnia 20 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy magika, który zabrał nas do świata czarów i magii. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się niesamowite sztuczki i czary. Niektóre z nich choć na chwilę same mogły zamienić się w małych czarodziejów. Przez całe przedstawienie na małych buziach widzów malował się uśmiech po czym stwierdzić można ,że występ był udany i trafiony w dziesiątkę!!

Zobacz zdjęcia w galerii

MAGIK w przedszkolu

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY
BAL KARNAWAŁOWY U MACIUSIA
 
WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
 JAK CO ROKU W KARNAWALE
             
            Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas !!
16-01-2015 dbył się BAL KARNAWAŁOWY
    Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... 
           Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez muzyków. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.
 
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
 
              Kolejny bal karnawałowy już za rok!!

 

Zobacz zdjęcia w galerii

BAL KARNAWAŁOWY 2015
Przebierańcy z gr.I
Przebierańcy z gr.III

GR.III w Bibliotece

GR.III w Bibliotece
Wizyta w Bibliotece gr.III
 
W dniu  14-01-2015 dzieci z gr. III były z wizytą w bibliotece. Pani bibliotekarka pokazała przedszkolakom zbiory ksiązek dla dzieci oraz zapoznała je z regulaminem biblioteki. Każde dziecko  otrzymało kartę czytelnika. W lutym dzieci poonownie udadzą się do biblioteki , tym razem wypozyczyć pierwszą ksiązkę

Zobacz zdjęcia w galerii

Biblioteka gr.III

Karuzela2015

Karuzela2015
 
WARSZTATY SZTUKI
"KARUZELA" 
spotkanie IV, styczeń 2015
"AUTOPORTRET"
12 stycznia 2015r. dzieci z gr V były na Warsztatach Sztuki Karuzela. Punktem wyjścia zajęć i inspiracją warsztatu były autoportrety artystów. Dzieci poznały termin autoportret i same spróbowały namalować siebie - oczywiście z miną wykonaną do lustra. Następnie w swobodny sposób, używając tuszu i słomki stworzyły swoje kolorowe fryzury.

Zobacz zdjęcia w galerii

KARUZELA-styczeń

Grupa IV w Hospicjum

Grupa IV w Hospicjum
Przedszkolaki z grupy IV
odwiedziły mieszkańców 
Hospicjum
z przedstawieniem Jasełkowym

Zobacz zdjęcia w galerii

IV grupa w Hospicjum

Występ gr V w SP9

Występ gr V w SP9
Występ gr. V w SP9 
 
 Przedszkolaki z  grupy V wystawiły Bożonarodzeniowe Jasełka w Klasie I w Szkole Podstawowej  nr9  Pani Barbary Zegrowskiej w ramach integracji ze środowiskiem szkolnym. Uczniowie pierwszej  klasy, z uwagą i skupieniem obejrzały cały występ. W klasie tej znajduje się kilkoro absolwentów naszego przedszkola. Przypomniały się stare przedszkolne przyjaźnie. Występ dzieci był bardzo mile przyjęty w środowisku szkolnym, do którego już niedługo trafią w większości nasze dzieci. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów wraz z wychowawcą.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

JASEŁKA w SP9 gr V

2015

 Image du Blog zezete2.centerblog.net

noworoczne zyczenia

 NOWOROCZNE ŻYCZENIA

zegar_2
Nowy Rok 2015 zbliża się wielkimi krokami,
a Stary Rok odchodzi.
Z tej okazji wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom
życzymy wiele szczęścia i radości,
wiele miłości i zdrowia,
wiele zabawy i sukcesów,
oraz dużo dobroci od ludzi.
 
życzą Dyrektor i Personel Przedszkola 

WESOLYCH SWIAT

 ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
 

Jasełka w przedszkolu 2014

 JASEŁKA W PRZEDSZKOLU
 

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Przedszkolu. Wszyscy czekamy na Boże Narodzenie. Okres ten uwielbiają dzieci, które przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne i uczą się kolęd i pastorałek. 

alkfp99c.gif

W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia we wszystkich grupach odbyły się Jasełka w wykonaniu przedszkolaków. Mali aktorzy w specjalnie przygotowanych przez rodziców kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Byli pasterze śpiący przy wesoło mrugającym ognisku, były aniołki, które ogłosiły dobrą nowinę, byli Maria i Józef pochylający się nad Dzieciątkiem oraz trzej królowie ze złotem, kadzidłem i mirrą.

U maluszków w grupie I rodzice i dzieci uczestniczyli w świątecznych warsztatach plastycznych w przedszkolu. Przy dźwiekach kolęd wspólnie z dziećmi wykonywali świąteczne ozdoby.  Na stołach pojawiły się rózne materiały plastyczne, z których wyczarowane zostały piękne bombki, anioły,dzwonki, kokardy. Wszystkie wykonane prace można obejrzeć na choince w holu przedszkola.

Nie można sobie bowiem wyobrazić piękniejszej choinki, niż ta na której wiszą własnoręcznie wykonane przez nas ozdoby, a i chwile ich tworzenia są bezcennne i na pewno zostaną w pamięci naszych dzieci na długie lata

Zobacz zdjęcia w galerii

JASEŁKA w gr.II
JASEŁKA w gr.III
JASEŁKA w gr.IV
JASEŁKA w gr.V
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE u maluszków

ŚWIECE PRZYKŁADEM

ŚWIECE PRZYKŁADEM
 Akcja "Świecę przykładem "

 ð Oddaj swój głos na nasze przedszkole!

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu grupowego zdjęcia, będącego dowolną interpretacją hasła „Świecę przykładem” namawiającego do noszenia odblasków przez uczestników ruchu drogowego.

Aby oddać swój głos wystarczy na Facebooku odnaleźć stronę Wojewódzkiego Urzędu Lubuskiego i obok zdjęcia Przedszkola nr 32 kliknąć- LUBIĘ TO!

 Koniec głosowania : 31.12.2014 r.

Zagłosować można tylko raz, liczy się każdy głos! 

 

Warsztaty świateczne gr.III

Warsztaty gr.III
w Muzeum Lubuskim
 Na poczatku grudnia dzieci z gr.III udały się na warsztaty plastyczbe pt. "Tanie ozdabianie" w Lubuskim Muzeum im. J.Dekerta. Podczas warsztatów przedszkolaki wykonałyozdoby świąteczne : bombki, choinki, kwiatki. Przed przystąpieniem do pracy dzieci rozmawiały o tradycjach Śwąt Bozego Narodzenia. Warsztaty były bardzo ciekawe a dzieci z wielkim zaangazowaniem  i zapałem konstruowały ozdoby  świateczne. Wykonane prace zostały zabrane do domu... a w domu dodadzą balsku świątecznej choince.

Zobacz zdjęcia w galerii

WARSZTATY GR.III

Karuzela 2014

 WARSZTATY SZTUKI
"KARUZELA" 
spotkanie III, grudzień 2014
"Świąteczne portrety"

Zobacz zdjęcia w galerii

KARUZELA-grudzień

warsztaty w gr.IV

warsztaty w gr.IV
ŚWIĄTECZNA BOMBKA-
warsztaty dla rodziców w gr. IV
 
Na początku grudnia w grupie IV odbyły się warsztaty świateczne z rodzicami.
W trakcie spotkania  dzieci malowały bombki ze styropianu, a następnie ozdabiały je według własnych pomysłów wykorzystując cekiny, koraliki, kolorowy papier, naklejki oraz brokat i inne materiały plastyczne.  
             Wszystkie kolorowe bombki są ozdobą naszej sali:)
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Świąteczna bombka gr.IV warsztaty

KONCERT MUZYCZNY- grudzień

KONCERT MUZYCZNY- grudzień
SPOTKANIE Z MUZYKĄ
 
 
Dnia  11 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie muzyczne 
pt. „Latające sanie Św. Mikołaja”.
– to piękny koncert bajkowy w trakcie którego dzieci zachęcane przez artystów aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, poznając instrumenty muzyczne, ich budowę i brzmienie. Nikt się nie nudził, wszyscy się świetnie bawili. Myślę, że dzieci zapamiętają ten występ na długo. 

Zobacz zdjęcia w galerii

Koncert muzyczny- grudzień

Ubieramy choinkę w mieście

Ubieramy choinkę w mieście
UBIERAMY CHOINKĘ MIEJSKĄ
8,5 metrowe świąteczne drzewko stanęło na Starym Rynku. Prezydent Jacek Wójcicki wraz z przedszkolakami  z kilkunastu gorzowskich przedszkoli ubierał choinkę w centrum miasta. W wieszaniu ozdób tradycyjnie pomagali gorzowscy strażacy. Tegoroczne bombki ozdabiane były barwami marki Gorzów Przystań . Dodatkowo na drzewku pojawiły się świetlne łańcuchy, a na jej szczycie LED-owa gwiazda.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

ubieramy choinke miejska2014

Gimnazjaliści przedszkolakom

Gimnazjaliści przedszkolakom
GIMNAZJALIŚCI PRZEDSZKOLAKOM
 
 5 grudnia  gościliśmy w naszym przedszkolu
uczniów Gimnazjum  nr 9 w Gorzowie Wlkp. 
W Mikołajki odbyła się premiera przedstawienia 
"Nadszedł czas, by olśnić Was- czyli Śpiąca Królewna po naszemu.."
przygotowanego przez klasę 3F pod opieką wychowacy Iwony Szelest- Michniowskiej dla dzieci z Przedszkola nr 32 z okazji Mikolajek.
Celem spotkania była integracja Gimnazjum nr 9 oraz ich młodszych kolezanek i kolegow. Przedstawienie zostało wzbogacone o piosenki dla dzieci, zabawy oraz konkursy ze słodkimi nagrodami dla młodej widowni.
Finaeł imprezy były tańce uwieńczone na zdjęciach.
Zabawa była przenia.
Gimnazjalistom dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Gimnazjaliści dzieciom 2014

W bibliotece gr.II s.2

W bibliotece gr.II s.2
 Grudniowa wizyta w bibliotece grII
To już kolejna wizyta dzieci z grupy II w bibliotece. Tym razem dzieci wysłuchały przygód słonika, który uwierzył w siebie i spełnił swoje marzenie, oraz poznały szczeniaczka, który szukał prawdziwych przyjaciół. Obie bajki były bardzo pouczające. Marta i Lena w nagrodę za aktywne słuchanie, wybrały książki do czytania w przedszkolu. Następne spotkanie w bibliotece już w styczniu!

Zobacz zdjęcia w galerii

wizyta w BIBLIOTECE s.II

MIKOŁAJKI -2014

 
WIZYTA MIKOŁAJA
 
Wizyta tego gościa wzbudza ogromne emocje wśród przedszkolaków.
 
 
Czekały na niego cały rok.
Każda grupa przygotowała piosenkę lub wiersz na powitanie gościa, a także śliczne prace plastyczne, które zdobią hol przedszkola. Nauczycielki pani Aneta i Renata z grupy III prowadziły całą uroczystość wśród czerwonych małych skrzatów, przeplataną  wierszykami i piosenkami oraz zabawami ze świętym Mikołajem. Każdy grzeczny przedszkolak otrzymał wielką paczkę. A na koniec była oczywiście wspólna pamiątkowa fotografia.

Zobacz zdjęcia w galerii

Mikołaj w gr.I
Mikołaj w gr.II
Mikołaj w gr.III
Mikołaj w gr.V
WIZYTA MIKOŁAJA- mikołajki 2014

Mikołajkowy prezent gr.II

Mikołajkowy prezent gr.II
 CZY MIKOŁAJ TEŻ DOSTANIE PREZENTY?

Ależ oczywiście! Dzieci z grupy II postanowiły się przygotować na jego przyjście. Wspólnie ubierały choinkę i robiły w sali świąteczne porządki. Na zajęciach plastycznych kleiły „mikołajowe czapki”. Specjalnie na spotkanie z Mikołajem nauczyły się nowej świątecznej piosenki. Ubrane w czerwone czapeczki, grzecznie czekały na jego przyjście. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiechy na twarzach wszystkich dzieci. Przedszkolaki  w nagrodę, że były bardzo grzeczne otrzymały wspaniałe prezenty. Na zakończenie dzieci zaprosiły Świętego Mikołaja za rok i obiecały, że do tego czasu będą baaardzo grzeczne.

Zobacz zdjęcia w galerii

Oczekiwanie na Mikołaja w GR.II

BARBÓRKA

BARBÓRKA
4 GRUDNIA- " BARBÓRKA "
 
Dzień górnika, czyli popularna „Barbórka” obchodzony jest 4 grudnia. Z  tej okazji w naszym  przedszkolu dzieci z grupy II, IV i V obejrzały tematyczną prezentację multimedialną, przygotowaną przez panią Michniowską – mamę Patrycji z grupy IV.
Barbórka" to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników. Mama Patrycji  opowiedziała dzieciom, na czym polega praca górnika, zaprezentowała strój galowy, oraz wytłumaczyła, co oznaczają kolorowe pióra w czapkach górniczych. Dodatkową atrakcją dla każdego dziecka, była możliwość przymierzenia prawdziwej górniczej czapki. W tym dniu sale przedszkolaków nawiązywały do górniczego święta, a dzieci dumnie paradowały w swoich papierowych czapkach z piórkiem. W oparciu o temat dnia, dzieci  z grupy II wykonały rysunki węglem drzewnym o dowolnej tematyce  i tym samym poznały nową technikę plastyczną.

 

 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

"BARBÓRKA"- 2014

DOGOTERIAPIA

DOGOTERIAPIA
 
NIECODZIENNI  GOŚCIE  W GRUPIE II!

W grudniu w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia z dogoterapii.  Amber i Dikon to duże szwajcarskie psy pasterskie, które z panią Agatą z firmy Brams  odwiedziły dzieci z grupy II. Przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach w ramach programu pod hasłem „Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko". Poznały zasady bezpiecznego zachowania  się podczas kontaktu z psem, oraz jego nawyki i zwyczaje. Przełamywały swoje lęki dotykając i głaszcząc psy.  Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w spotkaniu.

Zobacz zdjęcia w galerii

DOGOTERAPIA gr.II

Zbieramy karmę dla piesków

Zbieramy karmę dla piesków
 POMAGAMY ZWIERZĘTOM
ZE SCHRONISKA "AZORKI"
 
Przez cały listopad wszystkie dzieci z naszego przedszkola zbierały karmę dla zwierząt ze schroniska.
 
W poszczególnych grupach zebraliśmy
I grupa -14,80 kg
II grupa - 29,50 kg
III grupa - 11 kg
IV grupa - 20 kg
V grupa - 35 kg
 
Razem udało nam się zebrać 110,30 kg. Zebraną karmę przekazemy  zwierzętom z okazji "Mikołajek".
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za włączenie się w zbiórkę karmy.

III Zjazd Malego Absolwenta

III Zjazd Malego Absolwenta
 III ZJAZD MAŁEGO ABSOLWENTA

28 listopada w Maciusiowym Przedszkolu odbył się po raz
III Zjazd Małego Absolwenta.

To było przecudowne spotkanie, które minęło nam pod hasłem Andrzejkowych wróżb i zabaw... bo fajnie było spotkać się z tymi, z którymi spędziliśmy kilka lat wspólnej pracy, zabawy, rozmów, uroczystości. Było to spotkanie pełne uśmiechów, życzliwości i ciepła, niespodzianek...

Naprawdę dobrze Was było zobaczyć - Was kochani Absolwenci, i Was drodzy Rodzice Dziękujemy za Waszą obecność.

A nasi absolwenci? Ech, chyba także cieszyli się ze spotkania, bo ciężko ich było zabrać na koniec do domu. Bawili się ze sobą, szaleli jak za dawnych przedszkolnych czasów. Było jeszcze wspólne zdjęcie, wpisy do kroniki, rozdanie cukierków z wrózbami andrzejkowymi.
Zjazd zorganizowały nauczycielki grupy:
   Renata Smolak i Marta Sidorowicz

Zobacz zdjęcia w galerii

ZJAZD ABSOLWENTA listopad 2014

DZIEŃ MISIA-2014

DZIEŃ MISIA-2014
 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
 
Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś jest ukochaną przez wszystkie dzieci przytulanką.
We wtorek, 25. listopada obchodzony jest
Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Do obchodów tego sympatycznego święta przyłączyły się przedszkolaki KRÓLA MACIUSIA I i w tym dniu do przedszkola przyniosły swojego ulubionego misia.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Bawiły się przy piosenkach o misiach, recytowały misiowe wierszyki.
Przedszkolaki zapytane o to, w czym pomaga im miś odpowiadały, że "kiedy mam problem i jest mi smutno, " do spania", "do bawienia", "do przytulania".

Dzieci w tym dniu obejrzały inscenizację teatralną „Bal u Misia Uszatka” w wykonaniu małych aktorów z Maciusiowego Teatrzyku.

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień MISIA -2014
Misiowy Dzień w gr.I
Misiowy Dzień w gr.III

LISTOPADOWE DNI w gr.II

LISTOPADOWE DNI w gr.II
 Listopadowe dni w grupie II !

W naszym przedszkolu nawet listopadowa aura nie przeszkadza w ciekawym spędzaniu czasu. Wiedzą o tym 4 –latki z grupy II, które nigdy się nie nudzą, bo każdy dzień ich pobytu w przedszkolu jest wypełniony różnorodnymi działaniami. Dzieci bardzo lubią wszelkie zabawy twórcze, np. z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych, z których powstały m.in. „Ptaki Cudaki”; mieszają i łączą ze sobą farby, tworząc jesienne krajobrazy. Z ochotą uczestniczą w zabawach rytmiczno –tanecznych. Listopad to miesiąc w którym  zbierają karmę dla zwierząt ze schroniska. Dzieci z grupy II z radością i odpowiedzialnością pełnią dyżury i wypełniają funkcję asystenta nauczyciela. Po wielu wrażeniach spokojnie odpoczywają, wykonując ćwiczenia relaksacyjne. I tak szare, jesienne dni mijają im bardzo szybko i przyjemnie, co widać na załączonych zdjęciach.

Zobacz zdjęcia w galerii

dzień za dniem w gr.II

GÓRA GROSZA

 
 
RUSZYŁA AKCJA GÓRA GROSZA !!
Szczegóły akcji znajdziecie państwo w zakładce OGŁOSZENIA

W bibliotece gr.II

W bibliotece gr.II
 
CZYTANIE DZIECIOM
TO CODZIENNA PRZYJEMNOŚĆ
 

Przekonały się o tym dzieci z grupy II, które w poniedziałek wybrały się z wizytą do osiedlowej biblioteki. Było to pierwsze z planowanych w tym roku spotkań. Dzieci poznały panie bibliotekarki,  z zaciekawieniem oglądały regały z książkami, a także wypożyczyły dwie książki do czytania w przedszkolu. Na koniec spotkania z okazji zbliżającego się Dnia Misia, dzieci wysłuchały jednej z przygód Kubusia Puchatka. Było naprawdę bardzo ciekawie!

 

Zobacz zdjęcia w galerii

wizyta w BIBLIOTECE gr.II

Zajęcia w klubie GSSiR Jamniuk Gorzów

Zajęcia w klubie GSSiR Jamniuk Gorzów
 Dni Otwarte klubu
GSSiR Jamniuk Gorzów

21 i 24 listopada odbyły się Dni Otwarte Klubu w trakcie których zaproszone dzieci  z grupy II ,IV V uczestniczyć w zajęciach judo, brazylijskiego jiu-jitsu, zumby organizowanych w klubie. Dzieci zapoznały  się z historią i kroniką klubu oraz z najlepszymi zawodnikami.

Zobacz zdjęcia w galerii

Dni otwarte w klubie Jamniuk Gorzów

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Akademia Zdrowego Przedszkolaka
AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA 
W roku szkolnym 20142015 nasze przedszkole realizuje projekt społeczno- edukacyjny
Akademia Zdrowego Przedszkolaka
ramach którego realizowane są cykle akcji prozdrowotnych. 

Przedszkolaki Króla Maciusia w trakcie realizacji Akademii Zdrowego Przedszkolaka będą poznawać krainy Zdrowia ,które będą koncentrowały się na aspektach zdrowego żywienia, z naciskiem na motywy Eko oraz aktywności fizycznej, budując trwałe i zdrowe nawyki.

AZP

NIE PAL!!

NIE PAL!!
 W dniu 21 listopada 2014 obchodzony był 

„Światowy Dzień Rzucania Palenia”

 Przygotowana została tablica informacyjna dotycząca akcji, na korytarzu przedszkola - dzięki czemu również rodzice odwiedzający przedszkole mogli zapoznać się z założeniami Światowego Dnia Rzucania Palenia.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

"Taniec, gra i śpiew w królestwie Maciusia"

"Taniec, gra i śpiew w królestwie Maciusia"
PROJEKT EDUKACYJNY 
"TANIEC, GRA I ŚPIEW W KRÓLESTWIE MACIUSIA"
 W grupie III realizowany jest projekt edukacyjny
"Taniec, gra i śpiew w królestwie Maciusia". Autorkami i realizatorkami projektu są nauczycielki: Aneta Kąkolewska i Renata Gerlach. Projekt będzie realizowany od listopada 2014 do maja 2015.
Celem działań zawartych w projekcie jest:
- przybliżenie dzieciom muzyki klasycznej
rozbudzenie zainteresowań zabawami ruchowo-tanecznymi
- podkreślenie roli ruchu jako stymulatora prawidłowego rozwoju
Projekt ten daje dzieciom możliwość aktywnego słuchania muzyki. To znaczy, ze dzieci słuchając utworu muzycznego wykonują proste ruchy rytmiczne lub taneczne proponowane przez nauczyciela. Poprzez "aktywne słuchanie" dzieci nieświadomie poznaja strukturę utworu muzycznego np. formę pieśni . Podsumowanie projektu nastapi na koncercie dla dzieci z przedszkola oraz na uroczystości Dla Mamy i Taty w gr.III

BEZPIECZNA ZERÓWKA -2014

BEZPIECZNA ZERÓWKA -2014
"BEZPIECZNA ZERÓWKA" 
 
20 LISTOPADA w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pt. „Bezpieczna Zerówka”.

Jest to podsumowanie spotkań policjantów z KMP w Gorzowie Wlkp. oraz strażaków i strażników miejskich z dziećmi z gorzowskich przedszkoli.

Nasze przedszkole reprezentowali : Adam Gałek, Hanna Pytel i Tomek Kargul z grupy V.

Zobacz zdjęcia w galerii

BEZPIECZNA ZERÓWKA-2014

KONCERT MUZYCZNY- listopad

KONCERT MUZYCZNY- listopad
SPOTKANIE Z MUZYKĄ
 
W czwartek 20.11.2014r. w naszym przedszkolu po raz kolejny gościliśmy artystów Agencji Artystycznej „ Pro Musica" ze Szczecina z bajkowym koncertem muzycznym
pt.„Jesienna podróż po Europie"
Podczas koncertu przedszkolacy poznali budowę i brzmienie klarnetu i gitary klasycznej.
 
 Dzieci wspólnie z Sherlokiem Holmesem wybrały się na wycieczkę do różnych krajów Europy w poszukiwaniu zaginionej pory roku-  Pani Jesieni . Podróż, jak to zwykle bywa w bajkach zakończyła się pomyślnie.

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Koncert muzyczny- listopad

Przedstawienie gr.II

Przedstawienie gr.II
"KRÓLEWNA BRUDASKA"
 W naszym przedszkolu już wszystkie dzieci wiedzą, że higiena jest podstawą zdrowia. Każdy z nas ma ręcznik, kubek, szczoteczkę i pastę do zębów. Okazało się jednak, że pewna królewna nie lubiła się myć i popadła w tarapaty. Opowiedziały nam o tej historii dzieci z grupy II . Pomysł wystawienia przedstawienia pt."KRÓLEWNA BRUDASKA, narodził się podczas realizacji cyklu tematycznego „ W krainie czyścioszków”.
 
 W trakcie bajki dzieci przypomniały innym  proste zasady mówiące o tym, że dbanie o czystość ciała i zębów to samo zdrowie. Niech historia bajkowej królewny będzie przestrogą dla innych dzieci!

Przedstawienie mogli też obejrzeć rodzice dzieci z grupy II na popołudniowym spotkaniu w przedszkolu.

Zobacz zdjęcia w galerii

Przedstawienie grII "Królewna Brudaska"

PASOWANIE na PRZEDSZKOLAKA grI

PASOWANIE na PRZEDSZKOLAKA grI
PASOWANIE na 
PRZEDSZKOLAKA
 

Jak co roku o tej samej porze, kiedy jesień króluje na dworze..... w naszym Przedszkolu odbywa się Pasowanie Nowych Przedszkolaków na Przyjaciół Króla Maciusia I.

To wielkie i ważne wydarzenie, naszych maluszków z
GRUPY I miało miejsce 18 Listopada.   
 
 
 
Była to pierwsza taka wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci i ich rodziców. Odświętny strój, dyplomy, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. 
Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne rozwijane do tej pory w przedszkolu przez panią Martę . Po części artystycznej odbyło się oficjalne pasowanie na przedszkolaka przez panią Dyrektor. 
 
Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć:
"Mamo, tato! Jestem przedszkolakiem!


Zobacz zdjęcia w galerii

PASOWANIE GRUPY I

Warsztaty ceramiczne gr.III

Warsztaty ceramiczne gr.III
 grupa III
WARSZTATY CERAMICZNE 
Dnia 14.11.2014 dzieci z grupy III uczestniczyły w
WARSZTATACH CERAMICZNYCH W  MOS
Zajęcia  z dziećmi prowadziła pani Jagoda Karłowska. Przedszkolaki lepiły z gliny miski i ozdabiały je wzorkami za pomocą wykałaczki.
Zaintersowanie dzieci tego typu zabawą było ogromne. Każde dziecko pokazało swój talent plastyczny.

Zobacz zdjęcia w galerii

warsztaty CERAMICZNE gr III

KARUZELA-2014

WARSZTATY SZTUKU
"KARUZELA" 
spotkanie II, listopad 2014
"Muzyka przestrzeni"
Spotkanie prowadził p.Marek Zalewski nauczyciel gry na akordeonie w szkole muzycznej przy ulic teatralnej.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

KARUZELA-listopad

na POCZCIE gr.III

na POCZCIE gr.III
GR.III
 Z WIZYTĄ NA POCZCIE
 
W czwartek 13.11.2014 grupa III wybrala się z wizytą na
POCZTĘ POLSKĄ, PRZY ULICY OKÓLNEJ
Tu dzieci poznały:
- wygląd poczty
- stanowiska pracy
- skrzynki pocztowe
- pracę listonosza
Po skończonej wizycie każdy przedszkolak wrzucił do skrzynki pocztowej wykonany przez siebie list adresowany do rodziców.... bo dzieci listy piszą zawsze kolorowe 

Zobacz zdjęcia w galerii

Z wizytą na Poczcie gr.3

Przeglą piesni i piosenki patriotycznej

 PRZEGLĄD PIEŚNI  I  PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ 
W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR17

Konkurs "Biało-Czerwone Kotyliony"

Konkurs "Biało-Czerwone Kotyliony"
 ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU

BIAŁO –CZERWONE KOTYLIONY

NA 11 LISTOPADA
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu
za wykonanie pięknych kotylionów.
Na nasz konkurs wpłynęło 27 kotylionów wykonane różnymi technikami . Wszystkie są piękne i oryginalne.
Konkursowe kotyliony w barwach biało- czerwonych
są ozdoba przedszkolnego holu.
Wśród wszystkich prac jury przyznało trzy wyróżnienia

Dzięki konkursowi dnia 7.11.2014 odbył się Apel z okazji Święta Niepodległości  w trakcie , którego  nastąpiło wręczenie upominków i dyplomów dzieciom biorącym udział w konkursie. 
Laureaci  wyróżnionych prac w konkursie to:
Maja Gądarowska
Marcin Krzemiński
Radosław Piątkowski
 
                                    GRATULUJEMY!
                             I ZAPRASZAMY DO GALERII
 

Zobacz zdjęcia w galerii

GALERIA PRAC KONKURSOWYCH- kotyliony
wyróżnienie- Maja Gądarowska
wyróżnienie- Marcin Krzemiński
wyróżnienie- Radosław Piątkowski

SZTUKO(S)TOWRY

SZTUKO(S)TOWRY
 SZTUKO(S)TWORY
 

06. listopada 2014r.dzieci z grupy II uczestniczyły w drugich warsztatach z cyklu  SZTUKO(S)TWORY organizowanych w Miejskim Ośrodku Sztuki. Tym razem tematem zajęć były: PLAMOSTWORY. Podczas warsztatów dzieci w dziwnych kształtach barwnych plam, próbowały poszukać innych rzeczy i przedmiotów.  Inspiracją działań artystycznych przedszkolaków był  abstrakcyjny obraz Wassily’ego Kandinsky’ego. Dzieci poznały nowe techniki malarskie i rysunkowe, pobudzały wyobraźnię i kreatywność, oraz rozwijały umiejętność współpracy w grupie. Efektem ich wspólnych działań, było stworzenie kompozycji złożonej z barwnych plam wykonanych nietypowymi narzędziami malarskimi.

Zobacz zdjęcia w galerii

SZTUKO(S)TWORY s.2

Pasowanie w gr III

Pasowanie w gr III
 Grupa III
PASOWANIE NA PRZDSZKOLAKA  
 
W czwartek, 24 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka” dzieci 4-letnich z grupy III. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna – uroczyste ślubowanie, po którym każde dziecko osobiście pasowane było na przedszkolaka i przyjaciela Króla Maciusia I, przez Panią Dyrektora. Było bardzo miło i serdecznie. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności przedszkolnej.

Zobacz zdjęcia w galerii

PASOWANIE GRUPY III

 
ZAJĘCIA KÓŁKA WARCABOWEGO
"SOWA MĄDRA GŁOWA"
na których odwiedził nas, dzieląc się swoją wiedzą, Pan Andrzej Procek z Gorzowskiego Klubu Warcabowego "Pionier".

Zobacz zdjęcia w galerii

Kółko Warcabowe

kolczaste jeże grI

kolczaste jeże grI

KOLCZASTE JEŻE

...to efekt  pracy maluszków z gr. I. Dzieci z wielką przyjemnością i zaangażowaniem, wykonały z ziemniaka i wykałaczek postać małego jeżyka. Powstała przy tym piękna wystawa.A wspólna zabawa, umiliła dzieciom ten przedszkolny dzień.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

KOlczaSTE jeże grI

DZIEŃ MARCHEWKI gr I, V

DZIEŃ MARCHEWKI gr I, V
 DZIEŃ MARCHEWKI

Dnia 23 października dzieci z gr. I obchodziły Dzień Marchewki. W tym dniu kolor pomarańczowy dominował w  ubiorach maluszków. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od inscenizacji piosenki pt. „Urodziny marchewki”. Po tańcach i zabawach odbyła  się Marchewkowa Uczta Witaminowa degustacja soku marchewkowego oraz chrupanie surowej marchewki. Na zakończenie dzieci wykonały piękne marchewkowe prace.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ MARCHEWKI w gr. I
poznajemy OWOCE i WARZYWA

Nie możemy też zapomnieć że marchewkowe święto odbyło się w październiku również w gr. V. Starszaki w tym dniu wykonały marchewkowe prace plastyczne oraz degustowały pyszny marchewkowy soczek.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ MARCHEWKI gr.V

gr.III DARY JESIENI

gr.III DARY JESIENI
JESIENNE DARY PRZYRODY
 W październiku dzieci z gr. III bawiąc się darami przyrody, tworzyły kompozycje  i postaci z dodatkiem gotowych kolorowych elementów dekoracyjnych. Zabawa była znakomita, dostarczyła dzieciom wiele radości i nowych doswiadczeń plastycznych.

Zobacz zdjęcia w galerii

JESIENNE INSPIRACJE gr.III
WARZYWNE LUDZIKI gr.III

KARUZELA-2014

WARSZTATY SZTUKI "KARUZELA"
spotkanie I, październik 2014
"Improwizacje w technikach tańca jazzowego"

Zobacz zdjęcia w galerii

KARUZELA-październik

strażak 2014

strażak 2014
 SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM
 
17 października przedszkolaki 5 i 6 letnie
brały udział w spotkaniu
ze Strażakiem w ramach akcji
,,Bezpieczna Zerówka".
W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, ze zajmują się oni nie tylko gaszeniem pozarów, ale równiez pomagają rannym w czasie wypadków. Przedszkolaki poznały takze zasady, jak się zachować kiedy zauwazamy pożar. Na koniec każdy przymierzył prawdziwy hełm strażacki i oglądał  wóz strażacki.

Zobacz zdjęcia w galerii

STRAŻ POŻARNA -2014

KONCERT MUZYCZNY-październik

KONCERT MUZYCZNY-październik
SPOTKANIE Z MUZYKĄ
 
16 października w przedszkolu odbył się po raz pierwszy w tym roku szkolnym,
koncert muzyczny  pt.
"BAŚNIOLUDEK W KRAINIE MUZYKI"
Podczas koncertu dzieci poznały dźwięki trąbki i pianina elektrycznego oraz poznały nowy instrument o trudnej nazwie didgeridoo.

Zobacz zdjęcia w galerii

Koncert muzyczny- październik

AUTOCHODZIK

AUTOCHODZIK
 
  AUTOCHODZIK 
 
 „Z Autochodzikiem każde dziecko wie, jak na drodze zachować się..” 
 Dnia 14.10.2010 r. nasze przedszkole odwiedził PAN POLICJANT. W zajęciach edukacyjnych uczestniczyly dzieci 5 i 6 letnie z naszego przedszkola. Mali kierowcy na „drodze” napotykali znaki, sygnalizację świetlną, a także „zebrę”.  W czasie wesołej zabawy dzieci przypomniały sobie  przepisy ruchu drogowego, zasadę właściwego zachowania się  w miejscach publicznych oraz bezpiecznego poruszania sie po ulicach miasta.

Zobacz zdjęcia w galerii

AUTOCHODZIK 2014

Pani Jesień w gr.II

Pani Jesień w gr.II
 Z JESIENIĄ ZA PAN BRAT !

Jesień to przepiękna pora roku, inspirująca do wielu zabaw w przedszkolu i na dworze. Przeobrażająca się przyroda zachęciła dzieci i panie z grupy II do  podjęcia wielu ciekawych działań.

Wspólnie z rodzicami   udało się w sali stworzyć jesienny nastrój – ciekawe okazy przyrodnicze, stragan z zapasami i „skarbami Pani Jesieni”. Przedszkolaki robiły korale z kasztanów i farbami „wyczarowały” jesienne drzewo. Podczas spaceru do parku  podziwiały kolory jesieni, zbierając jesienne liście.  A wszystkim tym działaniom  towarzyszył „Wietrzyk psotnik – tytułowy bohater nowej piosenki.”

Zobacz zdjęcia w galerii

Jesienny spacerek po parku
kasztanowe korale grII

SZTUKO(S)TWORY

SZTUKO(S)TWORY
 SZTUKO(S)TWORY
 
 09.X przedszkolaki z grupy II wybrały sie po raz pierwszy w tym roku na warszaty do MOS z cyklu SZTUKO(S)TWORY. Tematem pierwszych zajęć była LINIA i KRESKOSTWORY. Podczas warsztatów dzieci próbowały odpowiedziec na pytania : gdzie mieszka linia? czym mozemy ją stworzyć? I gdzie w naszym otoczeniu ją zauwazamy? Dzieci wspólnie wykonały przestrzenną ilustrację wykonaną z różnego rodzaju linii.

Zobacz zdjęcia w galerii

SZTUKO(S)TWORY s.1

SAŁATKA JARZYNOWA

SAŁATKA JARZYNOWA
 Robimy sałatkę jarzynową!

Grupa starszaków pod czujnym okiem Pani Krysi robiła sałatkę jarzynową. Dzieci bardzo ochoczo i starannie kroiły ugotowane warzywa i jajka. Pani pomogła im wymieszać w misce składniki i je doprawić. Na koniec wszyscy ze smakiem próbowali swojego dzieła. Sałatka była pyszna!

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Sałatka JARZYNOWA grV

Kompot gr. V

Kompot gr. V
 KOMPOT JABŁKOWY 

 Kompot to witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.

Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, dzieci z grupy V zrobiły kompoty na zimowe dni.
Kiedy na dworze będzie padał śnieg otworzą słoik i zapach owoców przypomni im piękną polską jesień 

Zobacz zdjęcia w galerii

ROBIMY KOMPOTY gr.V

Myjemy zęby!

Myjemy zęby!
 
30 września przedszkolaki z naszego Przedszkola przyłączyły się do ogólnopolskiego bicia rekordu Guinnessa w myciu zębów organizowanego w ramach IV Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków Akademia Aquafresh

Warto także wspomnieć, że po pobiciu rekordu Guinnessa, każdy przedszkolak otrzymał specjalny certyfikat potwierdzający udział w tym wydarzeniu, co z pewnością będzie wyjątkową pamiątką na całe życie.

Zobacz zdjęcia w galerii

rekor GUINNESSA z Aquafresh

Bezpieczne maluszki

Bezpieczne maluszki
SYGNALIZACJA, BEZPIECZNE PRZEJŚCIE
 
 MALUSZKI NA SKRZYŻOWANIU

       Swiatła !!! - sygnalizator ! - 

   ŚWIATŁO ZIELONE - piesi mogą iść
               ŚWIATŁO CZERWONE - piesi stoją

Sala Maluszków zmieniła się w skrzyżowanie!!
Gdy SYGNALIZATOR pokazał zielone światło, maluszki wiedzą ze mozna iść!! Gdy na przejściu dla pieszych sygnalizator wskazał czerwone światło dzieci wiedzą ze trzeba stać!! Nasza pani postanowila połączyć przyjemne ( spacerek) z pożytecznym ( nauka).
Więc maluszki wybrały się na skrzyżowanie .

Zobacz zdjęcia w galerii

maluszki na skrzyżowaniu

gr III

gr III
 WRZEŚNIOWE PODRYGI GRUPY III

Zobacz zdjęcia w galerii

GR.III

festyn o bezpieczenstwie

festyn o bezpieczenstwie
FESTYN O BEZPIECZEŃSTWIE

 
Dnia 24 września na terenie ZSTiO przed halą sportową na ul. Czereśniowej przedszkolaki z najstarszych grup uczestniczyły w
Akademii BRD.
Festyn poświęcony Bezpieczeństwu Ruchu Drogowego.

Zobacz zdjęcia w galerii

FESTYN BRD

DZIEŃ MARCHEWKI w gr.II

DZIEŃ MARCHEWKI w gr.II
GR. II
DZIEŃ MARCHEWKI
W piatek 26.09.2014 w grupie II 
dzieci obchodziły DZIEŃ MARCHEWKI.
W tym dniu w ubiorach przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy. Solenizantkę przywitano piosenką " Na marchewki urodziny". Następnie odbyły się  konkursy i zabawy, oczywiście z marchewką w roli głównej. W nagrode dzieci chrupały surowe marchewki i piły marchewowy sok.
Wszystkie dzieci obiecały, że już zawsze będą zjadać to pyszne warzywo. Ten wyjatkowy , pomarańczowy dzień, dostarczył wszystkim dawki witamin, śmiechu i zabawy.

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEN MARCHEWKI gr.II

wycieczka do SADU-2014

wycieczka do SADU-2014
 
WYCIECZKA DO SADU
W czwartek 25.09.2014 r. wybraliśmy się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Zobaczyliśmy jak wygląda Sad w m. Wysoka.
Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani pysznymi , soczystymi jabłuszkami. A na koniec wycieczki zajadaliśmy się pieczonymi ziemniaczkami. Pobyt na świeżym powietrzu dobrze wpłynął na nasze humorki.

Zobacz zdjęcia w galerii

wycieczka do SADU -2014

sprzątanie świata 2014

sprzątanie świata 2014
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014
 
Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji
"Sprzątanie świata". W dniu 19 września nasze przedszkolaki ,
„uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki oraz teren przedszkola.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

SPRZATANIE ŚWIATA-2014

Dzień JABLUSZKA grII

Dzień JABLUSZKA grII
GRUPA II
 
DZIEŃ JABŁUSZKA
 
18.09 W GRUPIE II dzieci obchodziły DZIEŃ JABŁUSZKA.
 Tego dnia dzieci były ubrane na czerwono jak rumiane jabłuszka, a na głowach miały opaski z jabłuszkiem. Rozmawialiśmy na temat zdrowotnych walorów jabłek. Dzieci opisywały jabłko, jego wygląd, zapach i smak. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola jabłka i soki jabłkowe. Były jabłuszkowe konkursy i zagadki. Każdy przedszkolak wykonał też jabłuszkowe prace plastyczne. Z przedszkola wyszlismy pełni witamin i radości.

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień JABŁUSZKA gr. II

Wycieczka do LASU

Wycieczka do LASU
GRUPA II, IV
WYCIECZKA DO LASU
W LEŚNICTWIE LUBOCIESZ
 
We wtorek 16.09.2014 grupa II oraz IV wybrała się do
NADLEŚNICTWA KŁODAWA, do
HUBERTÓWKI W LEŚNICTWIE LUBOCIERZ.
Byliśmy ciekawi, czy do lasu zawitała już Pani Jesień. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy zwiedzić „Ścieżkę dydaktyczną”, dzięki której poznaliśmy zwierzęta zamieszkujące nasze tereny i występującą tutaj roślinność. Przedszkolaki dowiedziały się , w jaki sposób ptaki i zwierzęta leśne przygotowują się do zimy.Natrafilismy na świeże ślady jelenia. Po zwiedzeniu „Ścieżki dydaktycznej” udaliśmy się na spacer po lesie. Po spacerze, oraz ciekawej edukacyjnej lekcji pod kierunkiem leśnika czekały na nas pyszne kiełbaski upieczone na ognisku.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Wycieczka do lasu gr.II,IV

maluszki w przedszkolu

maluszki w przedszkolu
 
PIERWSZE DNI NASZYCH 
MALUSZKÓW W PRZEDSZKOLU
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Pierwsze dni MALUSZKÓW

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...