Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Ogłoszenie wrzesień 2020

 ORGANIZACJA PRACY

PRZEDSZKOLA OD 01.09.2020r.

1.Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.30 do 16.30. W przedszkolu funkcjonuje 7 ogólnodostępnych oddziałów: I (3 latki), II  (3- latki), III (4- latki), IV (5-latki), V (6 latki), VI (6-latki), VII (6-latki). W godzinach od 8.15 do 14.30. przedszkole jest zamykane.  Placówka pracuje na zasadach zwiększonego reżimu sanitarnego. Wszyscy rodzice i pracownicy przedszkola zobowiązani są do zapoznania się i przestrzegania „Procedury organizacji i funkcjonowania Przedszkola Miejskiego nr 32 w Gorzowie Wielkopolskim w  okresie pandemii COVID-19.

Załączniki:

 PRZYPROWADZANIE I ODBIERANIE DZIECI

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS), Ministra Edukacji Narodowej (MEN) i Ministerstwa Zdrowia (MZ) dostosowujemy zasady funkcjonowania placówki do dynamicznie rozwijającej się sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

  • W związku z powyższym Dyrektor Przedszkola nr 32 zwraca się do rodziców z prośbą, by w miarę możliwości przyprowadzali i odbierali dzieci w godzinach pracy oddziału, do którego uczęszcza dziecko. Wiemy, że nie każdy może dostosować się do tej prośby, jednakże tych z Państwa, którzy mają taką możliwość prosimy, by nie przychodzili wcześniej, niż otwiera się  jego oddział i nie odbierali swoich pociech po zamknięciu oddziału. Pozwoli to zminimalizować mieszanie się dzieci w grupach. Poszczególne oddziały czynne będą w następujących godzinach:

  I grupa  (3 - latki)  -  7.30 do 15.00,  środa godz. 7.30 – 15.30

 II grupa (3 - latki)  -   6.30 do 16.30

 III grupa (4 - latki) w drugim  budynku  przedszkola; 6.30- 16.30

 IV grupa (5 - latki) w drugim  budynku przedszkola:

                    Poniedziałek i piątek : 7.30 do 16.00

                    Pozostałe dni w zależności od zmiany nauczyciela:

                    7.00 - 15.30  lub  7.30-16.00

 V grupa  (6-latki)  -  7.30 do 16.00, poniedziałek: 7.30- 16.30

 

 VI grupa (6-latki)  -  7.00 – 16.00

 

 VII grupa (6-latki) - poniedziałek  i piątek: 7.30 – 15.00

                                    wtorek , środa: 7.30 – 15.30

                                    czwartek: 7.45 – 14.45

 

 

  • Każda osoba dorosła wchodząca do przedszkola zobowiązana jest do dezynfekcji rąk oraz prawidłowo założonej maseczki, zakrywającej usta i nos.

 

  • Chcąc ograniczyć ilość osób trzecich przebywających w przedszkolu, Dyrektor informuje, że do szatni przedszkola będą mogli wejść tylko rodzice dzieci 3 letnich.  Ich wejście koordynować będzie osoba wyznaczona przez dyrektora.

    Prosimy ograniczyć poruszanie się po szatni i skrócić pobyt w przedszkolu do niezbędnego minimum.

Rodzice dzieci 4,5,6 - letnich nie wchodzą do przedszkolnej szatni. Pracownik obsługi odbiera dziecka od rodzica, prowadzi  do szatni, a następnie do wyznaczonej sali, gdzie nauczyciel kieruje je do łazienki w celu umycia rąk.

  • Może to powodować konieczność oczekiwania przed wejściem, dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

  • Rodzic/opiekun prawny, który chce przyprowadzić dziecko do przedszkola, musi dostarczyć w dniu przyprowadzenia dziecka wymagane oświadczenie (załącznik nr 1, załącznik nr 2 )

        
Załączniki:

  • Rodzice dzieci nowo przyjętych do przedszkola zobowiązani są do zalogowania się w systemie iPrzedszkole. ( instrukcja poniżej w załączniku)

  

·        

Załączniki:

Obowiązek przyłożenia karty do czytnika i potwierdzenia wejścia/wyjścia z placówki mają osoby przyprowadzające/odbierające dziecko. Brak „odbicia” karty skutkuje naliczeniem opłat za cały dzień.

Odebrać dziecko z przedszkola mogą wyłącznie rodzice oraz osoby upoważnione przez nich na piśmie. Jest to bardzo ważne, gdyż w przypadku braku upoważnienia dziecko nie będzie mogło być wydane. Nie wydajemy dzieci na telefoniczne prośby rodziców, ani osobom, które nie są wskazane w upoważnieniu. 

W przedszkolu w najbliższym czasie nie będą organizowane żadne wspólne uroczystości i imprezy  przedszkolne, oraz wyjścia dzieci poza teren przedszkola.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia dzieci nie mogą zabierać ze sobą do placówki z i z placówki  niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek/pluszaków.

Szanowni Państwo, powyższe informacje związane z organizacją pracy Przedszkola nr 32  opracowano  na podstawie wytycznych przeciwepidemicznych GIS z 25 sierpnia 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - IV aktualizacja.

W trosce o zdrowie dzieci i pracowników bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość i ścisłą współpracę. Odpowiedzialne zachowanie dorosłych  z pewnością zminimalizuje możliwość zarażenia się wirusem zarówno dzieci jak i pracowników przedszkola.

Z poważaniem

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 32

 

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...