Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

MIKOŁAJKI

 6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ.  Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci  prezentami.  Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Zobacz zdjęcia w galerii

VIMIKOŁAJ

ANDRZEJKI

 

Andrzejki stały się już tradycją w naszej grupie. Także i w tym roku, 30 listopada, odbyła się zabawa andrzejkowa w grupie, która miała na celu rozbudzenie w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Zobacz zdjęcia w galerii

VIANDRZEJKI

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki oraz prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. 

Zobacz zdjęcia w galerii

VIDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DRZEWKO ŻYCZLIWOŚCI

 

Magiczne słowa.

Są takie słowa panie,panowie,
które powinny być zawsze w głowie.
I nie od święta i nie czasami,
one powinny, być zawsze z nami.

Choć tak banalne,swą wartość mają,
prawdziwy charakter człowieka oddają.
W dobie komórek i komputerów,
zapominamy... biegnąc do celu.

Ja też nie zawsze o nich pamiętam,
...ale się staram i o to... wnoszę.
Niech pozostaną w naszym słownictwie,
Dziękuję...przepraszam...proszę...
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

VIDRZEWKO ŻYCZLIWOŚCI

Dzień Niepodległości

 Kto ty jesteś ?

 - Polak mały....

Dnia 10 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas  - Polaków dzień. Tego dnia dzieci również utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych. O 11.11  odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego biorąc udział w akcji: "Szkoła do hymnu!"

Zobacz zdjęcia w galerii

VINIEPODLEGŁOŚĆ

GR.VI BAJKOTERAPIA W BIBLIOTECE

BAJKOTERAPIA W BIBLIOTECE
 
 
 Dzieci z grupy "Skrzaty"  odwiedziły Bibliotekę Publiczną Filia nr 10, nieopodal naszego przdszkola. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie dzieci wysłuchały bajek o misiu, który chciał złapać chmurkę oraz o Leopoldzie i jego przygodach. Obie bajeczki utrwalały stosowanie form grzecznościowych na co dzień oraz przypomniały jak ważna jest w życiu przyjaźń i pomoc drugiej osoby. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na koniec wizyty dzieci wręczyły Pani bibliotekarce laurkę w podziękowaniu za tak miłe przyjęcie.Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR.VI BAJKOTERAPIA W BIBLIOTECE

GR,VI SALON GIER :-)

 
SALON GIER :-)
 
 
 
W naszej grupie ważnym elementem codziennej edukacji poprzez zabawę są gry planszowe oraz zręcznościowe. Podczas wspólnego grania dzieci:

  • nawiązują relacje społeczne,

  • uczą się współdziałania i przestrzegania określonych reguł oraz wyrażania emocji,

  • konfrontują się z uczuciem przegranej i próbują panować nad złością, a czasem i frustracją.

Rywalizacja i umiejętność przegrywania to ważna część naszego życia. Radzenie sobie z frustracją to tarcza, która często nam się przydaje. Nie zawsze bowiem udaje nam się być najlepszym (ba, nawet średnim). Są sytuacje, w których ponosimy totalną klęskę, sromotnie przegrywamy. I umieć rodzić sobie z przegraną to wielka sztuka. I właśnie znoszenia przegranej uczą gry różnego rodzaju. Jest ono związane nie tylko z tematyką gry lub jej zasadami, ale również z emocjami towarzyszącymi rozgrywce. Dzięki temu dziecko wie, że to co czuje, to np. zakłopotanie, niepewność, nieśmiałość, bezradność, niepokój, gniew, radość czy euforia. Używając takich słów, będzie mogło lepiej komunikować się nie tylko z rówieśnikami, ale i z rodzicami. Co więcej określając i nazywając swoje emocje, będzie je w ten sposób rozładowywało.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR.VI SALON GIER :-) !

GR.VI BAL JESIENI !

BAL JESIENI
 

 26 października w przedszkolu odbył się „Bal Jesieni”,

Dzieci ubrane w przepiękne jesienne stroje 
bawiły się wspólnie w swojej sali przy ulubionych przebojach dziecięcych.
Zabawy muzyczno – ruchowe i tematyczne zagadki, wprowadziły dzieci w jesienny klimat balu.
Dzieci przechodziły również  po kolorowym wybiegu i prezentowały swoje przepiękne stroje, nie zabrakło również zabaw z rzutem i celowaniem "kasztanem".W trakcie balu uczciliśmy rónież urodziny Huberta , który poczęstował dzieci pięknymi owocowymi przysmakami.
Dziękujemy Wszystkim Rodzicom za zaangażowanie
w przygotowaniu strojów dla dzieci. 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR.VI BAL JESIENI !

GR.VI SKRZATY - NADANIE IMIENIA

 "SKRZATY" - NADANIE IMIENIA                   GRUPIE VI
 
W tym tygodniu od poniedziałku trwały uroczystości nadania grupie VI nazwy "Skrzaty".Nadanie imienia było integralnie związane z planowaną tematyką kompleksową "Las".Przewodnikiem naszych zabaw i zajęć związanych z nadaniem imienia był skrzat Borówka,który prowadził dzieci przez las,ucząc i bawiąc przedszkolaki , utrwalajac wiadomości związane z lasem. W nagrodę dzieci zrobiły dla skrzata płaszczyk z zebranych liści.Ze skrzatem Borówką spotkamy się jeszcze nie raz.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR.VI SKRZATY - NADANIE IMIENIA
GR.VI SKRZATY - NADANIE IMIENIA

GR.VI SPACERKIEM W POSZUKIWANIU DRZEW

 SPACERKIEM W POSZUKIWANIU       RÓŻNYCH GATUNKÓW DRZEW
 
 
Dnia 18 października ,dzieci z gr.VI wybrały się na spacer obserwacji przyrodniczych.Zgodnie z tematyką kompleksową "Las",utrwalały znajomość drzew liściastych i iglastych.Dzieci dobrze wiedzą , że takie drzewa występują w lesie.Ale czy w mieście również?.Właśnie to miały zaobserwować.Okazało się ,że po drodze głównie występowały drzewa liściaste,ale też niewielka ilość iglastych na prywatnych posesjach.Przy okazji dzieci utrwaliły zasady ruchu drogowego,głównie na przejściach bez sygnalizatorów, gdzie trzeba być szczególne uważnym i ostrożnym.Zostało nawet trochę czasu na zabawę na placu zabaw.Swoje obserwacje i spostrzeżenia analizowały kolejnego dnia,oglądając film edukacyjny o piętrach występujących w lesie.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR.VI SPACERKIEM W POSZUKIWANIU RÓŻNYCH GATUNKÓW DRZEW

GR.VI DZIEŃ NAUCZYCIELA!

 

 DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

Bardzo gorąco dziękujemy rodzicom za pamięć ,dowody życzliwości i sympatii okazane w Dniu Edukacji Narodowej.

Z podziękowaniami:Aneta Kąkolewska,Małgorzata Kostańska -Kulchawa,Agnieszka Jewsiewicka

 

Dzień Nauczyciela wybrzmiał radośnie piosenką, muzyką,koncertowaniem na instrumentach perkusyjnych, a także zabawami ruchowo-sportowymi z wykorzystaniem gumy animacyjnej.Sprawił radość nie tylko nauczycielom,ale również dzieciom.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR.VI DZIEŃ NAUCZYCIELA !

DZIEŃ DRZEWA

 Realizując projekt edukacyjny

"Świat przyrody w oczach dziecka"

dzieci z grupy VI posadziły na terenie przedszkola swoje drzewko.

Jest to jarzębina.

Dzieci obiecały dbać o drzewko i w miarę potrzeby je podlewać. Nasze przedszkolaki wiedzą, że nie wolno łamać gałęzi i zrywać liści. A do naszych jesiennych bukiecików wybieramy tylko liści leżące na ziemi. 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

VIDRZEWKO

JESIEŃ W PARKU

 JESIEŃ W PARKU

Zobacz zdjęcia w galerii

VIPARK

GR.VI DZIEŃ UŚMIECHU

 

 DZIEŃ UŚMIECHU

Dnia 05.10.21 dzieci z naszej grupy obchodziły ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU.

Uśmiech witał dzieci od samego rana.W radosnych nastrojach dzieci angażowały sie w "zabawy z usmiechem".Obejrzały film edukacyjny- jak uśmiech wpływa na nasze życie i nastrój.Poszukiwały "uśmiechów" ukrytych w naszej sali.Zabawy taneczne sprawiły dzieciom wiele radości.W ramach relaksu dzieci pokolorowały wesołe uśmiechy,pamietając jak ważny jest usmiech na codzień.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR.VI DZIEŃ UŚMIECHU !

KODEKS MAŁEGO EKOLOGA

 W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego:

"Świat przyrody w oczach dziecka" przedszkolaki z naszej grupy przypomniały sobie jak należy dbać o przyrodę. Najważniejsze informacje zostały zapisane w Kodeksie Małego Ekologa i wywieszone w sali, aby nikt o nich nie zapomniał.

Zobacz zdjęcia w galerii

KODEKS MAŁEGO EKOLOGA

Sałatka warzywna

 W tym tygodniu Dzieci uczyły się nazw warzyw, ich smaku i zapachu. Zmierzyły się dzisiaj z wielkim wyzwaniem. Zrobić samodzielnie sałatkę warzywną. Zadanie zostało wykonane precyzyjnie i bardzo dokładnie.

Dzieci - jesteśmy z Was bardzo dumne!

GRATULACJE !

Zobacz zdjęcia w galerii

VISałatka

Dzień Chłopaka

 DZIEŃ CHŁOPAKA !!!

Chłopcy z naszej grupy uroczyście obchodzili Dzień Chłopaka. Na tę okoliczność Dziewczynki z Paniami przygotowały dla chłopców wesoły krawacik. Nie obyło się również bez słodyczy i wesołej zabawy. 

Zobacz zdjęcia w galerii

VICHŁOPCY

GR.VI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA !

 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
 

Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci,

aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach,

każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

Zobacz zdjęcia w galerii

GR.VI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA !

Sprzątanie Świata

 Nasze dzieci wzięły udział w akcji: "Sprzątanie Świata". Celem tej akcji jest zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci. Przedszkolaki poznały również prehistorycznego nosorożca, który pomaga gorzowskim dzieciom dbać o porządek w naszym mieście. 

Zobacz zdjęcia w galerii

VI Sprzątanie świata

Dzień Kropki

 15 wrzesień - Dzień Kropki. Jest to niezwykłe święto. Jego celem jest rozbudzenie w dzieciach kreatywności , a także wzmocnienie poczucia ich pewności siebie. W naszym przedszkolu święto to zyskało dużą popularność. Dlatego również i w tym roku gr VI przystąpiła do zabawy w: "Kropkę". Było bardzo wesoło i kolorowo. 

Zobacz zdjęcia w galerii

VIDzień Kropki

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...