Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Pożegnanie przedszkola

 
ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA
GRUPA VI

ROK SZKOLNY 2020/2021 

 Dzień 23 czerwca 2021r. był dla nas dniem uroczystym, radosnym, pełnym zadumy i niekłamanych wzruszeń,  ponieważ  w Przedszkolu  odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pożegnanie Starszaków z grupy VI.  Cztery wspólnie spędzone lata szybko minęły. Obfitowały w wiele atrakcji, wiele miłych chwil, niezwykłych wydarzeń. Nasze przedszkolaki zdobyły nowe doświadczenia, nabyły umiejętności, wzbogaciły swoją wiedzę, co na pewno wykorzystają później w czasie swojej szkolnej przygody.

 Przedszkolaki pod kierunkiem swoich pań  przygotowały specjalnie na tę okazję występ artystyczny. Był Polonez, wiersze, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały  dyplomy, książki i zdjęcia. Były także życzenia i podziękowania ze strony Pani Dyrektor, nie zabrakło również łez wzruszenia.

Po części oficjalnej na dzieci czekała jeszcze niespodzianka – popołudniowa wizyta w przedszkolnej wiosce indiańskiej! Odwiedził nas nawet sam Wódz indiańskiego plemienia, by życzyć nam udanej zabawy i spędzić z nami trochę chwil. Były zabawy sportowe, były zagadki, tańce, piosenki i zwiedzanie przedszkola z latarkami po zmroku. Wszystko to po to, by zdobyć indiańskie sprawności, między innymi Sprawną Rękę, Szybką Stopę, Mądrą Głowę, Odważne Serce. Zabawy na dmuchańcu i pyszny poczęstunek z tortem dopełniły całości. Mamy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają ten dzień, jak również cały pobyt w naszym przedszkolu.

Tak to już niestety  jest, że coś musi się skończyć,  aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia.

Dziękujemy dzieciom za wspólną czteroletnią wędrówkę, za wspólne odkrywanie nieznanych dziedzin życia, za śmiech i niesamowitą zabawę. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, za każde miłe słowo.

Życzymy, by zbliżające się wakacje były czasem zasłużonego i bezpiecznego wypoczynku.

Wspomnijcie czasami o nas tak, jak my często będziemy o Was myślały.

I tak jak w liście, który od nas otrzymaliście – nie mówimy ŻEGNAJCIE, lecz DO ZOBACZENIA!

WYSTĘP DZIECI: 

https://youtu.be/JSmt0afwvUQ

https://youtube.com/watch?v=Luciq6lc0fQ&feature=share

https://youtube.com/watch?v=d_HAJsHwfb8&feature=share

 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - ZAKOŃCZENIE ZERÓWKI - POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE

Egipt

 „ Choć niewiele mamy lat…”

 Ostatnim przystankiem w czasie naszej podróży był Egipt. Dzieci zapoznały  się z najważniejszymi informacjami na temat tego państwa. „ Były”  na egipskim targu na zakupach, próbowały odszyfrować obrazkowe pismo – z rewelacyjnym sukcesem! Budowały  piramidy, a na koniec ……. tworzyły mumie! 

Projekt został zrealizowany.

Poznaliśmy wiele pięknych i ciekawych państw. Wiedza ta na pewno przyda się w szkole. Na koniec dzieci otrzymały certyfikat oraz Dyplom Podróżnika.

Urodziny Koziołka

 „ Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”

 Ostatnie zadanie projektowe za nami. Zorganizowaliśmy Koziołkowi urodziny! Zaśpiewaliśmy głośne sto lat, złożyliśmy życzenia i wspólnie zatańczyliśmy.

 

Szkoda, że nie możemy Koziołka  zabrać do szkoły….

Dziecięcy Atlas Świata - Gumisie

 „ Dziecięcy Atlas Świata”

  Nasz bajkowy pociąg wjechał na ostatnią stację o nazwie Gumisiowa Dolina. Dzieci zapoznały się z bajką oraz bohaterami – Gumisiami. Poznały wszystkie imiona i bez problemu wskazały postaci na ilustracjach. Sporządziły wspaniały sok z gumijagód według tajnego przepisu Buni. Po jego wypiciu- podskakiwały wysoko i szybko, że bardziej już się nie dało.

Bajka ta pokazała nam, jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń. Nawet jeśli czasami troszkę się kłócimy i sprzeczamy, to zawsze jednak towarzyszy nam przekonanie, że obok nas jest ktoś bliski, kto nigdy nie zostawi w potrzebie. 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Gumisie

Tolerancja

 „ IDŹ TY LEPIEJ KOZIOŁECZKU…”

 

„ Wtem jeden stary człowiek

Dłoń na głowie mu położył

I rzekł – po co ci odmiany

Tak żyj, jak cię Pan Bóg stworzył”

– czytamy w książce o Koziołku Matołku. Książce, która, oprócz tego, że bawi, uczy też między innymi tego, jak  być tolerancyjnym, życzliwym i empatycznym.

Dzieci przypomniały sobie bardzo ważne słowo jakim jest TOLERANCJA, na zasadzie burzy mózgów podały wszystkie określenia, które kojarzą się z tym słowem. Wysłuchały opowiadania o Smoku, który nie mógł znaleźć smoczego przyjaciela i próbowały znaleźć odpowiedź dlaczego tak się działo. Rozmawiały na temat trudnych sytuacji przedstawionych na obrazkach i wskazywały prawidłowe rozwiązania. Na koniec wykonały pracę plastyczną, która jest symbolem naszego szacunku do całego świata i każdego człowieka. 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - tolerancja

Dzień Dziecka

 Dzień Dziecka
          

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. W Polsce jest obchodzone 1 czerwca, a każdy rodzic o nim pamięta.
Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

W naszym przedszkolu tego dnia czekało na dzieci wiele atrakcji: wesoła muzyka, która towarzyszyła dzieciom przez cały dzień, wiele zabaw i konkurencji sportowych, zabawa na dmuchanym zamku, zabawa przy  muzyce i specjalnie na ten dzień przygotowane menu . :) 

Wszystkiego najlepszego naszym milusińskim .

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - DZIEŃ DZIECKA

Konkurs plastyczny

KONKURS PLASTYCZNY

 "DYSCYPLINY OLIMPIJSKIE W OCZACH DZIECKA"
Kolejny sukces naszych zdolnych starszaków ! 
Tym razem dzieci z naszej grupy wzięły udział w konkursie plastycznym organiowanym przez Przedszkole Miejskie nr 29 w Gorzowie i AWF w Gorzowie. 
 
 
I MIEJSCE: MAJA MOSIOŁEK 
II MIEJSCE : LILIANA KIELAR 
 
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
               

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Dzień Mamy i Taty

    KOCHANI RODZICE !!!

                  

100 lat Mamo, kocham Cię!
100 lat Tato, kocham Cię!
Jestem pełny wdzięczności
za każdy Wasz gest miłości:
Wy mnie wprowadzacie w świat, Wy mi dodajecie otuchy,
Wy mnie wspieracie, gdy płaczę i gdy mam w nosie muchy.
Jesteście ostoją cierpliwości
i nieskończonym źródłem miłości.
100 lat Mamo, dziś Twój Dzień!
100 lat Tato, kocham Cię!
 Z okazji Waszego święta życzymy Wam radości wypełniającej cały dom,
miłości będącej siłą napędową do działania,
uśmiechu na każdy dzień,
spełnienia marzeń – tych dużych i tych malutkich.
Niech uścisk małych rączek będzie najlepszym lekarstwem na trudy codziennego życia. 
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NIESPODZIANKI PRZYGOTOWANEJ SPECJALNIE DLA WAS (link do filmu poniżej) 
 
 
    

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Dzień Mamy i Taty

Dziecięcy Atlas Świata - Kubuś Puchatek

 OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY

„ DZIECIĘCY ATLAS ŚWIATA”

 

Tym razem zatrzymaliśmy się na stacji, której bohaterem jest Kubuś Puchatek.

Dzieci wzięły udział w opowieści ruchowej, dzięki której przeniosły się do Stumilowego Lasu oraz przypomniały sobie bohaterów bajki. Rozmawiały na temat przyjaźni i roli przyjaciela w naszym życiu. Stworzyły piękny plakat pokazujący nas jako przyjaciół Kubusia Puchatka.

Miś uczy dzieci ważnych wartości życiowych, pokazuje, że wszystkie relacje opierają się na miłości i przyjaźni oraz tego, jak istotna jest możliwość polegania na kimś, kogo się kocha i szanuje. 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Kubuś Puchatek

Choć niewiele mamy lat - Włochy, Chiny

 „ CHOĆ NIEWIELE MAMY LAT…”

Za nami podróż do Włoch i Chin.

We Włoszech zapoznaliśmy się z najważniejszymi informacjami na temat tego państwa.  Komponowaliśmy własną pizzę, próbowaliśmy też odkodować kubeczkową wieżę, w której ukryły się pizze. Zamieniliśmy się w budowniczych i zbudowaliśmy wspaniałe budowle z makaronu. Spróbowaliśmy też odszyfrować kod Leonardo da Vinci, a na koniec stworzyliśmy przepyszne włoskie lody.

Z kolei w Chinach obejrzeliśmy prezentację, która wprowadziła nas w tematykę. Zapoznaliśmy się z chińskimi wynalazkami i bez problemu dopasowaliśmy do nich odpowiednie podpisy. Zafascynowało nas chińskie pismo, więc zapisaliśmy nim swoje imię. Stworzyliśmy matematyczne drzewo herbaciane, wysłuchaliśmy opowieści o chińskim smoku i zrobiliśmy własnego smoka. Na koniec czekała nas ciężka praca – budowaliśmy mur chiński!

Jak zwykle zabawa była wspaniała! 

Zobacz zdjęcia w galerii

6- Włochy, Chiny

kodowanie - Polska

 KODOWANIE- POLSKA TO MOJA OJCZYZNA

 

Tym razem zajęcia z kodowania związane były z naszą Ojczyzną.

Na początek ułożyliśmy puzzle

przedstawiające kontur polski, flagę oraz godło.

Znamy już litery, więc bez problemu ułożyliśmy napis POLSKA.

 Stworzyliśmy trasę do wybranych polskich miast,

a na macie ułożyliśmy wielką biało- czerwoną flagę

 Na zakończenie zmierzyliśmy się z bardzo prostą kodowanką

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - kodowanie - Polska

kodowanie - Dzień Ziemi

 DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi przedszkolaki wzięły udział w zajęciach z kodowania związanych właśnie z tą tematyką. Na początku zmierzyły się z bardzo trudnym sudoku. Zapoznały się z etapami rozwoju rośliny i próbowały ułożyć trasę zgodnie z wytycznymi. Na koniec ułożyły drzewo według podanych współrzędnych – jako symbol życia i dbania o naszą planetę. 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - kodowanie Dzień Ziemi

Choć niewiele mamy lat - Brazylia

 „ CHOĆ NIEWIELE MAMY LAT, TO RAZEM ZWIEDZAMY ŚWIAT”

 Wprost z zimnych terenów zawędrowaliśmy do gorącej  Brazylii.

 Dzieci obejrzały prezentację na temat najważniejszych informacji o tym państwie, poznały flagę, którą później samodzielnie wykonały. Rozmawiały na temat brazylijskiej fauny i flory, która niezwykle je zaciekawiła. Wzięły udział w wesołych zabawach, z których najciekawszą okazała się zabawa „ Wąż”. Skoro Brazylia to karnawał, skoro karnawał to zabawa z wykorzystaniem masek, w której również wzięliśmy udział. Na koniec wykonaliśmy kolejną stronę w naszym paszporcie. 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Choć niewiele mamy lat - Brazylia

Pyszny sposób na nudę - Dzień Piekarza i Cukiernika, Dzień Marchewki

 „ PYSZNY SPOSÓB NA NUDĘ”

 

Kolejne projektowe zadania za nami. Tym razem dzieci zapoznały się z pracą piekarza i cukiernika. Wysłuchały bajki „ Jak powstaje chleb?” oraz obejrzały prezentację na temat procesu wypieku chleba. Zamieniły się w cukierników i „upiekły” wspaniałe, kolorowe i zdrowe oczywiście babeczki.

 Przedszkolaki świętowały też Dzień Marchewki. Wysłuchały wiersza Jana Brzechwy        „ Marchewka”, świetnie nazwały wszystkie warzywa występujące w utworze oraz dopasowały do nich odpowiednie podpisy.Przypomniały sobie, jakie są właściwości marchewki i dlaczego warto ją przede wszystkim chrupać. Na zakończenie wykonały własny uśmiechniętą marchewkę

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Dzień Piekarza i Cukiernika, Dzień Marchewki

konkurs plastyczny

 SUKCES LAURY!

Laura wzięła udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym

 „ Moja ulubiona książeczka”.

Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, pobudzenie dzieci do twórczego myślenia, rozwijanie umiejętności plastycznych i wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonanie pracy.

Laura zajęła w konkursie III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - konkurs plastyczny

Dziecięcy Atlas Świata - Muminki

 OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY

„ DZIECIĘCY ATLAS ŚWIATA”

BAJKOWYM POCIĄGIEM RUSZAMY W ŚWIAT

 

Bajkowy pociąg stanął na następnej stacji

o nazwie „ Muminki”.

Dzieci obejrzały prezentację, która zapoznała je z najważniejszymi bohaterami bajki, samodzielnie próbowały nazwać postaci. Poznały historię Włóczykija- sympatycznego wędrownika i przyjaciela Muminków.

Wykonały też wspólną grę planszową, przy której świetnie spędziły czas.

Okazało się, że bajka o Muminkach jest naprawdę ciekawa, bohaterowie są śmieszni, ale dobrzy i można się od nich wiele nauczyć – przede wszystkim szacunku do drugiej osoby. 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Muminki

Choć niewiele mamy lat - Bieguny Zimna

 PROJEKT EDUKACYJNY „ CHOĆ NIEWIELE MAMY LAT…”

Przedszkolaki po raz kolejny wybrały się w podróż – tym razem na Bieguny Zimna!

Swoją przygodę zaczęły od ułożenia bardzo trudnych wyrazów: Grenlandia i Antarktyda. Obejrzały prezentację na temat najważniejszych informacji o Biegunach, obejrzały też film edukacyjny „ Jak powstaje śnieg?” Zapoznały się z historią sympatycznych pingwinków z opowieści Aliny i Czesława Centkiewiczów „ Zaczarowana zagroda”.  Wzięły udział w zabawie muzyczno – ruchowej   „ Pingwinek” oraz zabawiły się w mroźne kodowanie. Co nam wyszło na macie? Zobaczcie sami! 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Bieguny Zimna

Nauka zdalna

 PRACA ZDALNA

Nauka zdalna nie musi być nudna, a nasze przedszkolaki doskonale o tym wiedzą. Podzieliły się z nami swoimi wspaniałymi wytworami pracy

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - nauka zdalna

Życzenia Wielkanocne

 KOCHANI RODZICE! KOCHANE DZIECI!


Z okazji Świąt Wielkanocnych

życzymy dużo miłości – ważniejszej od innych dóbr,

zdrowia, które jest niezbędne i pozwala przetrwać najgorsze

nadziei i wiary na lepsze jutro.

Wesołych Świąt w gronie rodzinnym!

              Agnieszka, Agnieszka i Ania

Pojazd dla Koziołka

 POJAZD DLA KOZIOŁKA MATOŁKA 


Przedszkolaki wykonały kolejne zadanie projektowe – stworzyły  pojazd dla Koziołka Matołka. Każdy by taki chciał! Wyobraźnia dziecięca jest przeogromna i zaskakująca, pozwala tworzyć niezwykłe i cudowne dzieła. Nasze dzieci są dowodem na to, że wystarczy dać do ręki materiały, a stworzone zostaną prawdziwe arcydzieła :)) 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Pojazd dla Koziołka

Dzień Matematyki

 DZIEŃ MATEMATYKI

 

 

Matematyka otacza nas wszędzie, mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Z tej okazji przedszkolaki wzięły udział w matematycznych zabawach, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności. W tym dniu przeliczania, klasyfikowania, dodawania, odejmowania, rozwiązywania wszelkiego rodzaju działań nie było końca. Jak się okazało, matematykę uwielbiają wszystkie dzieci.
Celem zajęć było wywarcie wpływu na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z różnorodnymi zadaniami  i w ten sposób uczciły Dzień Matematyki.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Dzień Matematyki

WITAJ WIOSNO !!!

 WITAJ WIOSNO !!!

 Leci pliszka
spod kamyczka:
- Ja się macie dzieci!
Już przybyła
wiosna miła,
już słoneczko świeci!

 Wiosna przybyła również do naszego przedszkola. Dzieci piosenkami, zabawami, konkursami oraz  tańcem przywitały tę piękną porę roku. Wykonały też wspólną pracę plastyczną, która jest odzwierciedleniem najwspanialszych wiosennych oznak.

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom! 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Witaj Wiosno

W TEATRZE

W TEATRZE

DZIEŃ KOBIET

DZIEŃ KOBIET

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - DZIEŃ KOBIET

Z KULTURĄ PRZY STOLE

KÓŁKO PLASTYCZNE - IGŁĄ MALOWANE

MŁODSI STARSZYM POMAGAJĄ, BEZ BARIER - Z kulturą mi do twarzy

PALETA BARW - Z kulturą mi do twarzy

PALETA BARW - Z kulturą mi do twarzy

Choć niewiele mamy lat - Niemcy, W. Brytania

 PROJEKT EDUKACYJNY „ CHOĆ NIEWIELE MAMY LAT…”

Przedszkolaki wybrały się w podróż za granicę kraju!

Najpierw odwiedziliśmy naszych zachodnich sąsiadów. Obejrzeliśmy prezentację na temat symboli i najważniejszych miejsc niemieckich. Zatańczyliśmy do niemieckiego utworu „ Galoppa”, wysłuchaliśmy kilku baśni braci Grimm. Wzięliśmy udział w quizie wiedzy o poznanym państwie.

W podróż samolotem wybraliśmy się do Wielkiej Brytanii na spotkanie z królową. Biletem wstępu na pokład było wykonanie działania matematycznego – wszystkim wspaniale się udało. Zapoznaliśmy się z ciekawostkami na temat tego niezwykłego państwa. Z klocków udało nam się stworzyć Big Bena. Z figur geometrycznych wykonaliśmy zamek dla rodziny królewskiej. Na koniec czekała nas niespodzianka – zostaliśmy zaproszeni na podwieczorek do królowej! Wypiliśmy herbatkę w własnoręcznie  przygotowanych filiżankach.

Żal było wracać do przedszkola….

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Choć niewiele mamy lat - Niemcy, W.Brytania

muzyka jest wszędzie

 „ MUZYKA JEST WSZĘDZIE”

 

W pierwszym  tygodniu marca tematyka zajęć związana była z muzyką.

Zapoznaliśmy się z różnego rodzaju instrumentami, wysłuchaliśmy ich dźwięków i próbowaliśmy przyporządkować odpowiedni instrument. Wysłuchaliśmy opowiadania

„ Zbuntowana orkiestra” z wykorzystaniem sylwet występujących w nim instrumentów. Zapoznaliśmy się z gamą C-dur. Wykonaliśmy własne instrumenty i zagraliśmy na nich do piosenki „ Panie Janie.” Wykonaliśmy też pracę plastyczną – gitarę pięknie wylepiliśmy plasteliną w wspaniały sposób ćwicząc przy tym paluszki. Na koniec czekała na nas niespodzianka – cudowna gra naszego gościa. Sprawiła nam wiele radości i bardzo za to dziękujemy

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - muzyka jest wszędzie

kodowanie - W marcu jak w garncu

 MARCOWE ZABAWY Z KODOWANIEM

Przysłowie mówi „ W marcu jak w garncu” i tego właśnie dotyczyła tematyka kolejnych zajęć. Dzieci ułożyły na macie ogromny garnek, do którego włożyły: śnieg, deszcz, słońce, tęczę, chmury. Ułożyły napis i wyjaśniły sens przysłowia. Na koniec zmierzyły się z puzzlami, które stały się piękną ilustracją do poznanego przysłowia. 

Zobacz zdjęcia w galerii

marcowe zabawy z kodowaniem

Choć niewiele mamy lat - Polska, Gorzów

 " CHOĆ NIEWIELE MAMY LAT, TO ZWIEDZAMY CAŁY ŚWIAT" 

Za nami realizacja kolejnych zadań wynikających z projektu.

Zaczęliśmy od przypomnienia sobie polskich symboli narodowych. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze miasta Polski, przede wszystkim wspomnieliśmy o naszej stolicy Warszawie. Wiemy bardzo dobrze, że Wisła, Odra i Warta to rzeki płynące w Polsce, wiemy gdzie znajdują się Bałtyk i Tatry. Wszystko to zaznaczyliśmy na  mapie.

Mieszkamy w Gorzowie Wielkopolskim, więc obowiązkowo przypomnieliśmy sobie gorzowskie symbole. Zwróciliśmy uwagę na najważniejsze i najbardziej znane miejsca w Gorzowie.

Na zakończenie tego zadania wykonaliśmy stronę w paszporcie, co jest dowodem na to, że wędrowaliśmy po Polsce. 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Choś niewiele mamy lat - Polska, Gorzów

Dziecięcy Atlas Świata - Smerfy

 OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY

„ DZIECIĘCY ATLAS ŚWIATA”

BAJKOWYM POCIĄGIEM RUSZAMY W ŚWIAT

 

Od lutego 2021r nasze Przedszkole włącza się do realizacji Programu „ Dziecięcy Atlas Świata”, którego ideą wiodącą jest poznanie kultury i wiedzy o życiu postaci bajkowych, pobudzenie w dzieciach wyobraźni oraz pokazanie piękna bajkowego świata fikcji.

Cele programu:

- kształtowanie umiejętności dostrzegania odmienności i piękna świata rzeczywistego od fikcyjnego,

- poznanie dobrych i złych bohaterów bajek,

- kształcenie umiejętności współdziałania w grupie,

- zapoznanie z charakterystycznymi domami, wioskami, w których mieszkają bohaterowie bajek.

Pierwsze zajęcia oparte zostały o bajkę „ Smerfy”. Zwróciliśmy uwagę na wygląd wioski Smerfów, na warunki, w jakich mieszkają bohaterowie, jak się ubierają. Zwróciliśmy też uwagę na cechy charakteru poszczególnych postaci. Na koniec wspólnie wykonaliśmy wioskę Smerfów. 

Zobacz zdjęcia w galerii

6- Dziecięcy atlas świata Smerfy

Koziołeczek - zawód kowala

 PROJEKT EDUKACYJNY „ IDŹ TY LEPIEJ KOZIOŁECZKU SZUKAĆ SWEGO PACANOWA”

 

Tym razem dzieci zapoznały się z zawodem kowala. Dowiedziały się jak nazywa się jego miejsce pracy oraz jak wyglądają narzędzia kowala. Przedszkolaki dowiedziały się też co tak naprawdę znaczy powiedzenie „ W Pacanowie kozy kują”. Na koniec pięknie udekorowały podkowę przynoszącą szczęście. 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Idź ty lepiej koziołeczku - kowal

Pyszny sposób na nudę - Dzień Pizzy

 „ PYSZNY SPOSÓB NA NUDĘ…”

W ramach realizacji kolejnego zadania projektowego, przedszkolaki świętowały Dzień Pizzy.

Obejrzały prezentację na temat powstawania pizzy i jej pochodzenia. Zagrały w interaktywne gry, które wymagały dużego skupienia i uwagi. Wykonały też karty pracy tematycznie związane z pizzą.

Temat okazał się przepyszny i rozbudził apetyty

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Dzień Pizzy

Chciałbym być matematykiem

 

 

CHCIAŁBYM BYĆ MATEMATYKIEM…

 

Za nami kolejne działania zrealizowane w kręgu tematyki związanej z matematyką. W tym tygodniu porównywaliśmy  swój wzrost, stosując słowa: takiej samej wysokości, wyższe, niższe. Poznaliśmy różne rodzaje wag i próbowaliśmy ważyć nasze zabawki. Zmierzyliśmy dywan naszymi stopami, dowiedzieliśmy się, że miarą może być nie tylko linijka. Wykonaliśmy też doświadczenie polegające na rozlaniu takiej samej ilości wody do różnej wielkości butelek. Wnioski okazały się zaskakujące... Utrwaliliśmy sobie nazwy dni tygodni i nazwy miesięcy. Na koniec zagraliśmy w klasy, doskonaląc znajomość cyfr, a przy okazji koordynację ruchową.

 

Zapraszamy do galerii! 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Chciałbym być matematykiem

kodowanie - Dzień Kota

 

KODOWANIE W DNIU KOTA

 

Kolejne zadanie z kodowania za nami. Dziś tematyka dotyczyła święta wszystkich milusińskich kociaków.

Dzieci, korzystając z podanych współrzędnych, ułożyły na macie kotka, któremu dodały urocze wąsiska. Przy okazji zwróciły uwagę na istnienie różnych ras kotów oraz na to, że zwierzątka te często są bohaterami bajek. Na koniec zagrały w kocie memory.

 

Jak zwykle – zabawa była wspaniała

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - kodowanie Dzień Kota

Projekt Idź ty Koziołeczku - strój karnawałowy

 

ZADANIE SPECJALNE

Z PROJEKTU „ IDŹ TY LEPIEJ KOZIOŁECZKU SZUKAĆ SWEGO PACANOWA”

 

Przedszkolaki zajęły się wykonaniem zadania specjalnego  projektu. Wykonały strój karnawałowy, w którym Koziołek Matołek mógłby udać się na bal. Napracowały się bardzo, ale efekt jest zadziwiający! Jesteśmy pewni, że nasz bohater będzie królem parkietu

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Koziołek strój karnawałowy

kodowanie - walentynki

 

WALENTYNKOWE ZABAWY Z KODOWANIEM

 

Przedszkolaki kolejny raz wzięły udział w zajęciach z matą.  Dzięki rozszyfrowaniu kodu, ułożyły wspaniałe serce, przepełnione, jak zgodnie stwierdziły, miłością, przyjaźnią i radością. Odwzorowały względem osi symetrii obrazek, który okazał się upominkiem walentynkowym. Zagrały też w swoją ulubioną grę – kubeczkowe kółko i krzyżyk. Naszym mistrzem tym razem został Igorek! Dzieci wykazały się też umiejętnościami matematycznymi przy rozwiązywaniu zadań na kartach pracy.

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - kodowanie - walentynki

Pyszny sposób na nudę - kanapki

 

" PYSZNY SPOSÓB NA NUDĘ"


Kolejne zadanie projektowe polegało na wykonaniu zdrowych, kolorowych kanapek. Choć ogranicza nas reżim sanitarny, nie ogranicza nas wyobraźnia. Udało się nam więc zrealizować to zadanie

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Puszny sposób na nudę - kanapki

Idź ty lepiej Koziołeczku - Centrum Bajki, legenda

 PROJEKT EDUKACYJNY „ IDŹ TY LEPIEJ KOZIOŁECZKU, SZUKAĆ SWEGO PACANOWA”

Przedszkolaki zrealizowały kolejne zadanie w ramach projektu „ Idź ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa” – obejrzały prezentację na temat historii Centrum Bajki w Pacanowie. Miały możliwość poznania, w sposób wirtualny, tego magicznego miejsca. Zachwyciły się zewnętrznymi walorami estetycznymi budynku, były pod wrażeniem prowadzonych tam zajęć i mnóstwa atrakcji przygotowanych dla dzieci. Zgodnie stwierdziły, że jest to miejsce, które warto odwiedzić. 
Dzieci zapoznały się też z informacjami na temat jednego z miast, które odwiedził Koziołek Matołek. Wirtualnie zawędrowały do Gdyni. Obejrzały prezentację przedstawiającą najciekawsze miejsca w tym mieście: Narodowe Muzeum Morskie „ Dar Pomorza”, port handlowy, pomnik „ Trzy rybki”, a także cudowną plażę.  Wysłuchały legendy o gdyńskich rybkach oraz wykonały do niej ilustrację. Zadanie to było bardzo interesujące i niezwykle pouczające. 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - Idź ty Koziołeczku - Centrum Bajki, legenda

kodowanie - Dzień Babci i Dziadka

 

ZABAWY Z KODOWANIEM

 

Tym razem tematyka zajęć z kodowania dotyczyła Święta Babci i Dziadka. Przedszkolaki , posługując się podanymi współrzędnymi, ułożyły na macie wielki napis STO LAT dedykowany najcudowniejszym Dziadkom na świecie.  Ułożyły też wieżę z kubeczków według zakodowanego wzoru. Na koniec próbowały znaleźć drogę w zawiłym labiryncie do słodkości, przeznaczonych dla Babci i Dziadka. Świetna zabawa połączona została z nauką logicznego myślenia i umiejętności matematycznych.

Zobacz zdjęcia w galerii

6 - kodowanie - Dzień Babci i Dziadka

ZIMOWE ZABAWY

 ULEPIMY DZIŚ BAŁWANA...
Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość. Dzieci dbając o zdrowie i hartując organizm wybrały się na przedszkolny plac zabaw. Bawiły się doskonale, wykazując się niezwykłą  pomysłowością w szaleństwach na śniegu - rzucały śnieżkami, lepiły wesołe bałwanki i inne śniegowe rzeźby.  Mróz nikomu nie przeszkadzał, a do przedszkola wróciliśmy z szerokimi uśmiechami.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - ZIMOWE ZABAWY

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY
 Bal karnawałowy od zawsze kojarzy się nam z radosną, pełną niespodzianek zabawą, muzyką, tańcem i przede wszystkim strojem, za którego pośrednictwem możemy zmienić się w wymarzoną postać. Nie może zabraknąć na nich porywającej do tańca muzyki, znanych przebojów, balonów, serpentyn, kolorowego konfetti oraz konkursów. Bal karnawałowy to zabawa, której dzieci wyczekują z równą radością i entuzjazmem jak pierwszej gwiazdki.Tak było również w tym roku. Zapraszamy do galerii.

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - BAL KARNAWAŁOWY

SERDECZNA KARTECZKA - STYCZEŃ

SERDECZNA KARTECZKA - STYCZEŃ
 SERDECZNA KARTECZKA
W styczniu w ramach projektu "Serdeczna karteczka"  starszaki z grupy VI  wspólnie wykonały serdeczną karteczkę dla wolontariuszy. Kartka została wysłana do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom. 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - "SERDECZNA KARTECZKA" DLA WOLONTARIUSZY

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 
 Kochana Babciu, Kochany Dziadku!
        

Z okazji Waszego Święta

życzymy Wam przede wszystkim dużo zdrowia!

Życzymy szczęścia i wielu serdeczności,

uśmiechu na twarzy i pogody ducha.

Życzymy energii do wspólnych zabaw z wnukami!

Życzymy, by przytulające małe rączki wnuków i ich słodkie całusy

dawały motywację do dalszych działań,

nadzieję i wiarę w istnienie dobra i piękna :))

 

Dziękujemy, że jesteście.

Dziękujemy za to, że uczycie nas, co jest dobre, co złe.

Dziękujemy za wszystko!

 

Wnuczęta z grupy VI  
 
W ZAMIESZCZONYM PONIŻEJ LINKU NIESPODZIANKA DLA BABCI I DZIADKA :) 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Projekt " Zimowe zadania bez nudy"

 

PROJEKT EDUKACYJNY

„ ZIMOWE ZADANIA BEZ NUDY”

 

W   ramach   realizowanej   w  przedszkolu innowacji   „ Zabawy z kodowaniem” dzieci wzięły udział w projekcie „ Zimowe zadania bez nudy.” Zmierzyły się z trudnymi zadaniami polegającymi na łączeniu rękawiczek w pary, przeliczaniu zimowych elementów, projektowaniu deski snowboardowej. Ułożyły zimowe domino oraz puzzle przedstawiające sporty zimowe.  Utrwaliły sobie też pojęcia: liczby parzyste i nieparzyste po to, by zbudować kubeczkową wieżę. Na macie ułożyły rękawiczkę – według wskazanego kodu. Próbowały też swoich sił w odwzorowaniu figury według osi symetrii. Z wszystkimi zadaniami przedszkolaki poradziły sobie wspaniale, łącząc pracę z cudowną zabawą. Na koniec otrzymały certyfikat za udział w projekcie.

Ferie w przedszkolu nie muszą być nudne!

Zobacz zdjęcia w galerii

Ferie zimowe gr. V, VI " Zimowe zadania bez nudy"

Przyszła zima

 

PRZYSZŁA ZIMA !!!

Z nadejścia zimy, a przede wszystkim z opadów śniegu,  najbardziej zadowolone są dzieci. Korzystając z uroków zimy postanowiliśmy pobawić się na śniegu na naszym przedszkolnym placu. Oczywiście pamiętaliśmy o zasadach bezpieczeństwa. Próbowaliśmy lepić bałwana, rzucaliśmy się śnieżkami, tworzyliśmy śnieżne kule w różnych rozmiarach. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr. VI - Przyszła zima

KONKURS - KARTKA ŚWIĄTECZNA

KONKURS - KARTKA ŚWIĄTECZNA
 SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ 

16 grudnia 2020 r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. podsumowano i wręczono nagrody w VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na oficjalną kartkę świąteczną Wojewody Lubuskiego. VIII edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Spośród nadesłanych prac komisja wyłoniła trójkę laureatów oraz przyznała trzy wyróżnienia.

Świąteczna kartka wykonana przez Olę Kuzian z naszego przedszkola z grupy VI zajęła III miejsce   

Oli oraz pozostałym uczestnikom SERDECZNIE GRATULUJEMY !

     

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - WOJEWÓDZKI KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

Życzenia

 Drodzy Rodzice, kochane Dzieci!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, 
radości na każdy dzień,
uśmiechu, optymizmu i wiary w lepsze jutro.
Życzymy, by miłość rozkwitała w każdym domu,
a nadzieja dodawała sił do pokonywania przeciwności losu.
Życzymy spełnienia wszelkich marzeń
w nadchodzącym Nowym Roku.
 
Wesołych Świąt!
Panie z grupy VI:
Agnieszka, Agnieszka i Ania

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - WESOŁYCH ŚWIĄT !

Wigilia w przedszkolu

Wigilia w przedszkolu
 

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

"Wigilijny Wieczór, opłatek na stole, 
Zapach potraw wśród płonących świec, 
Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym 
Niesie ziemi swą niebiańską pieśń."


Odświętnie ubrane przedszkolaki, pełne powagi, zasiadły do wspólnego wigilijnego stołu. Złożyły sobie przepiękne życzenia, śpiewały znane kolędy i pastorałki, a następnie zjadły świąteczne potrawy.

Magia tego wydarzenia sprawiła, że nie jednej osobie zakręciła się łza w oku…

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI Wigilia grupowa

" CHOĆ NIEWIELE MAMY LAT"

 

PROJEKT EDUKACYJNY

„ CHOĆ NIEWIELE MAMY LAT, TO ZWIEDZAMY CAŁY ŚWIAT”

W zeszłym roku Przedszkolaki z naszej grupy realizowały zadania zawarte w programie autorskim „ Mały Podróżnik”. Wirtualnie wędrowały po Polsce, poznawały krainy geograficzne i najważniejsze miasta.

W tym roku przystąpiliśmy do projektu edukacyjnego „ Choć niewiele mamy lat, to zwiedzamy cały świat”, którego głównym celem jest rozbudzanie świadomości dotyczącej innych kultur, tradycji i narodowości, a także rozwijanie postawy tolerancji i szacunku. Projekt zakłada realizację zadań zamkniętych w 10 blokach tematycznych.

Za nami realizacja bloku I : „ Bądź gotowy już do drogi”.

Przed „ wyprawą” w podróż zapoznaliśmy się z wybranymi znakami drogowymi. Spakowaliśmy walizkę w niezbędne rzeczy. Utrudnieniem było dopasowanie przedmiotu do walizki – zgodnie z głoską, na którą się zaczyna. Stworzyliśmy też Kodeks Podróżnika, który zawiera wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa w czasie drogi. Bardzo ciekawą okazała się zabawa geograficzna z wykorzystaniem 7 kontynentów. Dzieci wysłuchały utworu „ Poznajemy świat”, który będzie hymnem projektu. Ostatnia aktywność polegała na przygotowaniu swojego paszportu.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr VI - Choć niewiele mamy lat... 2020

kodowanie Święta

 ZABAWY Z KODOWANIEM
 
Kolejne zajęcia z kodowania już za nami.
Tym razem dotyczyły tematyki świątecznej. 
Dzieci ułożyły kod, który doprowadził je do Świętego Mikołaja. Rewelacyjnie poradziły sobie też z ułożeniem trasy prowadzącej do zimowych, świątecznych postaci. 
Kodowanie to świetna zabawa , a przy okazji nauka logicznego myślenia i doskonalenie umiejętności matematycznych. 

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr VI - kodowanie Święta 2020

Pyszny sposób na nudę

 " PYSZNY SPOSÓB NA NUDĘ" 

W ramach projektu " Pyszny sposób na nudę..." dzieci z grupy VI wykonały zadanie grudniowe, które polegało na ozdobieniu świątecznych pierniczków. W związku z sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonym reżimem sanitarnym, zadanie to było troszeczkę utrudnione, ale poradziliśmy sobie. Dzieci przepięknie ozdobiły pierniczki wykonane z brązowego papieru:))

Zapraszamy do galerii

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - Pyszny sposób na nudę... Pierniki

SERDECZNA KARTECZKA

SERDECZNA KARTECZKA
 SERDECZNA KARTECZKA

W ramach projektu "Serdeczna karteczka" starszaki z grupy VI wykonały kolejne kartki. W listopadzie wręczyliśmy serdeczne karteczki naszym kochanym Paniom kucharkom oraz tacie Brajana, który przyrządza najlepsze w Gorzowie  obiadki z okienka :)
W grudniu, razem ze świątecznymi życzenia wysłaliśmy własnoręcznie wykonane kartki do pracowników oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Gorzowie Wlkp.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - SERDECZNA KARTECZKA XI, XII

KOŁO PLASTYCZNE

KOŁO PLASTYCZNE
 ZIMOWA NOC

W ramach kolejnych zajęć koła plastycznego "Malujemy, rysujemy, eksperymentujemy" dzieci wykonały kolejne piękne prace plastyczne . Tym razem kartki w kolorach: czarnym, granatowym ora niebieskim, dzięki cudownej dziecięcej wyobraźni,  zamieniły się w baśniowe miasteczka pełne kolorowych domków pokrytych białym śniegiem.

EKSPERYMENT - SZTUCZNY ŚNIEG:

Jak wiadomo z zimowymi opadami bywa u nas różnie, zwłaszcza w ostatnich latach. Dlatego dla wszystkich spragnionych białego szaleństwa, proponuję masy idealne do lepienia, ugniatania, odciskania wzorów, robienia babek, bałwanków itp. :

Z pianki do golenia z sodą

Składniki:

 • pianka do golenia
 • 8 opakowań sody oczyszczonej
 • miska

Składniki mieszamy w misce. Następnie możemy wstawić je na godzinę do lodówki, dzięki czemu śnieg będzie także zimny. Można przetrzymywać nawet do tygodnia w zamkniętym pojemniku w lodówce.

Z pianki do golenia z mąką ziemniaczaną

Składniki:

 • pianka do golenia
 • 0,5 kg mąki ziemniaczanej
 • miska

Składniki mieszamy w misce. Można przetrzymywać w lodówce w zamkniętym pojemniku (nawet do 7 dni). Śnieg jest mniej plastyczny niż ten z sodą, ale polecany dla mniejszych dzieci i alergików.

Z wypełnieniem pieluchy jednorazowej 

Składniki :

 • pielucha jednorazowa
 • woda
 • miska

Pieluchę rozcinamy i wyciągamy ze środka granulki. Stopniowo dodajemy wodę i mieszamy. Tak uzyskany śnieg można użyć do zabaw sensorycznych i zimowych dekoracji.  Moim zdaniem pod kątem składników to najbardziej hardcore’owy przepis. Zatem do użytku tylko pod czujnym okiem rodzica.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - ZIMOWA NOC (Malujemy, rysujemy, eksperymentujemy)

KODOWANIE

 ZABAWY Z KODOWANIEM

W tym roku również realizujemy zadania w ramach Innowacji " Zabawy z kodowaniem"
Tym razem tematem naszych zajęć było hasło ZIMA.
Dzieci , za pomocą kolorowych kubeczków, ułożyły wyraz : zima. Przekonały się, że na macie układamy nie tylko obrazki, ale i litery. Z tym bardzo trudnym zadaniem poradziły sobie wspaniale. Przedszkolaki zagrały też w zimowe kółko i krzyżyk. W rywalizacji dziewczynki kontra chłopcy zwyciężyły dziewczynki, chociaż na wielką pochwałę zasługuje też ogromne zaangażowanie chłopców. 
Zabawy z kodowaniem rozwijają umiejętności matematyczne. pobudzają wyobraźnię i uczą logicznego myślenia. Dają dzieciom mnóstwo radości :)) 

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr VI - KODOWANIE c.d. NADCHODZI ZIMA

Z KULTURĄ MI DO TWARZY

Z KULTURĄ MI DO TWARZY
 Projekt "Z KULTURĄ MI DO TWARZY " c.d.

Dzieci z grupy VI zrealizowały kolejne zadania projektu: MODUŁ I - W KRAINIE MUZ "Podróż do królestwa dźwięków"- nasza sala zamieniła się w prawdziwą filharmonię- były plakaty zapowiadające koncert , kasa biletowa w której sami kupiliśmy bilety, sala koncertowa z ponumerowanymi krzesełkami  i piękny występ orkiestry. Z uwagą  wsłuchiwaliśmy się w piękne dźwięki muzyki klasycznej - "Cztery pory roku" Vivaldiego. Na konie oklaskiwaliśmy występ gromkimi brawami.

Wykonaliśmy również dwa zadania z MODUŁU II - PIĘKNO REGIONU "Miasto z pocztówki" - dzieci zaprojektowały znaczki pocztowe przedstawiające rodzinne miasto - Gorzów Wielkopolski, prace przesłaliśmy na adres organizatora. Zadanie "Moje miasto - moja duma" - starszaki poznały historię miasta oglądając film przedstawiający dawne dzieje Gorzowa, zapoznały się herbem i flagą miasta, wykonały ilustracje przedstawiające najpopularniejsze miejsca Gorzowa.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"-FILHARMONIA, MOJE MIASTO

PYSZNY SPOSÓB NA NUDĘ

  PYSZNY SPOSÓB NA NUDĘ, CZYLI... PRZEDSZKOLNA KSIĄŻKA KUCHARSKA" 
 
Dzieci z grupy VI  przystąpiły do Projektu Edukacyjnego „ Pyszny sposób na nudę, czyli… przedszkolna książka kucharska.” Jego celem jest zapoznanie i utrwalenie zasad zdrowego stylu życia, poznanie i propagowanie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania, utrwalenie nawyków spożywania owoców i warzyw, popularyzacja nietypowych świąt gastronomicznych.
 
W ramach projektu dzieci zrealizowały już pierwsze zadania. Zapoznały się z zawodem kucharza oraz dyskutowały na temat swoich ulubionych potraw. Wzięły udział w zajęciach na temat zdrowej i niezdrowej żywności i ich wpływie na zdrowie człowieka. Wysłuchały bajki E. Stadtmuller „ Przepis na zdrowie”, zapoznały się z pojęciem : piramida zdrowego żywienia i wspólnymi siłami stworzyły taką piramidę. Z kolei w ramach obchodów Światowego Dnia Makaronu, poznały właściwości produktów zbożowych w diecie. Przekonały się też, że makaron można wykorzystać do zajęć. Literki, które udało się ułożyć, wyglądały fantastycznie. Świętowaliśmy też Dzień Buraka. Zapoznaliśmy się z wyglądem buraka czerwonego i białego. Obejrzeliśmy film edukacyjny wyjaśniający proces powstawania cukru oraz wpływ cukru na zdrowie człowieka.

Przed nami kolejne zadania. Zapraszamy do galerii.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - PYSZNY SPOSÓB NA NUDĘ

KONKURSY

KONKURSY
 NASZE SUKCESY
  

Zdolne starszaki z grupy VI mają już za sobą udział w ogólnopolskim challengu tanecznym "Najlepsze do ruchu dźwięki, to nuty polskiej piosenki".

Nasze dzieci wzięły również udział w różnych konkursach plastycznych min.:

 • Ogólnopolskim konkursie plastycznym “Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty”. 
 
 • Miejskim konkursie plastycznym "Reksio, Peppa, Strażak Sam co dzień radość niosą nam" (edycja III)
 
 •  Ogólnopolskim konkursie "Kartka Świąteczna" organizowany przez Przedszkole nr 1 im. Krsnala Hałabały w Kobyłce
 
 • Konkurs na kartkę świąteczną Wojewody Lubuskiego VIII edycja.

OSIĄGNIĘCIA:

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY

"REKSIO, PEPPA, STRAŻAK SAM- CO DZIEŃ RADOŚĆ NIOSĄ NAM" (edycja III):

 

II MIEJSCE: 

Emilia Łuczak

 WYRÓŻNIENIE:

Liliana Kielar

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom

oraz wszystkim zdolnym uczestnikom! 

    

 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - PRACE KONKURSOWE STARSZAKÓW

MIKOŁAJKI

MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKI W NASZEJ GRUPIE 
 
"Szóstego grudnia - jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie".

Święta Bożego Narodzenia to niesamowity czas, pełen radości i wzruszeń, poprzedzany intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym przedszkolu już z początkiem grudnia rozpoczęliśmy przygotowania.

Dzieci pięknie udekorowały choinkę, pomogły w przystrojeniu sali ozdobami świątecznymi co wprawiło nas w magiczny klimat Świąt. Z utęsknieniem czekały na przybycie Świętego Mikołaja.

W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym, było to troszkę inne spotkanie niż zwykle, lecz najważniejsze, że Mikołaj do nas dotarł. Przyniósł ze sobą worek pełen prezentów, którymi będą mogły bawić się wszystkie dzieci w naszej grupie. Mikołaj obiecał pojawić  się jeszcze 24 grudnia, ale już nie w przedszkolu, tylko  w naszych domach.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - MIKOŁAJ, MIKOŁAJ...

ANDRZEJKI

ANDRZEJKI
 ANDRZEJKI

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

 

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek - czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami.

30 listopada w naszej grupie zapanowała magiczna atmosfera. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat wróżb i czarów. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Dowiedzieliśmy się, co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno niewidzianego, ile prezentów dzieci dostaną od Mikołaja...) i tej bardziej odległej (np. jaki zawód wybiorą przedszkolaki w dorosłym życiu). Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym starszakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - ANDRZEJKI

URODZINY W NASZEJ GRUPIE

URODZINY W NASZEJ GRUPIE
 URODZINY
W NASZEJ GRUPIE

 Urodziny to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Tradycją naszej grupy stało się wspólne świętowanie, które sprzyja nie tylko integracji i uspołecznieniu,  ale jest okazją do świetnej zabawy.  

O naszych solenizantach zawsze pamiętamy, wszyscy składamy najlepsze życzenia i śpiewamy 100 LAT !!!

    
Z okazji urodzin naszym kochanym

solenizantom serdecznie życzymy:

Uśmiechu, zdrowia, radości,
Mnóstwa prezentów i gości,
Przyjaźni wielkich i małych,
Wielu przygód niebywałych,
Uśmiechu wesołego i wszystkiego,
Wszystkiego najlepszego!

                               

 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - URODZINOWA GALERIA STARSZAKÓW :)

URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE

 URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE
 

W ostatnim tygodniu realizowaliśmy temat "Urządzenia elektryczne". Dzieci nazywały urządzenia występujące w domach, rozpoznawały dźwięki, które wydają urządzenia elektryczne, naśladowały ich pracę. Starszaki wiedzą, że wszystkie te urządzenia są bardzo przydatne w domu, gdyż ułatwiają pracę rodzinie, ale mogą być niebezpieczne, gdy będą obsługiwane niewłaściwie i bez nadzoru osób dorosłych. Dzieci dowiedziały się także skąd się bierze prąd i jak trafia do naszego domu i przedszkola.

W tym tygodniu poznaliśmy również kolejną literkę - K, która była obecna podczas codziennych zadań, zabaw i ćwiczeń. Utrwaliliśmy wcześniej poznane figury geometryczne - tworzyliśmy zbiory, porównywaliśmy ich liczbę, nazywaliśmy figury, wspólnie wykonaliśmy geometryczne obrazki.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 
„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, przyjaciel i bohater dzieci, obchodzi swoje święto co roku

25 listopada.

Nie zapomnieliśmy o Misiach - także w naszym Przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną dzieci nie mogły przynieść do przedszkola swoich ulubionych pluszaków, wzorem lat ubiegłych, pomimo to, dzieci obchodziły ten dzień w sposób wyjątkowy. W naszej grupie na dzieci  czekało wiele atrakcji: wesołe zabawy przy muzyce, misiowe prace plastyczne, obejrzeliśmy film opowiadający historię pluszowego misia, świętowaliśmy urodziny misia Balbinki w kąciku lalek, a na II śniadanie wcinaliśmy pyszne Misie Lubisie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIAT LITER

 ŚWIAT LITEREK WAŻNA SPRAWA
- TO NAUKA I ZABAWA
    

W tym roku szkolnym jesteśmy najstarszymi przedszkolakami i uczymy się coraz więcej. Jednym z naszych ulubionych zajęć jest poznawanie nowych liter. Zarówno na zajęciach dydaktycznych jak i podczas zabaw swobodnych sięgamy po litery - odwzorowujemy je, piszemy po śladzie, tworzymy ich kształty z klocków, drucików, patyczków itp., wyklejamy litery z plasteliny, malujemy, kolorujemy, ozdabiamy, demonstrujemy litery dłońmi i całym ciałem, tworzymy książeczki - własnoręcznie je podpisujemy, podejmujemy próbę czytania pierwszych sylab, wyrazów i prostych zdań.  Szczególnie podoba nam się zabawa z imionami, od której zaczęliśmy naszą literkową przygodę.

Założeniem zajęć jest dotarcie do dziecka z informacjami o literze wszelkimi możliwymi ścieżkami – czyli poprzez wszystkie zmysły. Nasze bystre starszaki  na zajęciach poznają kształt litery i wymowę głoski , łączą obrazki z podpisem, podejmują próbę czytania szeregów sylab po zapoznaniu litery (np. ma, mo, me, mi, mu , my), rozwijają umiejętność czytania w oparciu o litery, sylaby i proste wyrazy, doskonalą  analizę  i syntezę głoskową, podejmują próbę czytania prostych zdań.  

Do tej pory poznaliśmy już litery: O, A, M, E, I, T, D, K, L, Y

oraz cyfry : 1, 2, 3, 4, 5.

Przed nami jeszcze wiele ciekawych przygód w świecie liter, na które czekamy z niecierpliwością. 
 
   

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - W ŚWIECIE LITER

MOJE DOMOWE ZWIERZĄTKO

 NASI ULUBIEŃCY

Marzy Ania o piesku,
o kotku marzy Tomek.
Jurek chce mieć królika,
a świnkę morską Romek.

Każdy chce mieć przyjaciela,
dużego lub małego.
Zajmować się nim ciągle,
przytulić się do niego.

W ramach tematu "Moje domowe zwierzątko" dzieci z grupy VI dowiedziały się jakie zwierzęta można hodować w domu i w jaki sposób należy opiekować się domowymi pupilami - jak zapewnić zwierzętom właściwy pokarm, miejsce do spania, zabawę, spacery, wizyty u weterynarza. Dzieci dowiedziały się, że opieka nad zwierzętami to duży obowiązek. Dzieci oglądały albumy o zwierzętach - zapoznały się z nazwami psów i kotów rasowych, uczestniczyły w zabawach ruchowo - naśladowczych, chętnie  opowiadały o swoich domowych ulubieńcach, budowały z  klocków pieski i kotki. Wykonały pracę plastyczną " Mój przyjaciel pies", nadały imię wykonanemu własnoręcznie pieskowi.  
Nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji organizowanej w naszym przedszkolu „ Paczka dla zwierzaczka ”.
W tym tygodniu poznaliśmy również kolejną literkę - D oraz figurę geometryczną- prostokąt.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - NASI ULUBIEŃCY

TĘCZOWE PARASOLKI

"TĘCZA, CZA JAKA ŁADNA…"

W ramach zajęć  koła plastycznego "Malujemy, rysujemy, eksperymentujemy", odbywających  się w naszej grupie, po raz kolejny dzieci wzięły udział w ciekawym eksperymencie  i wykonały cudowne  prace plastyczne. Tym razem wyczarowaliśmy tęczę na talerzu i stworzyliśmy piękne tęczowe parasolki, którym  nie straszne są listopadowe deszcze.

Eksperyment „Tęcza na talerzu”

Pomoce/składniki: cukierki Skittles, biały talerz, woda.

Przygotowanie: Wokół rantu talerza układamy cukierki w kształcie okręgu, następnie na środek talerza powoli wlewamy wodę i obserwujemy co się dzieje. Cukierki zaczynają puszczać barwnik w bardzo efektowny sposób, już po kilku sekundach barwiąc wodę niczym powstająca tęcza.

Zapraszamy do galerii. 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - TĘCZOWE PARASOLKI

DBAMY O ZDROWIE

 DBAMY O ZDROWIE 

DBAM O SIEBIE, RĘCE MYJĘ

ZĘBY, BUZIĘ ORAZ SZYJĘ

KĄPIĘ W WANNIE PO DNIU CAŁYM

BY ZARAZKI POSPADAŁY

 

I ODŻYWIAM SIĘ TEŻ ZDROWO!

ZDROWO ZNACZY KOLOROWO

PRZY JEDZENIU NIE GRYMASZĘ

JEM WARZYWA ORAZ KASZE

 

NA SPACERY, CO DZIEŃ CHODZĘ

PRZY POGODZIE, NIEPOGODZIE

NIE PRZEGRZEWAM SIĘ, NIE ZIĘBIĘ

MAM UBRANIE ODPOWIEDNIE

 

GIMNASTYKA TO PODSTAWA

WIĘC Z OCHOTĄ JĄ UPRAWIAM

NA ROWERZE JEŻDŻĘ SOBIE

ALBO TAŃCZĘ – SPORT TO ZDROWIE!

Celem prowadzonych zajęć było promowanie  zdrowego stylu  życia i rozbudzanie świadomości dzieci na ten temat.  Przedszkolaki poznały czynniki wpływające na zdrowie: higiena osobista, racjonalne odżywianie, aktywność ruchowa, zdrowy sen. Dzieci  podczas zajęć między innymi: utrwaliły Piramidę Zdrowia, brały udział w wielu zabawach ruchowych, segregowały przybory toaletowe, wykonały pracę plastyczną pt. "Zdrowie na talerzu". Poznaliśmy również koleją literkę - T. 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - DBAMY O ZDROWIE

11 LISTOPADA

11 LISTOPADA
 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje narodowe dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Głównym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych naszego kraju.

Dzieci stojąc na baczność, uroczyście odśpiewały hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego", kolorowały godło i flagę naszego kraju, utrwaliły nazwę stolicy Polski oraz nazwy  najważniejszych rzek, wysłuchały wiersz pt. "11 listopada", wspólnie ułożyły biało - czerwoną flagę.

 Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z KULTURĄ MI DO TWARZY

Z KULTURĄ MI DO TWARZY
  "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

 Starszaki z grupy VI biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z Kulturą mi do twarzy " . Celem projektu jest  wprowadzenie dzieci w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowania relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi dziecka.  Poprzez realizowane zadania zawarte w projekcie dziecko:  kształtuje empatię i szacunek do drugiego człowieka, kształtuje poczucie przynależności do kraju, poznaje i przestrzega norm  i zasad życia społecznego,  kształtuje poczucie estetyki. 

W ramach projektu zrealizowaliśmy pierwsze zadania: wspólnie stworzyliśmy kodeks dobrego zachowania;  poznaliśmy, nazywaliśmy i rozmawialiśmy o instrumentach muzycznych; wybraliśmy się do magicznego świata bajek i baśni; zamieniliśmy się w małych architektów tworząc najsławniejsze budowle : Wieżę Eiffla, Big Ben, Koloseum, Łuk Tryumfalny. 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

JESIENNE NASTROJE

 

KAP KAP KAP KROPLE DESZCZU ZŁAP…

Kiedy na dworze ciągle deszcz pada
to pelerynę każdy zakłada.
Pod parasolem głowę swą chowa,
wzdycha, ach jaka brzydka pogoda.

Pędzi po niebie chmura za chmurą,
chłodno i mokro, ciemno, ponuro.
Jesień jest smutna wiatr głośno śpiewa,
z wiatrem śpiewają liście i drzewa.

Jesienny deszcz nie jest nam straszny. Za oknem jesienna szaruga, lecz w naszej sali nikt się nie nudzi i miło spędza czas.

Jesienna aura zainspirowała nas do wielu wesołych i ciekawych deszczowych zabaw : bawiliśmy się przy piosence   pt. "Kapie z nieba", wysłuchaliśmy opowiadania "Wędrówka kropelki wody", uczestniczyliśmy w zabawie badawczej - sprawdzaliśmy co pływa, a co tonie. Układaliśmy kropelkowe literki, rozwiązywaliśmy jesienne zagadki. Mieliśmy też okazję do sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych przeliczając parasolki, pelerynki i kropelki deszczu. Wielką frajdę sprawiła dzieciom zabawa plastyczna . Cudowna dziecięca wyobraźnia sprawiła, że powstały ciekawe i niepowtarzalne deszczowe obrazki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii. 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - JESIENNE NASTROJE

SERDECZNA KARTECZKA

SERDECZNA KARTECZKA
 "SERDECZNA KARTECZKA"

Nasza grupa bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym plastyczno - technicznym "SERDECZNA KARTECZKA". Głównym celem projektu jest własnoręczne wykonanie kartek okolicznościowych, przekazanie ich różnym instytucjom, pracownikom firm, pracownikom ochrony zdrowia, wolontariuszom  itp.  Wręczając  "Serdeczną karteczkę" okazujemy swoją wdzięczność, szacunek i życzliwość  . Poprzez wykorzystywanie różnorodnych technik rozwijamy aktywność twórczą i kreatywność dzieci . Nasze pierwsze serdeczne karteczki wysłaliśmy do pracowników Straży Pożarnej, Policji i Szpitala.

  

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - SERDECZNA KARTECZKA

KOŁO PLASTYCZNE

KOŁO PLASTYCZNE
 MALUJEMY, RYSUJEMY,  
EKSPERYMENTUJEMY

 Dzieci z naszej grupy uczestniczą w zajęciach koła plastycznego. Celem zajęć, oprócz rozwijania zdolności plastycznych, poznawania różnorodnych technik malarskich  jest również  przeprowadzanie ciekawych eksperymentów, które dają dziecku możliwość samodzielnego poszukiwania i eksplorowania świata.

Na zajęciach poznaliśmy barwy podstawowe i  kolory pochodne - dzieci  łączyły ze sobą barwy tworząc kolory pochodne, mieszały  kolory uzyskując zupełnie nowe odcienie.  Wcieliły  się w rolę małych artystów - impresjonistów  malowały piękny jesienny las. Dzieci oglądały dzieła malarzy impresjonistów, poznały nową technikę malowania plamą lub kreską. Efekty pracy można podziwiać na wystawie w szatni przedszkolnej. 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - MALUJEMY, RYSUJEMY, EKSPERYMENTUJEMY

PROJEKT KOZIOŁEK

PROJEKT KOZIOŁEK
  IDŹ TY LEPIEJ KOZIOŁECZKU SZUKAĆ SWEGO PACANOWA”

  Miło nam poinformować, że nasze przedszkole, nasza grupa przyłączyła się do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa.” Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości , kształtowanie właściwych postaw społecznych. poczucia przynależności narodowej, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie. 
Projekt jest zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego, a także wpisuje się podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 - Wychowanie
do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

Projekt zakłada realizację wybranych, niezwykle interesujących zadań, które mają na celu:
- wzmacnianie poczucia własnej wartości;
- tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych;
- kształtowanie tolerancji wobec odmienności ;
- ukazywanie wartości związanych z przeżywaniem pozytywnych emocji: radość, szczęście, zadowolenie, akceptacja, życzliwość, wzruszenie.

Pierwsze zajęcia już za nami. Dzieci zapoznały się z treścią listu przesłanego przez Koziołka Matołka, który zaprosił wszystkich do wspólnych zabaw i wykonania ciekawych zadań. Dowiedziały się kto to jest autor oraz ilustrator, poznały nazwiska: Makuszyński i Walentynowicz. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały bajkę o jednej z przygód Koziołka Matołka.
Serdeczne podziękowania dla babci Huberta, która  wykonała dla nas pięknego wełnianego Koziołka Matołka. DZIĘKUJEMY :) 
 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - IDŹ TY LEPIEJ KOZIOŁECZKU...

DZIEŃ NAUCZYCIELA

DZIEŃ NAUCZYCIELA

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom i cudownym Dzieciom za piękne życzenia i miłe słowa. Dziękujemy za okazane dowody życzliwości i sympatii. Jest to dla nas ogromną motywacją do dalszej pracy oraz wskaźnikiem, że to, co robimy ma sens.

 Serdecznie dziękujemy 

Agnieszka Tańczuk, Agnieszka Lewosińska, Anna Mielcarek

    

 

GR VI - DZIEŃ UŚMIECHU

 DZIEŃ UŚMIECHU

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. W tym dniu nasze przedszkole zamieniło się w żółtą, magiczną pełną szczęścia krainę,  wszyscy byli witani w progach przedszkola z uśmiechem na twarzy. Był to dzień świetnej zabawy i radości. Aby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych przedszkolaków.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - DZIEŃ UŚMIECHU

GR VI - DZIEŃ CHŁOPAKA

 DZIEŃ CHŁOPAKA
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

witamy serdecznie chłopca każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopcówktóre obchodzimy 30 września.

Tego dnia nasi wspaniali chłopcy zamienili się w prawdziwych królewiczów. Z koroną na głowie prezentowali się dumnie i niezwykle dostojnie!

Dziewczynki przygotowały dla kolegów mnóstwo wesołych zabaw  przy muzyce. Wybraliśmy też KRÓLA, który zwyciężył w najtrudniejszej konkurencji.

Dziś z naszej sali rozbrzmiewał głośny i radosny śmiech, który ilustrował wspólną  wspaniałą zabawę.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - DZIEŃ CHŁOPAKA

CHALLENGE TANECZNO - SPORTOWY

CHALLENGE TANECZNO - SPORTOWY
  "NAJLEPSZE DO RUCHU DŹWIĘKI,  TO NUTY POLSKIEJ PIOSENKI".

Starszaki z grupy VII zostały zaproszone do udziału w challengu taneczno - sportowym "Najlepsze do ruchu dźwięki, to nuty polskiej piosenki". Zadanie polegało na przygotowaniu układu tanecznego  z elementami ćwiczeń gimnastycznych, nagraniu filmu i udostępnieniu go w mediach społecznościowych.  Ideą akcji była promocja aktywności ruchowej wśród dzieci oraz zwrócenie uwagi na atrakcyjność polskiej muzyki. Nasze roztańczone starszaki świetnie poradziły sobie z zadaniem ! 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - NAJLEPSZE DO RUCHU DŹWIĘKI TO NUTY POLSKIEJ PIOSENKI

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
      

20 września w całej Polsce przedszkolaki obchodzą swoje święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Specjalnie na tę uroczystość przygotowałyśmy wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Już od samego rana panowała w naszej sali radosna  atmosfera. W tym roku podczas zabawy towarzyszyły przedszkolakom z naszej grupy  wesołe emotki.      Rano dzieci otrzymały bilet wstępu zapraszający do wspólnego świętowania. Przedszkolaki świetnie się bawiły podczas konkurencji sportowych, konkursów i wesołych zabaw przy muzyce

 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

SPRZĄTANIE ŚWIATA

SPRZĄTANIE ŚWIATA
18 września nasze dzieci wzięły udział w corocznej akcji Sprzątania Świata. Ze względu na trwającą pandemię i znaczne ograniczenia związane z reżimem sanitarnym, akcja ta przebiegała w tym roku trochę inaczej. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego należy dbać o nasz Świat, jakie są z tego korzyści. Wskazywaliśmy czynniki, które wpływają na zanieczyszczenia środowiska, ale także te, które przyczyniają się do tego, że nasze otoczenie staje się piękniejsze i zdrowsze. Dzieci mają dopiero sześć lat, ale już doskonale wiedzą, jak ważne jest segregowanie odpadów, wiedzą też w jaki sposób to robić. Idealnie potrafiły wskazać kolory pojemników i odpady, które do nich należy wrzucać.
Na koniec zajęć przedszkolaki zabrały się za porządkowanie swojej sali. Jest to przecież nasz
" Mały  Świat." 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - SPRZĄTANIE ŚWIATA

DZIEŃ KROPKI

DZIEŃ KROPKI 
15 września po raz drugi obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. 
Jest to święto kreatywności, współpracy i odkrywania talentów, które każde dziecko ma w sobie. 
Dzieci przypomniały sobie historię dziewczynki o imieniu Vashti, od której wszystko się zaczęło. Dziewczynka, dzięki namalowanej kropce, odkryła w sobie talent i  uwierzyła w siebie. Jest dla nas symbolem tego, że najważniejsze to wierzyć mocno w swoje umiejętności, mieć marzenia i je realizować. 
Tego dnia wzięliśmy udział w wielu zabawach z kropką w roli głównej - liczyliśmy je, segregowaliśmy, tworzyliśmy zbiory, a nawet szukaliśmy dwóch połówek tej samej kropki - co nie było wcale łatwe. 
Na koniec każdy z nas, na wielkiej białej kropce, narysował swój największy talent: do grania w piłkę, do tańczenia, jeżdżenia na rowerze itp. Swoje prace zawiesiliśmy na wspólnym Drzewie Talentów Dzieci z grupy VI. 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - DZIEŃ KROPKI

dzien kropki

  Międzynarodowy Dzień Kropki
„Ubierzmy się na kropkowo” 

W najbliższy wtorek, to jest 15 września 2020 r., w naszym przedszkolu będziemy obchodzić 

Międzynarodowy Dzień Kropki.

Święto to już po raz drugi zagości w naszym przedszkolu!!

Jest to święto kreatywności, odwagi, współpracy i talentów. Motywem przewodnim będzie kropka. Prosimy aby dzieci tego dnia miały na sobie elementy kropki.
W tym dniu organizowane będą różne działania, które pomagają dzieciom odkryć ich zdolności. 
Tego dnia również poszukamy kropek tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce „i” ,kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla Maciusia, a nawet zdobią kapelusz muchomora. 

BĘDZIEMY: RYSOWAĆ, STEMPLOWAĆ, WYKLEJAĆ……… I ŚWIETNIE SIĘ BAWIĆ W KROPKI.

BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA
 
DROGA DO PRZEDSZKOLA
 
 Jak i gdzie bezpiecznie przejść przez jezdnię?

Jakie znaki można spotkać na drodze?

Jakie mamy numery alarmowe?

Na te i inne pytania dzieci z grupy VI szukały odpowiedzi podczas tygodniowych zajęć związanych z elementarnymi zasadami ruchu drogowego.

Nasze starszaki podczas zajęć były bardzo kreatywne

i wykazywały się dużą znajomością zagadnień z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dzieci wykonały także wspólną pracę plastyczną "Na skrzyżowaniu"  .

Zobacz zdjęcia w galerii

GR VI - NA SKRZYŻOWANIU

WAKACYJNY POCIĄG

WAKACYJNY POCIĄG
WSPOMNIENIA Z WAKACJI 
 
Chciałybyśmy, abyście nadal mogli Państwo obserwować postępy i rozwój talentów swoich dzieci. Postaramy się więc w cotygodniowych odsłonach ukazywać w formie internetowej galerię prac plastycznych. 
W pierwszym tygodniu tematyka dotyczyła lata, wspomnień, wrażeń. Dzieci narysowały wybrany moment wakacyjny i stworzyły wakacyjny pociąg, który z początkiem września dojechał bezpiecznie do naszego przedszkola :)) 
 

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2020/2021

SERDECZNIE WITAMY !
 
Gorąco witamy naszych Przedszkolaków i ich Rodziców
po bardzo bardzo długiej przerwie. 
Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy
wracacie w nasze przedszkolne progi.
Życzymy, aby w nowym roku szkolnym
Przedszkolaki odkrywały w sobie nowe zainteresowania,
zdobywały kolejne umiejętności,
usamodzielniały się w podejmowanych działaniach.
Niech każdy kolejny dzień będzie wyjątkowy!
 
 Agnieszka Tańczuk i  Agnieszka Lewosińska
 
       
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...