Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Walentynki

     
WALENTYNKI 
   
 
 
 

Dzisiaj mamy walentynki
miejcie więc wesołe minki.
Uśmiech niech nie znika z twarzy,
i niech każdy sobie marzy,
byśmy się kochali wkoło.
Wtedy będzie nam wesoło!!!

 

14 lutego obchodziliśmy w naszej grupie walentynki.

Z tej okazji udekorowaliśmy salę serduszkami oraz walentynkami, a także zapoznaliśmy się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych.

Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak:

SZCZĘŚCIE, MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ I RADOŚĆ Z PRZEBYWANIA ZE SOBĄ.

W tym dniu dzieci wspólnie bawiły się m.in. przy piosence "Mam chusteczkę haftowaną", odkrywały zakodowane serduszko, szukały swoich par w krzesełkowej zabawie, a na koniec wykonały walentynkowe serduszko.

Wszystkie przedszkolaki w tym dniu z radością uczestniczyły we wspólnych zabawach.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Walentynki"

Urodziny Damiana

   

URODZINY DAMIANA

 
 
 

DAMIAN !

 

W Dniu Twoich urodzin życzymy Ci śmiechu w domu
i szósteczek w szkole, lodów w niedzielę,
i przyjaciół najlepszych na świecie – z nami czele.
Spełnienia wszystkich Twoich marzeń!

 

Życzą dzieci z grupy VII oraz p. Ela i p. Karolina

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Urodziny Damiana"

Warsztaty Artystyczne Koszulki

 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE KARUZELA- DIZAJNERSKIE T-SHIRTY

 

 

 

13 lutego wybraliśmy się na kolejny cykl warsztatów artystycznych w Miejskim Ośrodku Sztuki.

Nie wiedzieliśmy po co zabrać mamy ze sobą białe koszulki.

Na miejscu okazało się, że zajęcia prowadzi Gorzowska projektantka mody p. Natalia Ślizowska znana również z udziału w programie „Project Runway”. I wszystko stało się jasne.

P. Natalia pokazała nam, że nie ma starych ciuchów i

ze wszystkiego można zrobić coś fajnego. Nasze fajne koszuli można podziwiać w galerii. 

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "MOS - koszulki"

Trening pokazowy

 
 

STAL GORZÓW 

I SPORTOWE PRZEDSZKOLAKI

 


13 lutego nasze przedszkole odwiedził przedstawiciel STALI GORZÓW.

 

Został przeprowadzony trening pokazowy. Dowiedzieliśmy się, że jesteśmy silni i zdrowi.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "STAL- Gorzów"

DBI

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

11 lutego 2020r Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

 

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Dzień Bezpiecznego Internetu"

Dzień Babci i Dziadka

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA !!!

 
 
 
 
 

Czego Wam życzyć, Wy tylko wiecie
A ja Wam powiem:

mam najwspanialszych Dziadków na świecie!
Bądźcie zdrowi i uśmiechnięci,
Zawsze radośni i mną przejęci!

 

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. W szczególny sposób dzieci chciały okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Dzień Babci i Dziadka"

Bal

 
 

NIECH ŻYJE BAL!!!

 
 

10.01.2020 r w naszym przedszkolu odbył się bal. Od rana nasze przedszkolaki nie były przedszkolakami, a wróżkami, rycerzami, super bohaterami oraz wieloma innymi ciekawymi postaciami. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Mamy nadzieję, że dzieci wracały do domu we wspaniałych humorach, dzieląc się swoimi wrażeniami.  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Zobacz zdjęcia w galerii

BAL KARNAWAŁOWY gr.VII

Karuzela - styczeń

 
 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE KARUZELA- BUM BUM TSS

 
 

 

W styczniu wybraliśmy się na kolejne warsztaty Karuzela

 pt. „Bum Bum TSS”, czyli architektura muzyki w pigułce. Warsztaty prowadził Bartosz Matuszewski – gitarzysta, lider formacji anTeny.

Dzieci poznały gatunki muzyczne o  różnym brzmieniach, próbowały same tworzyć muzykę, słuchały muzyki, rozmawiały o niej oraz próbowały gry na gitarze

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Karuzela - styczeń"

Spotkanie z rodzicami

GRUDNIOWE SPOTKANIE Z RODZICAMI

 

20 grudnia odbyło się spotkanie z rodzicami. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców część artystyczną. Zimowo- świąteczne przedstawienie z tańcami. Były śnieżynki, św. Mikołaj, choinka, Pani Zima, Sylwester i Nowy rok. Na końcu dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym roku 2020.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr. VII "Spotkanie z rodzicami- grudzień"

Wigilia

 
 
 
 WIGILIA GRUPOWA
 
 

W grudniu bieżącego roku w naszej grupie odbyła się wigilia grupowa. Dzieci uczestniczyły we wspólnym nakrywaniu świątecznego stołu. Na stolikach okrytych białymi obrusami dzieci ustawiły talerzyki. Podczas spotkania wszyscy złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia, dzieląc się opłatkiem. Następnie przedszkolaki zasiadły do pięknie nakrytego stołu, gdzie mogły skosztować poczęstunek przygotowany przez rodziców.  Wspólna wigilia była okazją do przybliżenia tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, jak również do utrwalenia poprawnych, kulturalnych zachowań przy stole podczas np. rodzinnych spotkań. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszej przedszkolnej wigilii.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Wigilia grupowa"

Jasełka gr VI

 

 JASEŁKA W WYKONANIU GRUPY VI

 
 
 

15 grudnia grupa VI zaprosiła nas na jasełka. Historia narodzenia bożego w ich wykonaniu była przepiękna. Pięknie zaśpiewane kolędy wprowadziły nas w nastrój świąt. Oglądaliśmy występy bardzo uważnie i teraz jesteśmy w stanie opowiedzieć jak to kiedyś było.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Jasełka gr VI"

Biblioteka

 
 
 
NASZE SPOTKANIA W BIBLIOTECE 
 
 

Czekamy na te wyjścia. Cyklicznie spotykamy się w bibliotece. Chętnie wypożyczamy książki, oglądamy je, a teraz nawet czytamy. Panie pracujące w bibliotece zawsze chętnie nas przyjmują i organizują dla nas ciekawe spotkania. W grudniu rozmawialiśmy u różnych świątecznych tradycjach. Nawet w naszym Gorzowie każda rodzina ma swoje tradycje i na swój sposób spędza święta. Przedszkolaki uwielbiają te wyjścia. Nowa książka to nowa przygoda.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Biblioteka"

Warsztaty

 
 
WARSZTATY MOS „KARUZELA” 
 
 
 

Wycinanie kwadratowych serwetek z papieru, to dobra zabawa dla 6-latków. Radzą sobie z równym składaniem papieru oraz z wycinaniem wzorów, zakładając, że wzory będą w miarę proste. Można podziwiać nasze prace.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Warsztaty Karuzela"

PINOKIO

 
 
 

 „PINOKIO” – WYJŚCIE DO TEATRU IM. JULIUSZA OSTERWY

 

 

13 grudnia wybraliśmy się do teatru na przedstawienie pt. „PINOKIO”. Bardzo nam się podobał spektakl. Okazało się, że Mikołaj mówił prawdę i odwiedził nas kolejny raz. Obdarował wszystkich słodkim poczęstunkiem i mamy nadzieję, że to nie ostatni raz w tym roku, kiedy się widzimy.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Pinokio"

TVP

 

TVP 3 – Gorzów Wlkp.

 
 
 

Dzięki uprzejmości i pomocy Pana Szwonki (Tata Oli) mogliśmy poznać pracę dziennikarzy, operatorów. 9 grudnia 2019 r. wybraliśmy się do studia telewizyjnego TVP Gorzów Wielkopolski. Podczas wizyty przedszkolaki przyglądały się wyposażeniu studia telewizyjnego, reżyserce oraz charakteryzatorni. Dzieci z wielkim zaciekawieniem poznawały tajniki pracy całego grona dziennikarskiego. Kilka dni później nasze spotkanie zostało wyemitowane w telewizji.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "TVP- Gorzów"

Mikołajki

 
 
 

MIKOŁAJKI

„MIKOŁAJKOWE WYJŚCIE DO KINA I SPOTKANIE Z ŚWIĘTYM "

 

Jedzie święty Mikołaj,

Białą brodą świeci.

Worek z prezentami

Ma dla grzecznych dzieci.

 

 

Mikołaje 6 grudnia mają swoje święto. Z tej okazji wybraliśmy się do kina Helios na świąteczną bajkę pt: „Śnieżna paczka”. Pierwsze wyjście do kina wywołało na twarzach przedszkolaków szeroki uśmiech. To nie była jedyna niespodzianka. Gdy przedszkolaków nie było odwiedził nas Święty Mikołaj. W dniu swojego święta obdarował nas upominkami. My dla niego zaśpiewaliśmy piosenkę. Obiecał nam, że jak będziemy grzeczni to odwiedzi nas w Wigilię oraz w przyszłym roku.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Mikołajkowe wyjście do kina"

Park Dinozaurów

 
 

„PARK DINOZAURÓW W NOWINACH WIELKICH"

 

 

 

4 grudnia wybraliśmy się do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Na początku udaliśmy się na zajęcia plastyczne podczas których tworzyliśmy kartki świąteczne oraz malowaliśmy farbkami dekoracje świąteczne wykonane z gipsu. Po zajęciach spotkaliśmy się z Świętym Mikołajem. Opowiadał nam ciekawe historie, a na koniec poczęstował nas cukierkami i lizakami. My w podzięce zaśpiewaliśmy dla Niego piosenkę. Na terenie parku znajduje się ścieżka edukacyjna, którą zwiedzaliśmy i podziwialiśmy eksponaty dinozaurów. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Park Dinozaurów"

Warsztaty w SP nr 9

 
 

 I SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU:

„DOŚWIADCZANIE ŚWIATA POPRZEZ EKSPERYMENTOWANIE"

 
 
 

29 listopada nasza grupa wybrała się do Szkoły nr 9 na zajęcia projektowe z cyklu: "Doświadczanie świata poprzez eksperymentowania". Tematem przewodnim spotkania była WODA. Dzieci dowiedziały się jak powstaje płatek śniegu, jak barwi się wodę oraz jak ważna jest woda w życiu człowieka.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Szkoła Podstawowa nr 9"

Dzień Pluszowego Misia

 
 "Proszę państwa, oto MIŚ.

Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać?

A to szkoda..."

                             Jan Brzechwa

 
 
 

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Króla Maciusia I. 25 listopada „przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Dzień pluszowego misia"

Wyjście do teatru

 
 

"GNIEWKO I LUBINKA W KRAINIE LITER"

 

 

 

28. listopada wybraliśmy się do teatru im. J. Osterwy na spektakl „Gniewsko i Lubinka w krainie liter”. Bajka opowiadała o parze znanym już dzieciom przyjaciół. Gniewko i Lubinka wybrali się w podróż do Krainy liter – Abecadlikowa. Razem poznawali alfabet, dzięki któremu uczyli się świata. Kto by pomyślał, że kreski i kółka mogą łączyć się w litery, a litery w słowa. Każda litera kryje w sobie coś magicznego, a para przyjaciół pomogła nam się z literami zaprzyjaźnić. Przygody naszych przyjaciół bardzo nam się podobały. Jak zawsze wróciliśmy do przedszkola uśmiechnięci i szczęśliwi. 

Znalezione obrazy dla zapytania gniewko i lubinka w krainie liter

WARSZTATY "TEATR ANTYCZNY, CZYLI RZECZ O EMOCJACH"

  

 WARSZTATY

"TEATR ANTYCZNY, CZYLI RZECZ O EMOCJACH"

 

 

W dniu 2.11.2019r. również wybraliśmy się do MOSu, aby wziąć udział w Warsztatach artystycznych Karuzela, których tematem był: Teatr antyczny oraz emocje. 

W trakcie tych warsztatów dowiedzieliśmy się jak wyglądał teatr antyczny. Stworzyliśmy teatralne maski (śmiechu, płaczu, gniewu i strachu) oraz spróbowaliśmy odegrać i uwolnić nasze emocje poprzez ciało i głos.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Mos- maski"

Muzeum Lubuskie

 

ANDRZEJKOWE ZWYCZAJE

  

 

Andrzejki, czyli wigilia dnia św. Andrzeja, obchodzone są 29 listopada, chociaż andrzejkowe zabawy organizowane są również dzień później. Dawniej był to wieczór, kiedy wróżyć mogły tylko panny. Dla kawalerów dzień wróżb to katarzynki obchodzone kiedyś 24 listopada, dzisiaj nie ma już takich podziałów. Andrzejki obchodzą wszyscy, więc także najmłodsi powinni skorzystać z możliwości poznania tajemnic swojej przyszłości. Poznawanie i kultywowanie polskich tradycji i obrzędów sprzyja bowiem kształtowaniu u dzieci poczucia przynależności narodowej.

 

Muzeum to najlepsze miejsce, aby przedszkolakom przybliżyć wróżby zwyczaje i andrzejkowe tradycje ludowe związane z tym dniem.Dzień 21 listopada, były nie tylko ciekawą lekcją historii o naszych narodowych tradycjach, związanych z obchodami „Andrzejek” w dawnych czasach, ale także okazją do wspaniałej zabawy. Przedszkolaki poznały wiele ciekawych wróżb, w których z radością brały czynny udział. Z dreszczykiem emocji oczekiwały na swoją kolej w zabawie, aby sprawdzić, co pokaże wróżba. Co chwilę wybuchały salwy śmiechu i okrzyki zaskoczenia. Ta lekcja w muzeum
z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Muzeum"

Stanowice

 

KLUB MŁODEGO WYNALZACY W STANOWICACH 

 

 

W czwartek 14.11.2019 nasze przedszkolaki odwiedziły Klub Młodego Odkrywcy w Stanowicach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda praca w laboratorium, jak przebiegają różnego rodzaju doświadczenia oraz z jakiego sprzętu korzystają laboranci. Każde dziecko samo doświadczało różnych reakcji fizycznych oraz chemicznych. Dowiedzieliśmy się jak przebiegają różne procesy z prostymi materiałami dostępnymi w każdej kuchni: sodą oczyszczoną, olejem czy octem
Dzieci uczestniczyły w 3 doświadczeniach:

1. Erupcja kontrolowana wulkaniczna super piana.

 

Dzieci stworzyły wulkan, z którego niespodziewanie wypłynęła lawa.

2. Magiczna lampa.

 Dzieci łącząc kolejne składniki w odpowiednich proporcjach wykonały magiczną lampę lawę w wielu żywych kolorach.

3. Nadmuchanie balona

Na koniec dzieci miały okazję nadmuchać balon przy pomocy CO2 powstałego w wyniku reakcji chemicznej.

 

Wszystkie dzieci doskonale radziły sobie z odmierzaniem cieczy, łączeniem składników, czy mieszaniem. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki z chęcią odpowiadali na zadawane pytania oraz wskazywały mądre spostrzeżenia i skojarzenia. Wycieczka ta była dla dzieci ogromnym przeżyciem, ponieważ każdy doświadczył i był sprawcą "niezwykłych" rzeczy. Oprócz nauki była to wspaniała zabawa. Po tak wytężonej pracy umysłowej pobawiliśmy się na placu zabaw.

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Stanowice"

Pamiętamy !

 

PAMIĘTAMY!

 

W czwartek 31.10.2019 roku nasze przedszkolaki wybrały się na spacer na cmentarz wojenny. Okres przed Świętem Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy od nas odeszli, oraz czas na rozmowę dotyczącą szacunku i pamięci dla zmarłych. Dzieci zapaliły znicze na pomniku upamiętniającym polskich żołnierzy Września 1939 r. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego i obywatelskiego dla naszych przedszkolaków.

 

Urodziny Kajetana

   

DZIŚ KOŃCZYSZ 6 LAT

KAJETAN …

Z okazji urodzin składamy Ci życzenia!

Uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości. Przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

 

Życzą dzieci z grupy VII oraz p. Ela i p. Karolina

Zobacz zdjęcia w galerii

gr VII "Urodziny Kajtka"

Zabawy z literami

 
 

ZABAWY Z LITERAMI

 

 

 

Uwielbiamy takie zabawy. Już podczas porannych ćwiczeń zaznaczamy ich obecność układając z naszych ciał litery. Wiemy, że „A” kładeczkę, a „I” zgubiło kropeczkę.

Bardzo dziękujemy rodzicom za systematyczne odwiedzanie naszych Gorzowskich parków i zaopatrzenie naszej grupy w kasztany, żołędzie i patyki.

Dzisiaj wykorzystaliśmy kasztany. Nauka poprzez zabawę, to w naszej grupie lubimy najbardziej.

Poczta

 

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

 
 
 

W ramach obchodzonego 18 października „Dnia Poczty Polskiej nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Kazimierza Jagiellończyka. Dzieci chciały z bliska przyjrzeć się, jak wygląda praca na poczcie oraz utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej. Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty. Wizyta na poczcie pozwoliła dzieciom uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy. Wzbogaciły słownictwo o zwroty: awizo, przesyłka, rozmowa telefoniczna.

 

Bardzo dziękujemy mamie Wanessy za zorganizowanie dla nas bardzo pouczającej i ciekawej wycieczki.

Karuzela

 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE KARUZELA

17 października 2019r. wybraliśmy się do „MOSu” Miejskiego Ośrodka Sztuki przy ulicy Pomorskiej na warsztaty artystyczne pt. „KARUZELA”.

Warsztaty są formą edukacji artystycznej poza systemem szkolnym w miejscu, które zajmuje się sztuką. Założeniem warsztatów jest wchodzenie dzieci w bezpośrednie relacje ze sztuką, przez co stają się jej współtwórcami i świadomymi odbiorcami.

To nasze pierwsze spotkanie ze sztuką i nie ostatnie. Nie możemy się doczekać kolejnych. Kochani rodzice prosimy na kolejne spotkanie warsztatowe ubrać dzieci w ciuchy odpowiednie do tworzenia sztuki

Inżynierowie w przedszkolu II spotkanie

 

INŻYNIEROWIE W PRZEDSZKOLU

II SPOTKANIE

 

10 października udaliśmy się po raz drugi do profesjonalnej pracowni LEGO w Przedszkolu Miejskim nr 3 – sala na terenie Szkoły Podstawowej nr 6.

Kolejny raz mieliśmy okazję tworzyć wspaniałe rzeczy z klocków LEGO.

Kiszenie Kapusty

 
 

KISZENIE KAPUSTY W PRZEDSZKOLU

 
 

"Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi.
Szatkownica poszła w taniec, to ci było szatkowanie!"

 

Październik to czas kiszenia kapusty na zimę, bez której trudno sobie wyobrazić tradycyjną polską kuchnię.

Na zajęciach przedszkolnych dzieci z naszej grupy poznały proces powstania kapusty kiszonej domowym sposobem. Samodzielnie z dużym zaangażowaniem kroiły liście kapusty, tarły marchewką, dodawały sól i koper, a na koniec mocno wszystko ubijały i wkładały do słoików. Tak przygotowaną kapustę będziemy przechowywać w chłodnym przedszkolnym pomieszczeniu.

Dzień Uśmiechu

DZIEŃ UŚMIECHU

 

3 października (czwartek) 2019 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle.    Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom.

Tego dnia były zabawy przy muzyce, konkursy dla dzieci, jedzenie cytryn. Odwiedzili nas uśmiechnięci Klauni. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych przedszkolaków.

"Inżynierowie w przedszkolu"

 
 

PROJEKT UNIJNY

„INŻYNIEROWIE W PRZEDSZKOLU”

 
 

Nasza grupa od września 2019 roku przystępuje do nowatorskich zajęć z robotyki. 26 września udaliśmy się do profesjonalnej pracowni LEGO w Przedszkolu Miejskim nr 3 – sala na terenie Szkoły Podstawowej nr 6.

Zabawa klockami LEGO to jedna z form spędzania czasu przez dzieci.  

Celem głównym gorzowskiego projektu jest kształtowanie i rozwijanie kompetencji matematyczno - przyrodnicznych, za pomocą nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Klocki LEGO pobudzają wyobraźnię i techniczne kompetencje. Są przy tym świetną zabawą.

Urodziny Dorotki

 

DZIŚ KOŃCZYSZ 6 LAT

DOROTKA …

Z okazji urodzin składamy Ci życzenia!

Uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości. Przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

 

Życzą dzieci z grupy VII oraz p. Ela i p. Karolina

Dzień Przedszkolaka

 

Wszystko zaczyna się od przedszkola

20 września OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

Kochane PRZEDSZKOLAKI! 

Z okazji Waszego święta, życzymy Wam, aby codziennie spotkało Was coś miłego i dobrego, nieustannego odkrywania piękna i wspaniałości świata, rozwijania swoich licznych talentów oraz radosnego i twórczego pobytu w przedszkolu. Niech dzień spędzony w przedszkolu z koleżankami i kolegami wypełniony był zabawą, przyjaźnią oraz radością płynącą z codziennego odkrywania tajemnic otaczającego świata. Niech uśmiech zawsze gości na Waszych buziach, bo „Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat” 

Życzą Panie

 p. Ela i p. Karolina 

 

 

Sprzątanie świata

         
 
         JUŻ PRZEDSZKOLAK WIE, ŻE ŚWIAT                                           SPRZĄTA SIĘ 

         
 

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie. Na końcu dowiedzieliśmy się jak Nosorożec mocno wiekowy klimat w Gorzowie uczynił zdrowym.

 

Wyjście na skrzyżowanie

 
 

JESTEŚMY BEZPIECZNI ... CZYLI WYJŚCIE NA SKRZYŻOWANIE

 
 

We wtorek 18.09.2019 r dzieci z nasze grupy miały okazję odbyć praktyczną lekcję bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Celem tego wyjścia było kształtowanie nawyków właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie wiadomości o podstawowych zasadach poruszania się po drogach. Dzieci ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni, prawidłowe przechodzenie przez pasy oraz poznały wybrane znaki drogowe.

Dzień Kropki

 
 
DZIEŃ KROPKI 
 
 
 

16 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem jest wzbudzanie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Inspiracją tego dnia jest kropka z książki o VASHTI.  Dzięki kropce i nauczycielce dziewczynka zaczęła wierzyć w swoje możliwości. Tego dnia wszyscy w przedszkolu byliśmy ubrani w kolorowe kropki. Dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwrócił uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu.

Owczogród w Rudnicy

          

   Wycieczka do Owczogrodu w Rudnicy

         

We wtorek 10.09.2019 r mimo deszczowej pogody wybraliśmy się do wyjątkowego miejsca.

Miejsca, w którym pracuje prawdziwy pasterz, pan Maciej razem ze swoją żoną panią Agnieszką, a pomaga im wyjątkowy pies rasy Border Collie. Na miejscu okazało się, że deszcz do państwa Nowaków nie dotarł, a w owczarni czekają na nas przyjazno nastawione owieczki. Wyjątkowe miejsce, które odwiedziliśmy to OWCZOGRÓD w Rudnicy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, od razu będzie można zrozumieć, co nas urzekło w tym miejscu. 

WITAMY !

                      

 WITAMY W NOWYM

ROKU SZKOLNYM 2019/2020 

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...